Празничен е нашият СЕПТЕМВРИ- пълен с торти и с дни РОЖДЕНИ!

  • 40 081
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 822
Гардения, тъкмо щях да пиша да не пипаш ти, а да отидете лекар да го махне! Но видях, че вече си го махнала.
Тъй като всеки ден се занимавам с изследвания за лаймска борелиоза, ще ти дам следните насоки за какво да наблюдаваш Надя:
- инкубационния период е от 2 до 35 дни (средно 10 дни)
- концентрична зона на зачервяване, като кръгът се разраства в посока от вътрешността към периферията, около мястото на ухапване. Може да изчезне и пак да се появи, дори и на друга част от тялото (еритема хроникум мигранс)
- може да има отпадналост, фебрилитет и т.н.

Не се заблуждавай, че лаймската болест е рядкост, напротив, особено сега лятото има бум просто! Наблюдавайте Надя! Дано няма нищо притеснително!  Praynig

# 61
  • Мнения: 63
Моарейн, на лекар в полунощ в Дряново  Joy Въобще не си представям как ще успее да го махне, тъй като Надя няма да позволи да я пипа непознат (тя и на мен не позволява). Ще започнат викове, истерии, гърчове... дъха си спира с рев и напъване, когато нещо не е на нейната  ooooh! Представих си какво изтезание би било и предпочетох да свърша всичко сама, на спокойствие в заспало състояние  Peace
Иначе доки каза да следя поне месец за зачервявания и обриви около ухапаното място и още по-дълго за възпаление на лимфни възли.
Новината от днес е, че аз имах кърлеж  Tired
Мъжа ми предложи утре да купя нещо от ветеринарната лечебница и той да напръска още сутринта. Ще разпечатам табелки, че е пръскано и с какво точно и ще залепя около парка.
Никой съсед няма да ми се разсърди, все пак всички деца играят там  Peace

# 62
# 63
  • Мнения: 11 329
Дзак! Още една заблудена овца  Joy
Викам, къде ми изчезнаха другарчетата, а те избягали в нова тема.  Crossing Arms
Гардения, благодаря за инфото за Хаинбоаз.
Мислите ти за малкия град ми харесват. Ние сме в такъв тук. Но тук поне не е закрита болницата, има много магазини за хранителни стоки, но за по-различни артикули се налага и ние да ходим до големите градове. Въпреки някои кусури, не заменям за нищо "селото".

Аз си отглеждам вече един Тарзан! Не ще да ходи облечен, иска да е гол и само гледа да се съблече - боди, пелена, чорапки, всичко!!!
Да не споменавам, че се катери по-добре от брат си и сестра си.  Crazy Само дето още лиани не сме вързали по двора.
Абсолютен дивак!
Новото му хоби е да досажда на зайчетата в клетката им. По цял ден влиза при тях и ги гушка и им приказва. Както е гол  Joy

# 64
  • Мнения: 8 256
Гардениа и аз махах навремето по същия начин кърлежите от кучето ми. Имаше един период, в който беше без каишка срещу паразити и през това време сигурно съм махнала стотици. Засега от човек не ми се е налагало, но майка ми навремето пак така преглеждаше всяка вечер брат ми и махаше кърлежи. Много го харесваха гадинките. Мен са ме ръфали само веднъж.
Малчо вече втори месец ходи на ясла. Добре му е там. Изключително див е. Само гледа да се покатери някъде на високо и да скочи от там. Скача от 50-60 см височина и се приземява много стабилно на два крака. След скачането, друго любимо му, е да се върти като пумпал, да прави кълбета по земята и да бие батко си.  Laughing Ако Виктор му вземе играчка, малкият напада фронтално без предупреждение - удря и хапе. Виктор бяга и определено го е страх. Той се държи като добър батко - само заплашва "Оги ще те опидаша!"  Laughing и толкова. Малкият не заплашва - директно пердаши. В повечето случаи си играят много добре и не се карат, но Оги ядоса ли се, използва батко си за боксова круша. Да видим докога ще продължи това.
Другата седмица ще ги заведа за 10 дена на планина. От 18.06 сме в Люляците, край Габрово. Майка ми ще бъде с мен и надявам се че добре ще си прекараме с малчовците.
Хайде, спирам, че трябва и да поработя малко. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 336
Вечерница много се смях на голия Тарзан гушнал зайците ... Сигурно много снимки му правиш и страшна картинка  Heart Eyes
И моя мечо все гол иска да ходи и напоследък нещо е пощурял, сега като е топло и навсякъде има деца, топки, играчки постоянно е в добро настроение. Скача, върти се като пумпал, ляга по земята, въобще луда работа  ooooh! Когато не е навън се плиска в един басейн на терасата, където пак умира от щастие.
Гардения и аз живея в малък град, но тук има болница, Кауфланд, Плюс, ЦБА и още там други супермаркети, пък и Търново е наблизо, на 15 минути път с кола, а аз много го харесвам като град. Живяла съм в голям град и за себе си избирам "селото" поне засега Simple Smile
За кърлежите, щях да го заведа при педито, просто ме е страх, пък и не ми се е случвало да махам кърлеж досега.
Гледам планували сте почивките, мен засега ме очаква ремонт, държавен изпит и сватба и за друго просто не ми се мисли, ще почиваме сигурно, но не знам къде.

# 66
  • Мнения: 63
Две поредни вечери махах кърлежи и от себе си и полудях  Crazy
Купих препарат срещу гадините и днес напръсках парка. Разлепих и инфо-табели с какво и кога съм пръскала и какъв е карантинния период.  Ама-ха, ще ме хапят те  Mr. Green
Момичета, не ме разбирайте погрешно, аз предпочитам малкия град, особено за отглеждане на дете.
Само исках да изтъкна някои неудобства. Идеята ми беше, че когато живееш тук, не е като да си на почивка  Peace
Естествено и в града и на село има плюсове и минуси... различни. Но ако на някои им липсва тишина и спокойствие, на други им липсват определени удобства или си ги осигуряват с повече време и средства  Peace

Веч, звучи много интересно  Laughing Целувки на Тарзанчо    Heart Eyes
За Хаинбоаз - според последните новини, ще остане затворен:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3028631
http://bnt.bg/bg/news/view/30174/zatvarjat_prohoda_hainboaz

Стон, прииска ми се второ дете и да гледам как играят или как се бият  hahaha

Яни, завиждам на доброто ви настроение  Blush
Надя я избива на агресия обикновено  Crossing Arms  В редки случаи на любов - прегръдки и целувки. Вчера се метна на една 3-годишна кака на врата и детето замръзна. То си знае милото, че Надя все напада и я чакаше да отмине, пък тя наш'та гушка ли гушка  Laughing

# 67
  • Мнения: 770
Здравейте!
Гарденийка много смело си подходила.... аз не бих рискувала. И аз съм вадила хиляди кърлежи от кучето ни, винаги с пенсета и никога не ми се е случвало да остане вътре главата. Ако се случи на мен или Криси съм склонна да изчакам следващият ден и да отидем на лекар. За кърлежа знам, че трябва да се запази жив, за да може да се изследва.Дано нямате повече срещи с тези гадинки.

При нас новото е, че Криси ходи на ясла до обяд, вече цяла седмица. Плаче малко само сутрин като я оставам, по това време и само още едно детенце там. Трудничко е, защото групичката е изцяло нова, първите дни дори играчки нямаха още. Като я взимам е много доволна, а вечер вкъщи е още по-голяма фурия. Още на 3тият ден лелите ми затвърдиха мнението, че Криси е повече от нормалното ината. Въпреки, че още не казва нито една думичка, успяла да "намести" всички кой къде да седи и с какво да си играе  Joy  Има си приателче, винаги са двамата, държат се за ръчички и се прегръщат. Момченцето тръгва да я целува, а тя си поднася доволно бузката, много са сладки!  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 45
ехооуу, дойде и моят ред да се разпиша - цяла седмица ви следя, но не ми остава възможност да пиша. Нашият тати беше в командировка в Гърция и се прибра тази ве4ер. В последно време работата му е второ семейство - звънят му дори е събота ве4е 4 поредни седмици  ooooh! #Cussing out
и Като се прибра се сдрънкахме за добре дошъл. Аз излязох да се разсея, той приспал Ивка и заспал с нея  Tired както и да е...

седмицата изкарахме при майка ми - беше доста весело и спокойно - сутрин по разходки и кафенца със сестра ми, спедобед Ивка спи, ние готвим, а по-късния следобед ивка на разходка с баба си... ех, животтт  Party Whistling

Гарденийка, браво за смелостта да се справиш с гадинката. Аз не бих рискувала просто защото ме е страх/ и от себе си не бих вадила  Embarassed/

жуже, браво на Крисито. Сравнително бързичко свиква щом само сутрин си ппроплаква. А сега като си има и приятел4е може да не иска да се прибира  Grinning Вие в коя ясла сте? Ивка е в Славейче.

Стон, тоз Оги страшен бандит  Joy

Веч, и Ивка умира да бяга по голо дупе. Като сменяме пампата само дебне да се разсея и се изтрелва за секунди. Само че не сме напреднали толкова в разсъбличането като вас  hahaha Mr. Green

Ане, аз нещо съм се объркала  ooooh! сигурно съм прочела нещо друго  Blush

Иринка, Ивка буквално ме върна една година назад. Бях забравила колко злояда беше. Спрях я от кухнята - тя само със салата от краставици кара, сокове от моркови и череши - това ни е менюто  ooooh! #Crazy и то по обяд и малко ве4ер

# 69
  • Мнения: 822
Здравейте Simple Smile

Дари вече е добре, от понеделник е пак на ясла и силно се надявам да мине поне седмица, преди пак да се наложи да излизам в болничен  Whistling  Praynig 
Незнам дали ви бях споделяла, че тя в последните седмици се научи да заспива при нас, на спалнята, съвсем сама  Heart Eyes  Много ми е сладка. Лягаме си тримата, а тя ме милва в тъмното и ми бърбори  Heart Eyes  Топя се  Grinning  Спи си по цяла нощ, дори избиващите кучешки зъби не я притесняват. Има вече 15 зъба и половина  Laughing  Последният кучешки го чакам да пробие тия дни.
Много говори, конструира изречения ("земи мамаа", "земи баба ти" - да я вземаме; "аз икам пия водя" и т.н.). Постоянно повтаря нови думички, по няколко пъти докато ги запомни. Сигурно има 30-40 думи в речника си. Пее си сама, като се присети и почва  Heart Eyes  Вчера си пееше " оди, оди, мецаааа, кушки а събиааааа" (ходи, ходи баба меца, крушки да събира)  Joy   Знае вече доста песнички, храни се сама, с нас на масата. Столът за хранене е низвергнат  Joy
Понякога я избива на любов, милва, целува и казва "бичам мама", "бичам тати/баба"; друг път я пере агресията и щипе, хапе и бие  Rolling Eyes  Вчера я ощипах и аз, да й покажа, че боли и после не е опитвала... Това сигурно е някаква фаза, нали? Какво да я правя?  Rolling Eyes
За яденето - яде нормално, сега покрай болестта дръпна малко назад, но тези дни я гледам, наваксва.  Wink

Веч, много хубав Тарзан  Grinning
Жу, браво на Криси за бързото свикване. Като се усетят, че всъщност е хубаво там - деца, играчки, сега както и е топличко навън - не искат да си тръгват. Моето Дари го очаквам да реве в понеделник, за 2 седмици е поотвикнала  Tired  Но ще мине...

Айде до после...

# 70
  • Мнения: 506
Едно бързо включване от нас с последни новини-Гого днес падна от дивана и си разцепи челото на крака на масата  ooooh! Охххх,направо се видях в чудо-винаги неприятните неща стават в почивните дни,когато в нашето китно градче д-р никакъв не можеш да намериш! #Cussing out Заведохме го до съседния град в спешното и познайте-няма НИТО ЕДИН доктор !!!! ooooh! единия с линейката на домашно посещение,другата линейка на някаква катастрофа и само една сестра останала!И тя кво да направи в случая-проми раната,видя,че  е дълбока и ни прати горе в хирургиите да ни шият  Tired
Не искам да ви казвам как му държах главата,докато д-ра го ръчка с иглата  Shocked Не знам как запазих самообладание!Много страшно гледка беше,а той милият се държа като герой-плачеше единствено когато вкарва иглата и после млъква....Много е корав в това отношение!Но пък проблема е,че сега има нужда от превръзка няколко дни,а познайте той как я търпи  ooooh! Още се прибрахме и я смъкна веднага!О ooooh!т 5ч до сега съм направила вече 5превръзки!!Хич не търпи лекопласта,не знам как ще се оправяме.....Дано поотмине бързо,за да мога да сваля превръзката,че е голяма гоненка заради нея-само дебне да го изпусна от поглед,скрива се и я маха  Crazy

Охх,ми такива работи при нас...оплаках ви се...  Embarassed Ама как мога да не споделя пък точно с вас  Wink

# 71
  • Мнения: 11 329
Penelopi, силен гуш! Дано да се оправи бързо малкия!  Hug
Пускам ви укротителя на зайците, ако сте го забравили.

Цяло събитие е, че е облечен на снимката  Joy

# 72
  • Мнения: 506
Олее,Веч,какво ангелче си имаш!!!Много красив този Тарзан бе  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 14
Пени, бързо да му минава на Гогата. Душичка той  Hug Като знам и моето диване какви ги върши и си го представям милия.

Леле, Веч, пу пу Тарзан е много сладък!

Моарейн, радвам се, че Дари вече е ок. Калата след втория отит се обзаведе с къртеща кашлица, силно запушен нос и накрая разстройство. Цели две седмици си е вече вкъщи. От вчера е ок, но мисля да го задържа вкъщи поне до сряда.

Гардения, това с кърлежите е много неприятна работа. Ама и ти много смело си подходила като си махнала кърлежа. Поздравления за инициативността да напръскаш парка против кърлежи!   bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 1 187
Пенелопи - за тия случаи се казва "юнак без рана не може", мама да му мисли по обгрижване на раната на юнака - бързо да минава Hug
Веч чуден твоя Тарзан, толкова сладък с тази медена усмивка на фона на пухкавото зайче, пу-пу, да ти е здрав като Тарзан и толкова мъжествен като му дойде времето, сега е мекичък и меден, все още безкосмат Mr. Green!

Всички да оздравяват!
Аз правих опит за отбиване на Мила, пратих ги за два дни на градското село, приспивали се с баща й, а аз пих чайове от салвия и мента, облекчавах малко втърдилите се гърди със зелеви листа, четох теми за отбиване, а от вътре нещо ме дърпа че още може тая връзка с малката....И вечерта като си дойдоха и каза "цицаа" и дигна блузката и аз сдадох багажа. Ама ми понамаля кърмата от тия чайове и тя сука на празен ход...Абе хем вече се изнервям с това кърмене, хем напълно не ми се иска още да я отбия....Има ли още някоя мама дето кърми? Това отбиване ми се струва мисия невъзможна....
Ох каква горещина, дано от някъдее повее хлад, лека вечер!

Общи условия

Активация на акаунт