Запек лечение

  • 40 447
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Теди К, защо не опиташ с лаксафит 1 ден в седмицата? Ще се изчистиш добре и ще ти олекне, а няма защо да се тревожиш, че ще се отрази на бебето.

# 46
  • Мнения: 0
Искам да споделя своя опит с Лаксафит.Имах огромен проблем с ходенето по голяма нужда приблизително от 10год.При мен положението е по-тежко понеже съм инвалид и нямам почти никакви движения.По тази причина си мислех,че за мен няма да има лек ,докато не попаднах на темата за Лаксафит.Преди това всичките тези години съм била на сена,тя обаче спря да ми действа и ми усложни положението.Започнах с 2 хапчета Лаксафит дневно за около 4 месеца след това около месец вземах по едно,а сега вземам само при нужда,което понякога е на 10-15 дни.Препоръчвам го на всеки,който има такъв проблем,защото той наистина ме излекува.

# 47
  • Мнения: 0
За мен вече Лаксафит е с доказан ефект за постигане на редовно и нормално изхождане. Имам пациенти, които си решиха дългогодишен, упорит запек с този препарат. За съжаление, не се намира лесно винаги.

# 48
  • Мнения: 647
За мен вече Лаксафит е с доказан ефект за постигане на редовно и нормално изхождане. Имам пациенти, които си решиха дългогодишен, упорит запек с този препарат. За съжаление, не се намира лесно винаги.

Здравейте!

Лаксафит наистина има много добър ефект (както повечето препарати на тази фирма- производител). Причината да не се намира лесно в аптеките, е че не е евтин. Пациентите у нас рядко дават достатъчно пари за ефективни лекарства, опитват се да стане с нещо за лев-два. Не им се сърди никой, разбира се. Разбира се, не се сърдете на аптекарите, че не държат наличен един продукт, който не се купува. Ако искат да си вземат от този препарат, да не питат дали го има, ами да направят поръчка и да им бъде доставено. Има го наличен в складовете. При нас този препарат е по поръчка - получаваме го за няколко часа след поръчката.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 49
  • Мнения: 20
И аз се 4удя дали да го пробжам тоя Лаксафит ама като виждам 4е садаржа май4ин лист сена и губя надежда за  него за6тото кам сената се привиква и воб6те не се препора4ва да се ползжа за хрони4ен запек.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 645
Здравейте, бременна съм в 10-та седмица, преди да забременея пиех лаксафит, за мен той е най-добрия. Като забременях питах д-ра ми дали може да се пие по време на бременност и той каза, че може. Аз се успокоих и в продължение на 2-3 седмици си го пиех спокойно, но нещо се усъмних и попитах вносителите за България, които ми казаха че не може, изпраднах в ужас, че съм го пила толкова време и се обадих на д-ра ми, той отново потвърди, че може, защото само овеличава педисталтиката... фармацефтите също казват че може...  Аз се успокоих и продължих да го пия, понякога по 1 на ден понякога 2 на ден, но отново ме хванаха някои съмнения и до преди да се образува плацентата искам да съм сигурна, но незнам на кого да вярвам!!!

На опаковката не пише нищо, т.е. не пише нито че може, нито че не може! Ако може да сподели някоя от вас дали ги е приемала по време на бременност! Това е много объркващо, че не са дали данни дали е позволено или не, според мен е голям пропуск!

Пробвах всякакви неща, аз по принцип цял живот съм с проблеми с изхождането! Пробвах фибри и каквито се сетите комбинации от плодове и т.н.т., пробвах дуфалак, защото знам че е позволен, пробвах хуск... е няма ефект, само лаксафит ме спасява! Но много се страхувам ако не трябва да се приема от бременни дали не съм навредила с нещо на бебчето вече... !? Реално вносителите не са лекари, а лекарите казват, че може!? Много трудно решение е за мен това!

Благодаря много предварително!

Последна редакция: чт, 10 май 2012, 10:29 от Brayda

# 51
  • Мнения: 2 826
Brayda, със сигурност Фрутилакс може да се използва от бременни, но доколко при теб ще има ефект не знам. Аз намерих своя лек в сините сливи - всяка вечер си накисвам няколко сушени сини сливи, които изяждам и нямам проблем сутрин. Иначе от този запек си докарах и някои екстри, които трудно се лекуват.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 645
Сигурно ще спра Лаксафита, макар лекаря ми да казва че може. Той казва това: "Относно запека, всички медикаменти които засилват перисталтиката не се резорбират в дебелото черво и не са опасни."...
Много ме хвана страх изведнъж днес ей така без особена причина!

