Запек лечение

  • 40 418
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Инулин е пробиотик и ще помогне, ако причината за запека е в нарушена флора.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 792
има едни желирани бонбони Вигора. Основни от инулин. По описанието се препоръчва за деца 2 бонбона, за възрастни 4бонбона. Обаче задължително след всеки нбонбон се изпива по една голяма чаша вода. Така че аз го разбирам или 2х2  или 4 пити през деня.
Като се поразрових -  хубави неща пише за инулина, а не е стандартен лаксатив.
имат ли ефект наистина? за първи път ги чувам, за деца открих два вида - за кой става дума?

# 17
  • Мнения: 0
За запека може да има много причини. Ако детето ви е пило много антибиотици, тогава е възможно да има нужда от пробиотик. Пробиотици може да си набавя с киселото мляко вместо с лекарства. Ако детето ви има запек, променете режима му на хранене. Не е желателно  да започвате да давате на малко дете лекарства против запек.

# 18
  • Мнения: 3 420
pharm74 чудесно предложение! Само дето сигурно не е останал форум,в който да не си писала/а,сино са надявам да не е поредната реклама,в предвид и ника ти. Все пак ще пробвам.

# 19
  • Мнения: 117
Elwing, в аптеката изкоментирах ме че щом за деца е 2бр, мах 3, ще е според възраста. Стига детето да може да ги яде.  Ако ги намерите , нищо непречи да се опита. Незнам дали за два дена ще се правят нещата, при тези упорити запеци се иска доста време.
И най - вече тази пуста вода, че не се сещам за нея много много. Успех!

# 20
  • Мнения: 701
Киви, смокини, ягоди, ябълки, сини сливи, круши и ЛЕНЕНО СЕМЕ - страхотно средство - смелено непосредствено преди прием. Виждате, напълно естествени продукти.
Лично при мен - 1-2 ябълки вечер и резултата е гарантиран.

# 21
  • Мнения: 3 420
Milenna хубави са тези съвети.но не мислиш ли,че ги знаем тези неща? Ядосвам се като прочета нещо подобно,защоот има случаи(като моя),в които не помагат! Сутрин до 12ч не ям нищо,освен топла вода,ябълки и ленено семе съм пробвала и овесени ядки под всякаква форма и каквото се сетиш. НЕ ПОМАГА! И понеже pharm74 нещо зачезна ще попитам някой виждал ли е въпросния Лаксифит в аптечната мрежа? В нашия град няма!

# 22
  • София
  • Мнения: 5 792
Elwing, в аптеката изкоментирах ме че щом за деца е 2бр, мах 3, ще е според възраста. Стига детето да може да ги яде.  Ако ги намерите , нищо непречи да се опита. Незнам дали за два дена ще се правят нещата, при тези упорити запеци се иска доста време.
И най - вече тази пуста вода, че не се сещам за нея много много. Успех!

Мерси! Hug Ще опитаме и това...

# 23
  • Мнения: 647
Milenna хубави са тези съвети.но не мислиш ли,че ги знаем тези неща? Ядосвам се като прочета нещо подобно,защоот има случаи(като моя),в които не помагат! Сутрин до 12ч не ям нищо,освен топла вода,ябълки и ленено семе съм пробвала и овесени ядки под всякаква форма и каквото се сетиш. НЕ ПОМАГА! И понеже pharm74 нещо зачезна ще попитам някой виждал ли е въпросния Лаксифит в аптечната мрежа? В нашия град няма!

Здравейте!

Имаше един виц за човека от културата, дето отишъл на преглед и казал: Докторе, имам запек. И докторът го пита: Откога, какво, как... Пациентът обяснява. По едно време, докторът се вижда в безизходица и пита: А Вие какво работите? Пациентът: Ами в културата съм, докторе, пиша стихове... Аааааааааааааа! - пляснал докторът с ръце. - Значи, в културата! Вижте, за да излезе нещо отзад, трябва да се храните. Първо трябва да ядете и после да ходите до тоалетната...

Без да съм груб, ще попитам защо сутрин не ядете НИЩО? Моториката на червата съществено се влияе от обема храна, нейната консистенция и честотата на приемите. Колкото по-често ядете, толкова по-добре за храносмилането.

Един хронифициран запек можте да си предизвикате само от това, че ядете веднъж на ден, като римляните, но те поне цял ден са тичали по бойното поле, а при Вас е много възможно да не се движите достатъчно.

Не възприемайте (погрешно) че лошия режим на хранене ще го оправите с лаксативни препарати или хранителни добавки за подпомагане на чревната продукция.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 24
  • Мнения: 0
Sladurka, не съм рекламист, а човек страдал от запек много години и изпробвал какво ли не, без резултат. Затова взимам проблема при сърце. Ако лакасфит е съвсем нов продукт, е възможно да го няма във всички аптеки. Но фармацевтът може да провери къде го има и да го вземе.
Маг. фарм. Вълев е прав и трябва да следваш съветите му. Най-важно е да се храниш редовно, но по малко. Ако имаш само едно хранене на ден потискаш метаболозма си.
Прочети всички съвети, които съм дала и също ги спазвай. Лаксафит-ът трябва да го взимаш няколко месеца по 2 капсули на ден след храна. Не бива да го спреш след 1-2 седмици защото си започнала да ходиш до тоалетна. Организмът трябва да си създаде рутина - всеки ден по едно и също време.
От сърце ти желая да се оправиш и да забравиш за запека!

# 25
  • Мнения: 0
Има едно много просто средство, което може да помогне при запек като възстанови и поддържа чревната флора и това е киселото мляко. Прочетох, че нов БДС е влязъл в сила тези дни и според него всяко мляко, което съдържа лактобацилус булгарикус и стрептококус термофилус, ще има надпис "Българско кисело мляко". Лесно се познава кое мляко съдържа полезните бактерии - то вкисва. Например, Данон никога не вкисва. Много хора имат проблем с редовното изхождане именно заради нарушена чревна флора. Те биха могли да си я възстановят с кисело мляко и така да си решат проблема със запека.

# 26
  • Мнения: 3 420
pharm74 къде може да се намери Лаксифит? Търсих в аптеките,помоих да попитат в складовете,но няма? Thinking

# 27
  • Мнения: 0
pharm74 къде може да се намери Лаксифит? Търсих в аптеките,помоих да попитат в складовете,но няма? Thinking

Може би, ако подчертаеш в аптеката, че е аюрведична формула и така да попитат по складовете...Тъй като има десетки неща сигурно им е трудно да го намерят, но със сигурност знам, че мои съседки го пият и са си го взели от аптека в София.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 16
pharm74 от каде се копуват тия хапчета,нещо не ги намирам  newsm78

# 29
  • Мнения: 0
Вижте на какво попаднах днес в Blitz Аюрведа лекува запек:

http://www.blitz.bg/article/19558

Общи условия

Активация на акаунт