Подсъзнанието може всичко 25 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 248 129
  • 746
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Много интерен тест. 50/50 е при мен резултата.
Но най- много ми хареса последното изречение- А дали всичко е пари??

# 361
  • Мнения: 258
Браво tais, поздравления за Баланса!
Разбира се, че не всичко е пари!
Но с тях можеш да направиш прекрасни неща, които не можеш да направиш без тях, поне много по-трудно без тях или с голям преразход на енергия примерно или други ресурси. Парите пестят време и енергия, или трансформират "излишъци", още от финикийски времена - не са самоцел.  Grinning

# 362
  • Шумен
  • Мнения: 156
Момичета, отскоро  чета темичката ви и тя ме зарежда много положително Hug! Чудесни неща сте писали и аз вече изпробнах някои, но още се уча, а имам и много да чета .
Днес имам роджен ден и искам да ви почерпя виртуално, правите денят ми слънчев и пълен с любов, доброта и благоденствие  newsm51

# 363
  • Мнения: 105
tanju6  newsm59Честит Рожден Ден!  nbirthday Нека всичките ти желания се сбъднат!   Gift Tada Tada Tada

# 364
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Танюш, радост и слънце в твоя живот винаги да те съпътстват!

# 365
  • Мнения: 482
 Искам да споделя с вас един семеен разговор, дано да успея да предам важното за мен.
 Говорим си със сина ми, който завърши 7ми клас, за училищата ,за кандидатстването и т.н. Той в един момент почва да се тръшка - и сега, с тоя нисък бал само един работник мога да стана. Защо не съм (някой) друг, защо съм аз.
 А аз му разказвам за Айнщайн, който не е говорел до 6тата си година - по спомени разправям. И за Щварценегер, който на 9 е бил хилаво хлапе. Дали и те така са се тръшкали, дали и Айнщайн е казвал " Защо не съм някой друг, защо съм Айнщайн!"
 И тук идва най-интересното -дъщерята, която е на 10, го забеляза "Ама как така да не иска да е Айнщайн"
 Изведнъж осъзнах най-ценното - Айнщайн си е бил Айнщайн и на 4, и на 15 и после ,когато става известен. И когато е изглеждал идиот, пак е бил Айнщайн. Той ВЕЧЕ бил стигнал до Айнщайн, просто защото винаги е бил там.
 Стана объркано, но който му е нужно, ще ме разбере.

# 366
  • Мнения: 249
здравейте момичета Simple Smile
благодаря ви за подкрепата ,но при нас нещата се развиха зле баща ми почина на 14  юни и място немога да си намеря ,но както казвате вие ,може би той така е решил и се надявам ,че е на по добро място  искам да ви попитам прави ли се нещо там където е починал в смисъл вика ли се поп или незнам .

# 367
  • Мнения: 258
Съжалявам, миличка, за загубата ти... много боли. Когато мама си отиде най-много първите дни ми помагаше да водя дълги "монолози" с нея, разказвах и какво ми е, какво не съм успяла да споделя с нея приживе, с часове и "разказвах", съзнавах, че си е отишла, но това ми помагаше някак по-плавно да приема липсата и.
Един ден болката поутихва, липсата се приема, образът избледнява - и всъщност тогава разбираш, че човека завинаги е в сърцето ти, завинаги! Heart Eyes
 

# 368
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Съжалявам за татко ти Flowers Rose

# 369
  • Мнения: 613
Ленни,методът"Седона" е за освобождаване на неприятна,негативна емоция или мисъл-накратко е следния:задаваш си въпросите:
1)Мога ли да я пусна(емоцията,мисълта)?-отговаряш си примерно да
2)Ако мога да я пусна ще я пусна ли?-да
3)Кога?-сега
Това е. Трябва да бъдеш искренна пред себе си когато отговаряш(на ум) и емоцията ,мисълта се изтрива от съзнанието ти на сега.Ако е особенно упорита повтори .На мен ми помага.Мила го е обяснила по подробно в нашата тема-подсъзнанието може всичко 22 на стр.34 и в подсъзнанието може всичко 21 на стр.36

Последна редакция: пн, 21 юни 2010, 20:21 от sweta

# 370
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Благодаря за метода Седона  bouquet

Решила съм тази вечер да празнувам слънцестоенето. Спретнах си едно мини-олтарче, ще напиша на листче всичко, от което искам да се отърва и тържествено ще го изгоря. Открих и подходяща музика:

На втората снимка е кутийката ми с желания и едно камъче с форма на сърце - дъщеря ми го донесе от морето.

# 371
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Изведнъж осъзнах най-ценното - Айнщайн си е бил Айнщайн и на 4, и на 15 и после ,когато става известен. И когато е изглеждал идиот, пак е бил Айнщайн. Той ВЕЧЕ бил стигнал до Айнщайн, просто защото винаги е бил там.
 Стана объркано, но който му е нужно, ще ме разбере.

Айнщайн е имал заложбите си за гениалност още от раждането си, но е станал Айнщайн с много труд, Шварценегер - също, Джордж Клуни е имал тежък говорен дефект и е посветил много усилия за излекуването си. Демостен - древен гръцки оратор - е имал слаб глас и дефектно Р. След като му са се присмели за това всяка сутрин отивал на брега на морето, слагал камъче в устата си и започвал да се упражнява. Станал е един от най-известните и уважавани оратори. Кажи на детето, че всичко е в НЕГОВИТЕ ръце.

Вален_тина, дълбоки съболезнования. Бог да го прости.  Flowers Rose Flowers Rose

# 372
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Много благодаря за споделеното, Мимина - абсолютно си права...
Валентина, съжалявам за загубата ти - прегръщам те. Разбира се, че татко ти е на хубаво място - където няма вече болка и страдание. Ако питаш точно за мястото, където е починал татко ти - не знам да е задължително да се прави нещо, но ако ти чувстваш необходимост, макар и смътна, можеш да извикаш поп, лошо няма. Ние не сме правили нищо - но аз почувствах огромно облекчение след опелото - попаднахме на идеалния свещеник, който успя да ни настрои всички на вълна да изпратим душата му в светлите простори... Помня, как ми стана леко, макар че плаках, разбира се...
Още веднъж те прегръщам и пращам светлина. Hug
Танюш, и  любовта, и добротата и благоденствието да са постоянни спътници в живота ти!

Миринда, децата са мъдри... благодаря за това - наистина, не съм се замисляла, че Айнщайн не е станал Айнщайн като е пораснал, а си е бил винаги себе си... Разбирам, че са се развили, но май точно затова са успели да се развият, защото са били това, което са били от самото начало...
Лени, и аз единствено линкът на Мижка съм намирала на български. Иначе книгата не съм чела, но съм слушала аудио книга и семинари също. Теорията е, че повечето от нас се опитват да потиснат негативните емоции у себе си или да ги покрият с "глазура" от положителни мисли - поне така става на практика. Хейл Дуоскин е доста интересен- той казва, че според него, позитивното мислене не помага изобщо - или помага само на 1 процент от хората, които поначало са си били позитивни.

Вместо да потискаме негативните чувства, да се опитваме да ги натъпчем дълбоко, да ги избегнем, да ги покрием с "глазура", да ги заглушим с телевизия, книги и т.н., да се "дрогираме" с лекарства, кофеин и наркотици. Той окуражава хората да не вярват само на неговите думи - а да опитат сами.

# 373
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Валентина, моите най-искрени съболезнования, вярвам че баща ти е на по-добро място. Познавам болката от загубата на много близък човек и знам, че само времето лекува.


Танюш, Честит Рожден Ден! Пожелавам ти всичкото щастие на света!

# 374
  • Мнения: 49
Валентина, съжалявам за загубата ти. Знам колко ти е трудно. Надявам се, че времето наистина лекува... Аз се все още се опитвам да се справя с болката от загубата на родителите си. Всеки ден чета форума и се старая да насочвам мислите си в положителна посока. Понякога се получава, а друг път ми е трудно... Но става все по-лесно Simple Smile . Може би положителното мислене се превръща в навик....  Grinning
Много се радвам, че го има този форум. Благодаря на всички за ритуалите, за споделения опит, за окуражителните думи...  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт