Как се карате с милото?

  • 5 648
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 175

 Като се наприказва мъжа ми и му мине, после аз си казвам какво мисля и ме чува!
Точно така става и при нас Mr. Greenмоя мъж е по-избухлив и в яда си казва много глупости,които принципно не мисли,затова го оставям да "изпусне парата" и чак когато видя,че се е успокоил,казвам каквото имам да казвам.Няма смисъл когато е ядосан да му влизам в тона и да му отвръщам с обиди и заяждане.В крайна сметка почти винаги става на мойто Sunglasses

Същата съм.
Но ние никога не сме се карали - ако ми повиши тон - правя му забележка и го имитирам - а той избухва в смях и всичко минава..Повеето случаи когато крещи, е свързано с бизнеса - и тогава го изчаквам, а после си действам..Wink

# 46
  • Мнения: 723
Рядко се караме, но когато се случи, аз съм доста по-темпераментна и от мен идват по-крайните действия. Само ако повиши тон, аз повишавам 5торно и не млъквам. 1 път съм го удряла даже.
Напоследък обаче се опитвам ако има проблем просто да си мълча, така или иначе ако ме засегне с нещо ми става тъпо и не ми се говори. Когато ме попита какво ми е - му обяснявам най-спокойно, той се извинява и толкоз - доста по-ефективна стратегия.  Така не провокирам агресивност у него, а по-скоро загриженост за това, което ме е засегнало или наранило.

# 47
  • Мнения: 122
Рядко се караме, но когато се случи, аз съм доста по-темпераментна и от мен идват по-крайните действия. Само ако повиши тон, аз повишавам 5торно и не млъквам. 1 път съм го удряла даже.
Напоследък обаче се опитвам ако има проблем просто да си мълча, така или иначе ако ме засегне с нещо ми става тъпо и не ми се говори. Когато ме попита какво ми е - му обяснявам най-спокойно, той се извинява и толкоз - доста по-ефективна стратегия.  Така не провокирам агресивност у него, а по-скоро загриженост за това, което ме е засегнало или наранило.
Цитирам само този пост,( нищо лично), по-горе има още подобни, но ще стане голям чаршаф, затова. То тука се пита как се карате, а не как да си изманипулираме милото, то няма нужда да си доказваме колко сме велики ние жените и как всичко можем да постигнем.
 Колкото до въпроса: Как се караме ? Ми шумно. Но то нашето не е каране, ами спорене, ма люто, за всичко, за квот се сетите, като играта на табла ни е, традиция. Ако някой непознат ни слуша, ще си помисли " тия, ей ся на, са избиха" Да ама, тц, даже не сме се щипали, скубали и плюли, да не говорим за обиди или посягане.

# 48
  • Мнения: 925
A_vagabоnd добра стратегия  Thinking обаче аз съм лесно запалима, но се старя да не викам, то и нашето е спор май, не се обиждаме  Naughty и не се бием  Joy Joy Joy

