Празничен е нашият СЕПТЕМВРИ- пълен с торти и с дни РОЖДЕНИ!

  • 40 054
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 658
Чудесно, нова тема  Hug zа Суити.
Заглавието ми действа много готино и лятно.. Нищо, че тука сме далече от лято, а и дали иzобщо ще се доближим таzи година.. не zнам вече  Rolling Eyes

Нени, не сте сами и Ана Мари е с болки в едното ухо, прекарахме ужасна нощ. Това е моят кошмар (ушите). От брат й съм се нагледала как дете се мъчи от уши и... И се надявах при нея да не се случва, но явно не може. Та и ние днес бяхме на доФтор  Wink . Не zа друго, ама утре е и почивен ден, та реших да я водя да я видят, докато е време. Да не би да е сериоzно и да е zа антибиотик. Но не било, каzаха, дано да е така. Обаче тука капки zа уши не дават (но пък аz винаги си имам, не оставам беz, нося си ги от БГ  Embarassed ), не ме питайте zащо. Та естествено, дадоха само Ибупрофен и капки zа нос. А тя нито има хрема, нито нищо... Просто ухото и това е. Още щом вzе да се попипва вчера и да гледа странно, ми стана ясно.
Деца, какво да ги правиш..  Simple Smile

И дано на Калоянчо да не му е това слабо място, zащото е ужасно нещо. Кристиян почти всяка хрема го удряше в ушите  ooooh!
Да се оправя бърzо и повече да не ви идва до главата  Praynig .

# 16
  • жителство на место
  • Мнения: 81
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 17
  • Мнения: 571
Привет и от нaс
Суити блaгодaря зa новaтa ни прекрaснa теми4кa.Хaйде дa се вземем в ръце и дa не я моткaме кaто преднaтa 2 месецa Peace
Ох дa ви кaжa съм мaлко притесненa зa Мони.Мисля,4е губя юздите и стaвa лошооо.Не ме слушa зa нищо.Стрaшно е първосигнaлнa и буйнa.Ти4a,скa4a,бутa се в децaтa,взимa им игрa4ките/дaвa си нейните,рaзбирa се/....понякогa поведението и е нaпaдaтелно и aгресивно дори.Не рaзбирa сякaш от думa.Прaвя зaбележки,говоря,кaрaм се, "бия лошaтa ръкa"...но не и не.Дори мом4енцaтa зaпо4нaхa дa се плaшaт от нея.Не знaя кaкво дa прaвя.Крещи и ги удря понякогa...видимо без при4инa.Кaкто ги прегръщa и "бобишaaaм" и тaкa изведнъж сякaш лудите я хвaщaт.Отделно не спирa и зa секундa нa едно място...Днес бяхме нa гости нa едно мом4енце с годинa по-голямо...ми и него уплaшихме.Вярно,4е от голямaтa им любов се роди еднa цицинa нa глaвaтa му-пaднaхa докaто се гушкaхa-и може би товa допринесе,но все пaк....Дa спрa ли дa я събирaм с други децa?Или обрaтното дa я пускaм в групи4ки с мaл4угaни зa дa копирa нормaлно поведение...плaшa се,4е нещо не е нaред и не могa дa я възпитaм.Винaги съм мрaзелa подобно поведение-нa тръшкaне,лигaвщини,aгресия...-и се нaдявaх тя дa не е тaкaвa...Не знaя до колко дa се кaрaм и когa дa поущярвaм.Много е контaктнa и обожaвa децaтa,но в един момент сякaш превъртa и нещо в нея се отклю4вa и до тaм с доброто ми дете...Моля зa съвет някaкъв.Приемaм и критики и кaквото и дa е мнение Praynig Embarassed Heart Eyes
Болните дa се опрaвят бързи4ко Hug
Зa срещaтa-много се рaдвaм,4е е било хубaво.То винaги е
MY NaME тези цветя зa товa,което мисля ли сa....дa по4ивa в мир детенце.Жaлко.Не искaм дa мисля кaкво им е нa роднините.Трaгедия.

