1-ви юни ще посрещнат, засмяните АПРИЛчета за първи път - 2

  • 25 721
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 316
вместо запис в новата темичка пускам този линк /въпреки, че някой от вас сигурно вече са го видяли/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=498230.0
имам кърмаческа блуза от миналата колекция. Изключително удобна е за къремен навън.

Ние от 1 седмица сме разголили ръчичките и крачетата. Вярно, че при нас на морето е по-топло и можем да си го позволим, но предполагам, че навсякъде в БГ температурите през деня са доста високи.

Звездичка и мен от два три дни ме наболява в областта на матката, точно както ти го описваш. Може би е от свиването.

За пъпчиците бях започнала да я промивам с отвара от тетра и визимо започнаха да позавяхват, но накрая мъжът ми не издържа и отидохме на кожен лекар. Изписа ни едно мехлемче, от което минаха за 2-3 дни.

# 61
  • гр.София
  • Мнения: 30
ДОБРО УТРО!

Ние сега се храним пред компютъра.Пак до 3ч. будувахме.Май този път аз обърках нещата със спането на Мила.Хем знам от сина ми как се действа,той си спеше от 23ч.до 7-8ч сутринта още от втората седмица.Ама това е много рогато. ooooh!

Мила няма много пъпки ,но и нейната кожа на бузките е много груба.Лекарката каза да мажа с хидратиращ крем.Аз мажа със Себамед и има ефект.

АЛИСИТА,нямаш ли парола за албумчето?

Ние днес ще тръгнем да излизаме пък където ни завари дъжда имаме си екипировка Grinning

ЛЕК ДЕН  bouquet

# 62
  • Мнения: 3
аз доста по-късно се присъединих към априлките  Heart Eyes и чесно казано нямам нито парола, нито знам къде точно е албумчето, а мн ми се иска да видя малките прекрасни овненца  Hug

# 63
  • Мнения: 1 111
здравейте в новата тема....аз още не съм доизчела старата,но....

имам няколко въпроса, може и да са разисквани,но да питам...малката вече е изцяло на АМ-Милумил, незнам дали от него или не, но акото й е зелено на цвят, тъмно зелено при това...Може би да е и от по-топлата вода,с коят оправя млякото или...Това тревожно ли е? Ака веднъж на 24 часа, то така акаше и при кърменето,че дори и на по-голям интервал...

Купих си термосензорно шише на Нуби и установих,че водата с която съм правила млякото до сега и съм давала, шишето го индикира като гореща, а на мен до сега ми се стуваше нормална, като изпробвам на китката...

Прави ми впечатление ,че повечето будува и се напъва, пъшка, охка, отколкото да спи, няма го този бебешки сън по 3-4 часа и т.н.
А аз едвам издържам, кръста,гърба ръцете, много ме болят от носене и дондуркане...Незнам има ли и други такива мами, но сутрин, след 3-4 часов сън през нощта, се събуждам с туптящи и изтръпнали ръце, замотана глава и тежащи крака... Rolling Eyes
Много е рано за такива оплаквания, имайки се предвид,че още нямаме два пълни месеца, а и бебка не е кой знае колко тежка все още...
Пропускам и разходки,защото ме чака домакинстване, което няма кой да свърши... Cry
Незнам, само аз ли не мога да се организирам, ама май с баткото по-се справях от колкото сега, а бебка е по-кротка от него...

и един въпрос за мен - кажете как да се отърва от глада си към сладкото, имам чувството,че не мога без него, а и това ми е най-лесния вариант  за хранене, защото няма време за готвене и т.н. - две валфи и кафе с много захар ме "държат" сита по-дълго време и ми дават енергия з апо-дълго....а и през нощта си хапвам вафли и сухи пасти...

Последна редакция: нд, 30 май 2010, 11:59 от tuly

# 64
  • Мнения: 20
  bouquet здравейте мамчета   bouquet

днеска пак голяма жега тука сега пък тъкмо се нагласихме да излизаме и се наоблачи и взе да прикапва

мойта Петя досега беше спокойничка но днеска доста се нерви май по-късно ни се проявяват коликите

хубав ден ви желая

# 65
  • София
  • Мнения: 689
addi  - благодаря за линка!!!

С тази липса на време едва нашата темичка успявам да следя и добре че публикувате тук полезна и интересна информация.   Hug

# 66
  • Мнения: 4 358
tuly всичко все едно аз съм го писала едно към едно.Разликата е ,че аз кърмя ама през 40 мин #Crazy #Crazy #Crazy и после няма спане.Само рев, мрънкане, грухтене и носене.
Ще откача от умора и безсилие.
Само ние двете ли сме така.Май и Мили Ванили е страдалка Mr. Green.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 916
Данна, за Петинка Цветкова съм чувала, че има ужасно много пациенти и ги претупва. Аз понеже съм фенка на МД ти препоръчвам там да отидеш - има доста добри лекари, които преглеждат и по ЗК. Аз ходя при Максим Яков и сега на 1.06. съм на контролен преглед при него. И в тази връзка ще пукна от страх, мами, че ще ме заболи. Аз още се мия съвсем внимателно, страх ме е да се пипна от долу, пък какво остава да ме бръкне доктора  ooooh!