# 53
  • Мнения: 20
Toq Laxafit deto tolkova go hvalqt moze li nqkoi da pi6e kolko vreme sled kato zapo4ne da se priema zapo4va da deistva. Az go piq ot 2 dni, no nqma rezultat. Piq si i fibrite HUSK usporedno za6tot6o ne smeq zasega da gi spra. I sa6to taka iskam da pipitam tezi koito sa polzvali Laxafit dali trajno sa si izlekuvali zapeka i za kolko vreme. Ili Laxafit dejstva samo dokato se priema?

# 54
  • София
  • Мнения: 7 645
Лаксафит почна да ми действа на 2-3 ден от приема, аз по принцип имам много порблеми... но трябва да се пие както е казано. После започнах да го пия по 2 капсули само вечер... когато го спрях около седмица си ходих всеки ден - по-оскъдно но ходих и пак спрях!
Според мен всичко е от храната и ако се храним със сухи и пържени храни няма как да се излекуваме, а и ако се храним рядко.
Сега по време на бременността пия дуфалак пак само вечер и си ходя всеки ден...
Знам си за себе си, че няма лек и нищо друго не помага освен хапчета!

# 55
  • Мнения: 20
Blagodarq ti Brayda. A ti kolko vreme polzva Laxafit?
Az se pritesnqvam da go vzemam daglo vreme za6toto sadarza sena. I pri tova 4e 4udq dali lekuva zapeka s dalgosro4en efekt ili deistva razhlabva6to samo dokato se priema. Ne znaq dali ne mu pravqt mnogo reklama na toq Laxafit. Pri men ne6tata ne stavat samo s diata. Imam srastvaniq vsledstvie na endometrioza. Az si hodq vsek den do wc no imam tvarda konsistenciq i taj kato sled razdaneto si dokarah edna analna fisura ne6tata mnogo se uslozniha.
Nadqvam se pri teb vsi4ko da e nared s bremennosta, pazi se da ne polu4i6 zapk sled razdaneto 4e togava 4ovek e mnogo predrazpolozen. I Lactulozata e dobra alternativa i po vreme na bremmenost i karmene. Laxafit opredeleno ne biva da se vzema po vreme na karmene i az ne bih riskuvala po vreme na bremennost. Zelaq ti uspeh i kasmet !

# 56
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз го ползвах много дълго време! Пише на опаковката повече от 3 месеца да не се взима май или нещо такова, но аз си го пиех постоянно, Някой път намалях дозата на 1 вечер и пак си имах ефект! никога не се е стигало до болки и напъване както е при чистата сена, която пак съм пила... за мен си е много добро лаксафита, просто е прехвалено, че лекува... не лекува!
То и за дуфалака казват че лекува, ама не е така! Всеки ден го взимам, защото ако забравя не отивам до тоалетната въобще, а от лаксафита поне ходех ако забравя дори!

# 57
  • Мнения: 20
Dufalaka NE lekuva! Toi samo izdarpva pove4e voda v 4ervata po patq na osmozata i  omekotqva fekaliite. Ne dejstva na peristaltikata ili na 4ervoto direkno i zatova kam nego NE se privikva i moze da se pie dalgo vreme. Pri tova NE se rezorbira og 4ervoto i zatova ne dostiga do kravoobra6tenieto i moze da se polzva i ot bremenni i karma4ki bez nikakvi riskove da povliqe deteto.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 645
Ами хах, незнаех чак толкова неща, но явно е доста щадящ! Като изключим колко е гаден се радвам че е безвреден. Малко скъп излиза, но пък какво да се прави.. всичко за бременни и за бебета е по-скъпо  Laughing

# 59
  • Мнения: 34
Здравейте, аз да си кажа какво ползвам и съм много-много доволна. смених си и начина на хранене с прочистване при д-р Гайдурков, но около мен хора, които само пият това, са доволни. казва се сух екстракт от алое и е мнго евтино. 5огр е 4 лв  и стига за месеци. всяка сутрин по едно малко зрънце преди закуснка, после водичка топла и плод, кафе, чай, след 30 мин си тичам към тоалетната, от запек минах на 2 изхождания и съм щастлива жена вече, но подчертано е и от храната. продава се в  биомагазините, не навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт