Отговори
# 735
  • Мнения: 0
Хей Благодаря на всички, че ме зареждате с положителна енергия newsm51

Аз също мисля, че всички ще останем до края и ще гушкаме живи и здрави бебета на финала. Моля се всичко да е наред с всяка една от нас Praynig

Желая Ви позитивен ден!

# 736
  • Мнения: 205
мечтание, спокойно - едно зацапване все още нищо не значи. случва се често особено ако ти е била дата за цикъл. организма има памет и е често срещано явление да се прокървява именно поради тази причина

Ади80, напълно си права, че който веднъж е преживял подобно нещо никога не може да е напълно спокоен или позитивен
аз не знам как се преживява това, което ти си преживяла

аз довечера съм на преглед, сърцето ми е свито,, особено след като последните 2 дни гърдите ми поомекнаха
на всичкото отгоре ми се появи нещо като гноен абцес или не знам какво на сгъвката между бедрото и дупето и трябва да питам гинеколога може ли да ми се слага упойка и да го ходя на хирург да го маха
мазах го с ихтиол дано не съм повредила нещо бебето

# 737
  • Сливен
  • Мнения: 145
Аз също имах леко зацапване и ужасно се притесних,но на видеозона нямаше нищо тревожно,пия хапчета и се надявам всичко да е наред,пък и зацапването ми беше около датата на менструацията,може и от това да е. Четох,че при много се е случвало,но накрая е имало добър резултат-здрави бебчета Simple Smile

# 738
  • Мнения: 32
Здравейте момичета,

Мечтание, стискам палци, лежи и всичко ще е наред.

look_at_me и ти не се притеснявай, знам че може да се слагат определени упойки, на мен са ми слагали предната бременност и нямаше проблеми. И не се притеснявай излишно,за да не си докараш от притеснения някоя беля.

А сега за тези изследвания- Нощни очи ме накара да се замисля. Ако ми ги направят по здравна каса,ще си го направя този скрининг, но иначе не. А за ехографските прегледи,ще ходя ,разбира се. Но и да ми кажат,че му има нещо, докато не се роди няма да повярвам на никой. Поне така мисля сега. Две деца здрави съм родила, без прегледи, и друг път съм писала,че преди 10 години само в чужбина ги правиха тези прегледи, и бях много спокойна и всичко е било наред. И сега съм спокойна. Мисля,че само някой ,който е застрашен/имал е лош опит/ е необходимо да направи всички изследвания.

Ади, всичко ще е наред този път.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 1 107
Защо е определяща Здравната каса? Те не са много скъпи, доколкото знам. Абе, всеки сам за себе си решава, няма единно мнение. Не искам да се налагам в никакъв случай  Hug

# 740
  • бургас
  • Мнения: 624
аз може би бих ги направила тези изследвания но се страхувам от резултатите затова ще си помисля още Thinking

# 741
  • Мнения: 2 631
Момичета, а колко горе - долу сртуват тези изледвания? ФМ и БХС?  newsm78
И за БХС само кръв ли се взима??  Rolling Eyes

# 742
  • Мнения: 493
Ok , да приспя Мрънчи и ще я пусна Simple Smile

За Бхс във Варна ми искаха 80лв(това е ехографа+взимането на кръв), кръвта се пращаше във София за изследване. За ФМ са ми казвали цени и 60 и 80лв

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 11:46 от BebEshOnDeL

# 743
  • Мнения: 32
Не знам дали са скъпи, но мисля,че щом не са по здравна каса не са толкова необходими. Все пак доктора следящ ми бременността ми ще прецени.