Мами, кажете, как поставяте столчетата за кола в колата - по посока на движението или обратно? Нали уж в началото трябваше да е обратно, т.е. с лице към облегалката, но до кога?

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 13:51 от Лоти

# 68
  • Мнения: 1 380
tuly всичко все едно аз съм го писала едно към едно.Разликата е ,че аз кърмя ама през 40 мин #Crazy #Crazy #Crazy и после няма спане.Само рев, мрънкане, грухтене и носене.
Ще откача от умора и безсилие.
Само ние двете ли сме така.Май и Мили Ванили е страдалка Mr. Green.
И аз ...
За това давам и добавка АМ, иначе се побърквам....

# 69
  • Мнения: 30
Момичета,бебетата ви плачат ли,когато ги къпете? НАшето се съдира от плач,даже дъх не си поема щом крачето му се докосне до водата в коритото.После едва успяваме да я успокоим.Вие как се справяте с това? ooooh! Sad

# 70
  • Мнения: 2 401
Здравейте!

Ани, Ади, благодаря за отговорите! При мен започна още след раждането, затова съм почти сигурна че е от това. Имам и предположение от какво е, тъй като след раждането, докторката много основно и доста грубо ме пребърка да проверяла всичко ли е наред(не знам на това ли се казва ревизия  newsm78) и имам чуство, че има някаква връзка с това, тъй като процедурата беше много болезнена.

Хъни - Бъни, аз с първото ми дете бях по същия начин. Мога да те успокоя, че обикновенно към втория месец нещата доста се подобряват, бебоците започват повечко да поспиват, разреждат сученето и стават по-спокойни. Поне при моята дъщеря беше така дано и при теб да е така.

lunhua, щом е така докато се успокои бебенцето можеш да го къпеш на мивката става доста по-бързо, а и щом реве толкова много няма нужда да го къпеш всяка вечер, два, три пъти седмично е достатъчно.

# 71
  • Мнения: 107
Благодаря, Гале! Сега като се замисля, МД ми е доста близо, веднъж ходих там преди 4-5 години при някаква млада лекарка, Георгиева май, но въобще не съм сигурна, и бях доволна. Може и там да отида, само дето не знам кога ще мога. Аз също все още се мия внимателно, но се оказа явно на психическа основа, защото днес направих великото СЕФТЕ. Исках първо на прегледа да отида, ама мъжът ми горкия изобщо не го свърташе вече и не можах да се отърва. Изобщо не ме болеше, чак се изненадах, само малко ми опъваше нещо от дясно някъде. А бе, като цяло, готино си беше, цял ден не ми слиза усмивката от лицето.  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 4 358
Момичета има ли други "лоши" майки като мене дето не дават нито вода нито чай Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes.
Търпя критика от домочадието и едвам удържам фронта.
Друго се сещам - гимнастика и масаж правите ли Rolling Eyes
Пъпките леко почнаха да ни минават.сега четох лекция от 9 месеца на училище дето съм ходила и там са ни казали ако пъпките са единични и няма тенденция за сливане не е опасно и се касае за т.н бебешко акне породено от хормонална бомба.
Но очичките Тобрекса вече повече от седмица от слагаме, но едното око по упорито се оказа.Тъкмо мине и като почне Беб да се дере от рев и пак почва са сълзи.Мисля си да не е нещо със слъзното каналче.Уж масажчета правя - доки ми паказа ама без видим ефект сме засега.
Ох мрънка Whistling.ще се пробвам да го изкъпя, че моето е като лаком слон и не търпи.Иска веднага да лапа Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 2 401
Момичета има ли други "лоши" майки като мене дето не дават нито вода нито чай Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes.
Търпя критика от домочадието и едвам удържам фронта.
 
Има! Simple Smile
На домочадието му кажи, че кърмата е над 80% процента вода, така че не знам какъв е смисълът от допълнителни течности. Може и да ги питаш дали си представят, че примерно преди 100 или 200 години някой се е занимавал да дава вода и чай на бебета, а пък светът все пак е оцелял! Simple Smile Може и да им дадеш и да прочетът нещо по темата за да се убедят сами, че няма смисъл!

# 74
  • Мнения: 6 078
Момичета има ли други "лоши" майки като мене дето не дават нито вода нито чай Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes.
Търпя критика от домочадието и едвам удържам фронта.
 
Има! Simple Smile
На домочадието му кажи, че кърмата е над 80% процента вода, така че не знам какъв е смисълът от допълнителни течности. Може и да ги питаш дали си представят, че примерно преди 100 или 200 години някой се е занимавал да дава вода и чай на бебета, а пък светът все пак е оцелял! Simple Smile Може и да им дадеш и да прочетът нещо по темата за да се убедят сами, че няма смисъл!
и аз съм от лошите не се тревожи,а за къпането моя дивчо вече като че ли взе да свиква с водата в коритото,ама ще свикне то в тази жега даже си мисля че ще реве да го къпя по често,ние сме само по едно боди потник и чорапи вече няколко дни,а как ще го караме лятото не зная

Общи условия

Активация на акаунт