1-ви юни ще посрещнат, засмяните АПРИЛчета за първи път - 2

  • 25 766
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 289
Хъни - Бъни   И аз съм към "лошите майки"  Peace
 
Гале за същия парк става дума...прекрасно е там Simple SmileНяма ли да идвате насам? Simple Smile
за коликитевчера и днес не знам какво стана,но се скъса да реве.... ooooh! и чааак вечер се изхожда и му олеква.Затова почнах и Биогаята.Дано има ефект.
Момичета,бебетата ви плачат ли,когато ги къпете? НАшето се съдира от плач,даже дъх не си поема щом крачето му се докосне до водата в коритото.После едва успяваме да я успокоим.Вие как се справяте с това? ooooh! Sad
Някой бебета не обичат водата,не го насилвай твоето.Наистина идея е за под чешмата. Peace

# 76
  • Мнения: 6 162
моя син започна всеки ден да ака но го мъчиха колики дадох еспумизан резултат- запек решение -лактулоза,ама пробвах нищо да не давам пореве пореве,понося го и му минава та реших да се мъчим но по малко лекарства да пием не зная сигурно съм прекалено лоша но когато дам лактулоза повръща на фонтан почти на всяко ядене,а  в останалите дни изплюва малко мляко за целия ден.

# 77
  • Мнения: 3
Аз пък си имам най-прекрасното бебенце на света.....мн се кефи да я къпем и раздава яко усмивки. Масажчета правя от две седмици и на Ема мн и допадат.
Пъпчиците почти изчезнаха, но не ги мажа с нищо, така ми каза педиатърката.
Чай давам на хип от копър, не винаги го пие, но сега, когато са жегите си пийва доста. Колкото до коликите за сега ни се разминават стабилно, имала е 3/4 пъти , но еспумизана мн ни помага или просто няма колики не знам, по принцип тя почти не плачка. давам й го преди храненията към 11-12ч и 15-17ч.
На преглед след раждането ходих преди 10 дни и вс си е супер, а секс си правим още от третата седмица след раждането, защото лохиите мн бързо ми спряха и се чувставах ок  Blush

# 78
  • Мнения: 351
И аз съм от "лошите" майки - дори не и давам вода да си "изплакне" устичката след хранене.  Peaceю
Danna, честито за сефтето! Хубаво било, а?  Wink
Гале, ами нашето бебешко столче може да се закрепя само в обратната посока, иначе няма как да го хвана с коланите. В посока на движението ни е 'батковото' столче, което ползваме от както беше на 1г. някъде (или малко повече).
Къпането - при нас трае доста кратко. Не, че реве, но ми се струва, че и е малко неудобно все още и не виждам смисъл да я държа по дълго - тя нито може да цапурка още. Стои колкото да я насапунисам и изплакна. А след това правим масаж и гимнастика. Вие как правите масажа - като е с крем или преди да намажете?
Аз от вчера не съм и давала Лефакс за коликите и не се гърчи. Дали са и минали вече? Толкова рано?  newsm78
Днес ни беше погачата. Елия кротува, много добре се държа.  Laughing Получи много рокли за лятото. Обзаведохме й гардероба, сега е ред на моя.  Wink Толкова сладко отдавна не бях яла.  Embarassed Ще кача снимки.
Целувки от нас!

Последна редакция: нд, 30 май 2010, 22:24 от zar4e

# 79
  • Мнения: 1
Хъни Бъни, аз също не давам вода и чай, с големия започнах чак когато му заместих хранене някъде към 7 месец, пък никога не сме имали проблеми. Относно къпането, моето жабче обича, но не всички деца са така. Не го насилвай детенце, щом плаче нещо го притеснява. Да не би да не му харесва температурата на водата, защо не пробваш по-студена/топла?
Масаж и гимнастика след втория месец, според нашата педиатърка, като изключим укрепващите масажи, които му правиха.
На Борис очите също не искат да се оправят. Дори освен секрета започнаха много да му сълзят и му се зачервяват и подуват клепачите. Дори ходихме на офтамолог преди половин месец, според нея беше от хремата, но сега носът е добре, а те не се оправят. Тази вечер коликите пак се появиха, но и аз имам вина  Embarassed
Аз също умирааам за сладко, винаги съм яла доста, но сега е трагично положението.
Столчетата 0+ само и единствено с гръб към движението.

# 80
  • Мнения: 16
Здравейте мацки  Hug
Нямам никакво време,особедно от 10-на дни,защото майка ми си тръгна и сега идва една жена да ми помага, когато мъжо е на работа,но докато се оправим и гледам да излезем на разходка,а като се приберем е дошло време за хранене и баня-абе с две думи голям зор,нооо не се оплаквам шастието ми е незаменимо. smile3521
Исках да ви питам само кога е нормално да ми дойде отново цикъла,че вече ми се струва доста време става от 13.4
Надявам се всички да сте ОК,то сега се оправя времето и ше сме по-често навън,но когато имам минутка,ше се включвам да ви рапортувам.
Малките ми бонбонки растат и наддават добре - пу-пу,само дето от това гадно време нещо малко хрема имат.Започват да стават все по-интересни,да гукат, да се оглеждат.Качвам малко снимки.
До скоро-тичам до банята и да полагам глава. smile3524
P.S. забравих да честитя на Алиса и мама metchopooh първата месечинка   bouquet

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 00:04 от milena_66

# 81
  • Мнения: 3
    Здравейте, мамчета! Най- после успях да седна да ви прегледам. Днес ни беше погачата и имах доста работа тези дни. Днес правим точно 40 дни и се получи много добре. Мина чудесно, но аз бях доста напрегната, защото вчера ме посети месечната гостенка. Бях я забравила, но уви...
Да ви разкажа един куриоз: Онзи ден мъжа ми гушкаше малката, а аз простирах. По едно време той се появява с уплашен поглед и казва:" Бейби, това дете има дупка на главата!" В първия момент го погледнах изплашено, а после умрях от смях. Сетих се, че е забелязал фонтанелата. Мъжка му работа! Joy
Ние доста отдавна забравихме за коликите. Пием инфакол за тях, но имам чувсвото, че са преминали. Не смея да ги спра за сега, на като влезем в третия месец ще се пробвам. За сега е доста спокойна. Надявам се да е така и занапред. Момичета, не мога да ви изчета подробно, така, че ако пропускам нещо, моля за извинение.
   Помогнете ми да кача снимка от компа на профила си. Не виждам такава опция!
За сега лека и спокойна нощ на всички!

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 01:12 от albabenita

# 82
  • Варна
  • Мнения: 53
Здравейте и от мен!
отдавна не съм писала, но съм сама и все не ми стига времето.
Едвам смогвам да почета малко.
За къпането аз говоря на малката и така я успокоявам.
За столчето за кола и нашето може да се хване с коланите само с гръб към движението.
За зеленото ако - при на с е така от самото начало. Ние сме на смесено хранене още от майчин дом (така и не тръгна много кърма).
Искам да попитам за съвет относно лятна количка.
Оказва се че нашата е много тежка да я свалям сама, а таткото ни може да ми помага само 2 дни от седмицата.
Та си мисля да си купя лятна количка, не не знам каква точно.
Трябва сигурно да е с пълно легнало положение.
За мен главното е да е лека.
Моля ако може да ми препоръча модел.

# 83
  • Мнения: 5
Змейковица честита ти принцеса и от нас. Много да ви радва и да плачка възможно най-малко.

иовинка - пъпките ще спрат самички да излизат когато организма на бебчето започне регулирано да произвежда хормони. До тогава каквото и да правиме и с каквото и да ги мажeме все ще се появяват нови.
тини мини - би ли споделила каква ти е диетата, че на мен нищо от миналата година не ми става и все още си ходя с панталоните от 4-5-тия месец на бременността ми Embarassed.
За спорта - мисля да изчакам още седмица,две и ще започваме по малко да тренираме тенис и плуване с мажо. Притеснява ме как ще се чувствам с тия големи бомби като подскачам на тенис корта, но като пробвам ще разбера Laughing. За плуването - посъветваха ни да изчакаме поне до 40 дена преди да заведем бебка на басеин.
Хъни-Бъни - и аз се присъединявам към страдалките ooooh!, пъхти, пъни се, реве но все си мисля че е от коликите newsm78.
Бианка заспа. Отивам да лягам и аз да не губя време. Лека нощ.  bouquet

# 84
  • Мнения: 3 695
Да ви се оплача - тъкмо ми се оправи едната гърда и хоп - бучка на другата.  ooooh! Cry С първото дете не съм имала нито веднъж такова чудо, а и изобщо нито 1 проблем с кърменето, а сега - всички възможни гадории ми се случиха, но ще трябва да се преборя, няма начин.  Rolling Eyes
Мама.Ради, моята диета не я препоръчвам на никой, и аз не бих я спазвала дори, ако не беше заради бебето. Педиатърката твърди, че пъпките му са от кравешкия белтък в моята храна и ми каза да изключа всички млечни и алергените - т.е. без мляко, масло, сирене, кашкавал, телешко, всякакви вафли и бисквити с мляко, шоколад, без банани, пресни домати, ягоди, мед, ядки, аз сама си изключих и яйцата. Като се изключат тези е много трудно човек да намери с какво да се нахрани и така набивам здраво хляб /но пълнозърнест/, макарони, овесени ядки, тиквички, ориз, картофи, лютеница, свинско и пилешко месо, ябълки, круши и напоследък много, много череши. Предполагам, че липсата на сладки неща е помогнало, макар, че пък хляб и макарони ям в големи количества. Вярвам, че ще намериш твоя по-добра и по-здравословна диета, която да ти помогне.  Hug

# 85
  • Мнения: 380
Момичета има ли други "лоши" майки като мене дето не дават нито вода нито чай Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes.
Аз също съм от тази група  Laughing

За столчетата за кола- тук закона е до 1г. да са обратно на посоката на движение.

За къпането - мойта много обича да се къпе, но после като започна да обличам пижамата започва дрането  Crazy

За спорта, аз започнах по малко на фитнес да ходя, но имам бая за сваляне... Диета не смея да пазя заради кърмата, но мисля да се ограничавам от сладки и вредни храни.

Вчера Лили не спа до 6 вечерта, и като откърти, та чак до 6 сутринта спа, с две кърмения в просъница. Днес пък спа цял ден. Не мога да го разбера тва дете. Един ден спи, един ден хич  newsm78.

# 86
  • Мнения: 63
Ето ме и мен Simple Smile  Малко позачезнах, ама вчера беше погачата на Габи и цял ден с това се занимавах; днеска трябва багаж да оправям и имаме чиста молитва, а утре заминаваме за морето  Party
Обаче тоя багаж няма събиране  ooooh!

помогнете ми за едни ужасни рагади - на веждите и са - целите!!!  #Cussing out  И имам чувството, че все повече корички стават. Как се лекува това? Лекарката вика със зехтин, ама не виждам някаква промяна.

За ужасните колики на детенцето от няколко дни давам английски инфакол със ентерокинд и незнам от кое, нно има леееко облекчение ПУПУПУПУ  Praynig  Пак има рев, ама е за по-кратко (ако преди е било 3-4 часа, сега е един) и повече и къркорят чревцата и пръцка - което за мене значи , че работят и избутват гадните мехури. Дано продължи все така и се свърши в един момент.

Грозните гащи за корема - дали имат ефект? Имам предвид не само моментен, ами дали за постоянно прибират малко? Неще да се прибере тва месище и това си е.  #2gunfire На едно ниво ми е корема с циците, а те не са ниииикак малки  #Cussing out

Целувки от мене и пак ще пиша.

А, за столчето за кола - обърнато и аз знам до 1 год.
И аз съм от 'лошите' майки, ама скоро ще почна да давам вода, че на морето с тия жеги ще се обезводни.

# 87
  • София
  • Мнения: 95
Привет и хубав ден, момичета!

Честита дъщеричка на Змейковица! Да й е жива и здрава и много да я радва!

Хъни-Бъни, и аз съм от "лошите" майки. Моята мома суче много добре с огромен апетит и очевидно млякото на мама и е напълно достатъчно за момента. Преди известно време, когато беше пика на коликите, пробвах чая за храносмилане на Блевит, който Али ту пиеше, ту плюеше, а резултатът за коликите беше доста съмнителен. После този чай го смених с чая за сън пак на Блевит, понеже
привечер бебка става неспокойна, но този чай въобще не иска да го пие и аз вече не се опитвам да й го давам.

за коликите- нашите вече отминаха. Първоначално давах Infacol, донесен от Англия, но с доста променлив успех. Като цяло не действаше много. Честох по-напред, че Мили-Ванили е започнала да дава тези капки. Според мен обаче за някои бебета те нямат действието, което очакваме и просто е загуба на време да се използват. По съвет на педиатърката минахме на Colief и нещата бяха по-добре. Тези капки обаче са доста по-скъпи - около 30 лв. От една седмица обаче коремчето е по-спокойно. Прави ми впечатление обаче, че вече ака по-нарядко - преди беше почти след всяко хранене, сега през 2-3 хранения.

Нашият така да се каже проблем в последно време не са коликите, а желанието да я носим и разхождаме из цялото жилище. Това желание особено се засилва от 19 ч. нататък и познайте какво се случва до 21,30 - 22 ч. - смянаме се тати в разходките с Нейно Величество Алина на ръце, а тя невъзмутимо оглежда обстановката и не дай си боже да решим за малко да поседнем, понеже ръцете и краката ни окапват, става нещо страшно - съдира се от рев, особено ако си позволим да я сложим в креватчето и да я оставим сама  Twisted Evil

за пъпките - и ние ги имаме от раждането, но според педиатърката с нищо не трябва да се третират, ще минат постепенно. Само мажа от време на време с кремче между очите и веждите, където имаме нещо като лишей и кожата леко се лющи.

за спорта - започнах да правя всяка сутрин упражнения за коремните мускули, бедрата и д....то. За съжаление нямам възможност за момента да посещавам фитнес-клуба, в който поддържах форма преди  Sad

# 88
  • Мнения: 107
Здравейте, мами!

Моля, помогнете! Нашата педиатърка ми иска и много настоява за някакъв талон или направление от гинеколога, следил бременността ми, за да може тя да ми издаде третия болничен. Но пък гинекологът ми е категоричен, че няма такова нещо, и мъжът ми ходи при него, и аз му звънях сега, и двата пъти - едно и също - трябвало от болницата да ми издадат справка, кога съм родила. На вас кой и какво ви издава, за да може педиатърът да го издаде този проклетия болничен? На кого да се карам, че не е наясно и да ходя ли до болницата да искам нещо от там? Дали между Търново и Варна има някаква разлика, защото гинекологът ми е в Търново, а сега съм във Варна, егати. Направо не знам вече какво да правя.

# 89
  • София
  • Мнения: 95
Danna, няма такова нещо. Не би трябвало да е проблем педиатърът ви да издаде веднага третия болничен лист, след като изтече срока на втория, без да иска други документи. При нас единствено искаше да знае точните дати на предходните два болнични периода, за да може да изчисли точно дните за третия. За тази цел съм си направила по едно копие и на трите болнични листа.

Общи условия

Активация на акаунт