Раждане на близнаци в Шейново

  • 5 059
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте на всички.Пускам тази тема защото ми предстои в най-скоро време и аз да гушна моите мъничета.В момента съм в 34 г.с.Ходя на прегледи в София на частно и от доктора бях насочена да раждам в Шейново.Тъй като не съм ходила там и след като се консултирах с доктора си реших че няма да си избирам екип.Доктора ми каза преди да вляза в 9-ия месец (а аз на 10 юни влизам в него) да постъпя  в болницата.От лекарката ще си взема направление за хоспитализация с което да постъпя в болницата.По всичко личи че ще раждам секцио според него.Искам да ви попитам дали така с направление ще ме приемат 1 месец преди термина ми?Ще трябва ли да плащам нещо след като не искам избор на екип?По принцип мисля че тя си е държавна болница нали?Много съм притеснена и объркана.Тези дни съм решила да звъня на телефоните които са дали в сайта.Ще се радвам ако има мами които са минали по този път да ми пишат.Ще чакам с нетърпение да пишете.

# 1
  • Мнения: 127
Не разбирам! Ходиш на частно за прегледите, а когато дойде най-важния момент в живота ти ще го оставиш на случайността?!
Направлението за хоспитализация го издава лекаря от Женската  консултация, който ти следи бременността. Не вярвам 1 месец преди раждането да те приемат в болница, а и не виждам причина за това. Какво ще правиш 1 месец там, ще лежиш и ще чакаш да започне раждане ли, какво ли?
Раждане на близнаци без избор на екип е игра на руска рулетка   Naughty
Успех и леко раждане ти желая  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 731
Там ще те прегледа техен лекар и ще ти каже какво е дереджето - как и кога ще е раждането.
Мен лично ме питаха как искам да раждам - и двамата бяха разположени с главите надолу и се уговорихме че естествено. Платих около 30 лева за преглед - вагинален и ехограф. Друго не съм плащала.

Категорично не съм съгласна с плащането за раждане на колкото и на брой деца да имаш. Особено за близнаци, след раждането трябват много неща, по две при това. Пръскането на 1000 и повече лева за раждане го намирам за излишно прахосничество. Особено при раждане на близнаци всички са с повишено внимание, нито за момент не те оставят сама, въобще, от екипа, на който попаднах, нямам никакви оплаквания. Малко ги ругах, че се веселят за моя сметка само..... 
И лекарите, и акушерките са много добри, страхотни професионалисти са, въпреки че някои от тях да много млади.

Единственото, за което аз лично бих платила, ако някога се напия толкова, че да забременея пак, е присъствие на таткото.

Ще излъжа, че бях много спокойна в болницата, неизвестното винаги плаши. Има и много неща - чисто битови, които малко вдигат напреженето, ама минава.
В крайна сметка не си на курорт там, ами работа си отишма да вършиш  Mr. Green

Желая ти лек финал на бременността и здрави и поспаливи бебета!

# 3
  • Мнения: 20
Благодаря ти Узи за хубавите и куражни думи.Аз  бях съгласна за избор на екип,но както писах по-горе след като си поговорих с доктора обстойно и чух неговото мнение съм съгласна с него.
Относно теб Узи ти в Шейново ли си раждала че не си писала?

# 4
  • Мнения: 7 640
Не разбирам! Ходиш на частно за прегледите, а когато дойде най-важния момент в живота ти ще го оставиш на случайността?!Направлението за хоспитализация го издава лекаря от Женската  консултация, който ти следи бременността. Не вярвам 1 месец преди раждането да те приемат в болница, а и не виждам причина за това. Какво ще правиш 1 месец там, ще лежиш и ще чакаш да започне раждане ли, какво ли?
Раждане на близнаци без избор на екип е игра на руска рулетка   Naughty
Успех и леко раждане ти желая  Peace

и за мен това е странно, но по принцип чак "руска рулетка" да е раждане без уговорка- не бих казала.

Раждала съм в Шейново, с избран лекар, секцио непредвидено рано-в 34г.с., доволна съм от болницата и персонала.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 731
Относно теб Узи ти в Шейново ли си раждала че не си писала?

Да, в Шейново раждах. Попаднах на екипа на доктор Гагова, ако не се лъжа в името.

# 6
  • хасково
  • Мнения: 290
Аз не съм раждала в шейново,но относно влизането в болница ми казаха да вляза в края  на 8-я месец.Ако започне раждането по-рано ,да съм на място.Така и аз бях по-спокойна,защото познавах вече целия персонал.Влезнах в отделението патологична бременност.Няма проблем да те приемат.Чудех се защо циганките влизат,понаспят се ,починат си па си тръгват.Казаха ми че нямат право да ги връщат,щом идва и казва че има оплаквания.Повечето ми притеснения отпаднаха,влизайки по-рано в болницата.

# 7
  • София
  • Мнения: 164
Относно теб Узи ти в Шейново ли си раждала че не си писала?

Да, в Шейново раждах. Попаднах на екипа на доктор Гагова, ако не се лъжа в името.

Е ти си попаднала на най-големия специалист по израждане на близнаци в Шейново...и говориш за случайността..изключително луд късмет си имала...аз се следя при д-р Гагова от самото начало на бремеността си и то защото бях конкретно насочена към нея...освен това съм си платила на Шейново за ЖК, тъй като болницата е акционерно дружество без държавна намеса, нищо че работи със ЗК. Аз лично ще платя за избор на екип - за д-р Гагова, защото искам тя да си ме изражда. Цената е 950 лв., но смятам че след като съм чакала децицата си 9 години с това шега не бива...естественото раждане е най-доброто, но незнам доколко сте наясно че ако родиш първия близнак след освободеното място не се знае как ще се завърти втория и накрая пак да те режат..така че хубаво си помисли дали  трябва да се рискува в най-важният момент в живота за една майка и нейните рожби...  bouquet

Освен това болницата разполата с една от най-модерните неонатологии, което е изключително важно, ако бебетата се родят преждевременно...