# 744
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За Бхс във Варна ми искаха 80лв(това е ехографа+взимането на кръв), кръвта се пращаше във София за изследване. За ФМ са ми казвали цени и 60 и 80лв
БХС 25-27лв newsm78 зяради снимката ли са ти взели толкова
Аз с Ники не съм правила ФМ, но преди 2 дена бях с моя приятелка да й правят и бях леко разочарована от това което видях Thinking

# 745
  • Мнения: 493
Снимка НЕ получих, БХС не ми направиха, бях разказала за случая, било рано пък в същото време на регистратура като записваха часа ми ми казаха че можело. взеха ми 60лв за ехографа - МД Варна

# 746
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ахам, пропуснала съм предисторията Embarassed
Ама то до колкото знам снимка от ехографа може да си занесеш (трябваше да  от същия или предишния ден).

# 747
  • Мнения: 32
ViFresh Кое те разочарова?

# 748
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми не ми се видя нищо особено Thinking премериха му там главичката, стомахчето, видя крака, ръце..пръсти, а и дробчетата и това само.

# 749
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нощни очи, кефиш ме! Искам и аз да съм смела като теб. Аз бях много смела преди време, сега възраст ли, какво ли, но вече не съм...

Абе не знам дали е смелост, какво ли е, ама не винаги съм била такава... Едно време бях голямо мекотело, чак не се понасях, за всичко се притеснявах, за всичко треперех!  Sick Май съм пораснала!  Joy Или по-скоро май се научих да се познавам по-добре и да вярвам на себе си, тялото си и инстинктите си.

Ади, много кофти неща си преживяла. Sad Надявам се нещата сега да са наред с вас!  Hug

look_at_me, с теб сме!  Praynig Всичко ще е наред!

Относно всичките изследвания просто бих ви посъветвала да се замислите какво бихте направили, ако се окаже, че са лоши и има риск за детето. Ако отговора е "Нищо!", то тогава не смятам, че е нужно да си докарвате тревоги, ако разбира се имате друг поглед над нещата аз лично не виждам проблем всеки да прави което изследване му е нужно, стига да се чувства спокоен и уверен. Защото именно това ни е нужно! Това ми беше мисълта като цяло.

Аз съм особено настроена към нещата. Доста по-различно от конвенциалната гледна точка. Не бих направила аборт, защото е болно детето, дори да не мога да износя бременността или да се роди за да живее и ден само... Вярвам, че това дете е дошло при мен за да мине през тези неща, за да мине през мен и аз, като негова майка съм длъжна да уважа решението му и да го пусна да дойде и да си отиде от света така, както то намери за добре. Не съм губила дете, вярно е, аборт също не съм правила, мога само да си представям какво е, но се изправих пред реалната опасност да изгубя сина си, след като се роди. Не е същото, знам, едно е да има опасност да се случи, друго е да се случи... Но този период от живота ми много ме промени и ме тласна в една съвсем друга и нова посока, за което съм много благодарна. Много се измъчвах отначало, че нещо може да се случи, че аномалията на сина ми може да е фатална и да си отиде от нас... Но един ден осъзнах, че нямам право да го държа "насила" на този свят, осъзнах, че съм готова да го пусна да си иде... И нямам право да му отнема спокойствието и радостта от живота, само защото е с проблем, който не се знае дали е точно проблем. И все едно се преродих... Наистина не се страхувам, детето ми да е болно и ако едно "увредено" дете ме е избрало да му бъда майка по-скоро бих се смятала за благословена, че ми е отреден този урок, смятам го за много ценен. Знам, че на цялото семейство няма да ни е лесно при такива обстоятелства. Но аз съм в крайна сметка на този свят да се уча и да се възползвам от такива ценни уроци! Това е моята гледна точка. Може би за това съм толкова смела в постъпките си!

Уважавам вашето мнение и гледна точка, вярвам, че всеки си върви по своя си път както намери за добре и че наистина прави най-доброто за себе си!  Hug

Честно да си кажа много ми е приятно сред вас, доста разнообразни личности сме се събрали, с доста различни представи за нещата, но все пак успяваме да комуникираме адекватно и без сръдни и караници! Искрено се надявам и за напред да е все така и да се учим една от друга мирно и тихо!  Heart Eyes Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт