Основен ремонт, как да минем най-тънко?

  • 48 376
  • 248
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 188
И аз ще използвам темата... Ще ми препоръчате ли склад или магазин за ламинат по възможност на нормални цени?  Crazy

# 226
  • София
  • Мнения: 12 554
И аз ще използвам темата... Ще ми препоръчате ли склад или магазин за ламинат по възможност на нормални цени?  Crazy

Не знам какво според теб са нормални цени. Това е супер относително. Зависи какво искаш като качество, дебелина и т.н на ламината.
Аз поръчах ламината за вкъщи от Лиа паркети на Данаил Николаев.

# 227
  • София
  • Мнения: 38 759
И аз ще използвам темата... Ще ми препоръчате ли склад или магазин за ламинат по възможност на нормални цени?  Crazy

Не знам какво според теб са нормални цени. Това е супер относително. Зависи какво искаш като качество, дебелина и т.н на ламината.
Аз поръчах ламината за вкъщи от Лиа паркети на Данаил Николаев.

И ние така. Има голямо разнообразие там като цени и модели.

# 228
  • Мнения: 26
Много хубава темичка Simple Smile Досега само четях, сега мога и аз да се включа с малко опит. Започнахме ремонт на двустаен апартамент в панелен блок. В общи линии е доста зле поддържан и ни се налага да ремонтираме почти всичко. Имаме два балкона за затваряне и нова дограма, както и един кухненски прозорец, чиято дограма е за смяна. Банята е наред- при нея ще ударим само едно пребоядисване на тавана и освежаване на фугите, така че не я не я броя. Коридорът е с теракота, който засега ни харесва и си остава. Спалнята, кухнята и всекидневната обаче имат нужда от основен ремонт и обзавеждане. Понеже не разполагаме с много финанси и сме младо семейство, цените за нас са много решаващ фактор.
 През февруари започнахме ремонт на спалнята и обзавеждане. Всичко ни излезе около 2 000 лв. Това включва :
1. окачен таван с вата за шумоизолация
2. тапети на стените
3. ламиниран паркет за пода
4. нова спалня с повдигащ механизъм
5. матрак
6.6-крилен гардероб до тавана
7. тоалетка
8. скрин
9. килимчета
10. всички допълнителни дреболии като четки, лепило за тапети, латекс, чаршафи за леглото, лампа и т.н.
Остава ни да купим само завески Simple Smile
Тъй като доста проучвахме преди да започнем ремонта, считам, че сме се справили доста изгодно, въпреки че не ни беше никак лесно. За да спестим сме свършили всичко самички - не сме викали майстори. Само за тавана помогнаха познати с опит за символична сума. Той излезе около под 400 лв. с всички материали, транспорт и труд. Паркетът, заедно със специални подложки за изравняване на пода и шпумоизолация излезе под 300 лв. от Бриколаж - имаше промоция. Спалнята цялата е от Виденов, също на промоция, матракът е Нани - около 350 лв. Купихме по-хубави и дебели тапети, за да не си личат неравностите по стените и да спестим от шпакловка, тъй като така или иначе искахме да е с тапети. Те излязоха около 130 лв за 8 ролки /две ни останаха в резерв/. Спалнята беше около 900 лв. Килимчетата - 3 мънички бяха общо около 60 лв. отново от Бриколаж /повечето неща са купени от там/ Останалите средства са за лепило, латекс, четки и т.н., но те излязоха сравнително евтино.
Сега стаята е преобразена. Естествено, личи си, че не сме избрали най-скъпото и съответно най-качественото, но след много размишления и планове успяхме да използваме цялото пространство рационално, да я направим красива и дори да я разширим визуално. Засега сме доволни от мебелите - мъжът ми ги монтира сам и ги подсили по някакъв си него начин, което да гарантира по-голяма издръжливост.
Надявам се, че съм ви била полезна. Сега ни предстои пълен ремонт на кухнята и пак ще пиша Simple Smile

# 229
  • София
  • Мнения: 188
L'Agent и nana, благодаря ви много. И аз също се ориентирах при тях  Hug Сега пък ми се появи един проблем, налага ни се да сменяваме тапетите  ooooh! решихме да махнем старите мебели и видяхме, че зад тях не е имало... Ужас... Къде има евтини  Tired в бюджета не бяхме предвидили за тях ...

# 230
  • София
  • Мнения: 12 554
За съжаление при теб евтини тапети няма да свършат работа, защото предполагам, че стените се нуждаят от шпакловка. Тоест вариантът е или по-дебели съответно по-качествени и скъпи тапети, за да се скрие доколкото е възможно неравностите или шпакловка и латекс. Аз лично предпочитам второто, защото не понасям тапети.

# 231
  • София
  • Мнения: 15 486
L'Agent и nana, благодаря ви много. И аз също се ориентирах при тях  Hug Сега пък ми се появи един проблем, налага ни се да сменяваме тапетите  ooooh! решихме да махнем старите мебели и видяхме, че зад тях не е имало... Ужас... Къде има евтини  Tired в бюджета не бяхме предвидили за тях ...
На пазара в Красна поляна има едно магазинче за тапети,малко, тясно,намира се на самата улица..Повечето са до 10 лева, а са много хубави.Мисля,че ги внасят от Русия.

# 232
  • София
  • Мнения: 188
L'Agent и nana, благодаря ви много. И аз също се ориентирах при тях  Hug Сега пък ми се появи един проблем, налага ни се да сменяваме тапетите  ooooh! решихме да махнем старите мебели и видяхме, че зад тях не е имало... Ужас... Къде има евтини  Tired в бюджета не бяхме предвидили за тях ...
На пазара в Красна поляна има едно магазинче за тапети,малко, тясно,намира се на самата улица..Повечето са до 10 лева, а са много хубави.Мисля,че ги внасят от Русия.
Златна си  Hug

# 233
  • София
  • Мнения: 15 486
   Някой има ли представа какво се прави при ремонт на кухня.Питам за реда в който се вършат нещата.Кое е първо,второ и така нататък. newsm78

# 234
  • София
  • Мнения: 12 554
  Някой има ли представа какво се прави при ремонт на кухня.Питам за реда в който се вършат нещата.Кое е първо,второ и така нататък. newsm78

Аз в момента правя основен ремонт.
Та ще ти кажа при мен как е, защото аз местя кухнята в друго помещение даже.
Първо изкопаха каналите за тръбите за водата. След това ги изчакаха няколко дни без да ги замазват, за да се види има ли теч или не. След това ги затвориха със замазка.
След това се шпаклова грубо. След това взеха мерки за кухнята. След това изрязаха дупка за абсорбатора. Сега фино шпакловане и редене на гранитогреса. После боядисване с латекс и накрая монтиране на кухнята. След като бъде монтирана тя, на място се монтират и уредите - фурна, котлон и абсорбатор. Както и мивка и смесител.

# 235
  • София
  • Мнения: 15 486
  Някой има ли представа какво се прави при ремонт на кухня.Питам за реда в който се вършат нещата.Кое е първо,второ и така нататък. newsm78

Аз в момента правя основен ремонт.
Та ще ти кажа при мен как е, защото аз местя кухнята в друго помещение даже.
Първо изкопаха каналите за тръбите за водата. След това ги изчакаха няколко дни без да ги замазват, за да се види има ли теч или не. След това ги затвориха със замазка.
След това се шпаклова грубо. След това взеха мерки за кухнята. След това изрязаха дупка за абсорбатора. Сега фино шпакловане и редене на гранитогреса. После боядисване с латекс и накрая монтиране на кухнята. След като бъде монтирана тя, на място се монтират и уредите - фурна, котлон и абсорбатор. Както и мивка и смесител.
Аз няма да местя, но и аз ще трябва да започна от пода.А и канала под шкафа с мивката нещо не е добре, та и той ще се сменя.Значи да опразвам шкафа, да го махам и да викам водопроводчик.Плочки също трябва да се свалят при нас,а и вратата и прозореца да се махат и да се оформи като арка.Става ми лошо, само като си помисля какво трябва да се прави.На теб един майстор ли ти прави всичко?

# 236
  • София
  • Мнения: 12 554
Не, защото не съм много фен на майсторите-пенкилери. Един майстор ми прави ВиК-то, друг шпаклова и ще реди гранитогреса. Трети ще боядисва.

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Не, защото не съм много фен на майсторите-пенкилери. Един майстор ми прави ВиК-то, друг шпаклова и ще реди гранитогреса. Трети ще боядисва.

И аз така мисля.
Няма как един майстор да е добър във всичко.  Peace

# 238
  • София
  • Мнения: 15 486
  Аз мисля да мина с един,пък каквото сабя покаже.Е, за ламината ще е друг, а за шкафовете фирма.Но за разваляне, сваляне на плочки, оправяне на тръби,избиване на рамки, шпакловка един. А имам и една акумулираща печка в кухнята, адски тежка, трябва да се разглоби и изхвърли,че и там искам да сложа  шкаф.

# 239
  • София
  • Мнения: 12 554
  Аз мисля да мина с един,пък каквото сабя покаже.Е, за ламината ще е друг, а за шкафовете фирма.Но за разваляне, сваляне на плочки, оправяне на тръби,избиване на рамки, шпакловка един. А имам и една акумулираща печка в кухнята, адски тежка, трябва да се разглоби и изхвърли,че и там искам да сложа  шкаф.

Тайна, парите са едни и същи. ВиК-то си е сложна работа и е хубаво майсторът да е специалист.

Общи условия

Активация на акаунт