Празничен е нашият СЕПТЕМВРИ- пълен с торти и с дни РОЖДЕНИ!

  • 40 043
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 114
моарейн, все пак решиха операция, така ли? Rolling Eyes Дано да се реши изцяло проблема и бързо да се възстановиш! Hug В София ли те оперираха?

Дарушка, браво за успешния уикенд!  bouquet И на нас ни предстои една седмица в Истанбул, но по работа. Wink


ТиНе, много се радвам, че се включваш! Hug  Като няма за разказване, сигурно има за показване. Grinning Пусни някоя снимчица!


# 721
  • Мнения: 1 336
Тине покажи някоя снимка наистина! Много се радвам за вас и за малкия батко!
За Цитросепта Ането беше писала че не се съчетава с други лекарства, не го знаех. Ако се дава в малки количества, колкото е написано, мисля че беше до 5 мл, мисля че няма проблем. Аз го редувам със сироп Марсианци.
Моарейн какво е станало? Затова ли трябваше да ходиш до СФ?  Sad Дано си добре  Hug
Пишете, пускайте снимки!  Laughing
Вярно, че сме заети, моя и един инат е станал ...  Whistling Страшна работа, свекърва ми официално отказа да е основния гледач, защото я прави на луда, като го оставим изпада в истерия която е полунаистина, полупреструвка. Ляга на земята и започва да пищи и да тропа. Същото, но в по-мек вариант го прави когато нещо не му се даде или нещо не стане както той иска. Абе голямо залягане пада  Laughing Когато не съм уморена му се смея, защото го прави много театрално, просва се по очи и си личи че не плаче наистина и не му обръщам внимание, но понякога е много натоварващо. И каквото и да му кажеш, все казва Не, не и няма ...
Вкъщи е ужас, но навън е супер весело дете, добре че дават Ноември да е топъл месец.
Приятни разходки и се разписвайте по-често!   bouquet

# 722
  • Мнения: 1 267
ВАЕ, Моарейн, кураж момичета  Hug

Яни, влязъл е в период  Crazy
Споко към 4 година ще излезе. Пак  Crazy

Тине, да, когато се взема цитросепт, не се вземат други илачи.
Просто Цитрото ги обезврежда.
Купувайте Биоцитрин за себе си, български и по-евтин.
Моарейн писа, че и десткия вариант горчи, така че по-добре семейна опаковака Биоцитрин,
помага комплексно и на чревната флора и т.н.

Ние го закъсахме - вируси, вируси.
Борис е болен втори месец.
За втори път с течащо ухо, диагноза перфориарно тъпанче.
Тук се закучиха нещата с хомеопатията, за 2 път пие АБ.
ХИч не го приема, страшна сага.
АБ капки в ухото.
Сега стефан донесе някакъв зверски вирус, мъжа ми бере душа вече втори път за тоя месец.
Само Стефан по-леко минава.
Борис веднага - хрема и съответно протече ухото.
Затлачен е от секрети и никакъв имунитет.
Последните кътници излизат, прорязвайки болезненто венците,
чак кръв тече.
Мнението на песъатърката, че това също е повод за инфекции.
Само да свърши АБ-то и ще започвам с подсилване на имунитета.
Но се чудя с какво.
Зелената енергия е малко гадничка съм чувала,
а на него нищо гадно не мога да дам.
Може би омега 3-6-9 от iherb, ще видя.
Яде ябълки на корем, това е най-голямата ми радост.
Зеленчуци и двамата не ядат много,
ама то в тоя сезон са само здраво нитратни.

Нени, каква беше диагнозата на Калата.
Борис е само със секрет, без болка.

Много "болен" пост, извинете.
В общи линий нищо ново при нас.
Ще ми се отново бек ту риалити,
движение, джиджи - биджи, ама нека Борето да дръпне,
това ще е най-рано през 2011.

Чудя с какво да го занимавам у нас, и аз му омръзнах,
по цял ден се гледаме. Още не приказва, мрънка, фъфли, сочи.
Има напредък, ама слабо.