Последна редакция: нд, 06 юни 2010, 11:28 от Julia Yankova

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз съм раждала в Майчин дом (и никога не бих родила близнаци другаде), но една приятелка миналата седмица роди в Шейново. Направо съм потресена от вътрешния им ред. 4 дни след раждането още не са й дали детето да го кърми!  Shocked А детето си е доносено, здраво, не е в кувьоз, захранено е, няма никакви проблеми освен малко жълтеница. И никой не й обяснява защо не й го дават. Може би чакат да й спре кърмата, за да й го дадат...  #Cussing out
Лично за мен Майчин дом е най-добрият избор за близнаци. Там е най-добрата неонатология и поради факта че близнаците се раждат почти винаги недоносени и имат нужда от специални грижи смятам че това е най-добрият избор. Много често превеждат децата с проблеми в неонатологията на Майчин дом, а майката си остава където е родила или я изписват. Помисли колко е неприятен такъв вариант. Избор на екип аз лично платих към 500 лв, но това беше преди 2 год. Сега май е повече. Но също смятам, че си заслужава. А влизането в болница... няма никаква причина според мен да влизаш цял месец по-рано, ако няма причина. Перник е достатъчно близо до София, като тръгне раждането ще имаш  време да дойдеш. То не става за 1 час като по филмите.  Mr. Green

Последна редакция: пн, 07 юни 2010, 12:06 от savina_33

# 9
  • София
  • Мнения: 1 731
4 дни след раждането още не са й дали детето да го кърми!  Shocked А детето си е доносено, здраво, не е в кувьоз, захранено е, няма никакви проблеми освен малко жълтеница. И никой не й обяснява защо не й го дават.

Едва ли предпочитат да им реве едно бебе, вместо да го връчат на майка му, не мислиш ли.  Wink
Знаеш, някои от децата с жълтеница се налага да стоят в специален кувьоз или както там се казва, за да ги облъчват.... Със сигурност има причина за да не й дават бебенцето, просто майките с по 1 дете се чувстват малко пренебрегнати, според мен, понеже са "обикновени" случаи. А и честно казано, по-малко внимание им се обръща на тях, отколкото на нас  Mr. Green

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На лампата се стои по 1-2 часа дневно. Нищо не пречи в останалото време да й го дават. Мойте и двамата бяха на фототерапия и пак ми ги даваха. И не мисля, че им пречи да им реве. Те просто не стоят при тях като реват. В майчин дом стаята на акушерките беше предвидливо отделена с коридор и асансьори от стаята на бебетата.

# 11
  • Мнения: 127
но една приятелка миналата седмица роди в Шейново. Направо съм потресена от вътрешния им ред. 4 дни след раждането още не са й дали детето да го кърми!  Shocked А детето си е доносено, здраво, не е в кувьоз, захранено е, няма никакви проблеми освен малко жълтеница. И никой не й обяснява защо не й го дават. Може би чакат да й спре кърмата, за да й го дадат...  #Cussing out


Моите се родиха 2850гр и 3000гр. 2 или 3 дни след раждането не ми ги даваха и двете. След раждането ми ги показаха и после ни вест ни кост някой да даде информация как са бебетата! Попитах защо не ми ги дават, дали нещо не е наред, а отговора беше щом не те е посетил педиатър значи всичко е наред  Rolling Eyes  Не са били в кувьоз, нямаха жълтеница, просто ги слагаха за по мъничко на кислородна палатка. Трябваше да ходя до детското доста пъти, докато се намери някой да ми даде сведение за бебетата, което беше ужасно неприятно. След това винаги ми даваха само едната, докато на другите майчета с близначета пускаха и двете деца. Хайде пак търча до детското да питам защо ми пускат едната. Казаха, че нямало да се справя с двете наведнъж, нямало да ми стигне времето да ги накърмя и двете и т.н. Казаха ми още да си избера коя от двете да ми дават или да ги редуват, веднъж едната, на другото кърмене другата. Е, кажете ми как може една майка да избере едно от двете си деца?! Настоях да ми дават и двете, защото не можах да направя подобен нелеп избор  Naughty

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Даниела, това в коя болница?
Аз имам чувството че в Бг болници се води целенасочена кампания срещу кърменето. За психическия комфорт на майката и детето изобщо да не говорим. В нормалните държави бебето се слага на гърда още на операционната маса. После малко кърмели Бг майки. Е като си виждат бебето на 5ия ден, а на него от раждането му бутнат биберона с АМ как да кърмят повече...  #Cussing out
Изв за отклонението.  Hug

# 13
  • Мнения: 127
Даниела, това в коя болница?


В Шейново

# 14
  • София
  • Мнения: 164
На лампата се стои по 1-2 часа дневно. Нищо не пречи в останалото време да й го дават. Мойте и двамата бяха на фототерапия и пак ми ги даваха. И не мисля, че им пречи да им реве. Те просто не стоят при тях като реват. В майчин дом стаята на акушерките беше предвидливо отделена с коридор и асансьори от стаята на бебетата.
Щом не са го давали на майката, значи има достатъчно основателна причина....лекарите не са мародери все пак  Wink

Общи условия

Активация на акаунт