Пихте ли вода след секциото?

  • 19 762
  • 147
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 180
Да пих вода след около 4 часа след секциото.Със спинална анестезия бях, май така се казваше.Казаха ми да пия колкото може повече вода за да избегна болките в главата.Наистина нямах болки в главата, които се пораждали от упойката.

# 31
  • Мнения: 31 339
Пих вода няколко часа след секцио с пълна упойка. Не се препоръчва пиене на вода непосредствено след пълна упойка, защото може да се повръща.

# 32
  • Мнения: 860
Да пила съм, бях със спинална имах и банки включени. Не помня точно колко часа след това ми донесоха водата да пия.  newsm78 Просто бях развълнувана да гледам бебето, и часовете ми се сливаха Embarassed

# 33
  • Мнения: 1 447
Мисля,че около 7 часа след секциото/ с пълна упойка/ пих вода,но на малки глътки.На мен никой не ми каза да си приготвя вода.

# 34
  • Мнения: 179
Бях с пълна упойка и тези които също са били така знаят за оная кашлица която те раздира,имах едни храчки едва дишах,като се събудих поисках вода и жената в реанимацията ми напълни едно малко шишенце от системите с вода и ми сложи една сламчица вътре понеже ме оперираха в 18 след обяд прекарах нощта в реанимацията и цяла вечер пиех по малко водица.

# 35
  • Мнения: 81
Зависи от упойката  Peace Първия път раждах със спинална и ме караха да се наливам яко с вода .Втория път с неуспешна спинална ...и или са ме приспали ,или съм припаднала незная ,но като се освестих след 2часа пак ме караха да се наливам с вода ....Но пък ми е правена лапароскопия с пълна упойка(някакъв газ) и тогава не ми даваха вода около 20часа след това  Peace.

# 36
  • Мнения: 9 488
Бях с пълна упойка и тези които също са били така знаят за оная кашлица която те раздира,имах едни храчки едва дишах,като се събудих поисках вода и жената в реанимацията ми напълни едно малко шишенце от системите с вода и ми сложи една сламчица вътре понеже ме оперираха в 18 след обяд прекарах нощта в реанимацията и цяла вечер пиех по малко водица.

Това в следствие от интубация, а тя не е задължителна Peace

# 37
  • Мнения: 466
Аз не зная за секцио с пълна упойка и да не е имало интубация...Ако няма интубация как ще дишаш ?

# 38
  • York
  • Мнения: 826
Аз не зная за секцио с пълна упойка и да не е имало интубация...Ако няма интубация как ще дишаш ?

Peace
По нагоре писах, че ми даваха да пия вода, но сега и ще добавя, че бях с пълна упойка.

# 39
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Дишаш си като пич - през носа  Laughing Имала съм 2 аборта по мед. причини с пълна упойка и не са ме интубирали. При секциото интубират (доколкото знам) като един вид презастраховка ако нещо се обърка и да могат да реагират по-бързо.
Явно даването на вода зависи от вида упойка и от ... болницата  Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 462
Аз също раждах със спинална упойка. Тук четох за страшните главоболия и се заредих с вода. Е да ама не ми разрешиха да пия първия ден. Само глюкоза ми вливаха, ядене и пиене на следващия ден. Е, на втория ден вече имах такова главоболие, че ревах повече, отколкото като ме раздвижваха.  Shocked Няма такава болка ви казвам. И акушерките само ми се подхилкваха и ми казваха: Нали знаеш защо те боли така? От упойката, естествено.  ooooh!

# 41
  • Мнения: 101
Първият път раждах в Шейново с епидурална упойка и ми дадоха да пия вода веднага след като ме закарах в реанимация
Второто секцио беше със спинална в Майчин Дом и вода пих на 6-я час след операцията

# 42
  • София
  • Мнения: 254
да, 2 часа след операцията ми разрешиха да пийна малко вода. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 571
Пих водa.Нямaше и половин 4aс и ве4е се нaливaх.Изпих зa тези 24 4aсa в реaнимaция сигурно 10 литрa.Бях тоооолковa жaднa,4е не можех дa се спрa просто Embarassed
Бях и 4елa,4е е мн вaжно дa пиеш водa след секциото зa дa предотврaтиш евентуaлното глaвоболие зaрaди упойкaтж
п.с товa зa дишaнето...еми пълнaтa упойкa си е просто..зaспивaне.Нощем кaк не спим интубирaни.....

# 44
  • София
  • Мнения: 813
Много вода изпих около час два след секциото. Но то и такава жад ме беше налегнала. Главоболие нямах  Peace

Общи условия

Активация на акаунт