Аранжиране на маса - тема 2

  • 202 224
  • 726
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 95
Ох,как е хубаво да вляза и да видя толкова маси,толкова красота Peace
Силви,браво с тази оранжевата маса ме спечели като твой фен вече окончателно HugОбичам този цвят......
Матце,браво за вкл'чването аз мислех че си ни зарязала Hug
Ягодка,много ми харесват масите ти и двете,много красиви елхички  bouquet
hameleon много е приятно да седнеш на красива маса и когато тя не е теб самият приготвена събираш винаги идеи Laughing
Apr,красиво е у вас и то много,харесват ми сребристите декорации много дори,много добре си ги наредила,много са стилни....браво newsm10 Лилавите топчета са ми фаворити Hug Hug Hug
Аз имам златна декорация в хола...ще снимам и ще пусна снимки..така ми е писнала има я от 4 ,5 години...
това е една част от моята декорация в хола..има още да правя но малкият е болен и сега не мога.....но до Коледа май ще стигна... http://iwanova.snimka.bg/daily/masi.546394.21596235

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 15:22 от dessi06

# 661
  • Мнения: 774
Хмелеон, браво на приятелката ти! Дали не наднича и тя тук от време на време?  Grinning Много красиво е поднесла салатата! Peace
Апр, много красива Коледна украса! Най-много си харесах букетчетата с белите рози във високите чашки и лилавите топки! Дали ще ни покажеш тази украса и върху някоя маса?   bouquet
Деси, и при теб Коледната украса е много стилна! Малкият бързо да се оправя!  Hug


От мен една отдавна замисляна маса с една икона(може би за Бъдни вечер), която виси над масата за хранене. Ето, че най-накрая стигнах до нея:



# 662
  • Мнения: 847
Благодаря, момичета!  Hug Комплиментите от вас значат много! silviti , позна за новите придобивки, както и че аранжировките са в стая в съответния цвят. Вече не съм съвсем новодомка, но просто приех решение да се отърва от старата украса. silviti, dessi06, аз даже имах страхотна елха, изкуствена и готова украсена ( Embarassed), но наистина по един разкошен и стилен начин - изцяло в златно и червено, която подарих, защото не се връзва с новата ми концепция (мъжът ми още страда по нея...). dessi06 , отново ми харесва декорацията ти, а наистина - до Коледа има още време - ще "ъпгрейдваме"  Laughing. yagodka, чудно си съчетала масата с цветовете на иконата и отивам за домашно да мисля маса. Simple Smile

# 663
  • Мнения: 185
Деси, кафявите свещи със златните топки са УНИКАЛНИ! 5 минути седях на тази снимка. Бих си направила цялата къща само с такива аранжименти. Поздравления от сърце - и цветово и композиционно - изби рибата!!!! Както казва Ягодка - сега чакаме тази декорация вплетена в една разкошна празнична маса.

Ягодка, имам чувството, че ти вървиш из къщата и раждаш идеи от всяко нещо - иконата на масата е чусесна и май най-удачната идея за Бъдни вечер. Ще я взаимствам (както винаги Mr. Green), само не знам как ще я закрепя на нашата маса.

Apr, преядохте у вас с твойте манджи, стига готви - давай коледни маси с новите придобивки!

Почвам да се чудя дали леля Ог нещо не е сърдита, хич я няма, тортите не могат да са й вечно извинение Simple Smile

Предчувствам, че Дина си трае и ни гледа сеира - после ще ни махне главите с някоя нечовешка маса Simple Smile)))

Аз закривам есенната тема с долната маса. Венецът седи целогодишно на входната врата, а вчера сложих вече коледния и го оползотворих в отдавна мечтана маса.









И другите снимки ...

http://dimov.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=album40

# 664
  • Мнения: 847
silviti , страхотна маса - наистина е достойна за закриване на сезона!  И страхотни салфетки са НАцелила - направо съм поразена как са в тон с чиниите, покривката и въобще цялата маса! Хайде сега чакаме и подобаващо откриване на новия сезон. Mr. Green
Ядем ние, ядем, ама все двамата напоследък - много скучни ми станаха тези маси за двама... Но довечера може да щракна каквото довее музата. А за коледни маси още не съм се отприщила  Joy - нека се насъбира още мялко заряд.

