Запек - как да се отърва от него

  • 37 386
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
За запек Натуралакс върши добра работа пък и цената му е прилична и най- важното няма сена в него.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
На мене това, което ми помогна са овесените трици. Дълги години се справях само с цигара и кафе сутрин + разходки из дома, но не винаги помагаше. Откакто приемам по 4ч.л. овесени трици с малко кисело или прясно мляко всяка сутрин,  проблема ми изчезна. Благодарна съм, че намерих това лекарство за себе си, надявам се и на други да помогне. Първо овесените трици са много полезни за организма, изчистват го от всякакви токсини и второ помагат при изхождането. Но трябва да се приемат всяка сутрин на гладно, преди обяд. Ефекта идва след няколко дни.

# 32
  • Мнения: 1
Нормално е триците да вършат работа.Всички продукти богати на целулоза спомагат за добрата перисталтика.Освен това те са богати на витамини от група В.

# 33
  • Мнения: 7
Аз съм чувала за чай "Майчин лист" , но незнам дали има ефект. Това, което на мен ми помогна и от което имах най - голям ефект беше един сироп Имопер мисля че се казваше , една приятелка ми каза за него , от може би втория ден усетих олеснение и така пих няколко дена и вече нямам проблем.. надявам се и скоро да нямам , че няма такива мъки Sad 

# 34
  • Мнения: 77
от личен опит мога да дам съвет - сушени сини сливи. или сутрин се накисва една сушена слива в хладка вода, докъто се понадуе, след което се изпива водата (по желания се изяжда и плода, ако запекът е в силна форма).  много често нямах време сутрин и си вземах 2-3 сливки по пътя до работа да си ги хапна. стана ми навак да го правя и не след дълго се избавих от този ужасен запек(който търпях с години). от 10г нямам такъв проблем, ако пропусна да отида до тоалетна хапвам по 1 слива, но не редовно....защото имат досла слабителен ефект и се сещай.... Simple SmileSimple SmileSimple Smile Успех!

# 35
  • Мнения: 2
Аз съм чувала за чай "Майчин лист" , но незнам дали има ефект. Това, което на мен ми помогна и от което имах най - голям ефект беше един сироп Имопер мисля че се казваше , една приятелка ми каза за него , от може би втория ден усетих олеснение и така пих няколко дена и вече нямам проблем.. надявам се и скоро да нямам , че няма такива мъки Sad 

Тази билка е известна още като сена и не е за препоръчване червата привикват и след време няма ефект, освен това предизвиква болезнени колики.Ако искаш билков продукт препоръчвам ти Натуралакс той съдържа- алое вера,американски орех,копър,джинджифил,малина,мента и каскара саграда

# 36
  • Мнения: 0
" Много затягащи храни и добавки съдържат доста калий, калций и натрий, докато магнезий съдържащите продукти и добавки сами по себе си могат да предизвикват диария! "

Английската сол, която най-често се използва за разхлабване представлява Магнезиев сулфат. Има силно действие, но поради сярата, която съдържа има и дразнещо вътрешните органи действие.

Магнезиевият хлорид е с по-меко слабително действие  и не натоварва толкова организма. Може да се прилага и външно - чрез втриване в кожата в коремната област под формата на магнезиево олио (воден разтвор на  магнезиев хлорид). Организмът абсорбира чрез кожата нужното му количество магнезий, а излишното остава върху кожата под формата на бяла сол и може да се отмие с вода.

Освен това, както е отбелязано и в другите коментари Трябва да се пие и много вода, освен другите течности - чайове и супи.

30 грама вода на килограм тегло - при 55 кг - 1,6 литра вода на ден. Минимум.

Освен горния ефект магнезият има и други показания за употреба:

" Ето един далеч не пълен списък на акушерогинекологичните показания за магнезиева профилактика и терапия:

- профилактика при бременност
- бременни с анамнеза за спонтанен аборт
- прееклампсия и екплампсия
- предменструален синдром
- дисменорея
- вътрематочна асфиксия
- хипотрофичен плод
- предпазване от стрии

Особено голяма е потребността от магнезий при бременност и кърмене. Тя много трудно може да бъде удовлетворена от храненето. Затова в повечето страни вече стандартно се препоръчва приемането на добавки, особено за предпазване от преекплампсия и еклампсия. Това са състояния с увреждане на бъбреците, високо кръвно налягане, отоци и животозастрашаващи гърчове. Магнезият също намалява риска от преждевременно отлепване на плацентата.
Въпреки че приемът на магнезиеви добавки се препоръчва на бременните жени вече стандартно от редица специалисти, все още не е оценено значението на интрадермалните апликации с магнезиев хлорид. А дори когато жената страда от гадене и повръщане и значи усвояването на добавките е под въпрос, външните приложения си остават неизменно ефективни!
Някои от използващите магнезиево олио жени са споделяли, че когато го впръскат в областта на влагалището, секрецията се засилва, влагалищната сухота на­малява и сексуалната им възбуда нараства. Характерните за предменструалния синдром (ПМС) физически и емоционални симптоми се развиват след овулацията и намаляват с началото на менструацията. Тези признаци обикновено включват безпокойство, депресия, раздразнителност, лесна уморяемост, главоболие, подуване на корема, задържане на течности (отоци), чувствителност на гърдите, промяна в сексуалната възбудимост, и желание за едни или други храни. Комбинацията и силата на симптомите варират при различните жени. За появата на ПМС са отговорни много хранителни съставки, обаче граничното ниво на магнезия, характерно за болшинството подобни пациентки, може да обясни повечето техни оплаквания.
Много жени при навлизане в менопаузата страдат от сърцебиене, свързвано и с горещите вълни. Те могат да си помогнат, като увеличат приема си на магнезий вътрешно и правят външно интрадермални процедури с магнезий. Той играе важна роля за регулиране на хормоналното равновесие и телесната температура. "

Извадките са от книгата на д-р Димитър Пашкулев " Пийте магнезий... през кожата "

може да се дръпне свободно от нета.

# 37
  • Мнения: 5
Много интересна статия, за магнезия може много да се каже той е един от най- ценните елементи участващи в метаболизма.Аз ползвам в комбинация Magnesium Complex-100 capsules и Американски зърнастец на Natures Way и отдавна нямам пролеми със запека.

# 38
  • София
  • Мнения: 495
Аз ползвам хапчета Лакс-С. На изключително достъпна цена са, на основата на сена. Докато бях бременна пиех Дуфалак- всяка сутрин по една супена лъжица за регулиране.

# 39
  • Мнения: 3
Един ден остани на череши, някое киви и за всеки случай синя слива,  повече изворна/минерална/ вода и забрави за проблема Simple Smile.

# 40
  • Мнения: 2
Майчин лист и сена е едно и също (за тези, които не знаят). За Лаксафит вече ви писах, че ме спаси от запека. Това, ако не ви нормализира редовното ходене, не занм кое друго би помогнало. Аз лично всичко съм опитала...големи мъки бяха. Само човек, който е страдал от запек ще ме разбере като кажа "родих се откакто пия лаксафит"....

# 41
  • Мнения: 61
Пробвала съм със сена и нчма да повторя  Sick беше някакъв ужас #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Крушите много добре ми се отразяват Simple Smile Ще пробвам и сливите Simple Smile

Хубав ден  bouquet

# 42
  • Мнения: 1
Според мен Натуралакс е по- добър от Лаксафит няма никакви странични ефекти и е без сена.

# 43
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 870
Препоръчайте ми разхлабващи таблетки ,предстои ми пътуване в чужбина за две седмици .По-принцшп пия зелен чай ,но там няма как да го пия.

# 44
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Аз ползвам от време на време Дулколакс. Но не при всеки нещата протичат гладко. Има хора, които се оплакват, че им е гадно и ги боли корема...

Общи условия

Активация на акаунт