Страх от болка

  • 13 635
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 844
Ох,да ви споделя,че аз след малко отивам на зъбар и изпитвам отвратителен страх. Mr. Green Cry

# 46
  • Мнения: 1 253
Много хора са така. Има свестни зъболекари, които имат специални програми и подход за хората с такава фобия. Не си изключение; просто си намери твоя зъболекар.

Мен пък ме е страх от упойката; ставало ми е лошо. 100 пъти предпочитам болката и минавам за смелчаг, дават ме за пример на другите пациенти. Истината е, че много ме е страх от упойката и търпя.

# 47
  • Мнения: 230
Отиди на хомеопат! Ще започнеш направо да обичаш игли, само не прекалявай с татуировките Laughing

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 110
ах моя най-голям ужас - зъболекар! и след няколко часа трябва да отивам  Praynig незнам дали има човек който да го е страх повече от мен,направо панически ужас изпитвам,стискайте палци да оцелея

# 49
  • Мнения: 1 788
Давай по-смело... Както казват хората - за да победиш страха, изправи се лице в лице с него!
Моли се да не ти се налага да свикваш с игли, зъболекари, лекари и процедури...
Защото реално - с всичко се свиква.
Лично аз, нямам никакъв страх от каквото и да било, свързано с лекари. И даже съм доста търпелива на болка. Което от друга страна - никак не е хубаво.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Давай по-смело... Както казват хората - за да победиш страха, изправи се лице в лице с него!
Моли се да не ти се налага да свикваш с игли, зъболекари, лекари и процедури...
Защото реално - с всичко се свиква.
Лично аз, нямам никакъв страх от каквото и да било, свързано с лекари. И даже съм доста търпелива на болка. Което от друга страна - никак не е хубаво.
февруари се изправих пред този страх,сега пак,не мога да го преборя.Аз знам и от къде идва,като дете ми вадеха нерв и се работеше без упойка няма да ви казвам какъв ужас изживях тогава,изживявам и сега.По-късен етап старата ми некадърна зъболекарка,се държа супер унижително с мене "кво се лигавиш,стегни се!" и ужким като дигна ръка трябваше да спре,е да ама не спираше /работеше пак без упойка/.От тогава ми е останала доста сериозна фобия,не съм яла цял ден,треперя цялята,и замръзвам-незнам има ли общо псоледното с фобията...

# 51
  • Мнения: 1 788
Недей така, де! Замисли се за това, че от този страх и стрес, който преживяваш, може да си докараш нещо много сериозно, за което ще трябва да изтърпиш доста повече разхождания по лекари, например.
И на мен ми вадиха веднъж нерв, без упойка. При мен се случи така, защото опита да го умъртви, но не успя - болеше ме зверски. А трябваше да пътувам и нямаше как - сама пожелах да го дръпне без упойка. Чувството е, все едно, че ти вадят част от мозъка през устата  Joy Но е за кратко и бързо се забравя Simple Smile
А има и къде-къде по-гадни неща от това...

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 110
така е! но все пак ми е трудно си контролирам страха

# 53
  • Мнения: 1 318
Като дете бях ужасно любознателна и не изпитвах страх от инжекции, по-скоро някакъв медицински интерес  Mr. Green Когато в училище ни ваксинираха, влизах първа в кабинета и изобщо не ме беше страх. Така години наред бях пример за всички по-плашливи... Но, миналата година се наложи да ми вземат кръв от вената за изследвания. Влязох в кабинета, седнах и ми стана лошо... абе, направо си пребелях. Сестрата усети, че не ми е добре и беше много внимателна. Не можах да си обясня какво ми стана тогава.
Към зъболекарите имах фобия, причинена от спомените от ученическите ми години - как идваха да ни привикват по номера и оправяха здрави и болни зъби. Тогава една зъболекарка дори ми сложи специална шина, за да си държа устата отворена и за един ден ми направи 3 пломби. Помня, че след този случай, когато са ме викали до зъболекарския кабинет, просто бягах и не влизах там.
Да е жива и здрава моята зъболекарка, от 4.клас ходя при нея, цялото ми семейство също. Тази жена съм я признала за специалист, работи много внимателно, винаги обяснява какво точно ще прави на зъба. Дори баща ми, бъзльото у нас, ходи профилактично при нея  Grinning

# 54
  • Мнения: 1
олеее значи не съм единствена! имам чувството че тази тема е писана за мен. от една страна се успокоявам че не съм изолиран случай и че не само аз изпитвам тази непреодолима фобия(симптомите ми са същите панически страх,сърцебиене,изпотяване, притеснение,нежелание за повторно ходене, гадене и т.н.)от друга страна факта че има и други като мен не прави болката ми по-малка. Знам че това е и вследствие на първата ми некадърна зъболекарка,която на всичкото отгоре и недовиждаше.....!!! newsm47

# 55
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
на мен последния път ми сложи някакъв крем и ми изтръпна страната като при упойка.Нямаше инжекция

какъв е този крем?

Цитат
Към зъболекарите имах фобия, причинена от спомените от ученическите ми години - как идваха да ни привикват по номера и оправяха здрави и болни зъби. Тогава една зъболекарка дори ми сложи специална шина, за да си държа устата отворена и за един ден ми направи 3 пломби. Помня, че след този случай, когато са ме викали до зъболекарския кабинет, просто бягах и не влизах там.

Само като се сетя и лошо ми става

# 56
  • Мнения: 215
Ами предполагам е пак някакъв вид анестезия,но под формата на крем

# 57
  • Мнения: 262
Никога не съм имала страх от зъболекари, може би защото майка ми работеше дълги години в стоматология Simple Smile
като дете сама си ходех на зъболекар Simple Smile
А в днешни дни пък от болката заспивам newsm78
нещо не съм наред явно  Laughing

# 58
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Изключително много зависи от зъболекаря, да ви кажа.
В началното ми училище имаше една, която направо ми съсипа зъбите, освен че изглеждаше ужасяващо и се държеше като фелдфебел.
После през 90-те когато нямаше грам материали за нищо се получи така, че заради един мъдрец попаднах на 13-ия етаж на Медицинска академия, дезинфекцираха с калиев перманганат, рязаха ми венец на живо, исках просто да умра и да се свършва.
От едно 10-12 г. си открих страхотна стоматоложка, която ми е нещо като компенсация за всички преживени ужаси, направо с кеф ходя при нея, а и сума народ съм й изпратила, всички са доволни.
Освен професионализъм, и подход трябва също.

# 59
  • Мнения: 5 370
Трамелчева, приятелко, ако съм ти мила, моля, прати ме при нея, щото ще остана без зъби.
Особено ако работи с упойка.

Общи условия

Активация на акаунт