КГБ = Клуб на готините баби - 97

  • 28 244
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 748
Добро утро!   Светле,благодаря за кафето! Ето, и закуската носят....
       
                                                                                                                         Пожелавам ви чудесен ден!

# 61
  • Мнения: 549
Ииииии, Яжке страшна  снимка.Благодаря ти за закуската.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 748
     И тук денят започна с мрачно и намусено време,но сега слънцето изгрява зад облаците.Дано да се оправи,че и настроението ми е като времето...Днес цял ден ще пиша пред компа/с едно оченце-при вас/А как ми се иска да съм така:
         

# 63
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 310
 Добро утро и от мен!
Благодаря за кафенцето ,закуската и особено за този,който я поднася! hahaha
Вчера от работа и внучета не можах да вляза,но сега ви изчетох и бързам да се разпиша,че пак са ме грабнали.Вчера вързах и колтучих доматито, днес правим с щерката почистване из стаите,а пералнята се върти.Тодор уж нямаше да си идва,пък току се появи преди малко - съответно и неговите дрехи трябва да пусна.Замина за Кубрат по работа,а аз седнах да си почина при вас.Сега да бягам горе да простра и.....до следващата почивка!
ЛЕК НЕДЕЛЕН ДЕН НА ВСИЧКИ!Тук от два-три дена си е лято.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 748
   Момичета,търся рецептата за сироп от бъз.Едно време правех сиропа,но с лимони .Сега не мога да намеря рецептата,а искам да е с лимони.Помагайте,който я знае!
   Янче,като че ли ти прави този сироп миналата година.

# 65
  • София
  • Мнения: 16 110
Яге, виж в кулинарния. Там има тема за въпроси и все някой отговаря.
Иначе аз скучая в къщи. Пламен отиде с 2 от сестрите пак на гробища - сега на баща му - 12 год. Нали сутринта беше мрачно, реших да остана в къщи.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 748
  Айша,няма рецепта с лимони,все е с лимонтозу...

# 67
  • София
  • Мнения: 16 110
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=498514.msg15222761;topicseen#msg15222761
и тук ли няма?
Пусни търсачката и ще излезе нещо.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 748
   Момичета,слаба активност имаме по зададената задача за срещата.Пускам ви две снимки за стръв,мислете и решавайте!

   Само си представете: морето,кафето и цялото КГБ!

   Айша,здраве да е! Като няма сироп-ще пия бира. Joy

# 69
  • София
  • Мнения: 16 110
о вече за втори път го правя.40 цвята ,1.500 захар , 4-5 лимона, 2 пакетчета лимонена киселина , 11 литра вода. Така стои 48 часа .После се изваждат цветовете и се прецежда. След около още 24 часа ,ако стои на топло се газирва и то много. Бутилките не се затварят плътно ,защото при отварянето става като в една реклама
Яге, това е от първа стр. на моя линк, има и лимони.
А бирата няма да ни се опре, не се съмнявам.

# 70
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 310
 Яжке, аз я бях писала в стааааарата тема в блога на Зиче,но мога да я напиша пак.Аз поне я правя така вече повече от 20години:

В една кофа (10-12л) вода слагам 40 цвята бъз, нарязвам на парчета 3-4 лимона и 3-4 портокала, слагам една стиска мащерка (или един пакет от магазина).Това престоява 24ч (едната вечер го накисвам,на следващата го наливам). На другата вечер слагам 1,5 -2кг захар в кофата и хем разбърквам,хем изстисквам парчетата лимон и портокал. Прецеждам през тензух и пълня в бутилки (аз използвам бирени- излизат към 20). Запечатват се добре и се заваряват - да врат 5-6 мин. И готово!Не слагам лимонтозу.Може захарта да се сложи и веднага - по-добре се разстопява,но тогава поне 3-4 пъти трябва да се разбърква като се сетиш.
Мими беше написала рецепта само с бъз и лимонтозу.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 672
Здравейте, дами! Аз се прибрах, че довечера сме на театър. Много хубаво си полежах и отпочинах.  Joy Там времето беше много хубаво, нито студено, нито горещо. Вали, но ръсне малко, после пак слънце, свежо и така. През лятото ние ходим на вилата всяка седмица. На въздух, птички пият, разтоварване голямо е.  Разбира се винаги си има и работа, но е друг вид работата и ни е добре.

Владко беше до Тетевен, ходиха с майка си на гробища - при неговия тати - и после при баба си и дядо си.

Виждам, че говорите за среща. Мен ме пишете, стига котка де ни ми мине път, съм с вас. Аз не мога да се ориентирам кой хотел  къде точно се намира, но смятам, че този с апартаментите е добър, освен като цена и с това, че повече хора ще са на едно място и ще се продължи седянката до сред зори. Но нека кажат и останалите.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 748
    Маринче,добре си се завърнала. За седянката "до зори" е ясно,само да се събереме,че повечето са заети-кой с внучета,кой с дядовци...Аз за хотела много не се интересувам,който изберете вие.По важна е датата.
    Янче,благодаря за рецептата.Тя,Айша ми я е пратила още одеве,  но кой да види...
   

# 73
  • София
  • Мнения: 2 672
Честит имен ден на вучката на Арита - Ема!

 Днес е св. Емилия. Да е живо и здраво името й, да е здравичко и палаво дете и да редва мама, тате, баба, дядо.







# 74
  • София
  • Мнения: 1 748
     Тогава да почерпя и аз.Аз също си имам Емилия,но тя празнува на 25 декември и днешния не го признава.Аз обаче цял месец се стягах да и честитя и накрая забравих.Маринчето сега ме подсеща.
     Да ми е жива и здрава,да има любов и сговор в семейството!
    

  Честит имен ден на Емичка! Да е здрава,весела,щастлива! Да радва семейството и близките!

Последна редакция: нд, 30 май 2010, 17:08 от Яжка

Общи условия

Активация на акаунт