Кърмене и смучене на пръстчето

  • 4 073
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Момичета,все едно сте писали за моето дете,даже мислех да пускам тема,дали някой е успял да отуче бебе от този навик.Аз все още упорито се боря,неуспешно.Смених доста видове залъгалки,каучукови и силиконови,не пожела нито една.Само на Чико една може да посмуче няколко минути ако е много сънлива,но иначе я плюе,а вече си я вади и си играе с нея, и я дъвче. Mr. Green.
Най-любим е десния палец,винаги е в готовност когато е гладна,жадна,изнервена,когато и е скучно,по всяко време на денонощието.Има си положителни страни,през нощта доста често се успокоява сама,без да се налага аз да ставам и да давам биберон.Но се притеснявам,че ще си изкриви челюстта,на моменти така зверски смуче,че чак аз се събуждам  Heart Eyes
Аз самата си смучех палеца до късна възраст,може би до 5-6г,даже заедно с одеялото,така се приспивах.Точно от тази страна централният ми резец е леко крив и захапката ми е леко изместена с половин зъбна дължина.Не е фрапантно,но си е дефект,така че искам да ги избегна при моето дете,затова продължавам да се боря,засега неуспешно.Чела съм ,че това е най-естественият начин на бебетата да се успокояват,но все пак става прекалено.Сега започват да я притесняват и зъбите и още повече лапа и смуче всичко,което и попадне.Против съм мазането с разни горчилки и лютиви неща,ако някой все пак е открил ефикасен метод за постепенно отучаване от този вреден навик,моля да го сподели.Ако не,здраве да е,после ще се борим с шини  ooooh!

# 16
  • Немция
  • Мнения: 6 902
Ани_Бани, не ни плаши така, моля те. Mr. Green
Твоят слу4ай все пак е рядкост, на това се уповавам. Имам племенница, която си смука пръст4ето до 4 годинки, нямаше проблем с оту4ването, трябва да попитам сестра ми zа подробности.  Wink И със zъбите няма проблем..........така 4е вси4ко е  строго индивидуално.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 227
Еееее.... ама разбира се Peace,дете с дете не е еднакво и всичко е индивидуално.Всичко зависи от нрава на детето,родителите,готово ли е и т.н. Peace
Не желая да плаша никой,просто споделям моя случай Mr. Green

 Hug

# 18
  • Мнения: 719
Преди да имам бебе, което има нужда да си смуче палеца си мислех, че тези бебета са лишени от внимание и любов  ooooh! Но със сигурност вече мисля по друг начин  Crazy

Мдааа, собствения ти опит идва да те разубеди от много клишета.  Mr. Green

И дъщеря ми е дълго кърмена, ама ела да видиш как си цокаме палеца при заспиване.  Embarassed

# 19
  • Мнения: 71
И мойта е същата, даже понякога като й давам гърдата си да суче (биберон категорично отказва, а мисля, че по- добре гърдата ми, отколкото пръста си), тя се сърди. Плюе и си лапва пръстчето, а е само на 4 месеца.... ooooh! Страх ме е, заради ченето, да не се изкриви, ноо... всякакви опити се оказват безуспешни..

Последна редакция: чт, 03 юни 2010, 12:17 от pina_preslav

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Моят апикла само гъда признаваше,но аз като малко съм си смучела палеца до доста по-голяма възраст от нормалното и вследтсвие на това получих изкривяване на зъбите.
Но твоето е още малко и мисля,че ще си намери друга занимавка като му мине периода.Има и деца,които не се отказват лесно от този си навик.Тогава е ред на родителската намеса по въпроса.

# 21
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Каква точно трябва да е родителската намеса? Да му намажа пръстите с Биоцитрин и да го гледам как пищи и се захласва ли? Това няма ли да навреди повече на психиката му отколкото на зъбите (евентуално, защото не са задължително проблеми със зъбите, захапката и изкривени пръсти).
Изобщо - как да обясним на 7-8-9 месечно бебе, че това което прави не е правилно  newsm78

# 22
  • Варна
  • Мнения: 78
Аз си смуках пръста до 5 годишна, после сама реших да се откажа. А захапката ми е правилна, и зъбите в добро състояние, нямам поражения от смукането. Мойта щерка също си смуче палчето, но все пак предпочита цица, засега не смятам да я ограничавам, като стане 4-5  годишна ще му мисля.

# 23
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 938
Кърменето може да помогне смученето на пръста да не се затвърди като навик, а не че го предотвратява изобщо. Това е моето мнение. Аз бебе, което не си е лапало и смукало пръстите, не познавам. Съвсем нормално е такова поведени.

И двете ми деца са си смукали пръстите. Малкият заспиваше няколко месеца с палец в уста - пускаше ми гърдата, лапаше си пръста и се обръщаше на другата страна  демонстративно.  Grinning И двамата отказаха  пръстите преди годинката - на около 9-10 месец някъде, но пък продължиха да сучат доста след това.

# 24
  • Мнения: 6 206
Кърменето може да помогне смученето на пръста да не се затвърди като навик, а не че го предотвратява изобщо. Това е моето мнение. Аз бебе, което не си е лапало и смукало пръстите, не познавам. Съвсем нормално е такова поведени.


аз познавам - голямото ми момче. Беше си влюбен в кърменето и за миг не му е минавало през пилешкото мозъче да си смуче палеца.

Но сега имам една госпожица на 4 месеца, с която съм в голям проблем. Аз не намирам за ОК смученето на палеца, но на 4 месеца не мога да направя много... Лошото е, че не е и голям фен на кърменето, тоест рънъта не прави борбъта при нея както при брат й. В резултат на което един месец не е наддала грам, кърмата ми драстично е намаляла, яде вече като е примряла от глад и то колкото да се засити. Честото предлагане го намира за лична обида - извива се и пищи като заклана. Май това е основния ми проблем преди палеца.
Вчера вечерта гърдите ми бяха празни яде каквото яде, принудих се да й дам 40 мл адапте и спи сега като заклана от вчера 22 часа - 9 часа вече... Сега е в леглото спи, блажено смучеща палеца си.
Какво ли не опитах - сигурно 6 вида биберони, при положение, че съм върл противник на бибероните...
Ръкавички, кърпички, бинт. Разнасям я постоянно и я занимавам, за да не се сеща за палеца. И като се разлюти, само това помага.
На всичкото отгоре в момента има някакви спазми и хрипове при дишането и направо съм какво ми дойде на главата. ooooh!

# 25
  • Мнения: 97
Кърменето може да помогне смученето на пръста да не се затвърди като навик, а не че го предотвратява изобщо. Това е моето мнение. Аз бебе, което не си е лапало и смукало пръстите, не познавам. Съвсем нормално е такова поведени.


аз познавам - голямото ми момче. Беше си влюбен в кърменето и за миг не му е минавало през пилешкото мозъче да си смуче палеца.

Но сега имам една госпожица на 4 месеца, с която съм в голям проблем. Аз не намирам за ОК смученето на палеца, но на 4 месеца не мога да направя много... Лошото е, че не е и голям фен на кърменето, тоест рънъта не прави борбъта при нея както при брат й. В резултат на което един месец не е наддала грам, кърмата ми драстично е намаляла, яде вече като е примряла от глад и то колкото да се засити. Честото предлагане го намира за лична обида - извива се и пищи като заклана. Май това е основния ми проблем преди палеца.
Вчера вечерта гърдите ми бяха празни яде каквото яде, принудих се да й дам 40 мл адапте и спи сега като заклана от вчера 22 часа - 9 часа вече... Сега е в леглото спи, блажено смучеща палеца си.
Какво ли не опитах - сигурно 6 вида биберони, при положение, че съм върл противник на бибероните...
Ръкавички, кърпички, бинт. Разнасям я постоянно и я занимавам, за да не се сеща за палеца. И като се разлюти, само това помага.
На всичкото отгоре в момента има някакви спазми и хрипове при дишането и направо съм какво ми дойде на главата. ooooh!


Офффф..това все едно аз съм го писала.и моята малката е на 4 мес.На нея яденето също не й е приоритет...за разлика от палеца.Понеже су4е по 2-3 мин.явно й липсва сукането....само,че  и биба не иска...сумати и биберони купих...но не и не...палеца и това е...Ако някой има идея нека сподели newsm78

# 26
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 938
Е, да, ако детето не наддава, кърмата намалява, значи има някакъв проблем. Но ако с кърменето всичко върви наред, детето си наддава, чувства се спокойно и добре, аз лично не го считам за проблем. Големият ми син почти не си е смукал пръстите, защото по стечения на обстоятелствата беше запозната със залъгалката от новороден. На малкия никога не съм предлагала биберон, но пък си смучеше палеца. Наблюдавах обаче кога и при какви обстоятелства си смучат пръстите (или биберона) и ми се е случвало да се намесвам, за да им предложа алтернатива. Давала съм играчки да дъвчат, чесала съм им венците с пръсти като им никнеха зъбите, махах им палците (и биберона)  от устата след като заспят и подобни... Отказаха и биберона, и палеца няколко месеца преди годинката.

# 27
  • Мнения: 47
Кърмих дъщеря си до 1г и 2м и това по никакъв начин не й помогна смукането на палеца да не се превърне във вреден навик. А вече и в проблем. Зъбките вече поникнаха накриво, а и забелязвам леко изместване настрани на долната челюст. Слагах ръкавици, бинтовах, но тя смуче и тях или през тях. Насила махам пръста, което пък води до истерия и засиняване. Въобще не виждам изгледи да се откаже скоро сама, така че всеки съвет е ценен

# 28
  • Мнения: 940
и моя син си лапа ръчичките и палеца и са му ужасно вкусни  Grinning за момента не смятам да се притеснявам, гледам да му предлагам залъгалка вместо палец, до колкото знам рисковете за изкривяване на захапка, зъби и т.н. са по-малки ако се ползва биберон. поне така съм чела. виж ако не иска залъгалка вече не знам какво се прави, при нас тя е най-ценната вещ. просто при някои деца сукателния рефлекс е супер силен, не мисля че на този етап може да се направи кой знае какво. не те съветвам да оставяш бебето по-дълго на гърда, само за да задоволиш този рефлекс, защото ще те разрани страшно. говоря от собствен опит и аз си мислех че ако го оставям да си виси на гърдите след като се е нахранил ще променя нещо. да промених - разрани ме страшно и кърменето беше приключение едно известно време..

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Аз бебе, което не си е лапало и смукало пръстите, не познавам. Съвсем нормално е такова поведени.

Лапане и смукане на пръстите на двете ръце е едно, смученето на палеца е съвсем друго. Моето бебе премина през периода, в който откри ръцете си, изучи пръстите си много внимателно един по един, смучейки ги, понякога ги лапаше по 2-3- 5 наведнъж.

Но палчето на лявата ръчичка се смуче за успокояване и приспиване и толкова. Докъм средата на третия месец тази роля имаше залъгалката, но вече не я признава и постоянно си бута пръста в устата.

Мен лично това ме притеснява много повече от навика да се смуче залъгалка. Тя все пак е предмет, който дори и насилствено можеш да отнемеш от детето. Каката упорито не се отказваше от биберона до почти третия си РД. Ами ако сега това диване продължи и след това с палеца?! Леля им е оставила този навик чак в пубертета, има видими следи от него върху захапка и зъби. Детето на моя приятелка е на 5, с големи поражения в устата от това непрестанно смучене на палеца...

Относно кърменето и смученето- в тази насока нямам притеснения. Моето бебе е пристрастено към циците ми, така че палчето не важи пред тях  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт