Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте,
Много се чудя дали да прибегна към хомеопатия или не! Четох много(бих казала всичко) и сега ще ви изтукна причините за моите притеснения и моля компетентни майки да ми разяснят! Предварително благодаря!
1. Четох - "Детето ми от 3 дни има температура 39 градуса" - цитат на майка лекуваща детето си с хомеопатия. Това наистина много ме смути, как маже лекар или майка да оставят детето в това състояние, за мен ще бъде мнго смущаващо ако отида при хомеопат, защото детето ми има висока температура и той ми каже- ще чакаме да спадне!
2. Никъде не прочетох, че откакто майки лекуват децата си с хомеопатия, те боледуват по-рядко, изразът е "Не сме пили антибиотик!", това значи ли че боледуват по-малко или просто не взимат антибиотик.
3. Кои и как доказа, че тези хомеопатични лекарства са по-безвредни от антибиотиците!?
Много благодаря на всички, които ще се отзоват за коментар!

# 1
  • Мнения: 390
Определено боледуват по-малко, моите де, а и като дойде минава по-леко.

Но този вид терапия е за наистина хора, които са убедени в ползата и имат здрави нерви в началото да издържат да гледат детето си не само с 39, а и с 40 градуса, без да дават нищо понижаващо. После се претръпва, а и все по-рядко се налага.

А дали са по-безвредни...със сигурност, самият принцип е съвсем различен...Но съветвам те да прочетеш малко общо информативно за хомеопатията, че и повече... доста е дълго тук да ти отговорят на въпросите.
Трябва да си убедена и да намериш правилния лекар, това е важно!

# 2
  • Мнения: 78
не, моите не са спрели да боледуват. просто сега като боледуват се лекуваме с хомеопатия. то затова и изразът е "лекувам се с хомеопатия", а не "взех нещо хомеопатично и вече не боледувам". аз лично съм избрала този начин защото така се избягват много ненужни отрови: антибиотици и други конвенционални лекарства.

# 3
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Да, определено.
Малкия боледуваше на 35-40 дни като почна от възраст 2м до 1г1м. За този период изпи 6-7 антибиотика, няколко бронхиални спазъма, възпалени уши няколко пъти.
На 1г1-2м започнахме лечение с хомеопатия - 1г боледуваше пак на около 35-40 дни, но вече по-леко и постепенно започна без усложненията да боледува, по-нарядко и най-важното - без антибиотици, които сриват имунната система.
След 2г2м възраст (последен бронхиален спазъм) изведнъж рязко намаля заболеваемостта му - 2-3, максимално 4 пъти в годината.
След 4г възраст е боледувал 2 пъти - есента на 2009 - началото на ноември - грип за 2-3 дни и оздравя - 2 нощи много висока Т - това беше. И след това декември за 1 ден имаше Т, за първи път в живота му само 38,3 вдигна - минахме без антипиретик - само с хомеопатичното лекарство. По принцип винаги преди това вдигаше Т 39-39,5 и едва я намалявахме до 38.
Да чукна на дърво - от тогава е здрав като камък.  

Много е важно да разбереш, че температурата не е враг - в границата 38-38,5 до 39 тя помага на организма да подтисне репликацията на вирусите. Вирус не се лекува с антибиотик. Ако вирусната инфекция не бъде овладяна се превръща в бактериална и тогава следват антибиотиците - преди това те само сриват имунитета и изграждат резистентност на бактериите към тях, а това не води до нищо добро.
А непиенето на антибиотик е не малък плюс в полза на хомеопатията.

Хомеопатията не е толкова безвредна, колкото си мислят някои хора, но не е вредна по начина, по който вредят химиите от аптеките.
Хомеопатията е информационно лечение и от тази гледна точка неправилно предписано лекарство може да обърка организма, но няма да го отрови или увреди както това става с химическите субстанции в лекарствата. Лошото, е че може да завърти в кръг от проблеми.

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 23:30 от TINA.K

# 4
  • Мнения: 63
Много ви благодаря. Очаквам още мнения.

# 5
  • Мнения: 4 414
Не знам какво точно си чела, но за мен когато тръгвах по този път беше важно да разбера принципа на действие на хомеопатията и нейната философия за здраве и болест. Това е по-важно от конкретните случаи, според мен Peace Ако това виждане за болестта и нейното лечение ти е близко, опитай с хомеопатия. Ако го смяташ за "глупост", няма смисъл да се захващаш с това лечение.

Цитат
1. Четох - "Детето ми от 3 дни има температура 39 градуса" - цитат на майка лекуваща детето си с хомеопатия. Това наистина много ме смути, как маже лекар или майка да оставят детето в това състояние, за мен ще бъде мнго смущаващо ако отида при хомеопат, защото детето ми има висока температура и той ми каже- ще чакаме да спадне!

Според хомеопатията, Т е проява на жизнената сила, с чиято помощ се възстановява баланса в организма. Такива са и сополите, повръщането, разстройството... Това не означава, че тези неща не могат да бъдат облекчени по някакъв начин или че се оставят да се оправят от самосебе си. На първо място, всичко е много индивидуално и решението как да се действа се взема въз основа на конкретното състояние в конкретния момент. Това са просто симптоми. Важна е цялата картина.

Цитат
2. Никъде не прочетох, че откакто майки лекуват децата си с хомеопатия, те боледуват по-рядко, изразът е "Не сме пили антибиотик!", това значи ли че боледуват по-малко или просто не взимат антибиотик.

Да, моето дете боледува по-рядко, откакто го лекувам с хомеопатия. Тук скептиците ще кажат, че децата просто порастват и започват да боледуват по-рядко. Може и така да е...Аз, обаче съм сигурна, че изкарва болестите по-леко и по-бързо, отколкото ако се лекува с конвенционални средства.
Второто ми дете е лекувано единствено с хомеопатия, така че за него не мога да кажа Simple Smile
Дали едно дете ще боледува рядко или често не е въпрос само на лечение. Важна роля имат средата - ходи ли на градини и как се чувства там, храната, емоционалният климат и много други неща.

Цитат
3. Кои и как доказа, че тези хомеопатични лекарства са по-безвредни от антибиотиците!?

Това е въпрос по който може да се обсъжда много. ТИНА К. ти е отговорила накратко. Аз само ще кажа, че трябва да си намерите добър класически хомеопат, да се запознаете с основните положения в хомеопатията, да следите нещата и да ги обсъждате с хомеопата.

Ако имаш още въпроси, питай!
Успех в решението Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Привет,

1.За температурата. Както се спомена, тя  е нормална реакция на организма. Вирусните инфекции обикновено се преодоляват за 3 дни, така че е нормално да се подържа такава температура. Това не означава, че не се провежда лечение през това време. Хомеопатът преценява какво, като се взима под внимание не само температурата.
Много често лекарите изписват АБ, когато три дни детето поддържа висока температура. Още след първия прием - о-чудо! - температурата спада и заслугата естествено се приписва на АБ. А най-верятно организмът вече се е преборил с вируса.  

2.За честота на боледуванията Определено почнаха да боледуват по-рядко. Не мога да кажа, че всичко се дължи само на хомеопатията или на порастването им. Но със сигурност боледуванията минават по-леко, и се ограничават само да баналните хреми, кашлици, ентеро-вируси, и тук таме някоя ангина.  Mr. Green Голямата ми дъщеря спря да прави спастични бронхити и екземи, което със сигурност се дължи на хомеопатията.  Peace

# 7
  • Мнения: 66
Боледува но много по-леко , за ден или половин ден , вдига висока температура за около 2 до 1о часа  след това е ок , не се усложнява и влошава състоянието му тоест без кашлици и червено гърло или хреми за 24 часа е ок , наскоро кара за 6 часа летен грип -температура разстройство и повръщане , след това скочи с видимо добър вид и без температура и почна да яде здраво , още два дни имаше по-редки изхождания по веднъж на ден и това беше . Хомеопатичното го пихме за да излекуваме алергия към кравия белтък и атопичен дерматит и ензимна недостатъчност и трите неща излекувахме двадесет дни след приема на хомеопатичното . Но никакъв прием на шоколад , кока кола , какао , мента , без силни миризми например белина или други , при нас какаото ни е много силно антидотира хомеопатията ни . Когато боледува не давам никакви лекарства и температура не свалям , когато отиде към 39,7 чак тогава . Определено след хомеопатията детето ми е много по-здраво , боледува леко тоест за ден ораганизма се справя сам без усложнения

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
...1. Четох - "Детето ми от 3 дни има температура 39 градуса" - цитат на майка лекуваща детето си с хомеопатия. Това наистина много ме смути, как маже лекар или майка да оставят детето в това състояние...

Не лекувам с хомеопатия, но 3 дни с висока Т за моето дете са съвсем нормални. Познавам детето си и смело мога да твърдя, знам кога Т е нормална реакция на организма и кога- усложнение.
Та- може майка да остави детето си в такова състояние. Най- често дъщеря ми е жизнена, играе и се храни нормално дори с Т над 39. За мен това е достатъчно.

# 9
  • Мнения: 417
Имаме опит над четири години с две деца. Когато някой ме попита "да заведа ли детето на хомеопат?" му препоръчвам първо да прочете нещо за хомеопатията и самата майка да реши дали това е нейният метод. Иначе за сатистиката - боледуват доста по-рядко и обикновенно минава без всякаква намеса /доста отдавана не са пили хомеопатични лекарства/. Вдигането на висока температура приемам като добър знак, че детето ще се оправи бързо. Три дни с 39 градуса ако детето е жизнено, а не вяло и отпуснато не биха ме притеснили. Най вероятно на четвъртия ден ще се събуди здраво.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 311
Лекувам дъщеря си с хомеопатия вече почти 9 м и засега не виждам ефект - не е спряла да боледува, напротив, боледува дори по-често, през 2-3 седици е с ангина и така и не успява да разреди боледуванията! В началото бях много обнадеждена и едва ли не очаквах чудеса от хомеопатията, на база на прочетеното във форумите, но това така и не се случва! Продължавам да я лекувам по този начин само защото все още мисля, че това е по-безвредния и щадящ начин на лечение в сравнение с купищата АБ, които изпиваше преди! Но в повечето пъти причинителят е вирус, който така или иначе си минава без АБ! А температуропонижаващи давам и лекарката - хомеопат не си е и помисляла да ме съветва друго, особено когато детето вдигне 40,5 гр., което се случва почти всеки път! А тя дори и при 38 е отпусната, сънлива, само лежи и изобщо не се храни! А децата, които боледуват рядко,  според мен, просто са такива деца и едва ли точно хомеопатията им е помогнала да бъдат такива. Внушението е голяма работа Peace

# 11
  • Мнения: 66
рибче според мен трябва да си смениш лекарката хомеопат , може би не може да ви определи конституцията  и затова се получава така

# 12
  • Мнения: 682
Дъщеря ми беше с АД и се излекува с хомеопатия. Сега е на 1 година и 10 месеца и досега е имала 2 пъти хрема по 3 дни.

# 13
  • Мнения: 446
Моите деца определено боледуват по-малко, за по-кратко, и минава по-леко. И не е от внушение, нито от порастването.
Аз самата - също. Достатъчно е, че не съм пила хапчета например за главоболие четири години, докато преди по време на ПМС стигах до повръщане от мигрена, без да ми помагат купища обезболяващи.

# 14
  • Мнения: 730
Дъщеря ми боледува много по-рядко, а когато се появи неразположение, то много бързо отминава. И най-вече не пием разни антибиотици и сиропи. А, това не е малко.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт