Волейболните ни национали

  • 23 359
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 780
Наистина много ми се иска да сте по-активни за да можем като нормални хора да дискутираме. Просто съм отвратен от всички други спортни форуми в който само обиждат нашите момчета , а преди мача се биеха в гърдите колко сме силни. Всеки ден си мисля за манталитета ни и с всеки изминал ден виждам колко прост и жалък народ сме. Такъв който не си заслужава героите , историята и спортните успехи. Ако падне някоя бомба и затрие малоумния ни народ няма особено да съжалявам. Извинете ме че включвам и вас , но интелигентните хора като вас са малцинство в Абсурдистан. Както се казва България е рай , но без българите.

# 31
  • Мнения: 101
Сервисите ни куцат, но момчетата имат желание. Утре смятам, че ще успеем да ги бием.

# 32
  • MJF
  • Мнения: 8 590
Изгледах целия мач, загубихме го. В телевизионния коментар се каза и обясни ситуацията преди и около мача. Да яд ме е за многото грешки. Но това е един мач. Утре дано победим, само повече кондиция. Иначе като изключим многото "глупави" грешки нашите стояха много добре спрямо противника. Може би единствено посочения ранен час ми обяснява защо публиката беше тиха  Mr. Green, направо не познах/ не чух  бразилските фенове.


Понеже съм сериозен фен- гледам само от ниво национален отбор нагоре  Simple Smile, виждам много нови имена в отбора ни , което ме радва. То повечето време гледах да свържа новите имена със съответните лица. В отбора на Бразилия също има нови лица.
 
Къде е Христо Цветанов? На първо четене неговата липса забелязах. Това ми е първия мач за годината , така че ми простете неинформираността   Peace. Забелязах липсата му на мрежата и на сервис- признала съм го за запазена марка  Mr. Green слаби сервиси ама така ги завърта, че често става изненада- отбелязана точка при негов сервис.

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 18:35 от 6o6ul4o

# 33
  • Мнения: 101
Били, били, ама се гонихме точка за точка общо взето. Не са си взели победата лесно. Достоен противник сме.

# 34
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Добър мач беше , само да намалим грешките от сервис и ще бъдем почти перфектни. Добра защита имахме преди 20 год. , а и Пламен Константинов е един, за съжаление трудно ще бъде да намерим негов заместник

Зарадваха ме днес , ето такива отбори искам да гледам във всички разновидности на отборния спорт. Красива игра и сплотен отбор. smile3501 bg

# 35
  • Мнения: 2
Браво Дедо  Peace Peace Peace, това са наистина спортисти,  bg,
           по принцип съм си спортна натура/но футбола ни е под всякаква критика, макар, че едно време съм бягала от училище да гледам футбол, сега ми иде .....,````абе да не казвам какво/, но виж ВОЛЕЙБОЛА, това са спортистите, които могат да ме накарат да си навия часовника, за да стана посред нощи, че да ги гледам.
            Ще ги гледам, Дедо, ще ги гледам, заедно с внучката си на Балеарите, но незнам, как ще мога да пиша, като си нямат кирилица на клавиатурата децата, и трябва да пиша на латиница, а пък Тате и Мама, направо ще ме направят на нищо, с тези мои латински писания.
            Благодаря за темата.   bouquet
                 /И неможе Футбол, да се сравнява с Волейбол-Eдното всеки може да рита топка, Другото вече трябва и нещо повече от ритането, да ме извинят Мундиалците  Hug/

# 36
  • Мнения: 3 034
Във всички колективни спортове трябва и нещо повече от чисто физически умения. Не можем да омаловажаваме усилията и на футболисти като Балъков примерно, който беше прекрасен плеймейкър. За това трябва тактика и поглед, не само ритане на топката. Но темата е за волейбола.

На мен ми харесаха в нападение, блокадата определено е по-стабилна от миналата Лига. Обаче не е редно толкова години наред да не можем да се справим с едни и същи проблеми. За мен това не е грешка на спортистите - смениха се сума ти в този отбор. Това е треньорска задача. Явно нямаме подходящи треньори, не знам... Не знаят ли как, не са учили ли, не мога да си го обясня вече. Много е глупаво да губим и спечелени мачове (случвало се е многокртано) заради дупки в защитата, грешки от сервис и непомръдване извън зоната. Бразилците поне за това си заслужава да ги гледа човек - хвърлят се за невъзможни топки. Трябва да се учим и от опита на другите.

# 37
  • Мнения: 803
Ей, момичета Grinning изненадахте ме с толкова компетентни коментари. Наситина обичате тази игра!
Мача го изпуснахме, но и утре е ден. Не са във форма и двата отбора и това ни е шанса. Бразилците правеха дори повече грешки и от нас. А силен е този, който използва грешките на другите при равностойни отбори. Ще подкрепяме нашите момчета докрай. Наистина са много добри и заслужават признание.

Labrador, dido1302, пропуснал съм ви в обръщението с откриването на темата Wink Добре дошли, дано да сме в полза на момичетата.

Angelova, женският ни отбор заслужава отделна тема. Най-малко заради историята и традициите. Това е единствения български национален отбор спечелил титла на голямо първенство- през 1981 г -Европейски шампионки! Ще пиша повече и за Марица, но по-късно.