# 723
  • Мнения: 822
Здравейте Simple Smile
Мерси за топлите думи, по-добре съм вече! Възстановявам се, не вдигам тежко, Дария я гледа майка ми, а мъжа ми гледа мен  Crazy Но от днес определено съм по-добре, нямам и Т вече.
Суити, Яни, да в София ходих, за операцията, а и за прегледите преди това. Реших, че като ще е гарга, да е рошава и - директно при най-добрия. Доц. Сечанов наистина има златни ръце, а всичките му колеги (от санитар през сестра до лекар) в Ендокринната хирургия в МД са ... ЗЛАТНИ хора... абе ХОРА просто... Това тук го няма  Confused
Сега остава да се оправям бързо, че в четвъртък мисля да съм на работа  Grinning

Да, за Цитросепта сега се разрових и намерих това:
Цитат
"В грейпфрута се съдържат нарингинин и бергамотин, които блокират една производна форма на цитохром-П-450 (CYP3A4) в черния дроб. Така може да се повиши значително действието конкретно на: Dextromethorphan, Simvastatin, Terfenadin, Felodipin, Nifedipin, Verapamil, Оеstradiol, Midazolam, Koffein, Tacrolimus und Cyclosporin A, както и да им се удължи времето на действие, понеже обезвреждането им в черния дроб е чрез грейпфрута затормозено значително.

Официално следните вещества взаимодействат с грейпфрута: Atorvastatin, Bexaroten, Buspiron, Ciclosporin, Cisaprid, Cyclophosphamid, Darifenacin, Dasatinib, Felodipin, Gallopamil, Ifosfamid, Lovastatin, Nifedipin, Nisoldipin, Pimozid, Quetiapin, Sildenafil, Simvastatin, Sirolimus, Tacrolimus, Tadalafil, Terfenadin, Vardenafil, Verapamil, Zolpidem.

Обърнете внимание, че търговските наименования на тези вещества често са напълно различни от официалното име на активното вещество по IUPAC."

Аз сега давам само и единствено него.  Peace

Ане, прегръдки от нас! Бързо да излизате от тази черна серия. Не, наистина есента и в комбинация с никнещи кътници е добра почва за всякакви вируси... Хайде да оздравявате и да укрепвате!
Тине, радвам се, че писа!  Hug

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Здравейте,днес времето е разкошно на фона на отминалата седмица-Грабнах децата и на разходка.В този ред на мисли-да похваля Моника-вече се разхождаме без количка.Става въпрос за дъъълга разходка,а не излизане в квартала.Ходихме на градската градина,на главната,тук тъме присядаме на пейките,но като общо съм доволна.С баткото до 2,5г.беше немислимо да не съм с количка.Моника е много оправна,говори абсолютно всичко/само на дъгата казва -"гъда"/,почти сама се храни,рисува,пее.С на батко си шаблоните за рисуване се справя очудващо добре,очертава ги почти без грешка/разбира се по-простичките/.Общо взето и като поведение през деня съм доволна,но вечер от известно време заспива адски трудно-изисква моето присъствие и се започва едно нескончаемо -"..Мамо гали!!!!Качетаа.....ъчичките.....пъсчеттата  Crazy Crazy Crazyи така на татък докато не се изнервя достатъчно  Crazy Crazyи не се скарам по-остро.
С храненето проблем...."нет" .... Laughing-плодове,зеленчуци от всякъкъв вид и род.Ане,всичко е бъкано с отрови за съжаление,дори и ябълките са от плодовете,които са тотално ГМО-низирани.Дано да имаш някакви домашни.
Аз по принцип не давам нищо имуностимулиращо и подсилващо-така действам към всички от семейството.нещо не им вервам  Thinking за щастие сме горе долу здрави,та може би затова и не чувствам нужда от тези стимулатори.
Лек ден на всички!

# 725
  • Мнения: 822
Здравейте,
Вече съм официално изписана и според доцентът, който ме оперира, всичко изглежда чудесно с раната  Grinning  На първата хистология е доброкачествено, така че ми олекна, а и на всички около мен Simple Smile

Дария последните дни беше често гостенче на нашите, за да си почивам повече.
Много е миличка Simple Smile милва ме по превръзката и я целува - "Мама има ох, ще мине"  Heart Eyes
Само че напоследък на моменти влиза във филм, хваща я тоя ми ти бебешки пубертет и не я пуска  Crazy Хвърля, блъска, реве истерично и отнема бая време, докато се успокои... Снощи доста се притеснихме, даже днес ходих да говоря с лелите в яслата, тъй като спомена, че "Радо бий"  Rolling Eyes  Щото имаше един случай, дето тоя въпросен Радо я беше ударил по крачето и тя цяла седмица обясняваше, и снощи май се присети... Лелите казаха, че нямало такова нещо, побутвали се, похапвали се  Rolling Eyes децата, но нищо сериозно според тях... А тя била много кротка и добричка... Тази сутрин беше много послушна, нямахме проблеми.
Явно трябва да си го избутаме и тоя период... Дано по-скоро свърши, щото на моменти издивявам - тя противоречи не само на мен, баша си и прочее, но и на самата себе си  Crazy 
И похвал - има си 17-ти зъб Simple Smile)) И май и 18-тия е на път, види му се края и на туй...  Crazy
 Hug

# 726
  • Мнения: 1 267
Моарейн оттук насетне със здраве, само здраве  Hug

децата се травмират лесно, така че случката с Радо ще се я примня.
А лелите само хубави неща казват - всичко е наред според тях, но според тях.

Борис има невероятен страх от сгради, затворени пространства.
Предполагам му напомнят яслата, на която ходи 3 пъти.
Въобще е много страхлив, ще споделя с хомеопата.
Има страх от възрастни хора, особено с бастуни, побелели коси,
джуджета. Като види джуджетата на Снежанка крещи неистово.

Започна да се напикава, за 1 път от сума ти време.
Тая нощ за сефте от 1 месец не се е напикал.
Сигурно има връзка със здравословното състояние и приема на АБ.

Да споделя, пристрастен е към baby TV  Confused
Уж по-малко, по-малко, ама на сега в истерия изпада, ако не му пусна.

Любимата игра му е да търкаля предмети по пода - топчета, флакони...
А да и едни чашки да реди, колички още плъзга.
И МИше, демек пише. неволно нарисува кръг и отсече - БАКА ( ябълка Simple Smile )

Даруша
, дойде колета вчера с домашни ябълки.
Баща ми има 1 декар овощия Simple Smile
Отскоро и кошери, което ме много ме радва.

My name, как сте? Simple Smile
Писах ти, тои не ме отрази Simple Smile

# 727
  • София
  • Мнения: 1 172
Момичета, тук сме, искам да напомним за себе си. Все още се гледа с баба си през седмицата, аз на работа. Но днес от едната от яслите, в които кандидаствахме ни казаха да събираме документите и сигурно ще ни вземат. Леле сви ми се сърцето, а пък толкова исках да ни приемат - ама така е то. Май ще се пробваме, мами на ясленчета как им се отрази тръгването...Днес ще отида и до една частна ясла (по Монтесори работят) и ще направя сравнение. Но определено държавната е по достъпната, и заради парите, и заради че е по близо, ала ме притеснява отоншението към децата - имам чувството, че са някакви цербери лелките и твърд ред и дисциплина... Rolling Eyesнавсякъде табели не прави това, не прави оново...абе размисли...
Иначе Мила твърдо бяга от гърнето, освен за акането, тотално го тохвърля.
Ане има една хубава книжка "Как да развием ума на детето.." някакви руски майки. А има и интересни монтесорски играчки, разни рамки и т.н., които ако на някой му се занимава и има време ето например http://tsvetnagradina.blogspot.com/search/label/%D0%9C%D0%BE%D0% … D0%B0%D0%BB%D0%B8.
Въобще привличат ме Монтесори методите. Чета от време на време тука там. Лятото давах на Мила да прелива вода над табличка, да чисти с гъбичка...
Много се заиграва с едно лего дупло-да сглобява.
Това засега от нас. С вас сме.
Поздрави Моарейн за успешната операция Hug

   

# 728
  • Мнения: 770
Здравейте, милички! Не съм ви чела  Embarassed, надявам се всички да сте добре!
Ние миналата седмица пак бяхме с плевмония в болницата, но този път ми направи и асматичен пристъп, бая ни изплаши. В болницата едва изтрая, абокати, инжекции, инхалации...ужас! Изпращат ни малко на планина, в петък заминаваме за Асеновград за 2 седмици. И до Пловдив може да отскочим, ако има някоя пловдиска срещичка може да се включим. И добри новини има, покрай абокатите на ръчичките се отказахме от палчето, всяко зло за добро. Зимата предимно вкъщи ще си я гледаме, от време на време за по няколко дни само ще я даваме, че много плевмонии и бронхити...че към и асма тръгнахме. Аз пак няма да работя, тежка зима ще е, такива работи покрай нас!
Много здраве на всички!

# 729
  • София
  • Мнения: 1 357
Ох ,Жуже-настръхвам като те чета-повече да не се разболява Крисито тази зима. Praynig Hug
Моарейн-браво за успешната операция.
Вече ни изби 20 зъб ooooh!-4 кътника за 1месец-дано вече имам спокойни нощи Praynig.
Миналата година така 8 зъба за 1 месец като беше на 1г.При нас нищо ново гледаме се,разхождаме се ,играе си с деца,малките и безпомощните ги налага/е аз го спирам де/,обича да строи с конструктор,рисува,мног си играе с колички писти.Много ме впечатли,че рисува нещо като яйце и ми слага по 2кръгчета и вика кола,а също такаправи една драсканица в кръг и вика цвете. #CrazyМного бърбори и повтаря всичко,но още по бебешки ,но се усъвършенства.

# 730
  • Мнения: 1 267
Боре, по Монтесори му дадох боб в паница.
После не мой го събра тоз боб.
Не повторих.
Иначе приемам идеята, но не съм чела много.
В ю туба има доста клипове.
Това също текст и видео

http://threetoseven.wordpress.com/2010/06/04/montessori/

Споко де, в яслата не ядат  Hug

Аз си я харесвам и ясла и градина,
но при нас не се очертава скоро ясла.
У нас Борето изнервен всичко му писва,
не мога по цял ден да апликира, рисувам, повтарям, заигравам,
а той сам...май не го влече.
А и много трудна комуникацията, бе,
като само аз мога да говоря  Rolling Eyes
верно, че го правя за двама, но в случая не помага за диалога  Rolling Eyes

# 731
  • Мнения: 822
На Дария аз й давам да си играе с разни "забранени" нещица, оставям я да прелива от чаша в чаша, ама като ми оля дивана, ламината и лаптопа и нещо се бъгнах  Crazy  Хехе, не... пак й давам, но на нейната масичка.
Вчера и онзи ден беше голяма игра с една царевица - това по Монтесори ли е? - чопли едно по едно зрънцата и ги събира в капачка на бебешко шише  Grinning "П'авя супица от семки, втуснооо, го'еща супа от ца'евица"  Laughing Heart Eyes 

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Моарейн,радвам се,че всичко минава благополучно  Hug Hug
Жужа,бързо да се оправяте!
Бора,аз също съм с добро впечатление от детските заведения,като цяло!То... забраните са едно на ръка,а пък "лелите" са мед.сестри по принцип,подготвени за работа с най-малките  Winkимат си техни приоми с които държат вниманието на децата,които може и да се различават от тези в къщи.Тръгването на ясла е труден период и за детето и за майката,първите 2 седмици са критични-просто малък ужас.Още си спомням как Кристиан плачеше,и аз колко виновна се чувствах,че го оставям на някакви чужди хора Cryно всичко мина и замина-след време ходеше с удоволствие,а аз се освободих от огризенията си.Не винаги ни се покриват очакванията за това,какво се случва там и как трябва да бъде,но като общо мисля,че всичко е в границите на нормите,а и винаги има по някой от персонала за който работата с децата му е призвание ,а не посто работа.След толкова писаници,с нищо не те успокоих,дано да попадните на добър персонал....
Ние с Монка излизаме на разходка..

# 733
# 734
  • Мнения: 1 336
А така, пишете, пишете, да чета Wink
И на Даката му е скучничко вкъщи, но днес беше много студено и мъгливо и разходката беше кратка. И той е пристрастен Ане към филмчетата, които му пускам на компа, като стане сутрин и първата му работа да се нацеди пред него - гледа основно Мики Маус клуб, Моите приятели Тигъра и Пух и Тротро. Старая се да не го оставям дълго време - сутрин докато закусва и вечер за лека нощ.
Напоследък ме изненадва с това, че върви много дълги разстояния - ходим пеша до един парк, който не е близо, там бяга постоянно един час и после си върви обратно, което е супер, защото не ми се занимава с колички и триколки.
Иначе си личи, че има напредък в интелектуалното развитие, даже ми се струва много захитрял Simple Smile, но за съжаление в речево отношение не сме много напреднали.

Общи условия

Активация на акаунт