Как да науча детето на самостоятелност

  • 4 527
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 46 657
... Една жена за да бъде спокойна в натовареното ежедневие покрай детето има нужда от малко време за себе си, да смени обстановката от хранене и насрани памперси. Излизането на кафе, бар, ресторант, масаж или фризьор е нещо което всяка уважаваща себе си жена трябва да прави от време на време, за да продължи да се чувства такава и . Обикновено тези, които не го правят изпадат в така наречените след родилни депресии - точно заради липсата на социални контакти извън майките с колички по градинките ...

Ако една жена се чувства под напрежение и не може да се отпусне в присъствието на детето си, права си. Също така зависи от начина на живот, с нашите приятели предпочитаме спокойния тип почивки, събирането на маса, а не дискотеки и т.н.
За мен никога не е било проблем да ида на фризьор с нея, нито да се срещаме/каним гости, на кафе реално бяхме по цял ден, социалните конкаткти не са само по баровете и ресторантите ...
Сестрата на мъжа ми имаше една кола маска на триъгълника, по време на която кърми  Mr. Green и какво от това?
Явно не сте имали бебе, което ако го оставиш не спира да плаче, не с часове, а с дни, съпроводено с отказ от хранене и повръщане. И аз не съм имала, но имаме в рода, затова не съм толкова смела в изказванията за ранно възпитание.
Колкото и да се бием в гърдите, че ние командваме, в крайна сметка това са децата, ако е по-самостоятелно ни позволява повече свобода, дори, когато присъства, ако не е, и на врата да си стъпим, няма да се получи. Така или иначе сме поели този риск, когато сме решили да имаме деца, затова оптималния варинат е да се научим да се отпускаме и да не чувстваме децата си като тежест, тогава и разнообразяването ще е възможно.

# 91
  • Мнения: 3 034
simplyaven - не ти прави чест да сипеш хапливи забележки.

Хапливи не са. Просто като пишеш, все пак отчитай факта, че те четат много хора, някои с цел да се информират и това е форум за бременни и майки. Да се пише смислено е отговорно. Следродилната депресия е много сериозно състояние и определено е резултат на хормонален дисбаланс. Толкоз. Свободните съчинения по отношение на болестни състояния не мога да ги толерирам. В отчетната ти не съм влизала, нямам интерес и да го правя. Не ме и вълнува. Майките на привързани деца около мен не са в депресия. Още по-малко следродилна, която няма нищо общо с грижата за себе си. И каква статистика? И какво общо има тя със следродилната депресия?  ooooh!

# 92
  • Мнения: 14 654
Krissie Krust,
каквото и да прочетеш тук, то е написано от жени, които имат опит единствено с родните си деца (включително и аз), най-много и да са прочели някой и друг книжляк, който в повечето случаи не върши работа.
Води се по детето и няма да сбъркаш. Като казвам води се детето, имам предвид да се научиш да откликваш на нуждите му и да различаваш различните му настроения и на какво се дължат. Това не означава непременно да подскачаш като ужилена при всеки плач или детски писък и да търчиш към бебето с извадена цица  Wink Може да помрънка известно време дори и нищо няма да му стане - няма да се почувства самотно горкото. Стига да не става дума за жален и тревожен плач, но за 4 месеца, ти вече знаеш кога за какво реве и се сърди.
Грижите по децата не изнервят, изнервя безпомощността, която се случва понякога да изпитват майките на проклети деца и усещането, че не можеш да се организираш.
Факт е, че и с най-противното детенце, човек може да намери време и за себе си.
А словосъчетанието "самостоятелно бебе" за мен е безсмислица. Самостоятелността е набор от умения и увереност, че ще се справиш в отделни ситуации. Повечето деца са самостоятелни, стига да им се даде шанс. Примерно да го оставиш само да се облече и измие зъбите, вместо да го правиш ти, защото ще стане по-бързо. И т.н.

# 93
  • Мнения: 6 176
на 4 месеца е рано да се учи на самостоятелност,и моя бебок е залепен за мен(дори и в момента) е поне с разликата че си спи в неговото легло,дори и да се  сърди понякога го оставям за малко сам е не чакам да започне да се дави от рев,но все пак трябва да свиква,а на 4 м. те са вече малки маймунки които се заиграват  опитай може и 5 мин да се заиграе или пък само да се оглежда,но скоро ще има и още 5 и още 5 и няма да усетиш как ще ти се иска да те търси не само за хранене ,а просто да се погушкате. Hug

# 94
  • Мнения: 5 940
Саморедактирам се Laughing, защото попрочетох назад и видях, че голяма част от тезите ми вече са развити Laughing

Последна редакция: вт, 08 юни 2010, 13:58 от valerie

# 95
  • Мнения: 4 555
Ееее, за 5 минути съм изпуснала да прочета въпросните тези  Laughing

# 96
  • София
  • Мнения: 6 999
...Самостоятелността не се учи, заложена е...

Смея да не се съглася с тази теза. Има хора, които 'природно' са по-самостоятелни, но да самостоятелността се учи и още как. Точно за това е родителят - да покаже на детето си, че е до него и зад него, но детето следва само да опознае света.

По основната тема - няма как да взема становище. Дъщеря ми спи сама в стая от ден 1-ви, никога не е приспивана на ръце /държа дебело да подчертая, че не съм я оставяла да реве, за да се случи това, просто не й създадох такива навици/, никога не е била залепена за мен или друг член от семейството ни. Никога не ми се е налагало да пренебрегвам чисто женските си нужди от фризьор или масаж, защото съм майка и детето ми не може без мен. Беше много спокойно бебе и мисля в голяма степен това се дължи на факта, че аз бях спокоен, доволен и наспан родител.

Сега съответно е уверено и самостоятелно 6-годишно човече.

# 97
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
На 4 месеца не знам  каква самостоятелност можеш да изискваш от бебето ти  Thinking. Има много време докато започне да се заиграва само.

Ами не е точно така. Моето бебе прекара първите си два месеца като висеше на гърдите ми по 20 часа на денонощие и спеше само в ръцете ми през деня. Но оттогава насам си е напълно самостоятелна, колкото може да се твърди това за едно бебе  Simple Smile- между храненията и спането си се занимава предимно сама; дали в кошарата, на шезлонга или на спалнята, няма значение- сменям различни играчки, а самата тя открива различни неща по тялото си  Laughing и се занимава съвсем сама наистина много продължително.
Когато й се доспи, започва да си пее приспивно и след не повече от 10 минути е готова. Без намеса от моя страна. На гърда не е заспивала от периода на коликите.

Но, разбира се, зависи изцяло от детето. Каката не беше такъв тип- тя искаше постоянно някой да я занимава, да й се маймуни насреща, заспиваше само гушната или държейки нечий пръст, после спа при нас на спалнята, докато не стана на 2 години...

# 98
  • София
  • Мнения: 30 272
моят син тепърва започва да се заиграва сам и да не ме търси всяка секунда. Аз лично не смятам, че бебе на 4м може да е самостоятелно, но всеки си има виждане.
Да, когато си свикнал да ходиш всеки ден с маникюр, педикюр, прическа и грим е трудно да свикнеш, че няма да е така всеки ден по време на майчинството, но всяко нещо иска жертви, освен това понякога може да се отделя време и за такива начинания.
Всеки подрежда сам приоритетите в живота си и е важно обаче да се съобразява с тези на другите или поне да ги уважава  Peace

# 99
  • Мнения: 46 657
...Самостоятелността не се учи, заложена е...

Смея да не се съглася с тази теза ...
Сега съответно е уверено и самостоятелно 6-годишно човече.

Възможно е, аз споделям наблюдения в/у децата около мен, самата себе си и моето дете, с теб сме си гледали децата по коренно различен начин, а резултатът е един и същ, всъщност това е важното Peace

Общи условия

Активация на акаунт