ДЕКЕМВРИЙЧЕТА 2009

  • 26 818
  • 696
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 768
Вени, не съм се затрила, душа! Макар че тайно се надявах да се отърва от малко сланина с този вирус, но не би. Ама на кърмата се отрази, да е по-гадно. Две вечери ми се наложи да дам АМ, на едното кърмене тъй и не ми тръгна ни капка кърма. И то пищи милото...
Ама пък стана ясно, че гладен ли е, засмуква биберона като стой та гледай. А може да е било и защото беше сънен. Както и да е, иска ми се скоро да не го изпробвам пак.

Друго какво, продължавам славно да захранвам, ама аз давам максимум по 40-50мл между кърменията. Не винаги е много енусиазиран, но е нормално, все пак суче час преди пюрето.

На Елфчето девойката е направо трети за четвърти клас, бравос на детето (и майка му!)  Grinning

На Вени лек и приятен полет! Ако имаш слинг би ви помогнал доста в ситуацията. Поне на мен като ми се наложи дълго време да държа бебока, винаги го ползвам и ми е доста по-леко и комфортно Peace

Много гадна случка, Елени, изтръпнах направо!

Ох... не мога да се сетя какво още беше... чета ви, ама явно няма да успея на всички да кажа по дума, чувствайте се поздравени!  Hug

# 61
  • Мнения: 299
Добро утро .
Бобчо още спи , което направо е за рекорд при неговото ставане в 5 часа сутрин , но понеже не е спал цяла нощ сега явно си взима сънчето.
За захранването ще кажа само че и в мойта главица всичко е вятър и мъгла. Колкото повече чета , толкова повече се куквам. Аз по съвет на педи дадох първо плодово пюре , обаче наш дуди не иска и да ги погледне ,за това спрях за известно време , и започнах директно със зеленчукови . Яде милия всичко без да връща. Само че онзи ден дадоп едно пюре на хип -грах , карфиол , и нещо си , и милото ми дете се обрина по цялото лице . То да имаше кой да чете, Елица беше изтипосала доста инфо за грахта, но аз прочетох след като го хапна малчо.
По рано аз ви питах за стерилизацията и гладенето ,с оглед на това че явно идва един период в който не е задължително толкова да се внимава, все пак са вече големи бебоците . Много майки ми казват че когато се извършват тези процедури до късно децата се изнежвали , но имайки предвид че на тази възраст лапат всичко което им попадне , се съмнявам че ще се изнежат от едно стерилизирано шише. И по този въпрос съм объркана. Да кажат по опитните.
И нещичко пак да попитам-къпете ли си още цечицата всеки ден , защото аз го правя , той си чака банята вечер , хапва и заспива. Ако не го изкъпя според мен няма да заспи спокойно. Има мнения че се започва къпане през ден още след първият месец , че им се изнежвала кожичката , ама колкото хора, толкова мнения , тъй че споделете как е правилно според вас

# 62
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добър ден!
Черпя по случай 16 рожден ден на Калоян с тематична торта Wink!
/за следващия трябва да му е дошъл акъла и тортата да е с цици Mr. Green/


Хубав ден!

# 63
  • Мнения: 130
привет и от нас
Евил да ти е жив и здрав рожденика  bouquet

Удис за къпането,ние си се къпем всеки ден и то целия.Поне така аз процедирам по простата причина че в тези жеги детето се поти постоянно особено главичката му,а и съдейки по мен като се изкъпеш как ти олеква.И на мен също са ми казвали че не трябва всеки ден да се къпи но защо не знам newsm78.Замисляла съм се например косичката да я измивам през ден (но се изпотява милият),но тялото със сигурност ще си остане всеки ден.
Ета бързо оздравяване

Естадор добре си ни дошла.Голяма кукличка си имаш и ти,много е сладичка
Венидимитрова пожелавам ви лек полет и всичко да е нормално
при нас нищо ново,сега младежа заспа и го чакам да се сабиду(след 20 мин..)и да излизаме на разходка.
приятен ден на всички

# 64
  • Мнения: 0
Добро утро!

Евил, да ти е жив и здрав рожденника! Замислих се как няма да се усетя кога и на мен ще ми дойде реда да черпя за 16-ия рожден ден на Калоян Laughing.
Summer_girl78, при нас режима на кърмене не се е променил, малкия сам си увеличи паузата, но то беше месец преди захранването. Е, яде по-малко кърма в храненето след пюрето, но си  мисля, че е нормално newsm78.
Вчера обаче яде супер нервно, извиваше се назад на стола, ревове, писъци - на 3 пъти съм го успокоявала. Дали чувствителен венец докосвам с лъжичката, дали не е бил на кеф, така и не разбрах. Тамън хапна и писнаха сирените, а редом с тях и той. Изобщо вчера по обяд имаше екшън с елементи на драма в нашата губерния ooooh!
Ета, лошо с този вирус, а за кърмата - и при мен така стана. Но с оздравяването всичко си дойде по местата ( и тя включително Laughing)
Елф, тази малката "голяма" госпожица много хубава Simple Smile. А този поглед, очакващ пюрето и Калоян го хвърля жадно към купичката.
Научил се е да маха като Тодор Живков на пленум - маха и си нарежда нещо. Няколко пъти се опитам да го снимам, но камерата моментално го разсейва от партийните речи hahaha.
А за срещата утре - аз съм ЗА, стига да не вали, че още не съм се сдобила с кану...
Хубав ден на всички!

П.П: Удис, къпя малкия всяка вечер, но през ден с шампоан. Като знам и аз с какъв кеф си взимам душ, как да го лиша него от тоз рахат.

# 65
  • Мнения: 109
mountain dew, много ме разсмя с тия партийни речи  Joy
ако трябва да свържа непрекъснатото забърсване на де що вирус има от баткото и гладенето и стерилизацията - трябва да направя извод, че изнежват децата. затова сега хич не си давам зор ни за едното, ни за другото.
за къпането - ние се къпем всеки ден. главата през 2-3 дена, когато се сетя. по принцип казват, да не се къпят всеки ден, защото се измиват естествените овлажнители, които кожата им произвежда. но все пак смятам, че това се отнася за съвсем новородените бебета. сега в тия жеги се изпотява, освен това до няма и месец (при нас поне) ще започне доста по-сериозно да се мота по пода, така че няма начин да не го къпя всеки ден. пък и той така е свикнал, че все едно си му вградил часовник в дупето - стане ли осем без десет и се започва едно мрънкане и докато не влезем в банята, не млъква  hahaha

# 66
  • sofia
  • Мнения: 176
Здравейте!

 Коко днес става на 6 месеца. Ами така е децата растат, ние остаряваме...

http://prikachi.com/users/alba/1y.jpg

Честито  на Калоян на Евил! Трудна възраст, какво да ти кажа .....


ПС Както се вижда и той е подстриган - 3ти номер. Идеята за бутилката беше на баща му.

# 67
  • Мнения: 0
allba_a, сега поне се успокоих, че не само нашият татко има подобни идеи:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=3989424&l=4db5cd047c&id=677951963 Joy
И честито му полугодие на Коко!

# 68
  • Мнения: 295
eleni79 благодаря  Hug
Те Валентиновците не само са съименици, но и двамата футболисти
А малката мишка я мъчи днес зъбче и е с температура, а батко и и пee
песнички и обеснява как щяли като порастне да ходят на футбол заедно   Mr. Green
Тези излияния тази сутрин, умряли сме от смях  hahaha

mimmm благодаря,  Flutter
добре заварила  Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 104
Мерси много от името на Александра за пожеланията и комплиментите newsm03

