МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас -тема 5

  • 61 796
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • у дома
  • Мнения: 967
Защо са едни или други цените в болницата, не може да се коментира. Това не се решава от нас, а от ръководството, така че, за нас остава само преценката дали са според джоба ни  Peace

# 61
  • Мнения: 1
Здравейте! Някой от вас пробвал ли е да се запише за раждане по интернет чрез формата от сайта на болницата? Аз току що се опитах, но не иска да я изпрати Sad newsm78
И още един въпрос - в какво се състои разликата между ВИП и Стандартна стая?
Никой ли не може да ми отговори на въпросите? newsm45

# 62
  • Мнения: 486
Аз ще отговоря за разликата в стаите,влязох в двете и веднага ми хвана око випа.Не че е  голяма разликата ,но в детайлите.Банята е с по- скъпи смесители ,душове ,гърнета ,плочки,по като у дома  се чувстваш,аз поне така го усетих.В стаята е цветно по стените ,цветни чаршафи,плетен кош за мръсни неща(не знам какви точно),до вратата за посетителите има сложен специален дезинфекциращ препарат за ръце.И гледат към паркинга.
А стандартните са мн семпли и гледат отзад !
Аз така ги видях ,може някой друго да сподели! Hug

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 335
Аз ще отговоря за разликата в стаите,влязох в двете и веднага ми хвана око випа.Не че е  голяма разликата ,но в детайлите.Банята е с по- скъпи смесители ,душове ,гърнета ,плочки,по като у дома  се чувстваш,аз поне така го усетих.В стаята е цветно по стените ,цветни чаршафи,плетен кош за мръсни неща(не знам какви точно),до вратата за посетителите има сложен специален дезинфекциращ препарат за ръце.И гледат към паркинга.
А стандартните са мн семпли и гледат отзад !
Аз така ги видях ,може някой друго да сподели! Hug

Освен това ВИП-а е с 2 легла, а стандарта с 3. Масата и столовете също са по-хубави. Не, че ми беше до тях  Joy, но си има разлика.

Последна редакция: сб, 05 юни 2010, 21:18 от *Sesil*

# 64
  • Мнения: 1
Освен това ВИП-а е с 2 легла, а стандарта с 3. Масата и столовете също са по-хубави. Не, че ми беше до тях  Joy, но си има разлика.
[/quote]
Аз имам намерение да си доплатя за самостоятелна стая, така че това с броя на леглата е без значение Simple Smile
Има ли телевизори в стаите, че това не се вижда на снимките? А интернет?

# 65
  • Мнения: 83
Аз тогава да попитам нещо дето сега ми стан интересно - платих си ВИП пакет (когато беше на пакети) и бях в стая гледаща отзад. Има ги по снимки сега в сайта и се водят стандарт -   в кафяво... Shocked

Бяхме две момичета, ам нещо хич не ми се връзва. Има ли защо да се чудя, хм?

# 66
  • Мнения: 28
varadero, наистина има функции на сайта които  работят когато си решат, преди месец сто пъти се опитвах да задам въпрос , накрая се обадих по телефона. В началото на сайта има форма за запазване на час, но поради това че няма нанесени графиците на лекарите, използването му в първите дни на месеца става невъзможно.
Като цяло сайта не отговаря на цялостната визия на болницата, твърде посредствен е и анкетата в него относно функционалността му за мен не е обективна. Освен това нещо много важно - сайта не се отваря през браузъра Opera, който е сред най- използваните.

# 67
  • у дома
  • Мнения: 967
Въобще, не си спомням накъде ми гледаше стаята  ooooh! А плетения кош е за нощниците, аз лично ги сменях по няколоко пъти на ден  Embarassed

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 579
Освен това ВИП-а е с 2 легла, а стандарта с 3. Масата и столовете също са по-хубави. Не, че ми беше до тях  Joy, но си има разлика.
Аз имам намерение да си доплатя за самостоятелна стая, така че това с броя на леглата е без значение Simple Smile
Има ли телевизори в стаите, че това не се вижда на снимките? А интернет?
[/quote]

Има телевизори и интернет безплатни. Разликата в стаите е основно в броя на леглата и изложението.

# 69
  • Мнения: 1
Абе meri-ng защо не отговаряте от името на болницата , вижте колко майчета НОВИ влизат и задават въпроси , а няма кой да им разясни как стоят нещата ? Ние не знаем отговорите на всичко   Wink

Здравей, много съжалявам - през почивните дни нямах достъп по компютър и интернет. Сега ще отговоря на всички!  Weary

# 70
  • Мнения: 1
За да не чета пет теми, бих искала да попитам:

Какво е впечатлението ви от неонатологията? Разполагат ли с добра техника - кувиози, лампи за жълтеница?
Позволено ли е бащата да остане в болницата с майката, т.е. има ли семейни стаи? Колко са на брой?

Как се уговаря гинекологичен час? Лекарите с частна практика приемат ли в болницата?

Здравей, добре дошла в този форум. Отделението по Неонатология разполага със зала за деца родени чрез секцио и зала за нормално родени бебчета. Има още изолатор, интензивна зала с кувьози за новородени със затруднена адаптация или такива изискващи по-интензивни грижи. Разполага с апаратура като: реанимационни маси, апарати за изкуствена вентилация, лампа за осъществяване на фототерапия при бебета с по-изразена жълтеница, инфузионни помпи. Цялата апаратура е закупена нова и е последно поколение. 

Има възможност да си наемеш самостоятелна стая с придружител срещу допълнително заплащане от 160 лв на ден.


Можеш да си запишеш час за преглед на тел. 89 62 62. Ако имаш още въпроси вече съм на  линия, ще се радвам да бъда полезна. newsm03

# 71
  • Мнения: 1
Присъствието на бащата излиза зверски солено. а защо обикновените стаи се плащат? Не са ли по здр.каса? В Такуда раждах първородната и сам общо всичко излезе в пъти по евтино.

 newsm03 Няма как да не се доплаща, когато се ангажира самостоятелна стая и има придружител. В Родилно отделение няма обикновени стаи, които да са на потребителска такса на НЗОК.Предполагам, че това имаше впредвид. Били споделила колко излиза едно раждане в Токуда?  newsm03

# 72
  • Мнения: 1
Прилагам графика на училище "Биберон" за тези,  които проявяват интерес.

http://www.saintsofia.com/office/pages/path/46/action/edit-page/cat/51
иска е-mail  и парола  newsm78

Записването става от тук http://www.saintsofia.com/divisions/id/1/page/calculator

# 73
  • Мнения: 1
Аз тогава да попитам нещо дето сега ми стан интересно - платих си ВИП пакет (когато беше на пакети) и бях в стая гледаща отзад. Има ги по снимки сега в сайта и се водят стандарт -   в кафяво... Shocked

Бяхме две момичета, ам нещо хич не ми се връзва. Има ли защо да се чудя, хм?

Има ВИП стаи, които гледат към задния двор на болницата и не са със зелени стени, а с бежово и кафяво. Ти най-вероятно си била в такава. Стандартните стаи  са същите, но имат три легла и на снимките в сайта също са с три легла.

 Simple Smile

# 74
  • Мнения: 2 660
Присъствието на бащата излиза зверски солено. а защо обикновените стаи се плащат? Не са ли по здр.каса? В Такуда раждах първородната и сам общо всичко излезе в пъти по евтино.

 newsm03 Няма как да не се доплаща, когато се ангажира самостоятелна стая и има придружител. В Родилно отделение няма обикновени стаи, които да са на потребителска такса на НЗОК.Предполагам, че това имаше впредвид. Били споделила колко излиза едно раждане в Токуда?  newsm03

Здравей! Благодаря за подробния отговор. Още един въпрос - лампата за фототерапия само една ли е? Предполагам, че работиш в отделението и за това информацията ти е толкова подробна.

В Токуда раждането излезе следната сума (дано съм точна, преди две години беше): 200 лв пакет грижи за бебе и изследвания, 200 присъствие на баща на раждането,600 лв избор на екип,  ВИП стая за три дни с присъствие на баща около 300 (?) лв.
Има ги цените на сайта им, вече не съм съвсем сигурна за точната сума. Стаите по здравна каса с по четири легла и са безплатни.

Иначе разбрах, че във Ветрен бебетата са си при майките и през нощта, което е голямо улеснение. Иначе майката не може да си почине адекватно, ако бебето е отделено.

Имам и още един въпрос към всички: Кой от лекарите там бихте препоръчали и кой не бихте препоръчали?

Последна редакция: пн, 07 юни 2010, 15:37 от Mademoiselle Chocolate

Общи условия

Активация на акаунт