Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 101

  • 91 584
  • 737
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 668
Валерия - мерси.
А на попиталите - крема е Swiss Merignue Buttercream - т.е. белтъчено-маслен крем, правих го по рецептата от сайта http://dyannbakes.com/index.php?post_category=icing . Използвах за малка доза: 2 белтъка, 120 грама захар - кристална, 190 грама масло. Тази доза ми стигна за покриването на 8 кексчета. На вкус е супер, заслужава си да изгледате клипчето на Даян - където много подробно е показано стъпка по стъпка как се прави.
 Simple Smile

# 196
  • Мнения: 634
Миша,много ми хареса кошницата.Ама то не е интересно да правим торти без премеждия LaughingА за шоколадовите торти наистина е кошмарв в тези топлини Peace
Хрисив,Пух и компания са чудесни  Hug А костенурките си ги копирам  bouquet
Петя тая,за премеждията със самолета само ти си знаеш,но тортата е чудесна  HugИ честит рожден ден на мъжът ти  да си призная такъв тип торти много хоресвам  bouquet
Катя Сливен,много рози си направила  Hug Hug HugИмам една питанка .Как успя да дадеш височина на букета ?
Ванче,жабоците са страшни  chef  chef  chefМного ми харесва начина на снимане HugА за буквите и аз ти завидях Wink
Драконче ,направо ми се приядоха кексчета Hug
Шестия, Hug Hug Hug страхотна табла.Зарчетат са като истински  bouquet
Утре ще покажа торти и от мен ,сега отивам в леглото Wink

# 197
  • София
  • Мнения: 2 116
Драконче, много добре ти се е получил кремът, от лъскавината му съдя! Правила съм подобен, макар и по рецепта отдругаде, играчка си е, има много места нещо да не стане - браво!

Ванче, тази торта с жабоците...пак ще ида да си я погледам, има много енергия в нея. Много ми харесаха цветовете. За буквите - къде български букви при Пат? Чудесни са!

Петенце, истинско каляване е била тази торта! Чудесно е, че си преминала през такова нещо, следващият път ще знаеш, че винаги има изход:) Как процедира със самолета? Тортата наистина е съчетала добре нежност за първия РД на малко човече и желанията на майката:) Да ти е жива и здрава половинката! Simple Smile

# 198
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
thedragonbg и аз правих същия крем - наистина много добре ти се е получил.
6estja много хубава табла си направила - засърбяха ме ръцете за зарчета.
Стаси много добре са се справили девойките - браво - големи помощнички ще имаш.
Миша чудесна е кошницата.
Катя много хубава цветна торта си спретнала.
Ванче патетата и жабите ги гледах на друго място но от сина ми не можах да се доредя да пиша Simple Smile
hrisiv тортата е много хубава - и костенурките много ми харесаха.
Петя самолетчето е много чаровно - и цялата торта е бонбонска.
Valeria аз за теб не се съмнявам че ще ни изненадаш с някоя красива панделка просто се притесних да не се откажеш да я бориш наистина - това човече много хубаво се е получило.
Дарилка  не се преработвай че имаш да пълниш с вкусотии блога си.

# 199
  • Мнения: 2 000
Катя Сливен,много рози си направила  Hug Hug HugИмам една питанка .Как успя да дадеш височина на букета ?

Само 45 са розите  Laughing Тортата я измазвах с шоколадовия крем на Буболинка. За височината - просто отгоре насложих повече крем за да стане като купол.

# 200
  • Мнения: 1 329
Помощ!
Правих крема от рецептата на Дими за маслените блатове, но маслото се отдели от основната смес и стои на парченца. Сложих 1 желатин за да стегне, е помогна малко. На вкус не е зле, но знам ли... newsm78 Тортата е сглобена, за утре е, но не ми харесва тоя крем. Да я хвърлям и да почвам нова?!

# 201
  • София
  • Мнения: 2 658
Valeria, bubolinkata, доня КОПРИВА, 6estja, Албена, dimitrina shemet neveroiaten, много ви благодаря момичета!  Hug Тортата на мъжа ми е Татяна с кремчето на Ср. облак(малко с променени пропорции). Става разкошна, лека и много вкусна торта, с него правя и плодовите торти като тази на детенцето.
dimitrina, самолета пробвах да го направя по твоята рецепта с оризон и Машмелроуз, но докато съхнеше се сплеска много отдолу, а и трудно напасвах обличането после. Всъщност щеше да стане и то много добре, но трябваше да проявя повече търпение като за първи път.  Blush Аз обаче нали времето ми е много кът с двамата дивака и смесих направо от съхнещата и Пик-ко, направих нужния цвят и го моделирах. Определено обаче ще ползвам за обемни фигури тази смес, защото е супер лека.  Peace Благодаря ти за разясненията!


Дарилка, не я знам тази рецепта, но с повече разбиване нямаше ли да се оправи маслото?

6estjaтаблата е като инстинска!  Peace

Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 12:36 от petia_tag

# 202
  • Мнения: 57


Каква е тази смес, каква е рецептата, не съм я срещала май тук или отново съм пропуснала? Може ли да я напишете? Благодаря Ви!





# 203
  • Мнения: 326
Имам един въпрос Praynig
коя от всичките моделиращи маси,фондани,марципан.....съхне най-бавно Rolling Eyes
Благодаря предварително  bouquet

# 204
  • Мнения: 1 329

Дарилка, не я знам тази рецепта, но с повече разбиване нямаше ли да се оправи маслото?

Не, пробвах! На вкус е добре, но на вид стои като пресечено самото масло, отделя се от другата смес. Пу, така ме е яд. Явно ще ядем торта у дома.
Следобяд запретвам ръкави да правя нова. Crossing Arms

Геновев, няколко страници по-напред Димитрина 73 е написала рецептата.

# 205
  • Мнения: 57
Дарилка, видях рецептата за тортата, но аз се заинтригувах от въпросната смес:

dimitrina, самолета пробвах да го направя по твоята рецепта с оризон и Машмелроуз, но ...

# 206
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777

Дарилка, не я знам тази рецепта, но с повече разбиване нямаше ли да се оправи маслото?

Не, пробвах! На вкус е добре, но на вид стои като пресечено самото масло, отделя се от другата смес. Пу, така ме е яд. Явно ще ядем торта у дома.
Следобяд запретвам ръкави да правя нова. Crossing Arms

Геновев, няколко страници по-напред Димитрина 73 е написала рецептата.

Всички маслени кремове ако се пресекат могат да се оправят на водна баня. загрей крема на водна баня и разбивай непрекъснато с миксер!

# 207
  • София
  • Мнения: 2 116
Дарилка, съжалявам, че чак сега влизам отново! Вероятно не се е пресякал, а парченцата пасирани ягоди са по-едри, при това положение, те изпъкъват, а останалата част от крема създвава впечатление за капки, при друг подобен опит преден път (а, да, за тортата гърне с жълтици за баща ми, но там беше с фруктоза и нямаше бял ганаш), ми се получи така, но не беше пресечен, стегна си добре, нямаше зърнен вид, просто имаше като жилки...За тортата от Цигов чарк не пасирах, а направо с шейкъра ги разбих, може би стана по-фино пюре и затова не се получи това.

# 208
  • Мнения: 1 329
Благодаря на всички за отговорите.
В крайна сметка реших, че ще правя нова, блатовете са готови, направих нов крем, чакам да изстинат да сглобявам.

Дими, имам подозрения относно белия ганаш. Мисля, че той обърка работата, тъй като не стегна достатъчно като кафевия. Дали е от кувертюра, дали от нещо друго, незнам.

# 209
  • София
  • Мнения: 1 363
Здравейте!
КатяСл-страхотна е тортата с розите.
Хрисив-много е хубава тортата с костенурките нинджа-браво.
Петя таг-много красива торта си направила/със самолета/
6естия-торта табла е перфектна.
Ванче-жабешката торта е супер.

Последна редакция: сб, 12 юни 2010, 17:26 от stefina

Общи условия

Активация на акаунт