Честито на днешните половингодинковци Hug и на порасналия мъж на Евил  party023

Резултатът от днешното мерене и теглене е както се очакваше 10кг и 74см  Mr. Green
Влезнах в остра полемика с докторицата обаче на кой какви са му правата и задълженията, т.е тя била лекар и решавала кое как, демек искаше да й сложи днес противохепатитната ваксина, а аз я осведомих, че ако не знае съм майката на детето и ще я сложим когато аз преценя Twisted Evil  Естествено споменато беше и дебелото бебе в разправията /чудно, не вижда ли и колко е дълго/. После проведох дълъг разговор с РИОКОЗ и разбира се проблема не е в моя телевизор Crossing Arms

estrador78 добре дошла - малко късно, но от сърце Hug

Вени - ако все още не сте тръгнали - приятен полет и безпроблемен най-важното.

И за пюретата и кубчетата нещо исках да се обяснявам, ама съм ядосана, та ще отложа.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 123
Честит 16 рожден ден на Калоян. Според мен темата си му е съвсем добра, като я смени ще искаш да се върне времето назад, но уви ..... Peace
Честити 6 месеца и на Коко   bouquet

Udis555 -  за къпането е сложен  въпрос, по принцип казват че не е хубаво всяка вечер, но е леко невъзможно. За това аз душ чудесата използвам през вечер или две, но иначе с водичка си го изплаквам всяка вечер. Както казват всички - олеква им на децата  Wink
За стерилизацията - аз съм я прекратила, така или иначе нямам какво много да стерилизирам  Grinning, но биберони и шише за вода измивам хубаво с по-топла вода. Обаче си гладя всичко - по прегледно е и по-хубаво. Пера му дрешките с прах на Тео бебе отделно, все още не съм смесила с нашето пране, така смятам до годината.
Elf4е само така, няма да им се даваме на тези докторя я  Peace
estrador78 Дано скоро да ви избие зъбчето и не го мъчи много тази температура.
allba_a този малкия Коко голям сладур, набляга на бира от сега. Знае си работата момчето .
mountain dew и ние вчера и днес сме така с яденето на пюретата. Един рев едно чудо  ooooh!, направо зор виждам. Успокоявам го доста време, преди да можем да продължим с яденето. Дали са зъби незнам, но дано скоро да мине.

Лека вечер от мен на всички .

# 71
  • Мнения: 50
Здравейте,
първо искам да благодаря на dori_ta и mountain dew   bouquet . Днес вече съм добре, нямам температура и отпадналост, дано и на бебко само да не съм предала нещо.

Евил, честит ти рожденник! 16 години си е една сериозна възраст, дано всички бебоци, че и ние,  да доживеем тази хубава възраст на децата ни, че и по-нагоре  Hug

Elf4е да нацелуваш хубавото, порастнало момиче, пу-пу.
estrador78  welcome и от мен, надявам се да ти е приятно при нас, както и на всички новодошли.

исках още да пиша, но някой настоятелно ме вика с уаааа...

# 72
  • Мнения: 234
Здравейте, мами.
Честити месечинки на бебовците. Да са живи и здрави.
Евил, Честит Рожден ден на вече порасналото ти момче.
За стерализацията - стерелизирам, но на няколко дни и то от скро, че започнах да давм вода , а преди това не  се е налагало. Незнам дали сте ползвали, мами помпите на Авент, да добри са, но много бързо се прецакват , мойта нещо не цеди , защо нямам идея. Май тези уплатнителните гуми се прецакват от стерелизацията, но пък аз съм я стерелизирала 3-4 пъти. Ако някоя мама има опит с тези помпи, моля да сподели.
Ами гладя ако е крайно очевадно , да трябва, но сега лятото ще го правя.
За къпането - къпя беба всяка вечер, сега пък лятото задължително в тия горещини. Косата с шампоан, то имаме 5 косъма де, а тялото с ду гел на Чико са и двете. Тя си знае и вечер час преди банята става много нервна и едвам чака да я изкъпеме , хапва и си заспива още на гърдата. Но от есента живот и здраве ще започнеме през 2-3 дни косата, но дупето също задължително всяка вечер.
За захранването - започнахме го с оризова каша. Катастрофа. Първите 2 дни беше ужасно, вчера мислих , че краъ детенце си замина. Така се давеше. Аз от паника немога да я извадя от стола, че и вързана. Ужасно беше. Днес обачевсичко мина перфектно. Сложих и много кърма този път и беше много по течно.
Сега пък плача и се усеящам ужасно. Случва ли ви се понякога от нищото да избухнете на детенце. Преди малко докато я обличах на дъската и понеже тя вече рита като луда , и гладна , и и се спи и аз в момент ми пада пердето и така я дръпнах милата за краката , за да я приближа към мене, че сега умирам от чд на мене си. ДАно несъм я увредила по някакъв начин. Направо не се понасям.
Естрадор добре дошла при нас.
ЛЕка и спокойна вечер.

# 73
  • Мнения: 10
Бамби, стягай се, миличка, ти си големия и разумен човек, бебетата са мънички, безпомощни същества, имат нужда да стиснем зъби и да им се усмихваме, когато ни се плаче. Моника почна да ме хапе по гърдите, дърпа, завърта и забива двата зъба, умирам просто... иде ми да ми да й отплющя един, но като извикам,защото тя захапва изненадващо, тя почва да се смее щастливо, защото си мисли, че това е нова игра... И аз също и се хиля и си приказвам през сълзи, все "по-забавно" става...
Евил, да ти е жив и здрав рожденика (цицестия период е олеле мале,ама ти си го знаеш Simple Smile )
Честити половин годинки на Коко и Алекс.
Приятно пътуване на Вени и Рали!
Аз не гладя, освен ако не се налага. Къпем всеки ден, но ако имаме гости пропускаме, тоест правим нещата така,че да са ни удобни.
Със захранването стигнахме до картоф + 3 лъжички броколи общо 160гр. и после суче. Моника не винаги го яде с кеф, но аз съм упорита. Миналия месец наддаде 200 гр, имаме да наваксваме все пак...
За инфо- концерта на Боб Дилън не беше як...Очаквах повече.
Дано времето е слънчево утре, та да не ни пропадне софийската среща.
Лека нощ, исках на още някой да напиша нещо, но ми се доспа много и забравих...

# 74
  • Мнения: 295
Добре заварили, Elf4е, angel4eto^^, bambi2009  Hug

Elf4е Не и се връзвай на тази докторка, то и при нас като се роди Доника и нашата на първия преглед изкоментира то не е нормално за момиче да е 54см при раждането  Shocked, че какво сега да режа и да връщам ли  Rolling Eyes ,
аз съм висока, баща и и той на кой да се метне.
Нормално, ей много ме е яд като почнат да ги вкарват в някакви рамки все едно са бирени шишета и по калъп от машина произведени излизат.  ooooh!
Голяма сладурана е, не се коси, хапва расте, качва, съвсем нормално е, да ти е жива и здрава другото са бели кахъри  Hug

bambi2009 Разбирам те и аз понякога съм имала и то най-вече с баткото моменти, когато съм била по-изнервена  ooooh!
Но те милите не са ни виновни, че сме уморени  Confused
Няма ли кой да те отмени поне за малко, за някой друг час да си починеш, преумората си казва думата и не е много чудна реакцията ти  Hug
Обаче, ако имаш вариант да те сменят да се разсeeш ще е най-добре, иначе мисли позитивно от тук натам мъниците растът и все по-лесно ще става, а и ние ще си върнем нощния сън, въпроса е кога  Mr. Green


Моето мишленце го измъчи този зъб и е доста кисела горката и с температура  Cry
Сега заспа след нощното папане, а майка и опули ей такива очи  Shocked и кой знае кога пак ще заспи, а утре пак ще вървя към детската градина на баткото като гърмян заек от недоспиване  Crazy Joy

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 03:22 от estrador78

Общи условия

Активация на акаунт