# 665
  • Мнения: 1
Ехооо нали не сте ме забравили   Hug
Нямам думи да опиша колко хубави неща видях в последните страници, докато ме нямаше сте творили многооо   bouquet и доста сте вдигнали лентата  Grinning
Искам да поздравя всички за Хелоинските маси.Толкова идеи видях и толкова труд сте положили  newsm20
silviti последната ти маса е зашеметяваща, нооо ябълките така ми харесаха и ме вдъхновиха  Laughing чакай скоро и моя маса с ябълки
Apr всичките ти маси много ми допадат, ноооо декорацията в сивата стая е уникална, много ми хареса, точно в мои стил е  Grinning
yagodka коледната ти маси4ка е много идеина, браво за елхите   bouquet
Извинете ме ако съм пропуснала някои  Heart Eyes
Днес ви показвам една скромна маса за завръщането ми, а от другата седмица започвам Коледните/заредила съм се многооо/


# 666
  • Мнения: 211
Здравейте, мили момичета! Много много ми липсвахте!   Hug  Hug  Hug

Изпуснала съм много красиви маси, но сега ще наваксам, само дето намалих съня до четири-пет часа, но пак не ми стига време  Mr. Green  Само не ме карайте да правя коледни маси, не искам зима… все още се съпротивлявам на мисълта, че ще стане студено! Обещала съм на детето, че като мине Никулден, ще започнем да украсяваме за Коледа!

Меридит, честит ти рожден ден! Почерпих се от всичко за твое здраве! Пожелавам ти много щастие и много любов! Като ти видях масата и изтръпнах- толкова много хора ли си посрещала?! Ти си герой!

Ягодка, След като показа невероятно красивите слънчогледи, виждам, че и още по-красиви цветя си сътворила! Голяма радост предизвика с тях, много ми харесват- оригинални, различни, красиви… изненадаха ме! Пъстричкото е разкошно! Много ми харесва и как си вързала зелената салфетка под купичките! Продължавам с ябълково-ореховата: много топла, мекичка маса, много атмосфера има в нея, не знам коледна ли или не, но е прекрасна! Също видях и красивите ти салфетки със сини листенца! Предпоследната ти маса, разбира се, обира овациите! Елхичките ти са страхотни- и като хрумване, и като цвят, и като изпълнение! Много красиви подложки! Да, така си мислех докато я гледах, но сега гледам масата с иконата и ми се струва, че тази е още по-красива! Самата икона е много красива, а съчетанието с това синьо страхотно ми въздейства! Прекрасна е!

Apr, при теб забелязвам сериозна градация-  много нежна маса за двама, още по-красива заскрежена предколедна маса, после алпийската, която вече е съвсем пипната… А украсата защо я кри не разбрах? Чудесна е, всичко ти е много красиво и много стилно!

silviti, показала си много красиви маси, като започнем от морската в това прекрасно синьо и стигнем Имаш много красиви аксесоари, а и самата ти маса много ми харесва! Да са ти честити новите салфетки, изключително изящни са! Свещта от същата маса също много ми харева, както и купичките…. Масата с дребните ябълчици за сега ми абсолютен фаворит! Много нежни, закачливи, много светла и свежа маса! Венецът в средата е разкошен! Умрях от смях на историята с ябълките! Ошашавихме мъжете! Но пък масата е станала много красива, харесва ми съчетаниетон а ябълките с розите по салфетките! Ох, ама и покривки разкошни имаш! Само въздишам по детайлите! Сервизът с розите е много нежен! Поласкана съм, че съм ти вдъхновение за последната маса, много хубава и свежа! За последната ти маса какво да кажа, вече ми се изчерпаха думите и ми и само въздишам по красотите ви! Много красиви салфетки и още по-красив венец, много е хубава масата!

Ivira, много ти е сладичка, различна и артистична “дуфчената маса”.

Дина, показваш все по-високо ниво! Ти и преди беше недостижима, но с всяка следваща маса ставаш все по-добра, а масите ти все по-красиви и изпипани! Толкова много детайли, толкова много изящество и блясък има в аранжировките ти! Дори не бих могла да ги повторя, да не говорим да ги измисля аз!

dessi06, масата за приятелките ти е прекрасна! Много  харесвам аранжировките ти, много нежни, чисти и стилни! Много красиви сервизи! Коледната ти декорация е фантастична!

ina15, добре дошла!

Маце, още ли имаш цветчета в градината?! Много ми харесва тъмната ти маса! То и при мен все е тъмно, а пък снимките стават отврат. Харесва ми как си сложила чашките и салфетките в кутийки, а и самите салфетки са много интересно сгънати!

hameleon2, да поздравиш приятелката си, масата и е много красива и вкусна!

kami_bonbona, хич не сме те забравили, чакаме с нетърпение масите, с които ни заплаши От тази вече намирисва на Коледа, много е празнична!

Близнаците, къде изчезнаха твоите приказни маси?

Отново се появявам с тъмни снимки, които не трябваше да правя днес, а да изчакам събота, но толкова много ми се искаше да намина през темата, че не се сдържах! Хайде да не обещавам, но ако имам време ще направя възстановка в събота и ще кача по-светли снимки!



Всичко тръгна от мъничкото герберче в дъното, зад куклите  Joy

Лека нощ, мили момичета и не забравяйте, че ви наглеждам!

# 667
  • Мнения: 1 232
Къде намирате материалите за аранжирането на масите си?

# 668
  • DE
  • Мнения: 971
Здравейте момиченца !
Влизам пак с празни ръце, но пък  ми е много приятно тук и Ще пусна един два коментара!
Ками, добре си се завърнала Hug
От последната бонбонена маса не си писала тук.
Хайде, и не забравяй за обеЩаните маси.
Страхотни хризантеми !
Л.Ог, малко ти се сърдих, но вече "Не" Mr. Green
Трябваше да ти тропнем с крак че да се появиш hahaha
Много често при теб всичко "тръгва" от едно цветенце или ябълка или дюля.
Обичам заиграния ти начин при декорацията на маса.
Сега ми кажи че пак си направила торта или ми се превиждат марципанени къЩурки newsm78
Ей, страхотна си !!!
Не, вече цветя няма. Тук е ужасен студ а и падна доста сняг(е, има оЩе две саксии с цвят на терасата).
Апр пък на мен ми харесаха сините топки най- много.
чудесни деко аксесоари си си купила. Само не ми казвай че имате вече и елха Mr. Green
Силвити, прекрасно е у вас ! Просто примамваЩо.  Много красива и топла маса. чиниите ми харесват ужасно много !
hameleon2 , и ти ни забравяш. Хайде следваЩата маса да е от теб, Аaa Mr. Green
Деси, да оздравява малчо по- бързо!
Ягодка, ти за десерт Heart Eyes
чиниите в червено и бяло май са нови или успяваш доста виртуозно да преобличаш чашки и чинийки. На всяка твоя снимка има нови купички или чинийки. Хитруша такава Hug.
Елхичките са много сладки !!!
ябълка , аз моите в къЩи, или влизаш в един магазин и купуваш всичко което ти хареса Mr. Green
Разгледай и последните две маси по- нагоре. Колко мъничко ражда неЩо голямо и прекрасно.
Дина, къде си?
Ако не се появиш до два дни, идвам да ти хлопам на вратата Hug

До скоро !



Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 01:34 от matze

# 669
  • Мнения: 43
matce приемам критиката и докато не е запо4нала коледната надпревара последните ми тикви


silviti  Hug
леля ог и ти като мен се поскатаваш май но си струваше 4акането  bouquet
kami маи нямаш търпение ве4е за Коледа масата е мн вдъхновяваща
yagodka   bouquetкато видях малкитеангел4ета ми хрумна нещо нали ще мога да ти ползвам деята
apr коледната украса е уникална о4аквам да видя и маса от теб

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 10:45 от hameleon2

# 670
  • Мнения: 569
Здравейте момичета!
Тук съм- не ви изпущам от поглед, радвам ви се , пълнят ми се очите с красотите , които показвате, връщам се по няколко пъти да разглеждам и да знаете вие сте виновни , че не стигам до момента с писането, защото докато се нагледам и къде ти време за писане...
 Маце- да не си помислиш , че се появих защото ме е страх да не ми тропаш на вратата... Напротив!!!
Просто не знам какво правя , какво струвам напоследък , но за нищо не ми стига времето и на няколко пъти сядам да пиша , но не успявам да довърша , а с всеки ден става все по- трудно да ви догоня и да напиша това , което искам...

Последните 4-5 дни се бях омагьосала с Коледната декорация , която уж нямаше да започвам по-рано от 1-ви декември , но заради едни неща , които реших да пробвам и изработя- накрая реших да завърша всичко за да имам после време за сладките изкушения и маси естествено...
Така , че сега имаме Коледна украса ( включително и елха вече), имаме и една маса , а няма да ви казвам , че и промени в интериора правих- заради едни декоративни възглавници , които отдавна искам и сега намерих на разпродажба тръгнах да сменям и едни пердета , търсих плат и дадох да ги ушият , а сега остава и най- трудната част- да убедя мъжа ми да боядисаме и една стена...
На всичко отгоре и зарядното за фотоапарата ми се развали и чаках мъжа ми да ми донесе друго и още не съм снимала всичко...
 
Силвити- колко съм се смяла с твоите постове... Никак не ми е трудно да си представя ситуацията с мъжа ти и ябълката , с всичките и детайли тъй като нали играем в един театър- познато ми е до болка- примерно неразбиращия поглед на мъжа ми или въпроси от рода на „Ама колко изкуствени ябълки си взела- какво ще ги правим толкова?”

Сега... започвам от зад напред...
hameleon2-ето на това му казвам изпълнителност! Казват ти и веднага се появяваш с маса! Отново красивият букет от листа- все едно са изскочили от салфетките! Както листата , така и симпатичните ти тиквички! Много добро изпълнение- браво!

matze-включвай се по! С маса , без маса – приятно е когато си тук!

Леля Ог- мноооого се радвам , че се появи! Държа ни с притаен дъх доста дълго този път. Сериозно бях почнала да се притеснявам , че аранжировките са останали в някоя затворена за сега кутия за да направят път на нови твои таланти( те твоите не знам имат ли край)!
Това обаче е страхотна  тортата, използваш я за главен герой на масата и ни показваш хем торта , хем аранжировка...
Самите торти да си произведение НА ИКУСТВОТО САМИ ПО СЕБЕ СИ, така че няма нужда да правиш нещо сложно....

kami_bonbona- добре завърнала се и на теб!Много кокетна масичка си подредила и нямам търпение да видя новите ти идеи с новите Коледни придобивки!

Apr-Невероятни Коледни аранжировки! Възхищавам се , че така смело си направила колекция от различни цветове и стилове за отделните помещения! Аз както Silviti се беше изразила съм абсолютна тежка консерва... и при мен всичко е в една цветова комбинация и един стил... съответно... скучно Embarassed
Ягодка е коментирала абсолютно точно , така както и аз бих коментирала масата ти с палачинките и Алпийската- детайлите по тях са изключително точни попадения!

silviti- незнам как и коя маса да коментирам по-напред... Първо поздравления за продуктивността- много идеи и перфектно изпълнение!
Последната есенна маса ме омагьоса със цветовете си , не мога да откъсна очи от тези уникални салфетки,венеца от листа и плодове , а чиниите ти никога не са изглеждали по-пленителни като цвят-на тази маса просто са залепнали- всичко е едно цяло!
Със здраве да си ползваш и красивият нов сервиз! Той пък се е комплектовал страхотно с тази нежна покривка, а от цялата аранжировка със зелените ябълки лъха на чистота , свежест и много стил!Тази с червените ябълки е не по-малко красива , но вече наистина не намирам думи ... така се получава , когато се съберат много красиви маси за коментиране.
yagodka- влюбена съм в масата с иконата! Много умело си я използвала като си извлякла цветовете от нея и малките ангелчета в допълнение са очарователни! Чиниите с Цвета на масата са нови?
Масата с елхичките е типично твой патент!Надали има нещо , което не можеш да направиш от салфетки... А Подложките с червено ги помня ( виждам , че и ти като мен всичко си съхраняваш- дори и при такова местене...)

dessi06-Бързо да ти оздравява детенцето!Поздравления за масата с клона- много , много оригинална и различна и много на мен лично ми въздейства телепортиращо... Пренесох се в някаква приказка, леко загадъчна и приключенска!

ina15-добре дошла и от мен !

Меридит- и ти липсваш! Но пък всеки път се появяваш с разкошни почерпки, така че само половин черна точка Heart Eyes

Знам ,че пропущам някой и нещо , но ако и този път не публикувам се съмнявам че ще се наема да пиша пак някъде около 2011г. ...
Показвам масата ,м която направих в чест на ето тези снежинки и евентуално ще я повторя за един от 4-те повода , които имаме в къщи през този месец:



http://picasaweb.google.com/108616958419970965535/NS#5543993985136727538



http://picasaweb.google.com/108616958419970965535/FestiveTable#5 … 45687391336274738

А Коледната декорация ще снимам довечера и може да пусна и нея , макар , че тя все още подлежи на промени  Crazy
Хубав ден на на всички!





# 671
  • Мнения: 847
 newsm18 newsm18 newsm18 Леля Ог и Дина се завърнаха!!! newsm18 newsm18 newsm18
Леля Ог , ти да нямаш тайна фабрика за салфетки?  Wink Винаги са ти чудесни, а че са съчетани и по чудесен начин с масите е излишно да казвам. Масичката е страхотна, а двете куклички са наистина като излезли от приказната къщика! Simple Smile
Дина, не мога да повярвам на очите си, толкова красиви звезди! А и цялата маса с тях също е вълшебна! Толкова ловко, сполучливо и едновременно семпло и нестандартно решение за съчетаване на сребристо и златисто - изумена съм. Никога не би ми хрумнало, че това съчетание, на пръв поглед дръзко, може да изглежда толкова хармонично и... красиво. Не знам твоя ли е идеята или си виждала съчетанието някъде, но... може би това ще е решението ми за следващата Коледа, кой знае. Simple Smile
hameleon2 , много красива маса, а най-много съм впечатлена от направата ти на букета - невероятно съчетание на есенните листа със зелено, а също и разкошно съчетание със салфетките. Hands Clap
kami_bonbona , много е красиво това ефирно, червено нещо. Какво е, от какъв материал е?

П.П. Аз бях обещала снощи да снимам каквото роди вдъхновението ми, но вдъхновението ми го оставих да спи вкъщи и отново вятърът ни отвя навън, така че тази вечер ще си спазя обещанието.

# 672
  • Мнения: 847
Ето ме с Френска маса от снощи (или небрежно-аристократична френска маса, както я нарекох, но така става като се прибере човек в 8.30 вечерта...) Така че бъдете снизходителни и ме поощрете за идеята, не за бързото й изпълнение  Rolling Eyes

# 673
  • Мнения: 43
 Hug   bouquet Hug
bravo apr

# 674
  • Мнения: 909
Браво момичета,отново сте показали класа в аранжирането на масите. smile3501 smile3501 smile3501Представям си вашите семейства ,как се радват всяка вечер,когато сядат около масата.Неповторими неща сътворявате. newsm51 newsm51 newsm51

Аз скоро няма да мога,да покажа маса,защото ни откраднаха фотоапарата преди няколко дни. SadПък с телефона не стават хубави снимки.Така,че ще се наслаждавам на вашите произведения/докато вземем нов/. Peace

Общи условия

Активация на акаунт