МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас -тема 5

  • 61 731
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 214
Много благодаря за отговора
страхотни сте   Hug

# 31
  • Мнения: 1 298
merry на мен никой не ми обясни тези неща,които ти сега казваш.Нито са ме питали дали искам да остана с бебето.Но то няма как да не остана т.к. то беше на 3-тият ден вече при мен,а не в секторът и се кърмехме.

varadero лигнинът го използвах само в първите няколко часа.После превръзки за родилки ползвах 2 дни,след това памучните на либрес,сега съм на ежедневни такива.Но всички памучни.Гащи носех памучни 7-8 бр,стигнаха но защото ги перях.

# 32
  • Мнения: 1
Ренито, благодаря за информацията. Simple Smile
А тези превръзки за родилки само в аптеките на болниците ли се намират?

# 33
  • Мнения: 1 298
Ренито, благодаря за информацията. Simple Smile
А тези превръзки за родилки само в аптеките на болниците ли се намират?

Аз ги купих от Тема  Peace

# 34
  • Мнения: 6
Честит празник на всички малки и големи деца Wink!
Момичета, извинявам се, че се намесвам, но може би трябва да осъвремените информацията в началото на темата. До колкото ми е известно д-р Стефан Миринчев работи в МБАЛ-Бургас, а пък и от вас знам, че Гери също вече не е на работа.
Надявам се, да не приемете думите ми като заяждане Peace. Успех на новата тема.
Наистина Миринчев работи в МБАЛ - Бургас но все още прави 4Д в Девата .Относно Гери, за мен тя винаги ще ни е опора, независимо, че вече не е там, Затова съм поставила нейната лична страница а не телефоните и e-mail-а и в девата.  Hug

# 35
  • Мнения: 283
Здр момичета, отдавна чета темата за Девата, понеже там си избрах да раждам, между другото днес ми е термина Grinning, но май бебето не му се излиза, а и при прегледите се установи, че нямам почти никакво разкритие  Embarassed , и докторката ми каза, ако не родя до неделя да си взимам чантичката и да отивам да видят какво ще ме правят. Аз съм си подала заявление за раждане на което съм отбелязала - нормално раждане, но май взимам да се разколебавам, ако  в неделя поискам секцио ще има ли проблем. Искам и да попитам секциото с каква упойка се извършва, при положение, че не отбележиш - епидорална. Интересувам се , защото съм отбелязала и - раждане с придружител, и ако секциото е с пълна упойка няма смисъл мъжа ми да влиза. Предполагам , че ще мога да се откажа от тази екстра без проблем. много ви благодаря

# 36
  • Мнения: 13
Здравейте, да се запиша и аз в новата тема!  Grinning

И да не е само запис - да попитам къде правите консултацията с кардиолог, която се изисква при приемането и с предварително записване ли е? Имам спомен, че съм чела нещо по въпроса назад в темите, но само дотам  Embarassed

# 37
  • Мнения: 37
Здравейте, да се запиша и аз в новата тема!  Grinning

И да не е само запис - да попитам къде правите консултацията с кардиолог, която се изисква при приемането и с предварително записване ли е? Имам спомен, че съм чела нещо по въпроса назад в темите, но само дотам  Embarassed
Консултацията може да си я направиш където си поискаш. Аз я направих в Четвърта поликлиника,където ходих на ЖК. Хубаво е да се запишеш предварително. Успех и едно здраво и хубаво бебче на финала.

# 38
  • Мнения: 83
Еднократни гащи на Canpol - супер са ( секцио бях). Носех си  и памучни и високи и плитки - ми не не стават. Имайте предвид, че тази марка са леко умалени - ако сте Л вземете XL

Prevryzki za rodilki не раздават само лигнин, аз си носих ( взех различни от различни аптеки, но в денонощната срещу ОРБ в един блок над пицария Зорница са най-дебели, удобни и евтини. Реално с лигнина ми беше по-добре... пък и по-добре преценяват лекарите дали си ок (кръвотечение)

Голямото количество памперси за родилки (големи са), което бях взела ми притрябваха спешно при първия цикъл  Sick Всички мои родили познати имат подобни наблюдения - примерно цяла опаковка нощни да ти стигат за нощ или 24 часа...

Храната си е ок. Хем бях секцио и карах предимно на гладно и кисело мляко, това, което ми дадоха последните 2 дни беше вкусно. Но ако някой е свикнал майка му да му пече пържоли като подметки или да слага дафинов лист и изгоряло - препържен червен пипер на пилешко примерно си е негов проблем Simple Smile

# 39
  • Мнения: 162
Бих искала да помоля Мери за графика на Гамишев за този месец, благодаря предварително   bouquet

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
milkuz, аз минах кардиолог в Св.София.Става много бързо.Бях си записала час от предния ден и си влязох веднага без да чакам.Там си направих и кръвните изследвания и после с тях и ЕКГ-то при анестезиолог в медицински център "Литос" на гърба на ОРБ пак стана веднага без дори час да съм записвала. Peace

# 41
  • Мнения: 1
Здр момичета, отдавна чета темата за Девата, понеже там си избрах да раждам, между другото днес ми е термина Grinning, но май бебето не му се излиза, а и при прегледите се установи, че нямам почти никакво разкритие  Embarassed , и докторката ми каза, ако не родя до неделя да си взимам чантичката и да отивам да видят какво ще ме правят. Аз съм си подала заявление за раждане на което съм отбелязала - нормално раждане, но май взимам да се разколебавам, ако  в неделя поискам секцио ще има ли проблем. Искам и да попитам секциото с каква упойка се извършва, при положение, че не отбележиш - епидорална. Интересувам се , защото съм отбелязала и - раждане с придружител, и ако секциото е с пълна упойка няма смисъл мъжа ми да влиза. Предполагам , че ще мога да се откажа от тази екстра без проблем. много ви благодаря

Здравей, можеш да променяш избраното в заявлението за раждане. Относно упойката, ще се срещнеш с анестезиолог и  с него ще определите упойката, която да ти направи. Желая ти леко раждане  newsm03

# 42
  • Мнения: 1
Бих искала да помоля Мери за графика на Гамишев за този месец, благодаря предварително   bouquet

Графикът на д-р Гамишев е следния:

дневна: 6, 7, 10, 12, 13, 21, 26, 28
нощна: 8, 14, 17, 23, 30
 newsm03

# 43
  • Мнения: 60
Така за ХРАНАТА - виждам , че много се коментира , та и аз да изкажа мениние!
Родих нормално и от 1-я ден си ям всичко : Храната не е безвкусна , но изобщо не е съобразена с родилки , още по-малко с майчета , които се опитват да кърмят. Манджите са с много подправки и много пикантни. И всички неща , които не се препоръчват да се ядът от кърмачки!
Другото закуската - баничка , вафли със щоколад , кроасани  и тутманици - еми извинете , но една филия, един домат и парче сирене е 100 пъти по-добре и  по здравословно и не на последно място спомага за кърменето!  Wink

# 44
  • Мнения: 486
Така за ХРАНАТА - виждам , че много се коментира , та и аз да изкажа мениние!
Родих нормално и от 1-я ден си ям всичко : Храната не е безвкусна , но изобщо не е съобразена с родилки , още по-малко с майчета , които се опитват да кърмят. Манджите са с много подправки и много пикантни. И всички неща , които не се препоръчват да се ядът от кърмачки!
Другото закуската - баничка , вафли със щоколад , кроасани  и тутманици - еми извинете , но една филия, един домат и парче сирене е 100 пъти по-добре и  по здравословно и не на последно място спомага за кърменето!  Wink

Аз лежах фиктивно за болнични,та си мислех че на здрав човек не му харесва храната ,защото е за "болни",но явно и на тях не им допада.Основно закуската не е добре,едни сухи ,ама сухи банички,кроасани,чай мента (който не е подходяща билка за бременни ,а го даваха всеки ден в патология).Но основно роднините носят храна ,та чак толкова ...

Общи условия

Активация на акаунт