Аранжиране на маса - тема 2

  • 202 143
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 569
  Здравейте момичета!

Ягодка- благодаря! Много интересна титла си дала на жабока- не се бях сетила за нея- даже ще сменя името на албума със снимки от тази маса Mr. Green
Масата с оранжевия гербер се е получила много стилно! Новите мини- купички се връзват идеално със сервиза ти и му предават някак си по- азиатски- екзотичен вид. И наистина са мулти-функционални! Много хубава маса!
*Neytiri*- усещам как иаз ще напълня куфара със съкровища от България като се прибера...дано да има кой да ме спира! ooooh!

Аз нещо съм набрала инерция тези дни... може би защото скоро ще се наложи да ви изоставя за ... около 2 месеца Tired
Освен това се опитвам да събера достатъчно аранжировки и снимки , които да са подходящи за нещо като албум или каталог , който искам да отпечатам като се приберем в БГ ... и на есен с песен ще се свържа с няколко Кейтъринг и парти организиращи фирми и ще видим дали някой ще прояви интерес PraynigАко не ще опитам да действам сама.


Ето и следващата маса:

Легенда:

Това е вторият комплект пръстени и салфетки от "находката". Всъщност взех само по 3 салфетки от 3 цвята , защото се комбинират добре по 2 цвята за всеки  комплект пръстени. Отново 2 малки ролки опаковъчна хартия в същите цветове- много я харесвам тази хартия- твърда , и с едно покритие като седеф и е само левче. А между другото имам идея  за всички подложки от хартия , които съм използвала досега - искам да ги облицовам с прозрачно фолио(това самозалепващото се , за прозорци мисля , че се използва... не готварското Laughing)  от двете страни , за да могат да се почистват и използват многократно , но не съм сигурна какво ще се получи...
В тази аранжировка използвах само 2 пръстена от комплекта, а останалите отново са в ролята на свещници.
Малките кошнички ми останаха от Великден- в тях бяха яйцата за дечицата. Цветенцата вътре ги събрахме с малкия на път за вкъщи буквално от земята- бяха нападали от един храст. Понеже краищата на листенцата им бяха потъмнели ги отрязах наполовина , и затова сега приличат на миниатюрни розички Hug

Всички снимки:http://picasaweb.google.com/108616958419970965535/MasaRoseBascet … 77355443190819026

# 16
  • Мнения: 774
 Laughing Laughing Laughing Дина, смея се, защото ей сега наредих масата... в почти същата разцветка, даже още не съм я снимала! Ще я покажа по-късно днес или утре.  Laughing Laughing Laughing


Поправка:

Дина, отново много красива маса си направила! Много екзотично, лирично и нетрадиционно изглежда тази маса! Много време са 2 месеца, но предполагам ще събираш идеи през това време, така че след това ще се наслаждаваме на още по-големи красоти! На мен лично мнооого ще ми липсваш!!! Надявам се, някой да прояви интерес(правиш невероятно красиви неща!!!), иначе даже собственият бизнес ми звучи още по-добре! Hug

Ето и моята "огледална" маса за довечера. В средата е едно огледало, което синът ми облицова в училище, в средата има алуминиево фолио,подложките също са обвити в такова:




Последна редакция: пн, 31 май 2010, 13:22 от yagodka

# 17
  • Русе
  • Мнения: 410
Ягодка, Дина, Леля Ог, много ви благодаря за похвалите и пожеланията! Трогнахте ме!

Ягодка, много са ти красиви и двете маси с герберите!
Дина, много стилни маси. А това за пръстените-свещници, никога не би ми дошло на ума. Ще се възползвам от тази идея!
леля Ог, много е нежна масата със сините цветчета, не знам дали набързо си я направила, но е много нежна!

И на всички останали момичета - поздравления за творбите   bouquet

О, докато съм публикувала отговора, сте ме изпреварили - Дина, тази маса е още по-хубава! Пръстените са убийствени!
Ягодка, и твоята е много хубава - с тези миниатюрни купички и бонбонки "Рафаело"?

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 13:53 от mama1+2

# 18
  • Мнения: 384
Дина,във вихъра си!Желая ти успех ,вярвам ,че ще сбъднеш желанието си  да правиш красоти и радваш хората!

# 19
  • Мнения: 1
Момичета останах без дъх  #Crazy

Поздравявам всички, толкова сте креативни  bouquet

Дина масите ти ме пленяват, поздравявам те и ти желая успех  Hug

И благодаря за милите думи за морската ми маса  Peace Сега се подготвях за утре, ще показвам....

# 20
  • Мнения: 211
Здравейте, мили аранжорки!  Hug
Честит 1-ви юни, желая на всички дечица много здраве, късмет и усмихнато детство!  baloni

Дина, Ягодка, mama1+2, благодаря ви за хубавите думи и за подкрепата! Винаги ми носите много положителни емоции (отнася се и за останалите момичета)! Благодаря!   bouquet  Heart Eyes

Дина, всяка маса е толкова прекрасна, различна, стилна… направо си професионалист! Да са ти честити новите придобивки (пръстените и салфетките) и да си ги аранжираш все така с любов и удоволствие! Желая ти успех с каталога, действително снимките на маситети са дойстойни за страници на списание! Не се и съмнявам, че някой ще прояви интерес, а и аз като Ягодка подкрепям идеята за собствен бизнес. На мен също ще ми липсваш през тези два месеца! Намирай поне от време на време някакъв интернет клуб и ни пиши по два-три реда  Hug

Ягодка, две много свежи маси, в моето любимо оранжево! И на теб да са ти честити придобивките и да си ги аранжираш с удоволствие! Харесва ми герберчето в захарничката, бонбончето в чинийката и върху купичката, облепените подложки с фолио, виждам и красивите ти червени свещници… Обаче от всичко, най-много ми харесва идеята с огледалото. Много е красиво, а детето сигурно е много гордо, че си сложила творението му на масата! Браво и на него, и на теб! Много свежест, любов и красота усещам от снимките ти! За теб   bouquet  Hug

Аз снимах божурите, но не съм направила още колажа, довечера ще покажа.
Желая ви прекрасен празничен ден (макар и ужасно дъждовен при нас)!

# 21
  • Мнения: 774
mama1+2, Леля Ог, благодаря ви!  bouquet

Леля Ог, благодаря, че си оценила хрумването с огледалото! Чакам с нетърпение масата с божурите!   bouquet

От мен една непланирана прасковена маса за довечера с подръчни материали. Даже сиропът е от праскови.  Crazy :

# 22
  • Мнения: 143
yagodka, импровизираната маса е страхотна, хареса ми как си завъзрала приборите и салфетките под вазите и свещите - красиво се е получило. Огледалната маса също е готина, хубаво е, че и домочадието се включва в изработката на аксесоари за маса (дори да не е бил такъв първоначалния замисъл  hahaha)


Dina767, чудесни придобивки, и си ги използвала много умело. Стискам палци да успееш с реализацията на плановете си.  Сигурна съм, че ще имаш голям успех - умееш да използваш различни цветове и стилове. Само обърни повече внимание на правилата за подреждане на чашите, приборите и т.н., за да са съвсем професионално завършени аранжировките ти. А за да си съвсем впечатляваща, обърни и внимание на различните чаши според различните вина и напитки. И... смело напред!!!   bouquet


Леля Ог, тези сини "треволяци" са много свежи и масата се е получила със страхотно насторениe. И аз чакам божурите с нетърпение!

*Neytiri*, привет! Масата е много добре наредена! Искаме още!  Hug

kami_bonbona, много идейно хрумване! Подобна тактика прилагах досeга само на семейството, но вече ще въвличам и гостите. Ще си имат оправдание за шопинг-спринтчета.  Flutter

bliznacite2004, с тези маргаритки, пеперуди, розово и синьо - разтопих се - много романтично!

За да не почнете пак с черните точки, една импровизация и от мен - пак на тъмно.   Laughing




Моето излизане във ваканция се отложи за неопределено време - няма да ме забравите - засега.   Mr. Green

Последна редакция: ср, 02 юни 2010, 09:31 от Ivira

# 23
  • Мнения: 211
Ето ме отново по нощите  reverance

Ягодка, мноооого е красива тази зелена маса! Страхотна е, отбелязвам си я в  “любими”. Това зелено много ми харесва, а в съчетание с прасковените салфетки е много свежо! Харесва ми и как си завързала приборите! И прасковките... ммм, как ми се хапват вече прасковки!  Виждам, че вече изпробваш колко са приложенията на новите купички  Laughing Чакам с нетърпение следващата маса!  Hug

Ивира, вазата в черешите ли си я сложила   #Crazy  Много вкусна маса! Харесва ми и как си сложила салфетката и лъжичката! Благодаря за похвалата за сините цъфтоци!  Hug

Момичета, обещах да показвам божури, ама и аз ще кажа като една друга "колежка"(  Laughing) "трий, трий!"  Mr. Green

Много недонаправена, но все пак... ето я:



Лека нощ! или май Добро утро!

# 24
  • Мнения: 419
Ооооо, много хубави неща правите, ей. Най-после си намерих мястото. Никой от близките ми не може да ми разбере вълненията като избирам покривки и салфетки и как треперя над аранжировката, нито пък разбират моята раздразнителност ако ме поканят на гости и ми сервират върху мушама или пък възмущението ми от хубави уж ресторанти, пък сложили салфетки, които баба ми използва за резерва като й свърши тоалетната хартия. Не съм се сетила да правя снимки на моите маси, но искам да ви споделя една много проста рецепта, която винаги е предизвиквала ефекта "уау". Сигурно е споменавана тук, но все пак. Идеята взех от книжката за готвене на Прокредитбанк. Взимам две дълбоки прозрачни купи, едната по-голяма, слагам ги една в друга, по между им оставям разстояние и така ги фиксирам с тиксо. Разстоянието запълвам с цветчета (за това и трябва купите да са прозрачни за да виждам как ги подреждам), пълня с вода, слагам във фризера и вадя чак когато ще сервирам десерта. Като извадя от фризера махам тиксото, поливам с вода за да отделя двете купи и става разкошна ледена купа в стената на която са цветята. Общо взето, ако не броим престоя във фризера, цялата подготовка отнема десетина минути. В тази купа сервирам десерта. Аз обикновено я пълня с плодова салата, но може да се напълни със сладолед, мелба. Смятам плодовата салата за добра алтернатива на тортичките и пастичките за десерт. Единствено трябва да се внимава в какъв съд се поставя купата при сервиране за да поеме водата, която се получава при разтопяването на леда. Искала съм и да направя този вариант с по-малки купички, които са индивидуални за всеки, но за съжаление никога не съм имала толкова свободно място във фризера.

# 25
  • Мнения: 610
Здравейте аранжорки .  Simple Smile

Леля Ог, Ягодка, Дина, Ивира- благодаря ви за комплиментите.

Ягодка- и трите ти маси са красиви и интересни  Flutter ти си пълна с идеи  Party много ме радваш ... Grinning оранжевите купички са много сладурски  Heart Eyes влюбих се в прасковената маса  Heart Eyes страхотно съчетание на цветовете !   bouquet

Ивира- чудна маса с черешки !   bouquet

Neytiri- много стилна маса !   bouquet

 newsm81  Дина- отново невероятни красоти при теб ! Поздравления ! Разкошни са масите ти !   bouquet Желая ти успех с каталога ... fingerscrossed и сигурна съм , че ще има голям интерес .  Flowers Four Leaf Clover  Hug

Леля Ог- синьо- лилавата ти маса е мнооого красива !   bouquet Всичко по нея ми харесва .  Heart Eyes И да , наистина си четем мислите .... Simple Smile и аз в събота по полянките късах същите лилави цветя  Laughing и си мислех да ги комбинирам с тъмно синьо , имам същата синя панделка която си вързала на вазата , освен масите които си изброила се сещам и за морковената  Simple Smile и за една с бледо розови клонки , едни такива пухкави , беше казала че мъжът ти ги е донесъл , замислях маса със същите клонки ...но тогава ми се струпаха много неприятности ....и ей така си изсъхнаха във вазата  Sad не успях да направя масичка .....
Мятай смело шала на масата  Laughing   Hug

Мили момичета, и аз като Дина , за съжаление ...ще ви " оставя" за около 3 месеца ... Sad
В края на седмицата заминаваме при родителите ми , с малките стоим там до началото на септември , там обаче нямам интернет .... Confused и мнооого ще ми липсвате ... Cry

Аз правих две масички , вчера и онзи ден , и двете са направени набързо и не се получиха така както ми се искаше , но за десетина минутки толкова  Crazy
Пускам снимиките на едната , а другата ще покажа може би утре , нямам никакво време , имам да свърша толкова неща преди пътуването  Crazy много задачи, багажи .... #Crazy ох .. ooooh!





http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC012106.JPG
http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC012215.JPG
http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC012224.JPG
http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC012343.JPG
http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC012343.JPG
http://foto.bg/data/500/tmpphpLYGG7x.jpg

# 26
  • Мнения: 774
Ивира, Леля Ог, Близнаците, благодаря за комплиментите за прасковената ми маса!   bouquet

Ивира, страшно идейна черешова маса! Всичко ми хареса и как си сложила лъжицата , и салфетката също, харесаха ми свещите , а също и пеперудата! Радвам се, че няма да излизаш в отпуска!  Hug
Леля Ог, много красива божурена маса! Много ми харесаха белите помпони в  чашите, завързани с червена панделка. Много красива комбинация от червено, синьо и бяло!
Близнаците, много е интересна и красива тази маса! Влюбена съм в свещичките в белите купички!  Crazy Ама цели три месеца отсъствие?!? Сигурна съм, че и при майка ти ще украсяваш маси - да не забравиш фотоапарата! Приятно изкарване!  Hug

От мен още една маса с гербер:

# 27
  • Мнения: 610
Ягодка- благодаря ти .  Hug
Красива е масата с гербера .   bouquet Тези щипчици - цветя много ти ги харесвам .  Heart Eyes
А фотоапарата задължително е с мен ... Party

Ето и моята масичка .... Flutter





http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC012662.JPG
http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC012718.JPG
http://www.foto.bg/data/500/medium/DSC013135.JPG
http://foto.bg/data/500/tmpphpgyo40S.jpg
http://foto.bg/data/500/tmpphpSvhqds.jpg
http://foto.bg/data/500/tmpphpgP0FML.jpg

# 28
  • Мнения: 774
Близнаците, много красива маса! И тези свещички в купички са невероятно сладки! И аз днес съм на синя вълна  Grinning:



# 29
  • Мнения: 610
 Grinning Супер е синята маса  Flutter много ми хареса !
Харесва ми и как си сложила приборите , а малките салфетки върху чинийките са страхотни !

Общи условия

Активация на акаунт