# 38
  • Мнения: 2
Е, хайде опита на другите, то все едно нямаме опит. Вярвам, че ще успеем. Типично българска черта, все нещо не сме направили, както трябва, и хайде давайте да се предаваме. Ако така, го разсъждаваме всички, по-добре е да не гледаме,и да отпишем всичко още в началото  Confused

# 39
  • Мнения: 3 268
Утре ще бием!Споко.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 554

Ще. Ако това дърво Жеков малко поразнообрази идеите си.
Винаги, когато стане напечено този човек се вкаменява и започва да прави такива идиотски грешки, че направо ме е яд да гледам.
Няма психика и това си е.
Тъпо и упорито играе с един нападател, въпреки че противникът всеки път го хваща на блокада. И трупа точки.
Ама на...закотвил се е на поста и няма мърдане.

# 41
  • MJF
  • Мнения: 8 590
simplyaven, много точно си го написала за "вечните" проблеми на отбора ни. То вече толко е очевидно и наистина не се вижда някаква позитивна промяна. И днес вече + лошия сервис и стана...Дупките в защитата и не мърдане от зоната от както гледам волейбол вече години наред е няма промяна и то трайна. От време на време просветва нещо свършено и съответно малък ефект по тези пунктове в играта но не им влиза трайно в играта. И много се дразня защото точно това е заради което губим. От 2 години забелязвам , че физич. подготовка, гъвкавостта на всички играчи много се подобри но ето в мачове като днешния като ги видя как мъничко поне не приклекнат, не се сгънат за посрещане и  Crossing Arms. Еми без посрещане няма как да стане.

nana77 , за психиката си права но то да беше само Жеков, в това отношение куца и сегашния капитан на отбора. Двамата никога не знаеш как ще играят даден ден, потенциални проблеми, а са ключови играчи за отбора, а и са към момента от най-опитните, уж те трябва да окуражават  по-младите а то виждам често обратното. Другите на терена без Салпаров са сравнително "млади" играчи и още не съм ги преценила , все пак ги виждам само при мачове.

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 23:34 от 6o6ul4o

# 42
  • Мнения: 803
nana77,
не съм съгласен с мнението ти за Жеков. Игра много добре. Оставяше нападателите на единичен или разкъсан блок, игра с центровете.
Проблемите ни започнаха когато развалихме сервиса си и бразилците си посрещаха добре и организираха играта. Виж статистиката, Жеков има същите показатели, като бразилския разпределител, който пък работеше при по-добро посрещане в трите гейма. Нашите посрещачи не работеха добе - ни Салпаров, ни Казийски, а за Тошко да не споменавам. А щом Пранди включи като посрещач второто Либеро, значи положението ни е тежко.
Обвиняването на Жеков при всяка загуба си върви по инерция, а при всяка победа Матей е цар? Нека сме по-позитивни към момчетата!

# 43
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Утре ще ги бием, дано да се нахъсат момчетата. Аз не видях и Боян Йорданов , какво стана с това момче  newsm78, такъв талант как ги смазва с тази лява ръка. Христо Цветанов също липсва, но нас никой не ни пита.

Дедо, благодаря за темата  bouquet

# 44
  • Мнения: 780
И да не бием утре не е болка за умиране. По-важно е да вземем останалите гостувания и да се подготвим за световното. Вярно , че пак може да изтървем финалите , но какво да се прави такъв е живота и за Бразилия ще е немислимо да отпаднат в тази група. Нямахме късмет с жребия , а и от скоро сме събрани и не е фатално. Иначе днес нашите играха добре , но Матей и Владо определено не са в добра форма след изтощителните шампионати. И Теди го хванаха днес много пъти със сервис , което не е добре за либерото ни , но тепърва ще влизат във форма.
За съжаление не успяхме да отвърнем със сервис , какъвто предложиха Лукаш Сааткамп и Тияго Алвеш , но пък Теодор Тодоров показа извънземния си талант в първия си официален мач и въпреки , че се разминаваха на моменти с Жеков ще става все по-добър. Радващото е , че има отлична атака и блокада , но не можем да разчитаме само на тях. Играта в защита и посрещането винаги са ни били проблем и дано да ги засилим. Имаме серозни проблеми с отбори като Аржентина , Франция и Полша , които играят защитен волей. Братоеви не са въобще във форма , а Цецо Соколов си пролича , че е резерва и не е натрупал достатъчно самочувствие за да не допуска елементарни грешки. Същото важи и за Тошко Алексиев , който допреди година беше резерва и не влизаше толкова често , а сега вече е неизменен титуляр в посрещането с Матей. И Тошко и Цецо са страхотни в атака , но за съжаление само това. Липсва им посрещане и игра в защита , а Цецо пък изобщо не умее да играе на блок за разлика от Владо. Жеков играе със всеки мач все повече с центровете и това заблуждава съперниците , които по времето на Стоев знаеха , че или Матей или Владо ще завършат. И тогава си бяхме сила , а сега трябва да сме още по-добри и изненадващи. А относно Цветанов наистина е много добър и опитен , но Тодоров и Йосифов са по- добри. Ники Николов също се включи добре и показа , че влиза във формата , в която беше преди контузията. Това е ! Дано утре да ни подценят бразилците и да допуснат повече грешки , а Пранди може да започне утре с Йосифов и Соколов като титуляри.BTW Боян пак се контузи и няма да играе в лигата , но и той не е в супер форма и с нищо нямаше да е по-добър от Цецо Соколов и Владо в този мач.

Общи условия

Активация на акаунт