# 18
# 19
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252

  love001

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 3 116
Мире, трябва търпение, докато отмине този период. Някои дечица са с енергичен и свръхактивен темперамент и понякога си намират отдушник в агресията. Няма нужда да я спираш от контакти с други деца, с времето ще осъзнае границите на доброто поведение. За такива енергични дечица като нея е добре да имат установен дневен режим, както и непременно достатъчно време за игра, в която да изразходват енергията си. Галя си има една приятелка, с 4 месеца по-голяма от нея, живеят в апартамента под нас. И те много се обичат, но честичко това се изразява във взаимни шамарчета.  Grinning Прави ми впечатление, че момиченцето с времето стана по-отстъпчива, докато Галя тепърва започва да отстоява позициите си, като не си дава играчките, например. Та подобни неща ги възприемам като нещо нормално за възрастта.

Деси, стискам палци ушенцето на Ана-Мари да мине бързо и без усложнения! Peace

neni, съжалявам за премеждията и неприятностите с лекаря!  Sad

Ане, радвам се, че си се погрижила за себе си и старите болежки! Hug Къде живеете сега всъщност? Там ли ще изкарате лятото?

Петка, впечатлена съм, че Яна вече качва и слиза сама стълбите. Галя все още има нужда да я държим за едната ръчичка. Според мен бабите ще се справят (ако не я глезят много.  Wink).

Гардения, много ми е сладка Надето с нейните плодови предпочитания. Представям си как сте ходили сутринта да купувате "дика". Joy

# 22
  • Мнения: 193
Привет и от мен по късна /или не толкова/ доба  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Ние сме добре. Сми-то расте, хубавее и се развива....., не страдам от излишна скромност, нали ?!? Речникът му от разбираеми за мен и околните думи , вече е задоволително голям. Общуването ни премина на съвсем друго ниво и ме разтапя все повече и повече. Продължава да е спокойно, неревящо без повод, любопитно и неспиращо да щъка хлапенце.

По повод поста на Мирето ..... Ми Суити ти е отговорила много точно. Аз бих написала същите неща, като добавя това, че може да започнеш повече да играеш с нея на някакви логически игри, като редене на пъзел, рисуване, моделиране /или мачкане/ с плателин. Монката бързаше да проходи, сега е явно много активна и може пък тези занимания, които искат повече съсредоточаване, а не движение, да и отворят една нова вселена. А може и да не, разбира се  Joy Joy Joy Joy .... идейка просто.

Аз пък имам проблем. С яденето на Стилиан. Ако помните, бях споделила това с вас още преди половин година сигурно. Ми ..... продължава и сякаш по-зле става. На обяд, а и кагато и да е, не мога да го накарам да яде готвено. Набива като ненормален кисело мляко, на ден изяжда сигурно към две кофички, като врякне "мако" и ела му сложи нещо друго в устата. Иска да яде него, хляб, кашкавал, краставици, банани, обикновенни бисквити и такива "Закуска" и едни житенки и оризовки, които вземам от здравословните магазини. И с това се изхранва. Като количество и калории го докарва колкото трябва на ден сигурно, но не е разнообразно, нито пък кой знае колко здравословно. Гледам да не давам между храненията нищо, за да може да огладнее и да обядва, е не и не.

Когато е при родителите на Петър, майка му успява да го накара да яде готвено, но там са циркови програми, които аз нямам нито нервите, нито времето нито каквото и да е да правя в нас ВСЕКИ ДЕН. Щото тя жената успява да се справи завидно добре, ама един път в седмицата всеки номер сигурно ще мине. Незнам къде бъркам просто. Период ли е, ама то егати периода, една трета от живота му вече  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Та така.....
Бих приела някоя друга идейка или съветче ........

Ходих на концерта на AC/DC   superuu  superuu  superuu  superuu  superuu Сега ужасно много се надявам да отида и на Аеросмит в Букурещ, но да видим. После идват фестивалите в Каварна и нашият Спирит ъф Бургас...... На него ще идват Продиджи и Горилаз и аз съм особено щастлива и ентусиазирана.

Та така ...... Песни, танци, концерти, водчици ...... ми .... ЛЯТО Е  dance dance dance dance

Пописах аз май, а ?!?

# 23
  • Мнения: 4 615
Аз все още нищичко не съм прочела, но да питам, някой знае ли нещо за мама Еос?
Говорят ли хлапенцата ви?

Суити, Маги е родена на 13.09, не е в списъка не е и била. Ако не те затруднявам, но пък и ненастоявам. Simple Smile


П.П. А, Ина, и Маги е така. Всъщност по-зле, тя даже и бисквитите отказва. АМ, кисело  мляко, кашкавал и сирене. Crazy Правя манджи в несваст и по кръчми ходим и по гости и не и не. Вече глупости взеха да ми минават през ума. От няколко дни, дори седмица обаче давам пюрета на Хипп за след годинка, е няма такова ядене. Не й стигат, дояжда си с плодове и АМ. Та...така май ще решим нашия проблем с храненето поне за известно врме.

Последна редакция: чт, 03 юни 2010, 01:20 от Raffaella Sanzio

# 24
  • София
  • Мнения: 3 116
Рафаела, добавих ви.  Peace

# 25
  • Мнения: 1 267
Добро утро!

Ина, не знам за храната,
сега като става още по-топло хептем отказват Мъниците манджи.
тараторче обича ли?
борис умира за такова.
Супа топчета, постна супа с картофи, моркови, тиквички(придават страхотен
аромат) и застройка с кисело мляко и евентуално жълтък.
не знам какво друго да предложа.
Може би манджи с много домати,
те са ароматни.
Мерси за програмата,
бих видяла Горилаз.

Мире, Ина и Суити са го писали добре.
Неприятното е, че когато децата ни са настъпателни,
майките отсреща гледат с неприязън чак.
На такива публични места, говоря на Борис като на голям човек,
та и майките отсреща да ме чуят.
Сега са в такава възраст, че развиват с пълна сила собственическо чувство.
не дават играчки, искат чужди.

Стефи, отбих Борис бързо благодарение на празната ми гърда,
нали кърмех от еднасамо.
Тапървата нощ от кризата с кръста,
го оставих сам в една стая,
аз легна в другата на пода
(спах на пода близо месец, за да се наместя хубаво).
Размрънка се, едвам се завлякох,
взех го и му дадох празната гърда.
Той си я пое с охото без да мрънка...

# 26
  • Мнения: 14
Здравейте, майчета!

Ане, ти писа, че си подстригала къдриците на Борис. И Калата беше на фризьор миналата седмица. Вече не прилича на бебе. Така му се промени изражението. Като го снимам ще пусна някое фото. Забравих да те поздравя за отбиването, браво на теб!

Ина, за манджите питаш. Не знам какво да те посъветвам. Аз забелязах, че Калата не иска да яде много течните манджи. Затова като готвя гледам да е нещо по-гъсто или понякога слагам повече надробен хляб. Знам, че така увеличавам количеството на хляба, ама .... Предлагала ли си му задушени картофи с масло, хем може сам да ги яде. При Калата вършат чудеса.

Мире, другите майчета са ти дали добри съвети. Трябва много търпение от твоя страна да не се откажеш да я събираш с други деца. Също като Ане, мисля, че е добре да й говориш като на голям човек. Ако трябва по хиляда пъти ще повториш нещо, макар и да е изморително. Аз забелязвам, че Калата реагира много по-добре на това да му обясниш, отколкото да му се скараш.

Напоследък Калоян много се кефи да драска с химикал. Засега само върху листа, който съм му дала. И върху себе си .... Simple Smile

# 27
  • Мнения: 571
Много блaгодaря нa вси4ки зa съветите Hug  bouquet От голямa ползa сa ми.Суити нямa дa се откaжa дa я събирaм с де4ицa,но ми стaвa много криво дa виждaм кaк някои се плaшaт от нея и едвa ли не бягaт рaзплaкaни при мaйките си.Тя нaистинa е хиперaктивнa и с по-особен темперaмент.
Инкa идеятa ти е много добрa.Нa нея бъро и омръзвaт подобни нещa и зaпо4вa дa хвърля и мa4кa....ще опитaм пaк
Говоря и,кaрaм и се,моля я...никaкъв ефект.Инa4е винaги кaто с голям 4овек се държa.Може би и роднините не ми помaгaт.Кaто видят,4е се кaрaм или и обяснявaм нещо и тя ти4a дa я гушне някой,зaщото знaе 4е мaмa е лошaтa пък бaбa/тaти,4и4о,дядо.../добри...В къщи сaмо aз и се кaрaм или и обяснявaм кое кaк.Остaнaлите сякaш зa куклa я имaт и се възхищaвaт дори нa белите.Нищо,4е aз 100 пъти съм говорилa,4е не се прaви товa и оновa,4е е беля и е лошо.Тя кaто виждa кaкво възхищение и рaдост буди у остaнaлите.Ми кaк нямa дa го прaви...
Инкa никaкво готвено ли не яде Сми...нито от кухня,нито aко ти си го прaвилa...Ориз,пиле кaртофи...те поне не сa кaто мaнджи.И товa ли откaзвa??Ние с яденето до сегa не сме имaли проблеми.Откaзвa ми сaмо мляко с бисквити и едни тикви4ки пaк с мляко ми откaзa...явно aко някъде сложa кис.мляко не искa дa яде.Инa4е Дaнонино не ми откaзвa...стрaнно.Ето той яде глaвно товa,ние пък не го искaме...Сегa нaблягaйте нa сaлaтки тогaвa-домaтки с крaстaвици и сиренце или кaшкaвaл...

# 28
  • Мнения: 63
Мире, аз съвети не мога да ти дам  Blush При нас е същото. Уж е любвеобвилна, прегръща ги децата, милва ги, но после започва да им се кара. Да не я доближават, да не й пипат играчките, да й дават техните... Като изтеряса много започва да замахва, за да удари, скубе им косите, замеря ги с пясък...
Та така децата играят и аз до тях, за да спасявам другите, когато се наложи  Embarassed
Хубавото е, че останалите са все по-големи от нея и като ги задърпа, те отстъпват, но не винаги.  Има моменти, когато и те си отстояват собствеността по същия начин.
Нося 4 кофички, 6 лопатки, две чашки и две топки и пак не могат да си разделят всичко.
Вчера една първокласничка излезе с тебешири. Всички деца започнаха да рисуват с тях, само на Надя не даваха и я бутаха. Тя обаче, не се обиди от това, дори напротив - започна да си иска, да се нарежда до тях  hahaha
Преди няколко дни нещо не успя да се включи в играта на по-големите и както бяха наклякали, мина и удари две по главите.
То всеки ден ни е така. И на мен посяга. Започна да се мъчи и да хапе.
Неконтролируема работа  ooooh!
Естествено обяснявам, показвам как правят другите... и най-често е рабрала за какво става дума, но ми прави на пук. Не иска да признава, когато е сбъркала.
Когато продължи да изтерясва, започвам да се карам, и до попшляпване се стига, но ефект ннулев.
Когато сме навън, най-много ми помагат другите майки. Ако някоя от тях обясни, че така не се прави, защото другите деца ги боли или направо се скара, Надя се променя.
Вкъщи е по-ужасно, никого не слуша. С баба й сме се разбрали отдавна, че трябва да й се обяснява кое е лошо и нередно.
Вчера беше решила, че ще ме удря и ще хленчи и баща й се скара. Какво последва ли? Още по-ожесточено нападение.
Опита да я накаже до стената, но тя се върна (то това сигурно не го осъзнава добре), поне спря да удря.

И като излезе от тези си състояния, си става едно усмихнато дете. Пее си, свири, заиграва се сама, идва да се поглези, да се гушне, пак се заиграва с нещо, но... после пак идва онзи другия, гаден период  ooooh!

# 29
  • Мнения: 4 615
Все едно за моята хала пишеш...и двете. Crazy И вече имам чувството, че ако копая нива, ще съм по-малко изтощена. Всъщност Маги все още не бие другите деца, но горко ни на нас, а и ръката й е тежка. Хайде ние успяваме да избегнем удърите понякога, но горкото ми куче...вече много ми дожалява за него. Освен това цял Бургас вече ни знае, ужасно е. Не че нещо данък "Обществено мнение" плащам, но мен ме изтощават непрестанните истерии насред центъра. Ляга по земята, търкаля се, не подлежи на успокоение.

Общи условия

Активация на акаунт