Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 40 910
Това-да,но идва въпроса обсъждан в съседни теми за Задължителното ваксиниране и как може да не приемат детето ти на градина или ясла,ано не е...
Иначе и аз съм против ваксините!

# 31
  • Мнения: 3 869
Това-да,но идва въпроса обсъждан в съседни теми за Задължителното ваксиниране и как може да не приемат детето ти на градина или ясла,ано не е...
Иначе и аз съм против ваксините!

Този въпрос наистина е за други теми, и там многократно са давани възможни решения Wink

# 32
  • Варна
  • Мнения: 3 913
А ваксинирани ли сте?Или и за това се доверяваш на хомеопатията?
Не знам има ли хомеопат със съвест, който ще ме посъветва да ваксинирам... Гледайки какво се случва с децата на мои познати, които са при същия хомеопат, но със ваксини (2-3-5, кой докъдето е устискал фронта, преди да стигне до хомеопата), си давам сметка, че неслагането на ваксини, просто ни е спестило много неприятни разболявания... Предполагам липсата на ваксини и дългото кърмене също са си казали думата за доброто здраве на детето и бъзото му възстановяване при проблеми (примерно, миналия ден имаше диария, но без други симтоми; стря точно в рамките на този ден с ХЛ)
Meg, моето дете е ваксинирано с всичко до 2 г. (просто тогава още бях дезинформирана на тая тема). Изцяло на хомеопатия сме от 3-4 м., повлиява се чудесно и определено му минава по-лесно.
Според мен има друг фактор - дали преди преминаването на хомеопатия детето е блъскано с химии, АБ и тем подобни. Аз съм давала изключително билкови препарати, АБ е пил само 1-2 пъти. Други познати деца, които са изпили много АБ, сега трудно се стабилизират с хомеопатия. А всички ходим при един и същ хомеопат.

# 33
  • Мнения: 4 414
Според мен има друг фактор - дали преди преминаването на хомеопатия детето е блъскано с химии, АБ и тем подобни. Аз съм давала изключително билкови препарати, АБ е пил само 1-2 пъти. Други познати деца, които са изпили много АБ, сега трудно се стабилизират с хомеопатия. А всички ходим при един и същ хомеопат.
Има такъв момент, да. Организмът трябва да възвърне способността си да се самолекува. Трябва и да се изчисти от подтискания. Други фактори също имат значение - раждане, хранене, емоционална среда, поддържащи фактори...затова всичко е индивидуално.

Първото ми дете се роди преждевременно, с проблеми, в интензивното, т.н. Когато започнахме хомеопатично лечение, почти 2 месеца боледуваше нон-стоп. После нещата рязко се подобриха.

# 34
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Поради ограничения избор на класически хомеопати в нашия град съм водила сина си при Боароновец.  Преди да тръгне на градина боледуваше, но рядко. След като започна да посещава детска градина за кратко зачестиха заболяванията, но лекарката се справяше почти винаги. Не знам дали е съвпадение или резултат от това лечение през последните години може да се каже, че не е боледувал.  Съгласна съм и с влиянието на факторите, които са споменати в предишния постинг.

# 35
  • Мнения: 641
А някой не се ли притеснява от това, че меркуриус солубилис съдържа живак, който е така отричан и заклеймяван във ваксините?
Мен това ме смути.  Confused

# 36
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Не съм специалист, но мисля, че в хомеопатичното лекарство Меркуриус Солубилис няма дори молекула живак. Разреждането е голямо.  Това се отнася и за много други ХЛ, за които като първична субстанция се използва силно отровно вещество. Но нека специалистите да обяснят.

# 37
  • Мнения: 668
Не съм специалист, но мисля, че в хомеопатичното лекарство Меркуриус Солубилис няма дори молекула живак. Разреждането е голямо.  Това се отнася и за много други ХЛ, за които като първична субстанция се използва силно отровно вещество. Но нека специалистите да обяснят.

Точно така, в хомеопатичните лекарства не се съдържат молекули от изходното вещество, това не са химически лекарства, а информационни или физични.

# 38
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Не съм специалист, но мисля, че в хомеопатичното лекарство Меркуриус Солубилис няма дори молекула живак. Разреждането е голямо.  Това се отнася и за много други ХЛ, за които като първична субстанция се използва силно отровно вещество. Но нека специалистите да обяснят.

Точно така, в хомеопатичните лекарства не се съдържат молекули от изходното вещество, това не са химически лекарства, а информационни или физични.

Някъде съм чела, че след 11 или 12 потенция вече няма дори молекула от изходното вещество. А обикновено най-ниската потенция, която се ползва е 30 и изключително рядко 15 или 9, ако е спешно и никъде не намираме съответното лекарство в 30СН.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Нашият хомеопат ми препоръчва да не чета много, много за хомеопатията. Когато оздравее детето или аз, тогава да чета. По този начин психически не се затормозявам.
Ние отскоро сме на хомеопатия и се надявам да се стабилизираме, защото с тръгването на ясла, въпреки кърменето 2 години, яко започнахме да се разболяваме и за 3 месеца изпихме 6 антибиотика.

# 40
  • Мнения: 641
Не съм специалист, но мисля, че в хомеопатичното лекарство Меркуриус Солубилис няма дори молекула живак. Разреждането е голямо.  Това се отнася и за много други ХЛ, за които като първична субстанция се използва силно отровно вещество. Но нека специалистите да обяснят.

Точно така, в хомеопатичните лекарства не се съдържат молекули от изходното вещество, това не са химически лекарства, а информационни или физични.

Това не го знаех, но и не го разбирам. Как информационни или физични?

# 41
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Има тема Информативно за хомеопатията   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211286.0   - можеш да прочетеш повече.

# 42
  • Мнения: 668
Не съм специалист, но мисля, че в хомеопатичното лекарство Меркуриус Солубилис няма дори молекула живак. Разреждането е голямо.  Това се отнася и за много други ХЛ, за които като първична субстанция се използва силно отровно вещество. Но нека специалистите да обяснят.

Точно така, в хомеопатичните лекарства не се съдържат молекули от изходното вещество, това не са химически лекарства, а информационни или физични.


В хомеопатичните лекарства не се съдържат молекули от изходното вещество. Вместо това се наблюдава преподреждане на молекулите на водата и промяна на физичните и свойства и образа, който се получава при Кирлианова фотография. По този въпрос може да видиш "Тайната на Водата" за японския учен д-р Масару Емото и неговите експерименти с преподреждане структурата на водата/на водните молекули в нея/. Такава вода с преподредена структура оказва влияния на организма, като праща съобщение на тялото и психиката да оправят определени неща и да извършат определени промени според вида подредба на молекулите-т/е според вида хомеопатично лекарство.
Това не го знаех, но и не го разбирам. Как информационни или физични?

# 43
  • София
  • Мнения: 13
Моят опит с хомеопатията с двете ми деца ми е напълно достатъчен, за да искам да знам повече и за много други холистични методи на лечение и за причините, които водят да болестите.
Голямата ми дъщеря беше 12 години с ужасна алергия (от 2 до 14 годишна), която като й се активираше, не можеше да ядеше белтъчини с месеци (ама никакви - и млечни продукти, нито дори растителни - ядки, грах, боб и каквото се сетите). Просто един ден ми омръзна и я заведох. Хомеопата я оправи за 4 месеца.  Без диети, без ограничения - отяде си детето Simple Smile

С малката дъщеря проблемите бяха съвсем различни. Имаше продължителен цистит преди година (на 3 годинки), без ясна причина. И макар, че нямаше бактериална инфекция, пи антибиотик, билки и т.н., но без резултат. С хомеопатията се оправихме. Да е жив и здрав доктора.
Големи проблеми имаше и с гнева. Съответно заради това правеше и ангина след ангина. И това сега си е ОК. Нормализираха се нещата. От вирусни заболявания за съжаление си боледува периодично, но израстват се нещата с времето.

# 44
  • софия
  • Мнения: 2 543
Моят опит с хомеопатията с двете ми деца ми е напълно достатъчен, за да искам да знам повече и за много други холистични методи на лечение и за причините, които водят да болестите.
Голямата ми дъщеря беше 12 години с ужасна алергия (от 2 до 14 годишна), която като й се активираше, не можеше да ядеше белтъчини с месеци (ама никакви - и млечни продукти, нито дори растителни - ядки, грах, боб и каквото се сетите). Просто един ден ми омръзна и я заведох. Хомеопата я оправи за 4 месеца.  Без диети, без ограничения - отяде си детето Simple Smile

С малката дъщеря проблемите бяха съвсем различни. Имаше продължителен цистит преди година (на 3 годинки), без ясна причина. И макар, че нямаше бактериална инфекция, пи антибиотик, билки и т.н., но без резултат. С хомеопатията се оправихме. Да е жив и здрав доктора.
Големи проблеми имаше и с гнева. Съответно заради това правеше и ангина след ангина. И това сега си е ОК. Нормализираха се нещата. От вирусни заболявания за съжаление си боледува периодично, но израстват се нещата с времето.
Впечатлих се с цистита. И дъщеря ми е с такива проблеми. Моля,  ако няма проблем изпрати ми координати на хомеопата на лични.

Общи условия

Активация на акаунт