Страх от болка

  • 13 637
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 100
Винаги ми е бил странен и необясним страхът от зъболекари - повече ме е страх да не остана без зъби, всичко друго се преживява. Даже допотопното лечение без упойка изтърпявах и то при положение, че стартирах много печално с първата си пломба. Бях на 18 години, все не ми се  отделяше време за зъболекар и кариесът се превърна в пулпит - умъртвяването на нерви и почистване на корени без упойка е нищо в сравнение с йонофорезата - пускане на слаб ток в зъба, боли неописуемо, а трябваше да ходя доста пъти. Оттогава бягам при зъболекар и за най-малката нередност. Вече едва ли има зъболекар, който да не слага упойки, така че, не се плашете. Peace

# 61
  • Мнения: 1 253
Аз ще ви препоръчам и моя зъболекар, д-р Тянков, виждала съм го да пише тук преди време.
http://www.alphadent-bg.com/

На мен той ми реши огромни притеснения, проблеми натрупвани с години и прекрати дълго търсене на зъболекар.

Като човек е страхотен, помогна ми да се справя с всички страхове и притеснения. Има общ кабинет със съпругата си, накрая направо ми беше приятно да ходя там. Освен това ми е правил кажи-речи всичко: пломби, коронки, дълго лечение на зъб, който според други трябваше да се вади, имплант, вадене на зъб.... Харесва ми отношението му към работата, както и крайния резултат. После пътувах доста и ми се е налагало да ходя на друг зъболекар, който потвърди, че работата е свършена професионално.

Естествено, аз споделям моя опит. Не смятам, че правилния зъболекар за мен, задължително е правилен за друг. Честно казано, едни големи поразии преди ги свърши една жена, която много ми я бяха препоръчали...

Моят съвет е да се срещате с няколко зъболекари, докато решите с кой ще се чувстате най-спокойни, който ви е на стравнително удобно място, на който може да се доверите.

Наистина е важен подхода на зъболекаря. Според мен добрите знаят за фобиите на хората и са подготвени да се справят с тях.

# 62
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Трамелчева, приятелко, ако съм ти мила, моля, прати ме при нея, щото ще остана без зъби.
Особено ако работи с упойка.
Работи и с касата даже, та ще си вземеш полагаемата се за годината пол'вин пломба да не ти се губи Laughing
Щом и кривият ми мъж, дето на всичко и всеки намира маХна остана доволен, няма начин ти да не.
Пиша ти координати на лични.

# 63
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Вече има и зъболекари, които работят с лазер. Аз лично не съм ходила, но от позната знам, че не боли, но отнема повече време и разбира се, е по- скъпо.

# 64
  • Мнения: 215
ееееее,ти ме разби,работели с лазер,че то това сигурно от 20г го има

# 65
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Не знам от колко години го има, но в частните стоматологични кабинети в Бг го има от 2-3 години. И със сигурност нямам познат, на който преди 20 год. да са му работили зъбите с лазер.

# 66
  • Мнения: 122
Не, изобщо не ме е страх от болка. Да, имам фобия от стоматологични манипулации, страхотна и непреодолима, толкова крайна, че последния път, когато отидох на гости на мой приятел (стоматолог), просто припаднах в кабинета, не знам може би от миризмата или от обстановката, или звука на машинката, но ей така се строполих на земята Embarassed, след като ме свестиха , настана паника, защото цялата бях на едни големи плюски по цялото тяло, които естествено веднага "минаха" след като съпруга ми се усети да ме изнесе от кабинета ooooh!. Повярвайте не е лигавщина, смея да твърдя, че имам доста висок праг на болка и да, раждала съм, но ако трябва да избирам между: 1 час при зъболекар или 20 часа раждане на бебе, тежащо 4.200, без да се замисля бих избрала второто.  Crazy

# 67
  • София
  • Мнения: 4 063
Патентът на "твърдите" лазери(за работа върху зъби) е от 98г. Мисля, че за пръв път беше показан апаратът през 2001 на изложението в Монреал. Рално започват да навлизат след това, в България-от няколко години. За съжаление болка все пак има. Няма ги вибрациите и звукът от машината, което за много хора е основният стресов фактор.  Wink

Често се бърка лазер с ултразвук, а нямат нищо общо.  Peace

# 68
  • Мнения: 72
Ох,ако изживяваш ужас при взимане на кръв,не знам какво ще правиш докато те татуират.Хич не е шега тая работа,и отнема доста време,но може да има вече ефикасни обезболяващи

# 69
  • Мнения: 1 100
А чували ли сте за зъболечение с озон? Открих го, докато търсех детски стоматолог. Нямало абсолютно никаква болка, не се пробива и пили зъба, озонът прочиствал бактериите и емайлът се възстановял сам - нямало нужда от пломба. Смятам да го изпробваме при нужда.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 839
Аз съм като Ежика, с разликата, че припадам от игли, вземане на кръв и т.н., а от зъболекар не ме е страх (стига да не ми развее някоя игла под носа).
Мислех си ,че с годините ще преодолея този страх от манипулации с игли, но става все по-лошо... В резултат на това всяка година ходя на зъболекар, но не помня от кога не съм давала кръв за изследвания ...  Rolling Eyes тази паника наистина трябва да се контролира някак си, може би с помощта на психотерапевт... Осъзнавам, че  е тъпо и детинско, но ....

# 71
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
   При мен е точно обратното: мога да давам кръв до безкрай, даже гледам, но при зъболекар ще отида, когато вече наистина не се търпи. В момента имам повод, но имам чувството, че страхът от болката от зъболекаря блокира болката от зъба, и така вече две седмици...

# 72
  • Мнения: 122
Най-интересното при мен е, че не е страх от евентуалната болка, която би ми причинил стоматолога. Луда работа. Винаги, когато зависи от мен, отказвам упойка, но самата мисъл за подобна манипулация ме побърква. Признавам, че е болестно състояние. Май започнахме яко да спамим, аз предлагам ние - откачалките да се изнесем в отделна тема Crazy

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 839
Забравих да кажа, че си пробих ушите на 20 г. за първи път(ясно защо чак тогава) и ... естествено припаднах 2 пъти. Манипулацията беше с пистолет, а като знам, че едно време се е правило просто с игла и конец... #Crazy
От друга страна , когато се нараня при падане например и ми тече кръв и се подува, стискам зъби и наистина нищо ми няма, при положение, че болката е много по-голяма, кръвта повече  Rolling Eyes
 Всичко е самовнушение, глупав страх и паника.

# 74
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Имах страх от игли и болката,която ще изпитам,след като ме боцнат.....преодолях го.
Тъй,като имах здравословни проблеми,5 дълги години се влачих от доктор на доктор,що кръв са ми взимали(при положение,че вените ми не се виждат и почти винаги се налагаше да ме боцкат по няколко пъти,докато улучат вената),що лекарства, само аз си знам.Мина време и започна да не ми пука,как,кога и къде ще ме боцнат тоя път.
Същото е и със зъболекарят.

Мъжът ми обаче,има панически страх от игли и изглед този страх да изчезне, няма. Simple Smile
Всичко обаче си е до нагласата на човек явно.

Общи условия

Активация на акаунт