МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас -тема 5

  • 61 732
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 214
Добър вечер!

бих искала да попитам хората които работят в Девата за няколко неща..
бременна съм в края на 6 ти месец с термин 09.09

започвам да се замислям къде да раждам девата или орб като орб хич не ми се нрави като вариант.
след като огледах внимателно сайта на девата и съответно калкулатора бих искала да попитам

засега намеренията ми са за нормално раждане. пакета е 460лв
верно ли е че всичко допълнително се заплаща? шевове ако се наложат манипулации и тн?
засега не искам да избирам нито лекар нито екип ще се доверявам на хората на смяна
и все пак питам дали няма да има някоя финансова изненада за която не предполагам

поздрави!  Hug


# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 356
Да се запиша и аз в новата тема! Party
Пожелавам на всички, на които скоро им предстои раждане да е леко и безпроблемно, с прекрасни здрави бебоци.В това число и на на мен, че в тая тема вече ще родя. Mr. Green

papeshonka, ако преносиш трябва да ходиш всеки ден след термина да слушат тоновете на бебето. Peace А раждане може да ти предизвикат със система окситоцин или хапченце.Колкото до корема, това не е показател за раждане.Моя и той стърчи, но в понеделник Дорийска ми каза, че главичката е много ниско вече.А и аз имам много странно усещане, все едно някой ме пипа вътре във влагалището и всеки момент може да се покаже нещо. Crazy Първия път нямах такива усещания.Скорошно и леко раждане ти желая!   bouquet

# 17
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен момичета newsm03.И аз се записвам в новата темичка.И при мен вълнението вече е голямо,приготвяме си стаичката и сякаш все още не мога напълно да осъзная,че след месец в легълцето ще шава малка бебка 1crib.Всеки ден движенията й стават все повече и повече,имам чувството че се разхожда из целия ми корем и че е нетърпелива като нас.Стискам палци на всички и на себе си за леко раждане. newsm51.

# 18
  • Мнения: 863

papeshonka, ако преносиш трябва да ходиш всеки ден след термина да слушат тоновете на бебето. Peace А раждане може да ти предизвикат със система окситоцин или хапченце.
Мисля, че и едното,и другото.Те са на различен принцип-хапченцата подпомагат разтварянето на шийката, а окситоцина- контракциите.
papeshonka, това го правят при почти всяко раждане,да не кажа всяко, така че няма от какво да се притесняваш.Е, по-болезнено е отколкото без системи, но затова пък става по-бързо Simple Smile.Спокойно, момента наближава HugПожелавам ти скоро да гушнеш здраво и хубаво бебче Praynig

# 19
  • Мнения: 7
Здравейте,
Може ли някой минал през това или някой от персонала да обясни какво точно се случва по време на визитациите след раждане?
Предварително благодаря.

# 20
  • Мнения: 21
Мая,по време на визитациите след раждане, все пак зависи какво е раждането ти , аз родих нормално, минават акушер- гинеколози , които питат за състоянието на родилките, преглеждат и обясняват обстойно , ако има проблем, как да се разреши.Чрез натиск върху корема, определят състоянието на матката, преглеждат и как са шевовете, ако имаш такива. При секцио прегледа е по- различен, защото и възстановяването е по- продължително. Това е от моя опит, дано съм била полезна.

# 21
  • Мнения: 7
Благодаря ANNI_M,
Предполагам без бельо искат да си?

# 22
  • Мнения: 1 298
Добър вечер!

бих искала да попитам хората които работят в Девата за няколко неща..
бременна съм в края на 6 ти месец с термин 09.09

започвам да се замислям къде да раждам девата или орб като орб хич не ми се нрави като вариант.
след като огледах внимателно сайта на девата и съответно калкулатора бих искала да попитам

засега намеренията ми са за нормално раждане. пакета е 460лв
верно ли е че всичко допълнително се заплаща? шевове ако се наложат манипулации и тн?
засега не искам да избирам нито лекар нито екип ще се доверявам на хората на смяна
и все пак питам дали няма да има някоя финансова изненада за която не предполагам

поздрави!  Hug
Ако се наложат шевове не се плаща допълнително.Доплаща се обаче ако се наложи бебето да е на кислород и то не за него,а за престоя на майката.Аз например доплатих 50лв,защото по клинична пътека бебчето трябва да остане 5 дни,което значи 5 нощувки/поне при мен/ Последната ми я таксуваха 50лв.На моята приятелка пък понеже раждаше през нощта в неделя и бяха таксували 2 нощувки още-100лв пак поради същите причини.Изписаха ги събота.Т.е. пакетът включва 4 нощувки максимум. На петият ден те изписват,ако се наложи да останеш повече доплащаш по 50 кинта.  Peace

# 23
  • Мнения: 21
Мая, не ,не държат да си без бельо, не е като в Орб, там ни се караха, че сме с бельо, е , ще се наложи да го свалиш преди прегледа Wink

За заплащането- аз предварително си заявих за нормално раждане, стоях там точно за 3 нощувки, ползвах обезболяващи- атропин, месна упойка за шевовете, платих 460 лв. и да знаете, храната си е хубава, то това е въпрос на вкус, де, но аз преди да родя, четох някъде из форума, че била безвкусна, не е така Naughty

Пожелавам ви леко бременеене и успешен финал, отидете с позитивна нагласа и всичко ще е ОК Hug

# 24
  • Мнения: 1
Здравейте, и аз се включвам в новата темичка!

Графика на д-р Хрусанова е следния:

дневна: 4, 5, 8, 17, 23, 27
нощна: 9, 14, 18, 24, 28
І-ва смяна на 21

Относно финансовите  изненади - няма такива, откакто работим с НЗОК.  Лечението на бебечетата, ако се наложи такова се поема изцяло от здравната каса, в зависимост от клиничната пътека, която се прилага. Понякога лечението  по клиничната пътека налага бебето да остане няколко дни след времето за изписване, както е обяснила Ренито. Тогава майката трябва да се изпише на 4-тия при нормално или 5-тия при секцио ден, но ако желае има възможност срещу заплащане от 50 лв на нощувка да остане още в стаята си до изписване на бебечето и да се изпишат заедно.
Тя избира, някои мамчета предпочитат да се приберат вкъщи и да дойдат в деня на изписването да си вземат бебешока, след като му е приключило лечението. Това си е личен избор и няма изненади. Всички медицински процедури обслужващи раждането  и следродилните грижи по  клинична пътека са включени в цената, не се плащат допълнително нито шевове, нито медикаменти. Доплащат се само така да ги наречем екстите, които всеки си избира сам дали желае да ги ползва или не.
 newsm03
Ако имате нужда от повече инфо. Пишете!

# 25
  • Мнения: 1
И на мен ми харесва храната:chef:!    eat Харесва ми и това, че всичко е опаковано поотделно и приборите са еднократни, защото аз съм си доста грунслива.

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте. Simple Smile
Аз искам да попитам, трябва ли да си носим дамски превръзки и еднократно стерилно бельо, или се осигуряват от болницата?
Виждали ли сте в Бургас от тези така наречени еднократни стерилни гащи, тъй като аз не успях да открия никъде? Sad

# 27
  • Мнения: 21
varadero, от болницата ще ти осигурят лигнин, за превръзки, аз си носих и не съм питала дали имат.
А еднократно бельо , също си носех, но не е много удобно, има го в Карфур в ДМ-то, по- добре си вземи някакво памучно бельо, от типа ползваш- хвърляш.

# 28
  • Мнения: 1
Благодаря за бързия отговор. Simple Smile И аз си мислех за това с памучното бельо и определено така ще направя.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 310
Здравейте. Simple Smile
Аз искам да попитам, трябва ли да си носим дамски превръзки и еднократно стерилно бельо, или се осигуряват от болницата?
Виждали ли сте в Бургас от тези така наречени еднократни стерилни гащи, тъй като аз не успях да открия никъде? Sad

В Хиполенд има еднократни гащи -5бр. около 6лв. Много е удобно с тях, особено ако си секцио, защото минават над раната  Wink

Общи условия

Активация на акаунт