Има ли любов?

  • 4 618
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Ще разкажа накратко много тъпа история. Бях с едно момиче 7 години и се разделихме. Мислех си че се обичаме и ще остареем заедно, но не се получи. Също мислех, че съм влюбен, но по късно осъзнах, че не е така. Самотата ме смазваше и започнах да излизам всяка вечер и да подновявам  стари познанства,но се стараех да има и нови. Така се срещнах с  много силна стара любов от преди десет години. В момента е семейна с дете. Започнахме да се виждаме, споделяме, танцуваме и всичко беше ок до един близък танц, който разпали всичко. Тогава осъзнах че независимо че  сме имали любовни отношения се влюбвам за първи път и до момента определено не съм изпитвал толкова силно чувство. Споделих всичко  това и тя ми призна че ме обича.. След  известно време на щастие ми каза че можем да бъдем приятели и не иска да си разваля семейството, което разбирам и знам че е правилния избор за нея. Осъзнах че любовта на майката  към детето е  може би единствената съществуваща любов. Независимо какво изпитваме, е готова да преглътне всички чувства за  да не отделя детето от баща му, а нещата отиваха натам да съберем и живеем заедно. Това на което не  мога да   си отговоря е дали освен майчината любов, съществува онази всепоглъщаща, преодоляваща всичко любов. Търся я, но живота ми показва, че всеки гледа да е разумен, а не да се отдаде на явно безрасъдство следвайки любов устояла теста на времето и обстоятелствата. Любовта между мен и това момиче с съществува, но какво от това? Като, че ли съществуването й е безсмислено.

# 1
  • Мнения: 1 255
Не можеш да я виниш. На нейно място и аз така бих подходила. А ти не се отчайвай и на твоята улица ще изгрее слънцето като му дойде времето.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Любов има навсякъде. Ти питаш конкретно за романтичната... има я, но е кратка като летен дъжд. Вашата е един вид невъзможна и това я подсилва. Светът е пълен с жени, които си заслужават. Не се вкопчвай никога в някоя прекалено силно.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 775
Евала на жената.
Много ясно, че само любовта към детето е е безусливна. Мъже и жени- много. Тия, дето ги е погълнала любов към някой келеш за сметка ан децата им, имат бъг на последния етаж.

# 4
  • Мнения: 1 376
Не е любов, нещо друго ти е станало по време на танца...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 838
Не се влюбваш за първи път толкова силно.
Човек е склонен да си мисли така (всеки път) под въздействието на хормони и изобщо - химията в мозъка, която се случва, когато започне интимна връзка.

В твоя случай, играят роля и факторите, че сте имали отношения (и има усещане за недовършеност), както и че тя е "заета" в момента (сладкото забранено).

За "преодоляваща всичко любов" е малко неподходящо да се говори при вас (но на мен по принцип, не ми харесва да използвам такива клишета).

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 19:45 от Trill

# 6
  • Мнения: 107
И аз мисля като Trill. Искаш я толкова много, защото знаеш, че не може да я имаш, а и предишният ви опит може би е бил недовършен. Но дори да се съберете, едва ли всичко ще е цвятя и рози, браво на жената, че мисли трезво и е решила да запази семейството си, уважи решението й, а за мен ще е по-добре за теб да прекратите и приятелските отношения.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ти нали точно преди 2 месеца се раздели с дългогодишната си приятелка и гаснеше от скръб по нея?
Кога успя да се отърсиш, кога да тръгнеш по жени, кога да се влюбиш наново, че и да се разочароваш?
Лешперска работа...

# 8
  • Мнения: X
Цитат
Има ли любов?

Виждал съм, но няма.Smiley

Скрит текст:

# 9
  • Мнения: 5 002
Намери си някоя свободна и подходяща за теб.Такава извисена и безусловна любов има само в книгите и филмите.Вместо да хвърчиш в облаците слез на земята и погледни реалноста и ежедневието.Любов не се яде,любовта не сменя памперси и др.,особено на чуждо дете.И естествено,че детето ще й е на първо място.

# 10
  • Мнения: 6 131
В голяма грешка си относно новата ти омъжена приятелка, това че си възобновил стара тръпка изобщо не означава непреходна във времето любов и ако да речем се съберете е много вероятно нещата да не се окажат такива, каквито сте си ги представяли и двамата. За това жената постъпва правилно, поне към настоящия момент, а изобщо не е трябвало да се занимава с теб.
За намеренията ти с приятелството е тотална глупост, доста време бях влюбен в моята най-добра приятелка и мога да ти кажа, че тогава беше истински ад за мен. Тя си отиваше при нейния, аз отивах да се напия и всичко продължи почти две години, докато накрая не осъзнах, че така не мога да я карам повече.
За любовта, всеки ще ти отговори различно, а и не е нещо, което може да се дефинира ясно. Силната първоначална, "изпепеляваща" любов, тръпка, пеперуди в стомаха, всъщност е като наркотично опиянение, едни и същи мозъчни центрове се стимулират. Както и ефекта на стимулацията отслабва с времето. Вече дали ще премине в трайни отношения, привързаност, обич между двамата не е съвсем сигурно.

# 11
  • Мнения: 30 802
Разбира се, че има любов. Обаче тайната е, че влюбването е само 50% от връзката. Останалите 50% се получават с времето. Затова и се усеща все едно няма любов, защото се изискват и допълнителни действия, докато се стигне до връзка и друго ниво на любов.

Това първоначално увлечение и хормони е ценно, но не е всичко и не може да очакваш, че ще има достатъчно енергия да те преведе през всички пречки. Особено пък при жена с дете, и с опит - от един момент нагоре да си загубиш толкова ума става невъзможно.

Изобщо, уважи й живота, не може за тая любов да се руши всичко и пак наново. Вече ти писаха - такова има само в книгите и филмите. То и аз мога да се влюбя силно, ама вече ако ме питаш дали ще си оставя живота - ми не, не чак толкова силно. Само до ниво поезия. Прозата не ща пак от нулата:)

# 12
  • Мнения: 7 945
Доста глупаво е някой да си развали семейството заради неизживяна стара тръпка. Браво на нея, че мисли адекватно. Дори да сте заедно, след максимум две години, като изчезне тръпката и се останови, че не е чак толкова уау връзката ви, колкото е изглеждала в началото, жената ще си скубе косите, че е разрушила семейството на детето си заради теб. Но ще е късно. Ако я уважаваш достатъчно, ще я оставиш на мира.

# 13
  • Мнения: X
А според мен си филмар.

Какви са тия драми, подновяване на стари познанства, стара любов, бла-бла.

Човек трябва да гледа само напред. Според мен всичко това е обречено, а може би и доукрасено от теб, тъй че да ти изнася.

Не може да влезеш в една и съща река втори път и всичко да е същото Simple Smile
Щом с голямата любов е имало раздяла, то това, което сега сте изпитали, много повече ми прилича на страст, сласт, а не велика всепоглъщаща любов.
Не знам де, нямам опит, т.като не съм женена, нито имам деца. Но все си мисля, че при тази прословута "истинска" любов, нещата стават сравнително лесно, защото и двамата участници имат желание. Такива драми тъп триъгълници, невъзможни любови, тайни любови и т.н. са ми незрели и с нарцистичен оттенък.

# 14
  • Мнения: 758
Има естествено, но защо я търсите в прашасалите стаи...
Ако искаш вярвай е написала какво мисля...

Общи условия

Активация на акаунт