Отговори
# 45
  • Мнения: 1 004
При Вики няма засега проблем с дрехите, пу-пу. А Дени е наистина голяма и поне се облича нормално
Но не се притеснявай, днес и на мен не ми беше ден. При нас Вики прави същите сцени, дърпа се, тръшка се, реве....днес ми е много гадно, щото в градината ми направи този номер, не мога да я обуя, натиска краката в земята, рита...вдигнах я и за закарах в групата, пуснах я на средата на стаята и тръгнах. Тя си продължаваше да реве....но наистина понякога са големи инати..и сега ми е много гадно и чакам с нетърпение да я видя довечера...чак не ми се работи  Sad

# 46
  • Мнения: 122
Това с ината наистина е много неприятно, при нас не се проявява с обличaнeто, приготвям им дрехи от вечерта и ако кажат, че искат нещо друго, предлагам още един вариант. Все ми се ще Нели да е с рокичка, а тя май не обича,  ама това да ми проблема. Но иначе се инати, и то здраво. Забелязала съм с две деца, че обикновено едното е хрисимо като ангелче, а другото - кошмар. И непрекъснато си сменят ролите, да ме държат в напрежение. На мен най-неприятно ми е, като ми правят сцени на публично място, особено в детската градина, много по-лесно си изпускам нервите, отколкото вкъщи. Онзи ден на Алекс здравата му се скарах, че изобщо не беше почнал да се облича след петото напомняне. Бяхме последни, имаше още една майка и така ме беше срам прeд нея. Вижда ме тя на следващия ден и ми казва, много хубаво, и аз така бих постъпила. Почти бях готова да си помисля, че ми се присмива, но май сериозно си говореше жената. Май всички деца са подобни и на моменти се иска твърдост, просто защото за тях всичко е игра и искат да видят докъде могат да стигнат. Виж, шляпане съм се зарекла да не ми се случва, най-вече защото няма никаква полза.

# 47
  • Мнения: 1 004
И аз предпочитам да се карам, но да не удрям...после ми е гадно, пък и ми е трудно да го направя...но тук незнам дали е прието даже да се караш на децата....та ме е страх и на публично място да им се скарам, а това ме изнервя още по-бързо...защото тук стоят до тях и ги гледат и им се молят или просто ги вземат и ги завличат където трябва, а то през това време си пищи ли пищи

# 48
  • Мнения: 122
И на мен там ми е проблемът. Наблюдавам, уча се... Понякога имам чувството, че в сравнение с други майки  непрекъснато викам. А уж се старая... Има толкова тънкости в чуждото общество, които се усещат само ако тук си израснал. За някои неща престанах даже да си троша главата, реагирам както си знам, пък каквото ще да става.

# 49
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Привет, другарки стари, дано още ме помните... Малко срам ме хваща, че малкото пъти, в които се включвам през последните месеци все е с призив за помощ, но ето, че отново подхванахме една фото инициатива и ви каня да се включите, ако имате желание  bouquet
Инфо - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=501792.0

# 50
  • Мнения: 1 196
По отношение на дрехите и ние си избираме какво да облечем и какво не,имаме си любими дрехи,които предпочитаме и други,които не чак толкова.Но ми прави впечатление,че ако има любими герои нарисувани на блузките - Мечо пух,Русалки,Том и Джери,колело имаме на една блузка - с удоволствие си ги облича и няма никакви проблеми.Но чак драстични разправии не сме имали  Peace
Муцуна,успех в новата инициатива,дано съберете повече средства за детенцето  Hug

# 51
  • Мнения: 1 420
Здравейте от нас!

Много пишете тези дни - нямам време да ви изчета  Mr. Green

Ние сме добре. Белла има някакви сополки и нослето и хърка  newsm78 Ще ходя днес до Кембридж да й купя Стеримар, че тук в нашето градче не продават  Rolling Eyes

Да ви се "похваля", че една мишка влезе вкъщи откъм двора ни преди няколко дена - бяхме оставили вратата отворена, понеже беше много топло. Ние с децата спяхме горе, но Павлин е бил долу и я е видял. Добре че само е влязла и е излязла веднага. Направо си изкарах акъла като ми каза  #Crazy Сега свекър ни донесе едно като капан, което е заредено с отрова, така че мишката си хапва и като избяга, умира някъде навън. Самият капан е с предпазен капан, така че не е опастно за деца, но аз Кари така или иначе не я пускам навън в момента. Купих си и парочистачка, която чакам да пристигне днес за да мина с нея килимите и да дезинфекцирам.

За дрешките - и Кари определено предпочита с картинки на любими герои, но не се е противила на това, което аз й предлагам да облече. Имаше един период, в който ми правеше страхотни драми сутрин ( точно когато най-много бързам за работа  Crazy ), но това отмина бързо  Peace По принцип ако й купувам нещо вече я водя със себе си и тя да ми каже дали харесва това, което искам да й взема или не.

Муцунка, стискам палци инициативата ви да е много успешна и да се съберат повече парички за детенцето. А ти имаш огромно сърце  Hug

# 52
  • Мнения: 93
Здравейте , мацки!!!
 Ние от днес сме си удома с варицела сме и 10 дни Али ще пази къщата , а до края на месеца ще чакам и Боре да се опъпчи!Добре че е преди морето  Grinning .
 Уини дано не е нищо сериозно.Аз от много време не ползвам Стеримар , а си взимам една банка Физиологичен разтвор и с една спринцовка впръсквам в нослето(препоръча ми го една педиатърка). Има страхотен ефект и е доста по-изгодно.Моя малкия от раждането има все някаква хрема (чист секрет).
Хайде лек ден и сега ще имам повече време да се включвам!!!

# 53
  • Мнения: 1 004
Че кое време е за варицела  Thinking
Не беше ли пролетта и есента най-често?
Нашите деца са с ваксина, но няма да се учудя ако все пак успеят да я закачат някога...при нас досега не е имало по градините..
Леко боледуване и бързо излекуване ви желая  Peace

# 54
  • Мнения: 1 420
Хъни, дано леко да изкарате варицелата  Praynig Поне двете деца ще я изкарат заедно и няма после да я мислиш тази шарка. Кари я изкара на годинка доста леко  Wink Чувала съм го това за физиологичния разтвор, но тук няма от къде да си взема - в аптеките е доста строго и такива неща не можеш да вземеш без рецепта. Иначе не взех Стеримар, а едни други капки за бебета пак на основата на физиологичния разтвор. За сега няма проблем с Белла, само от време на време й хърка нослето и малката се дразни, че й пречи да суче  Rolling Eyes

Изчистих килимите с парочистачката. Много съм доволна - освежи се и се дезинфекцира  Peace

# 55
  • Мнения: 93
Зайо след 10 дни идва астрономическото лято при нас все още е пролет(въпреки температурите) Simple Smile

Уини нека да е наред да са ни здрави дечицата пък другото се нарежда само.А тези дето си трябва да се боледуват колкото по-рано толкова по-добре мисля аз.


Лека и мека от мен Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 726
Gertrudka, пуснах те на търсене във фейсбук ама ми излязоха 3 Gergana Efremova - една с тениска на AC/DC, една с куче и една с един момък - коя от трите си за да ти пусна молба за присъединяване  Laughing. Ако искаш ти ме намери - моят профил е Galina Mihova-Kirova.

Сега се стягаме да празнуваме рождения ден на Жожи този път с приятели - въобще нашата работа 3 дни яли пили и се веселили  Laughing.
Стискайте палци в понеделник, че ще се боря с поредния изпит, ама то мойто край няма. След акто завърша това мисля вече да поприключа с учението - вече си давам сметка че мозъкът ми не е като на 20 и помня по-трудно  Embarassed.

honey_81  бързо да минава варицелата - по-добре да я изкарат като по-малки /все се сещам за една позната на която й се наложи да си отмени сватбата заради варицела/. Ти кърмиш ли бебето - защото ако кърмиш може и да ви се размине ако ти си карала варицела.

marinamima и мен ме мъчат същите дилеми като теб - как да реагирам възможно най-правилно. Аз бях едно кълбо от нерви дето само крещях и треперех, но съм си взела няколко книжки за тотална промяна в мисленето и поведението и засега има някакъв ефект - надявам се траен  Laughing.

Ех, Муцуна, ще ми се да се включа особено при прекрасните снимки които правиш, на да беше някой друг уикенд - отделила съм 2 часа за празненството на Жожо и после се прибирам да чета че понеделник е страшно близо, а аз далеч от план-програмата с учението  Cry. Надявам се да успея следващия път да се включа със снимки, а този само с парички.

# 57
  • София
  • Мнения: 726
Аууу, Уини сега прочетох за мишката - ужас  Shocked.... Добре че мъжа ти я е видял, та да вземете мерки. Сетих се за детското филмче - Лейди и скитника - и там действието се развива в UK.
Да се оправя бързо малката Бела и да не я мъчат сополите.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Гертрудка е с тениската на ACDC  Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 8 280
Winnie, леле рецепта за Серимар newsm78
За мишките едно време майка ми пържеше коркови тапи нарязани на парчета в свинска мас, не отровно, но ги моряло.

Общи условия

Активация на акаунт