МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас -тема 5

  • 61 734
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 60
Така за ХРАНАТА - виждам , че много се коментира , та и аз да изкажа мениние!
Родих нормално и от 1-я ден си ям всичко : Храната не е безвкусна , но изобщо не е съобразена с родилки , още по-малко с майчета , които се опитват да кърмят. Манджите са с много подправки и много пикантни. И всички неща , които не се препоръчват да се ядът от кърмачки!
Другото закуската - баничка , вафли със щоколад , кроасани  и тутманици - еми извинете , но една филия, един домат и парче сирене е 100 пъти по-добре и  по здравословно и не на последно място спомага за кърменето!  Wink

Аз лежах фиктивно за болнични,та си мислех че на здрав човек не му харесва храната ,защото е за "болни",но явно и на тях не им допада.Основно закуската не е добре,едни сухи ,ама сухи банички,кроасани,чай мента (който не е подходяща билка за бременни ,а го даваха всеки ден в патология).Но основно роднините носят храна ,та чак толкова ...
Виж  забранено е вкарването на храна от роднини , мъжа ми ми носи списания и смрадлика да си правя промивки и всеки път му тършуваха в торбата.

# 46
  • Мнения: 229
Добър ден, днес бях на преглед че имх някакво кървене и доктора ми каза,че има разкритие 3 см и ако тази вечер устискам утре в 8 сутринта да съм в болницата. Чак сега се притесник и ръцете ми се потят от вълнение.  Как искам поне да е сутринта, а не посред нощ да ходя.  Сега просто пиша тука за да се успокоя сама себе си. Лягам че да не вземе да излезе тая вечер. чао. А да питам да си нося ли лаптопа,Интернет във всяка стая ли има?

# 47
  • Мнения: 486
Така за ХРАНАТА - виждам , че много се коментира , та и аз да изкажа мениние!
Родих нормално и от 1-я ден си ям всичко : Храната не е безвкусна , но изобщо не е съобразена с родилки , още по-малко с майчета , които се опитват да кърмят. Манджите са с много подправки и много пикантни. И всички неща , които не се препоръчват да се ядът от кърмачки!
Другото закуската - баничка , вафли със щоколад , кроасани  и тутманици - еми извинете , но една филия, един домат и парче сирене е 100 пъти по-добре и  по здравословно и не на последно място спомага за кърменето!  Wink

Аз лежах фиктивно за болнични,та си мислех че на здрав човек не му харесва храната ,защото е за "болни",но явно и на тях не им допада.Основно закуската не е добре,едни сухи ,ама сухи банички,кроасани,чай мента (който не е подходяща билка за бременни ,а го даваха всеки ден в патология).Но основно роднините носят храна ,та чак толкова ...
Виж  забранено е вкарването на храна от роднини , мъжа ми ми носи списания и смрадлика да си правя промивки и всеки път му тършуваха в торбата.
На мен мъжа ми ми носеше сандвичи,кисели млека,череши ,абе доста неща и никой не го е проверявал...само го записвали долу като влиза! newsm78

# 48
  • Мнения: 13
Консултацията може да си я направиш където си поискаш. Аз я направих в Четвърта поликлиника,където ходих на ЖК. Хубаво е да се запишеш предварително. Успех и едно здраво и хубаво бебче на финала.

Благодаря ти!   bouquet

milkuz, аз минах кардиолог в Св.София.Става много бързо.Бях си записала час от предния ден и си влязох веднага без да чакам.Там си направих и кръвните изследвания и после с тях и ЕКГ-то при анестезиолог в медицински център "Литос" на гърба на ОРБ пак стана веднага без дори час да съм записвала. Peace

И аз ще направя като теб!   bouquet Сега обаче ще звънна до Св.София дали и утре имат кардиолог, че много ми е трудно с малката.  Rolling Eyes Направо нямам търпение да тръгне пак на градина, че да имам време за всичко.

# 49
  • Мнения: 1
Прилагам графика на училище "Биберон" за тези,  които проявяват интерес.

http://www.saintsofia.com/office/pages/path/46/action/edit-page/cat/51

# 50
  • Мнения: 2 660
За да не чета пет теми, бих искала да попитам:

Какво е впечатлението ви от неонатологията? Разполагат ли с добра техника - кувиози, лампи за жълтеница?
Позволено ли е бащата да остане в болницата с майката, т.е. има ли семейни стаи? Колко са на брой?

Как се уговаря гинекологичен час? Лекарите с частна практика приемат ли в болницата?

# 51
  • Мнения: 1
Здравейте! Някой от вас пробвал ли е да се запише за раждане по интернет чрез формата от сайта на болницата? Аз току що се опитах, но не иска да я изпрати Sad newsm78
И още един въпрос - в какво се състои разликата между ВИП и Стандартна стая?

# 52
  • Мнения: 1
Позволено ли е бащата да остане в болницата с майката, т.е. има ли семейни стаи? Колко са на брой?

Как се уговаря гинекологичен час? Лекарите с частна практика приемат ли в болницата?
Според написаното в сайта, ако искаш самостоятелна стая с придружител се доплаща 800 лв. към цената на стаята, която е за ВИП - 560, а за стандартна -460 лева.
Час можеш да си запишеш или по интернет, формата е на заглавната страница на сайта, или по телефона.
Ако лекарят, който си си избрала работи в болницата може да те приема там.
На останалите въпроси не мога да ти отговоря, но се надявам друг да го направи, защото и мен ме вълнуват. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 83
От всичко, което съм видяла и чула има добра техника, отношение и професионализъм. Не се безпокойте!

От тук нататък мислете положително и дано на никой не му се налага дори и  на слънчеви бани за  Sunglasses жълтеничка да праща бебо!

# 54
  • Мнения: 844
Прилагам графика на училище "Биберон" за тези,  които проявяват интерес.

http://www.saintsofia.com/office/pages/path/46/action/edit-page/cat/51
иска е-mail  и парола  newsm78

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 579
За да не чета пет теми, бих искала да попитам:

Какво е впечатлението ви от неонатологията? Разполагат ли с добра техника - кувиози, лампи за жълтеница?
Позволено ли е бащата да остане в болницата с майката, т.е. има ли семейни стаи? Колко са на брой?

Как се уговаря гинекологичен час? Лекарите с частна практика приемат ли в болницата?

В болницата има кувиьози от ново поколение също така и лампи за жълтеница. Неонатологията е отделение на много високо ниво.

# 56
  • Мнения: 2 660
Присъствието на бащата излиза зверски солено. а защо обикновените стаи се плащат? Не са ли по здр.каса? В Такуда раждах първородната и сам общо всичко излезе в пъти по евтино.

# 57
  • Мнения: 60
Pashic изкарали сте късмет  Wink Забранено е вкарването на храна  Confused

# 58
  • Мнения: 60
Абе meri-ng защо не отговаряте от името на болницата , вижте колко майчета НОВИ влизат и задават въпроси , а няма кой да им разясни как стоят нещата ? Ние не знаем отговорите на всичко   Wink

# 59
  • Мнения: 2
Относно цените в частните болници в София и Бургас мисля ,че има доста голяма разлика,понеже аз се интересувах за секциото и се оказа, че ако в Девата излиза около 1000-1200,то в София(Вита)беше към 2200

Общи условия

Активация на акаунт