за разходките и лекарските екипи

  • 3 353
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Аз раждах тук в МБАЛ-Бургас преди 2 години и няколко месеца.Разхождах се през цялото време,не бях в състояние да лежа,че болките бяха страшни,даже и понякога си виках за ужас на някои.Спирах се единствено,когато трябваше да се мерят тоновете и след това продължавах до пълно разкритие.
Не съм избирала екип,на кого да плащам.Който беше на смяна,той пое грижите за мен.Виждах и отношението на лекар,на когото беше платено изражда момиче.Стоеше до нея през цялото време,пиеше кафе,разговаряха.По едно време останалите лекари се загубиха и остана само тази,на която бяха платили.И една акушерка и каза да дойде да ми провери разкритието,че доктора го няма и се налага,а тя каза,че няма да стане,защото си има човек,когото да наблюдава.А всъщност нищо не правеше,а и работи в тази болница.Нямам думи за тази личност
В 10 сутринта ми сложиха "Окситоцин",защото водите ми бяха почти изтекли,а имах едва 2 см разкритие.Родих в 16:05 следобед в същия ден.Акушерката почти свърши цялата работа.Доктора само ми скочи на корема,за да излезе бебето.

# 16
  • Мнения: 68
Аз раждах преди 4 месеца в окръжна болница Варна.През цялото време се разхождах(единствено не можех когато ми сложиха система)Родих при дежурния екип на доктор Папазов и останах много доволна от отношението им.Не съм им давала никакви пари!

# 17
  • Мнения: 9 814
И двата пъти родих в ОБ- София с избор на екип.
Имах възможност да родя и стъпила на главата си, ако искам.
Представата ми за раждането бях обсъдила с моята лекарка месеци преди да вляза в деветия месец.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 057
Двете ми раждания бяха с избор на екип и протекоха почти по един и същи начин. Раждах при доктора, който ми следеше бременностите. Разхождах се малко преди да вляза в родилна зала, защото ми прилошаваше, като се изправех. Имах контракции часове наред, но нямах разкритие, втория път дори не ми бяха изтекли водите и бях на система с окситоцин. Ражданията се водеха от акушерка, моят доктор седеше до нея, в случай че трябва да се намеси. Раждах в Майчин дом в София. Отношението на персонала по време на престоя ми в пред родилна и след това в родилна зала беше добро, нямам забележки.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 397
1. разходките ми за жалост траеха само час, за магарето не съм била вързана, само на леглото, сложиха ми система , пренасях, омотаха ме с колани да следят тоновете...и повече не мръднах, докато не почнаха напъните и не се преместих в родилната на магарето Simple Smile
2. Екип не съм избирала и бях доволна от към отношение, хем се смениха 2 екипа, всички бяла много мили и отзивчиви.
Раждах в Тина Киркова.
По принцип бих избрала екип ако знам, че ще имам възможността да избирам дали да лежа или да се разхождам, дали да ми пуснат окситоцин или не и подобни, но понеже това е малко вероятно у нас дори с екип, не мисля, че си струват уговорките.

И да си платиш пак има вероятност да се окаже некадърен, или за свое удобство да реши да предизвиква или форсира повече раждането, или да те обеждава без нужда за секцио, или да не се явне изобщо, или представям си избраният ми лекар, да е подпийнал или след някоя пре дълга смяна или двойно дежурство като аз зараждам...
Изобщо, аз по принцип предпочитах да съм без уговорка.

# 20
  • Мнения: 13
Здравей!Когато аз родих преди три месеца в Шейново ми позволяваха да се разхождам и да ставам докато не направих 9см. Не са ме връзвали за
магарето .Родих при дежурния екип ,който се отнасяше много добре .Това с избора на екип си е безсмислен разход

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
С избор на лекар (екип) родих и двата пъти, въпреки, че финансово ми дойде пряко сила. И доверия на лекарите имах, и тежки бременности карах, и си казвах, че не раждам всеки ден и това не са пари, хвърлени на вятъра. Не съжалявам ни най - малко. И двете ми раждания бяха нормални, супер бързи, лесни, пълни с много приятни спомени. Имах свободата да правя каквото искам, да се разхождам, да лежа на която страна ми е удобно (въпреки, че с №2 така и не стигнах до предродилна Laughing) За съжаление, внимание и адекватно отношение тук можеш единствено да си купиш. Освен, ако не решиш да рискуваш, за да попаднеш на Хора и място... Твоя воля, аз не посмях.
Леко раждане! Hug

# 22
  • Мнения: 1 167
Раждах и двата пъти в Шейново. Не ми се е налагало да се разхождам, нито да ме връзват. Раждах без уговорка за екип. Доволна съм от вниманието и грижата, които получих безплатно.
Втория път като раждах, едно от момичетата не можа да получи разкритие. Пуснаха й окситоцин и пак нищо не стана. Тогава я накараха да се разхожда. На следващия ден още не беше родила милата  Rolling Eyes
За избора на екип ти си решаваш. Можеш да раждаш 2 часа, но може и 12 часа. Ако си избереш лекар се съмнявам да те чака 12 часа...... или повече.

# 23
  • Мнения: 142
Раждах в МД-София. Разхождах се много.. даже си ме караха да се разхождам.. но ме приеха към 9 вечерта.. към 2-3 вече много ми писна да ходя.. и си легнах Simple Smile записваха ми тонове... към 5-6 пак почнах да се разхождам по съвет на акушерката.. бях с 8см тогава.. спрях се чак в родилна към 7 и нещо.. родих в 7:25

за избора на екип- имах познат лекар от когото съм страшно доволна и съм му много благодарна, а и се бях наслушала на ужасии.. та не ми се рискуваше Simple Smile
исках да имам някого на когото да му пука за мен и на когото да разчитам в този момент.

# 24
  • Мнения: 2 960
     
1) Има ли мами, които преди раждането, докато са чакали, са им давали да се разхождат, а не са били "закопчани" за магарето  


ами  аз при първото си раждане не съм била "закопчана "на магарено.Разхождах си се в коридора  и.........чаках да дойде момента.Никой не ме е карал да лежа неповдижно.
Става дума за АГ-Варна и д-р Мичев.

за лекарския екип-и двата пъти си избрах екип ,на който имам доверие.Вярата в няговите/техните лекарски способности ме направи  спокойна ,уверена ...всичко мина добре.Мисля,че изборът на екип е още едно "презастраховане"всичко с теб и бебето да приключи успешно.

С второто си бебе-също избрах екип..не се разхождах-беше секцио.Отново си бях при моя лекар, от наблюдението на бременността до края....всичко мина перфектно.
За мен избора на екип не е каприз.Всяка бъдеща майка има правото да решиа:дали ще ражда в лекарски ръце "на случаен принцип" или при хора ,на които има доверие.Израза"безмислен разход" за мен не се връзва ...та нали няма по-важно от успешната поява на новия живот.Мое мнение!!!!!!!!!!!

# 25
  • Мнения: 989
1.Първият път не съм, но и нямах никакво желание за разходки. Вторият път имах разкритие, но нямах контракции и докторът ме изправи да се разхождам. И двата пъти ме качиха на магарето при пълно разкритие. И двата пъти раждах при един и същи доктор в Тина Киркова.

2. Първият път раждах при лекаря, който си беше на смяна. Не съм платила нито лев. Страхотен доктор, много отзивчив, много внимателен. Това беше и причината, поради която пожелах той да ми следи и втората бременност и да ме изражда.


# 26
  • Мнения: 167
Здравей, първият път докторите ме пращаха да се разхождам, за да получа по-бързо разкритие, втория - аз исках, защото така болките ми бяха мноооого по-поносими. Но идва мемент, в който трябва да легнеш в предродилна, за да слушат тоновете на бебето:).
Успех и леко раждане Hug

# 27
  • Мнения: 6 365
Разхождах се по коридора на Тина Киркова около час, можеше и повече, но ми се приспа (беше ок. 2:30 през нощта). Разбира се, станах да се разхождам след разрешението на лекаря, който провети "да не изпадне нещо". До този момент се опитвахме да започнем раждане с хапче заради спонтанно изтекли води.

След като ми включиха системата, следяха тоновете непрекъснато, но с уговорка, че мога да ставам до тоалетната (не че ми идваха такива идеи). Също така помагаха да се наместя в по-удобна поза.

Относно "свободата" и коланите- склонна съм да направя компромис, защото тия омразни колани са закачени към една чудесна машина, която казва дали бебето е добре. В края на краищата затова съм дошла там, за да сме добре и двамата, а не за да се хваля с преживяването. Изобщо, не става само с разходки, трябва и акъл.

Избрах екип, защото обръщат повече внимание- не са ми държали ръката, но се чувствах по-спокойна.

# 28
  • София
  • Мнения: 335
  bouquet Благодаря момичета за всички отговори   bouquet Хубавото е, че още имам време да помисля за избора на екип, но понеже до голяма степен вижданията ми и опитностите на моите приятелки съвпадат с това, което Angel_Dust написа и просто не видях голям смисъл от това/просто всяка от тях, която беше платила за екип не получи нищо от очакванато, а то беше единствено и само компетентност/ и затова се чудех  понеже все пак ако при всяка жена, която е избрала екип беше така никой никога не би дал тези пари Wink И все пак като цяло може би няма да избера  Hug Поне така мисля за сега  Wink

Относно първия ми въпрос уви много добре знам какво питам и защо. И не питах само от собственото си име, а от това на няколко много близки мои момичета, които раждаха преди 2-3 години на 2 конкретни места и точно понеже за провеждането на едно раждане трябва и акъл, и компетентност,то техните бяха ад. Говоря за болници в София, които просто имат остарели виждания и разбирания или съответните хора, които са работили там и понеже все пак е минало време от тогава просто всички живо се интересуваме. Разбира се никои няма очакването за разходки и какво ли не, но ако все пак може и е допустимо, защо трябва да си на леглото закопчан "понеже така раждат всички" и 5 часа стоиш като труп и не може да мърдаш и прочие, независимо че нищо ти няма и самите лекари и акушери ти казват- "Да, може и да се разходиш и всичко, но ние просто не работим така и точка". И уви това не са детски приказки...... Както и момента с окситоцина - има случаи, при които е необходим, но не и всеки път  Peace
И точно за това попитах за болницата, понеже ме интересува ако мога да кажа принципа на работа и то точно за това конкретно нещо. Отново благодаря за всяко мнение и понеже темата бе лична на мен наистина много ми помогна  bouquet  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 798
Имам две раждания в МД - София
при първото - следене на тоновете на леглото в предродилна (не на магаре) и то не непрекъснато. Водите ми бяха изтекли (без контракции и разкритие) и не ми даваха да се разхождам. След система и започнали контракции, по мое настояване ми разрешиха разходки. Тогава имах уговорка с акушерка.
при второто - нещата се случиха доста бързо, защото бях там с 6 см. разкритие и нямаше за кога да се разхождам. бях при дежурен екип и съм мн. доволна, оставиха ме съвсем спокойно да се случват нещата.
И двата пъти раждах на магарето в полуседнала поза и за мен лично беше удобно.

Общи условия

Активация на акаунт