За желаещите епидурална

  • 2 132
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 559
Искам да Ви попитам, защо избрахте да раждате в Майчин дом, след като не сте от Варна? От къде получихте информация за клиниката?  Защо не предпочетохте да раждате в болница, където сте раждали до сега, все пак не ви е за първи път.


   Ани,и двете операции за ,които ти писах са ми в Аг-то,и двата пати бях приета по спешност,и въпреки че си бях платила като поп..макар и със закъснение(в смисъл че ме държаха до последно докато майка ми не попита \"колко пари искате за да я оперирате\")...беше ужасно.Особено първато ми влизане,за малко да направя перитонит,и да ми бяха изкарали след това всичо от долу,и никога дори и да не си помисля за бебче...Там не искам да стъпя.Въпреки,че не бях на един етаж с родилките имах контакти с такива(след 4 ден като започнах да излизам)...не бях чула особено добри мнения,напротив
 smile3511

И имам още един въпрос - Мислиш ли че обслужването и условията в А.Г. и окръжна болница - Варна са по-добри ? Ако Да - Защо ?
Чувала съм наистина ужасни неща и за двете болници / има достатъчно теми по този въпрос /

# 16
  • Мнения: 1 559
Нещо не направих добре с цитата,но мисля ,че ще ме разберете newsm78

# 17
 Money    Учудвам се на наивността на някои мами. Money Значи отиваш в родилното и заявяваш на всеошлушание:Аз искам секцио или епидурална .Така не става. Тези неща се говорят: 1.предварително 2. с доктора и 3. на 4 очи.Запомнете го добре и нямате проблеми. Money Money

# 18
  • Мнения: 46 518
Money    Учудвам се на наивността на някои мами. Money Значи отиваш в родилното и заявяваш на всеошлушание:Аз искам секцио или епидурална .Така не става. Тези неща се говорят: 1.предварително 2. с доктора и 3. на 4 очи.Запомнете го добре и нямате проблеми. Money Money

Аз се учудвам на твоята наивност, това, че ще си платиш не означава, че всичко ще е наред! Дано при теб всичко мине добре с ВИП лекарите ти!

По темата- жалко, че раждането не се е развило спрямо очакванията ти  Confused в такива случаи като твоя, когато са закъснели с епидуралната, обикновено слагат спинална.
А по въпроса за това, че слагат секцио и нормално родили заедно не мисля, че е проблем. Аз бях на системи първите 2 дни и не съм чувствала нито глад, нито жажда, много странно, но и приятно чувство на задоволеност  Laughing

# 19
Аз се учудвам на твоята наивност, това, че ще си платиш не означава, че всичко ще е наред! Дано при теб всичко мине добре с ВИП лекарите ти!

      Никол, не преиначавай думите ми ако обичаш. Имам предвид следното: Направи това което зависи от теб, а останалото е божа работа.И в най-добрите клиники на Запад стават инциденти, нали.  bouquet

# 20
  • Мнения: 46 518
Не говоря за инцидентите, а за това, че колкото по-рано си платиш, толкова по-малка е вероятността да получиш това, което искаш.

# 21
  За това последното съм абсолютно съгласна. Така обаче е навсякъде в живота. Когато мине време и парите отдавна са похарчени-крайният резултат обикновено не е добър.

# 22
  • Мнения: 2 531
М да  и аз препоръвчавам предварителна уговорка.Аз родих с епидурална, предварително уговорена и анестезиологът също дойде от къщи ,но докато ме преместят и почистят с дезинфектант Laughing В стаята имаше момиче, която при първо раждане не е дочакала епидурала - анестезиологът дошъл на 8 см разкритие, тя беше без уговорки.
Малко офф , но как се нави на 4 деца?Възхищавам ти се!

# 23
  • Мнения: 532
"Мила" otvara4ka

Точно за това става дума. Да се уговори предварително!
Никой не спори за плащането. Аз отидох с отворен портфейл, но не много имаше за плащане / с изкл. на мокрите помещения/.
Да, наистина съм била наивна, мислейки си, че сме доживели добрите времена, които съществуват отдавна на много места, но не и у нас, за съжаление.
Между другото ти звучиш като работещ в тази сфера, в някоя остаряла болница с безумно закорявял манталитет персонал.
 
Дано поне, когато се раждат нашите внуци, не съществуват хора, които разсъждават като теб.
И нещо лично от мен - НЕ всичко на този свят е пари newsm11

# 24
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не бих коментирала условията на болницата, но препоръчват предварително обаждане преди да се отиде в болницата и обяснение за епидурала.
като се обадиш предварително, има възможност да извикат анестезиоложката по-рано, все пак е единствената, доколкото знам, която поставя епидурал и доста обикаля.
Какъвто проблем имаш, е редно да го отнесеш към управата на болницата и да депозираш оплакване. Има си директор, който като управител на търговско предприятие е загрижен за услугите, които то предлага и  репутацията, която има заведението.
Това така да пишеш във форума два месеца след като си родила (ами майките, родили през тези два месеца?), да приемем думите на доверие, да поплюем този или онзи, няма да доведе до положителен резултат, което май е основата на твоята тема или....

# 25
  • Мнения: 445
Мила Райт,
Според мен е било излишно да се разкарваш до Варна за едно уж по-леко раждане. Аз съм родена в Горна Оряховица и там живеят моите родители и сега. От тях и от мои приятелки знам за новото родилно отделение в градската болница, и за добрите специалисти. Вярно, че нямат анестезиолог за поставяне на епидурална упойка, но е можело да минеш и без нея. Все пак три деца си родила преди това, а доколкото зная първото раждане е най-трудно, следващите са по-леки.
Аз се омъжих във Варна и родих в Майчин дом през март тази година. Наистина имах предварителна уговорка с лекар, който беше уредил всичко за моето приемане в болница - и той, и анестезиолога и педиатъра присъстваха на раждането, въпреки че то стана посред нощ. Мога да кажа, че цялото внимание на всички, включително и акушерките беше съсредоточено върху мен, защото по това време нямаше други родилки, освен мен. Съпругът ми беше в коридора, той беше поканен да присъства, но не пожела. Чуваше отчетливо всичко, което ставаше и беше в течение.
Мога да кажа с няколко думи, че съм доволна от клиниката, благодарение на която си гушкам моето сладко бебче сега!

# 26
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Забравих да допълня, че последното хранене е в 24 часа, а първото за другия ден в 06 часа, когато връщат бебетата на майките-стандартна практика във всяка болница в БГ, т.е. няма хранене, на което да не присъства майката и ако пожелае за кърми.

# 27
  • Мнения: 3 663
wright, благодаря за отговора
думата "нелогично" и за мен най-точно определя действията на лекарите с епидуралната... досега не бях чувала за такъв случай - да се постави на финала на раждането (да не говорим, че това крие и рискове)
но какво ли ще доживеем още....
поздравления за смелостта да имаш 4 деца!!   bouquet

иначе по въпроса обезболява ли епидуралната - да, обезболява (поставена навреме)
на мен ми спести около час и нещо два от най-силните болки, а след това и тези от шиенето
следващия път живот и здраве пак мисля да си слагам
не виждам каква връзка може да има с това кое на брой е раждането
процесът е един и същ

# 28
  • Мнения: 3 663
Money    Учудвам се на наивността на някои мами. Money Значи отиваш в родилното и заявяваш на всеошлушание:Аз искам секцио или епидурална .Така не става. Тези неща се говорят: 1.предварително 2. с доктора и 3. на 4 очи.Запомнете го добре и нямате проблеми. Money Money
ОФФ - мисля, че не използваш добре емотиконите, или поне в случая доларчетата не съответстват на това, което пишеш (освен последните може би)
а за епидурална наистина трябва да се каже предварително - преди разкритието да е станало 6см
но не и N  на брой дни преди раждането
виж със секциото по желание е друго

# 29
.
Ако наистина искате епидурална упойка, то направете уговорка с лекар Money Money Money Money Money Money MoneyСКЪПА Wright, СТРУВА МИ СЕ ЧЕ В ТЕЗИ ТИ ДУМИ И ПО-НАТАТЪШНИТЕ ТИ ДОЛАВЯМ ЕДНО ПЪЛНО ПРОТИВОРЕЧИЕ И ГОЛЯМО ОБЪРКВАНЕ. ВСЪЩНОСТ ТИ ЗА КАКВО СЕ БОРИШ И КАКВО ИСКАШ ДА ДОКАЖЕШ?

Общи условия

Активация на акаунт