Запек - как да се отърва от него

  • 37 306
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Омръзна ми този запек. Какво ли не съм пробвала. Може ли някой да препоръча нещо което наистина работи.

# 1
  • Мнения: 15 379
Много вода, сутрин - киви на гладно или накиснати от вечерта във вода сухи сини сливи.
Овесени ядки, пълнозърнест хляб - домашен обаче. Сладко от рози също помага.
И повече движение и спорт.

# 2
  • Мнения: 376
Хлябът запича, сладкото - също !!!  Grinning

# 3
  • Мнения: 15 379
Интересно защо при спастичен или атоничен запек (диагностицирани или не), задължително присъства пълнозърнестият хляб. Различните сладка, особено от рози - също Laughing.

# 4
  • Мнения: 0
За съжаление тези методи не помагат  Cry Cry Cry

# 5
  • Мнения: 1 129
В аптеките се продава, мисля че без рецепта прахче Смекта. Опитай с него.

# 6
  • Мнения: 15 379
В аптеките се продава, мисля че без рецепта прахче Смекта. Опитай с него.

Смекта е за диария, не за запек.

# 7
# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Освен това опитай да се храниш редовно и разнообразно.
Лютите чушки също помагат.

# 9
  • Мнения: 15 379
Лютите чушки също помагат.

Но само ако стомахът е здрав и няма хемороиди Simple Smile.
Защото последните са много често усложнение на запека.

# 10
  • Мнения: 2
Аз се оправих с Лаксафит - смес от индийски билки, пия го редовно от известно време и ходя всеки ден. При това, нормално.

# 11
  • Мнения: 374
Здравейте и от мен, реших да се включа в темата с надеждата да съм полезна с моята дългогодишна борба с този проблем.

От разговори с приятелки съм разбрала, че всеки намира своето си средство за справяне със запека и често това, което действа на един, е неефективно при друг. Моето средство, което действа почти винаги, е сутрин на гладно да изям една ябълка или шепа сини сливи (сушени, накиснати или не във вода) и след това да не ям нищо друго 2 часа. След тези два часа си хапвам (само избягвам тестото - баници, мекици и др).

 Друг ефективен метод е чаша кафе на гладно. Но кафето дразни стомаха и червата, и може да те заболят. 

Ако тези естествени методи не помогнат, пия сироп Дуфалак 3-4 дни сутрин по около 30мл. Той е безотказен и супер щадящ.

# 12
  • Мнения: 2
За мен Натуралакс на Natures Way е доста добро решение на проблема.Той е изцяло натурален продукт - смес от билки, която не съдържа сена.Няма негативно странично действие и ми понася добре.Купувал съм го от софийските аптеки

# 13
  • Мнения: 2
Вчера изядох 10-15 сушени сливи - ефектът беше умопомрачителен - активна перисталтика, отидох 3-4 пъти до тоалетната и чудесно се изчистих. Иначе си ходя редовно с лаксафит, но това със сливите ме учуди - не очаквах такъв убедителен ефект.

# 14
  • Мнения: 1
За сините сливи,джанки и круши знам , че имат слабително действие, ама в свеж вид.Така , че това със сушените сливи е малко странно.Иначе Натуралакс както пише валди наистина върши прекрасна работа и няма странични ефекти.

Общи условия

Активация на акаунт