Отговори
  • Мнения: 9 814
Ами "сбърках" и паркирах върху "частна собственост" на паркинга пред блока. И "собственикът" на мястото подразнен от това видя сметка на гумите на колата ми. Та така преди две сутрини се събудих с пирони в четирите гуми на колата. Вчера сутринта същото сполетя колата на още един съсед. Само че, той не е могъл да я премести и днес сутринта му бяха счупени и три прозореца.
Двама съседи с заградиха част от паркинга с колчета и верига с катинар. Сутрин излизат, палят колите и слагат веригата.
Полицаите вдигат рамене, обаждах се в общината от там още по-голямо нищо. Тази вечер не знам пак на чие място съм паркирала и дали няма да остана този път кола даже.  ooooh!
Вие имате ли такива частни места наобществени паркинги и как реагирате, ако някой ви спре на мясото? Вярно няма места за паркиране, но чак такива гаври. И най-тъпото е, че често тези номерца ги прави съседът, който така любезно ви се усмихва.

# 1
  • Мнения: 2 401
Съвсем скоро, приготвени за дълъг път отиваме да товарим багажа и гледаме едното колело стои на джанта. На три места я беше пробило говедото. 

# 2
  • Мнения: 1 849
А поне на мен не ми се усмихваха. Вижда ме човека, че слизам с бебе и дете от колата и ме напада с ругани и заплахи. Големия смях беше, че ме обвиняваше, че съм селянка, щот съм от провинцията, а той бил кореняк... Действието се развиваше в с. Световрачене  Joy Важното е да си със самочувствие.
Тази година ни свиха предния номер на колата...

# 3
  • Мнения: 2 401
При нас няма, но съм виждала на друго място това с колчетата и веригите. Те не си ли плащат парко място на общината?

# 4
  • Мнения: 527
На нас ни одраха предния капак, най-отпред -  точно над емблемата, явно и аз съм на чуждо място. В топ центъра  ooooh! Ужас и безумие!

# 5
  • Мнения: 9 814
При нас няма, но съм виждала на друго място това с колчетата и веригите. Те не си ли плащат парко място на общината?

Не, на никого не плащат нищо.

# 6
  • Мнения: 763
Аз по тази тема книга мога да напиша. Имаше един период, в който живеехме в центъра и под нас имаше фризьорски салон, луксозен /Мимето със сигурност го знае/. Та там всеки ден слагаха по едно столче пред входа на салона, да пазят място за колите на клиентките, които идваха да се фризират. Колко разправии сме имали с тях. Дори в общината звъняхме.....Иначе в околностите хората се опасваха с вериги, катинари..... Тъкмо си отдъхнахме и се преместихме  пак "у квартало" и още първия ден, ни пресрещна един разгневен чичка в синя престилка и започна да ни крещи как така спираме на неговото място, което той си е изчистил. Като ме видя /аз тогава бях силно бременна/ и като разбра, че сме новодомци с мъжа ми, явно му стана неудобно,  защото великодушно ни каза "Вижте, аз тук съм си разчистил, за да си паркирам.  Ако искате и вие си почистете място и си паркирайте!" Crazy
Иначе сме си патили, но все на чуждо - все на гости при приятели. Сега вече като си ходим на гости по къщите се предупреждаваме - ела, ама не спирай там и там, щото пукат гуми....С времето понаучихме "разрешените" паркоместа и на приятелите ни, и на родата...
 #Cussing out

# 7
  • Мнения: 4 758
Ами "сбърках" и паркирах върху "частна собственост" на паркинга пред блока. И "собственикът" на мястото подразнен от това видя сметка на гумите на колата ми. Та така преди две сутрини се събудих с пирони в четирите гуми на колата. Вчера сутринта същото сполетя колата на още един съсед. Само че, той не е могъл да я премести и днес сутринта му бяха счупени и три прозореца.
Двама съседи с заградиха част от паркинга с колчета и верига с катинар. Сутрин излизат, палят колите и слагат веригата.
Полицаите вдигат рамене, обаждах се в общината от там още по-голямо нищо. Тази вечер не знам пак на чие място съм паркирала и дали няма да остана този път кола даже.  ooooh!
Вие имате ли такива частни места наобществени паркинги и как реагирате, ако някой ви спре на мясото? Вярно няма места за паркиране, но чак такива гаври. И най-тъпото е, че често тези номерца ги прави съседът, който така любезно ви се усмихва.

Отврат!  Sick

А ти не знаеш кой е съседът?

А все пак какво казват полицаите за заградения паркинг? Според мен с обаждане няма да стане. По-добре пусни жалба - на нея са длъжни да ти отговорят. Но не съм сигурна до кого трябва да е.  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 7 190
Имахме такъв проблем преди 4 години.
Дано не съм позабравила хронологията на събитията, но главните действащи лица бяха от Столичен инспекторат.
След няколко телефонни разговора с тях и общината (проверяваха именно дали въпросните хора все пак не си плащат паркоместата), отидох и подадох писмена жалба в инспектората. След 36 часа колчетата ги нямаше.
На следващия ден даже ми се обадиха, за да кажат, че са свършили работа, и един вид да си изпросят едно благодаря. Ма то моя беше вината, че не се обадих, щото верно такава експедитивна реакция не бях виждала.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 175
Охх, актуално ми е.
И моята кола тази сутрин осъмна със спукана гума.. Twisted Evil
Че и почти съм сигурна кой е..

Онзи ден, когато паркирах ме задмина една леля от съседния блок и ми се развика на "селянка" как не ме било срам да паркирам..
Ей, не ме научиха тия хора, че си живее тук и тва..Н авсичкото отгоре, колата ми е джип и с не-софийска регистрация..Че и блондинка съм.. ooooh!
Тва с дрането по бронята и периодичното спадане на гумите въобще не го броя вече.. #Cussing out

# 10
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Хора, и по-зле ще става.

В София просто няма вече места за паркиране даже и по крайните квартали. А в комплект с тази подробност върви факта, че българинът е свикнал да паркира на максимум 4.8 крачки от входа/вратата/чергата/ антрето.

# 11
  • Мнения: 5
Агресията ескалира....не е на хубаво...

# 12
  • Мнения: 22 430
Това за мен може да е само проява на пълна селяния и простащина.
И какво означава, паркирал си на "моето място" да не би да го е платил, че било негово?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Гадна работа. Не ми се е случвало, но един беше имал неблагоразумието да спре пред чужд гараж, и осъмна с разбити всички стъкла.
Вярно, че не е бил прав да паркила там, ама все пак прекалено беше "наказанието".
В такива случаи може просто да се викне паяк - идва!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 686
Уф, ужасно неприятно ... Миналата година намерихме на чистачката бележка "Моля, паркирайте си пред входа". След няколко дни си намерихме колата одрана от край до край с пирон. Нова кола, купена преди две седмици. След още няколко дни - пирон в гумата. И ние с мъжа ми ходихме при кварталния да се оплакваме, ама файда никаква. Накрая на мен ми писна и отидох при домоуправителя на входа, пред който бяхме паркирали и му казах, да си предупреди комшиите, че ако още някой ни пипне колата, то срещу триста лева братята роми не само, че няма да оставят не надраскана кола на паркинга, ами и входа ще им запалят. Не, че много се гордея със заплахите, ама от тогава нямаме никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт