Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Защо разбирането на свободата от отделните хора може да доведе до проблеми?
Доколко нашият избор е наистина свободен и не трябва ли да се съобразяваме с всичко и всеки около нас?
До каква степен свободата на другия засяга нашата свобода?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Защо разбирането на свободата от отделните хора може да доведе до проблеми?
-
Доколко нашият избор е наистина свободен и не трябва ли да се съобразяваме с всичко и всеки около нас?
-
До каква степен свободата на другия засяга нашата свобода?
-
Какво представлява свободата на избора и каква е връзката между свободата и избора?
-
Какво представлява компромисът в контекста на свободата?

Аз пък мисля,че едва когато осъзнах колко сама по себе си съм важна и ценна,тогава се почувствах свободна да направя своя избор.В противен случай още щях да жертвам своя избор в името на някого и нещо.А това мисля не е правилно.Всеки човек сам по себе си е една вселена и щом се е родил е от изключително значение,неговия живот е безценен,изборът му и свободата му-също.Човек трябва да осъзнае,че животът е дар,и няма по-велико нещо от живота.Живота е този,който ни дава правото на свобода и на избор.Но човек трябва да е готов,за да поеме товарът на свободата.Ето защо изборът трябва да изцяло подвластен на собствената важност,себеоценка,или простичко казано-любов.
Мъдро го е казал д-р Уейн Дайър, предполагам под" собствената важност"е имал предвид Егото..стремежа на човек да е над другите, да покаже , че само той е прав ...да не зачита другите... 
