Рейки - 4

  • 47 761
  • 681
  •   1
Отговори
# 30
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Yahoo, тъй като съм много, ама много начинаеща, единственото възражение, което имах беше дълбоко вкорененото ми убеждение в правотата на американската поговорка "Всичко безплатно струва колкото си платил за него".

В психологическата помощ заплащането е неизменна част от лечението - по този начин се осигурява заангажирането на клиента в оздравителния процес. Не виждам защо да не е така и в Рейки - тя, енергията, може да е навсякъде, но този човек е отделил от най-ценния си ресурс - времето - за  теб и трябва да бъде компенсиран за това. А че с това се злоупотребява - съгласна съм, но и на лекар да отидеш -  пак нямаш гаранции за качество.

Както и да е, не очаквах нищо от този линк и затова цял ден си ходя така #Crazy от изумление.

# 31
  • Мнения: 3 041
Делфина, коментара ми е свързан със съмненията изразени в по-горните постинги че такава инициация може да бъде същата като направена лично от Рейки мастер, а не дали е платена или безплатна и коя е по-добра или по-лоша, защото вярвам че всички са еднакви.
За безплатните неща също имам различно мнение. Вярно е, че по-голяма заангажираност клиента ще има ако се налага да плаща. Който е убеден, че нещо му трябва си го купува. Който не е - едва ли ще го купи освен ако не го пробва и му хареса. Това е смисълът на подобни дарения от по-напредналите. Да опитат колкото се може повече хора за общото благо на всички, а на който му хареса да продължи напред. В тази област повечето вярваме, че получаваш каквото си дал и съвсем не е задължително да е от същия човек на когото си дал. В случая Оле Габриелсен след години експерименти е установил, че инициация може да се прави еквивалентно по твърде много начини и е решил да подготиви версия при която всеки да може да опита без да отнема от неговото време. И така Рейки като една от най-елементарните му енергийни системи е решил да предостави безплатно за "опитване". Дарения винаги е имало и ще има без значение какво някой би могъл да си помисли относно качеството на дареното.

# 32
  • Мнения: 10 708
Не мога да се съглася, че инициациите са еднакви и че няма значение кой я прави.
Разбира се, че има огромно значение кой те инициира и какво е духовното ниво на този човек  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 3 041
mijjjka, и аз така преди много години търсейки най-доброто ми дадоха първо ниво Сейким "само" за $500 от доста духовен учител понеже била дистанционна инициация иначе струвала много повече. Всеки вярва в каквото иска или в каквото му се внуши, ако няма собствено мнение. А търсенето на най-доброто от най-добрите винаги води до чувство за прецаканост, защото не след дълго разбираме че е имало и по-добро  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2

 wavey
                                     Peace Здравейте Всички !!!  Peace

                @@@   Слушах музичката за която сладко и непреднамерено си говорят Yahoo и Делфина  !!! Според мен това не е инициация а ХИПНОМУЗИКА и няма нищо общо с РЕЙКИ. Първия резонанс е в Корненната чакра, което по скоро е индийска версия за Шамбала отколкото за  Рейки. Има ритмичен хипноелемент и асинхронен ефект по протежение на гръбнака. Мисля, че на всички във темата е известно „Топлите” чувства, които Шамбла хранят към всички рейкисти. Не е проблем за хора владеещи вокализации за отваряне на портали в бинарните континуми  да  напишат и  изпълнят, пък било то и на пиано, и китара, необходимите честотно модулирани елементи в музикален фрагмент с който да ходиш цял ден така .. #Crazy  Така че Делфина не знам дали си се  инициирали или нещо друго  newsm78 !!! Не знам кой как и от къде е качил музиката но на мен ми прилича на енергиен бай пас към нещо някой или някои !!!   За енергийни бай пасове има и други възможности 25 кадър във видео клип !!! Нискочестотни сигнали замаскирани зад беквокални звукови фонове !!!

                   @@@  Е така се получава като се занимаваме с енергийни практики примерно от 10 век, а си ги споделяме с помощта на техника от 21 век.  Ще има и такива опити !!! Моето мнение е другите ако искат да го слушат да имат едно наум, но всеки решава сам за себе си !!!

   Солидаризирам се с мнението на mijjjka от пост # 32   bouquet

Поздрави  bouquet

Rygit

# 35
  • Costa Rica
  • Мнения: 551

  Не е проблем за хора владеещи вокализации за отваряне на портали в бинарните континуми  да  напишат и  изпълнят, пък било то и на пиано, и китара, необходимите честотно модулирани елементи в музикален фрагмент с който да ходиш цял ден така .. #Crazy 
  newsm78
А на български може ли?

# 36
  • Мнения: 3 041
rygit, хайде сега, само корелационен анализ на спектъра на сигналите не направи спрямо оригиналната музика. Няма никаква промяна на файловете към които се прикрепя инициация или енергиен сеанс. Просто има само подготвена предварително инициация и изразено намерение всеки който чуе тази музика да я получи. По твоята логика ще търсиш и модулация на шрифта в постинга ми от съседна тема за получаване на лечебна сесия на всеки който го прочете и я поиска  Simple Smile
Никой за нищо не убеждавам, всеки решава сам. Исках само да уточня как се прави.

# 37
  • Мнения: 535
Здравейте  Simple Smile
Благодаря за темичката  Heart Eyes
Пропуснала съм цяяяяялата трета тема  ooooh!

# 38
  • Мнения: 4 414
Аз не изключвам възможността да се инициира човек чрез аудио/видео/т.н. файл. Имам обаче по-особено мнение по въпроса.
За мен посвещението /нарочно не казвам инициация/ не е еднократен неангажиращ акт. Учителят, независимо дали те инициира дистанционно или присъствено, поема ангажимент към теб и твоето развитие по твоя духовен път. Той би следвало да бъде човекът, на когото да се довериш, когото да питаш, който да те подкрепи, когато имаш нужда. Именно затова в традицията на Рейки не е залегало дори дистанционното иницииране/все пак тогава е нямало сегашните възможности за комуникация/, а не защото е невъзможно, по-некачествено или непълноценно. В традициите има смисъл и дори, когато се променят според времето, е хубаво да се вниква в смисъла, а не във формата. Това е моето виждане за нещата и аз си търсих такъв мастър. Затова и не бих избрала файлова инициация.

Разбира се, има хора с други виждания - по-напреднали или по-уверени - за които подобна инициация би била по мярка. Peace

# 39
  • Мнения: 730
Няма нужда от спор според мен. Всеки избира своя вариант, усеща дали това е за него и го прави. Нали говорим за свободен избор. Хубаво е да се предлагат различни варианти, избори много, следствия също  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2
             wavey                                       
                                   Peace  Здравейте Всички !!!  Peace

Здравей Yahoo !!! Здравей Делфина !!!

                @@@  Yahoo да си чувал понятието обратна връзка. Ако приемем едно бебе за инфант с неразвити аналитични способности и изострена природна сензитивност като компенсация, ти как мислиш ... ???  Това  сукалче дали не прави разлика между жива женска ненка и силиконов биберон пък било то и най модерен ???

                @@@  Та ако приемем един Рейки непросветен човечец като енергиен инфант, но със аналогична на бебето завишена интуитивна сензитивност, дали този човечец няма да направи разлика между ЖИВА инициациа, когато Учителя наблюдавайки визуално и усещайки текущите реакции на иницирания, действа в унисон с моментните му енергийни необходимости и респективно инициацията от един механичен модул от музика и видео, които си вървят независимо от това какво се случва с  инициирания ??? Една хипотезичка !!! Само ще ти спомена един термин АЛЕРГЕН ФАКТОР  !!! А я си представи алергична реакция ( не дай си Боже шок ) на базата на определени честотни вибрации, които няма кой да потуши о време защото  инициарния е получил БЛОКАЖ и  очите му правят  #Crazy  (като на Делфина от предния пост) и не може да улучи копчето СТОП, па компютъра хич не го е еня какво става със собственика му. Тогава кво праим  newsm78 ???   Naughty Та по повод на това съм и против дистанционните и всякакви други неприсъствени инициации особено ако са правени от пишмян мастери инициарни във форсирани курсове с главозамайващата продължителност от 3 дена 3 часа 3 минути и 3 секунди . Но това си е лично мое мнение и затова не съм ангажирал никой с него. Така че аз си написах личното мнение какво може да предизвика едно такова нещо, а как ще постъпиш ти с поста и линка си е твоя лична отговорност за ставащото по нататък . Thinking

   @@@  По повод енергията в текста и шрифта  на едно писане........ Да той е също толкова силен както и излъчването на една картина или икона. Въпроса е обсъден в предната тема Рейки 3  беше някъде в началото, ако не те мързи върни се и прочети, тогава можем да обсъждаме.  Сега нямам време но за утре да се надявам да подготвя една българска „мантра” с подходящата за нея визуализация. Ако нямаш нищо против си я прочети на глас три пъти, но точно в 12 часа и 12 минути.     

   @@@   За енергийните Бай пасове и тяхната комерсиализация  Vox populi е написал нещо, той има инфо по въпроса. Ако искаш помоли го, може да ти прати нещо на лични.
 
    @@@ Делфина това е на български може и по по – народному, но ще стане много дълго. Мисля, че бях драснал едно предупреждение в едно постче, май беше в края на Рейки 2 или началото на Рейки 3, ставаше дума за енергийни същности. До колкото си спомням Арбанашка Кокона е чела една интересна книжка ( май беше „ Tова което нашите очи не виждат”, aма не съм сигурен ) по въпроса с отварянето на портали и опасностите от това, питай  нея.   

Поздрави   bouquet


Rygit   surpriseuu

# 41
  • Мнения: 624
Благодаря за темата!   bouquet

Честит празник! Ден на детето!  newsm32

# 42
  • Мнения: 6
Благодаря за новата тема!  bouquet
Честит ден на детето, мамчета!
И утре е нашия ден на Земята!

# 43
  • Мнения: 3 041
За човешкия контакт с учителя съм съгласен и никога не съм го отричал. Но много се преувеличава със заплахата че често се случвали неадекватни реакции у инициирания и нямало кой да му окаже спешна помощ ако вземе да изперква. Все едно да започнем да казваме че медикаменти е добре да се приемат само в болница или поне в присъствие на лекар защото хапчето няма бутон стоп след поглъщане.
На всички инициации се прави защита за да са без вреда за получаващите ги, универсалната енергия по природа не нанася никога вреда, а интерференция с други недотам "добри" енергийни същности без значение дали по време на инициацията или след това при ползване на енергията винаги съществува без значение от метода. Имам наблюдение от много години върху всякакви начини за инициация и не съм срещнал и единичен случай дори и близък до посочените по-горе опасения.
Честит празник на детето и от мен!

# 44
  • Мнения: 2
 Peace  Честит празник на детето и от мен !!!   Peace 

stork-girl                                                   stork-boy 



                              1swing

  surpriseuu

Общи условия

Активация на акаунт