# 49
  • Мнения: 884
Рядко се караме, но когато се случи, аз съм доста по-темпераментна и от мен идват по-крайните действия. Само ако повиши тон, аз повишавам 5торно и не млъквам. 1 път съм го удряла даже.
Напоследък обаче се опитвам ако има проблем просто да си мълча, така или иначе ако ме засегне с нещо ми става тъпо и не ми се говори. Когато ме попита какво ми е - му обяснявам най-спокойно, той се извинява и толкоз - доста по-ефективна стратегия.  Така не провокирам агресивност у него, а по-скоро загриженост за това, което ме е засегнало или наранило.
Цитирам само този пост,( нищо лично), по-горе има още подобни, но ще стане голям чаршаф, затова. То тука се пита как се карате, а не как да си изманипулираме милото, то няма нужда да си доказваме колко сме велики ние жените и как всичко можем да постигнем.
 Колкото до въпроса: Как се караме ? Ми шумно. Но то нашето не е каране, ами спорене, ма люто, за всичко, за квот се сетите, като играта на табла ни е, традиция. Ако някой непознат ни слуша, ще си помисли " тия, ей ся на, са избиха" Да ама, тц, даже не сме се щипали, скубали и плюли, да не говорим за обиди или посягане.
Майка ми и баща ми се карат така. Веднъж след един ремонт у дома, докато постилат килимите в хола, така жестоко се разправяха кой накъде да дръпне, че през прозореца ги чула съседка. Изплашила се жената че се избиват, и решила преди да се обади в полицията да дойде да види какво става-е, завари ни на кафе и на сладки приказки вече.
 А ние се караме много, много рядко, но качествено /не сме се били още/
. Обикновено след това не си говорим от няколко дни до няколко месеца /работим заедно и е много трудно пред клиентите всичко да изглежда О.К./.След известно време този, който е прекалил , се извинява, нещата се изясняват и така.При по-дълги периоди за другия обаче е "пирова победа".Забелязала съм, че най-горещите скандали стават, когато дълго някой от нас е премълчавал нещо, просто в един момент ти пада пердето и се започва.
 Преди време си дадох сметка, че когато се караме , единствено аз обиждам, и това дава повод на съпружието накрая да измести центъра на спора и да се изкара жертва.Така че вече не обиждам, но съм овладяла един "специален" тембър на гласа си-тихо, спокойно и леко нагло. Той пък умее да наглее само с поглед, изобщо малко като деца се караме, ама пък за 13 години се случва твърде рядко /за съжаление последния път беше преди две вечери-още не си говорим/.

# 50
  • Мнения: 723
Е аз обяснявам точно как протича една наша караница, а не как го манипулирам.. като се ядосам последното, за което мисля е как да манипулирам някой - само пуфтя и викам   hahaha
И еволюцията на караниците ни съм описала, т.к. напоследък реших, че мога да си спестя цирковете и да разрешаваме споровете по по-елегантен начин. И пак - при нас спорове има изключително рядко   Peace

И нещо друго - никога не съм го разбирала това, че секса след скандал бил много готин.
Аз ако съм имала скандал с него, въобще не мога да го търпя пред очите си, камо ли да тръгна секс да правя с него.. доли да сме се разбрали и да сме се извинили и т.н. пак ми е едно такова - не искам да ме доближава дори..  Как го правят хората това не знам  Thinking

# 51
  • София
  • Мнения: 1 176
И нещо друго - никога не съм го разбирала това, че секса след скандал бил много готин.

Аз дори не знам как имат желание за секс. Толкова съм дръпната след скандал, че секс е последното, което ще се случи.

# 52
  • Мнения: 153
Напоследък обаче се опитвам ако има проблем просто да си мълча, така или иначе ако ме засегне с нещо ми става тъпо и не ми се говори. Когато ме попита какво ми е - му обяснявам най-спокойно, той се извинява и толкоз - доста по-ефективна стратегия. 
съгласна съм  Wink но искам да те питам .... минава ли ти напълно след като се извини ?

# 53
  • Мнения: 4 569
Напоследък обаче се опитвам ако има проблем просто да си мълча, така или иначе ако ме засегне с нещо ми става тъпо и не ми се говори. Когато ме попита какво ми е - му обяснявам най-спокойно, той се извинява и толкоз - доста по-ефективна стратегия. 
съгласна съм  Wink но искам да те питам .... минава ли ти напълно след като се извини ?
Начина на A_vagabоnd е много ефективен.Като си замълчиш /а той очаква да му крещиш/ печелиш малко психологическо предимство-той е изненадан.И понеже незнае какво си мислиш и започва той да говори и да се извинява.

# 54
  • Мнения: 153
разбира се че е ефективен  Wink ... но аз питах друго .... какво чуства тя вътре в душата си когато той и се извини  newsm78 ... забравя ли напълно случая или остава нещо в душата ? ... айде сега бях по подробна  Laughing .. дано ме разберете

# 55
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 310
Аз ако не се разкрещя с пълно гърло ще се спукам. И тогава публиката се изнизва.

# 56
  • Мнения: 4 569
Понеже и аз постъпвам като  A_vagabоnd мога да ти кажа за мен.Когато той почне да говори защо,как,какво го слушам внимателно и спокойно и се замислям дали аз не бъркам или защо той иска по определен начин нещо.
На мен като/ако ми се извини не ми остава обида.Напротив доволна съм.Може и да стане неговото,може и мойто да е но поне е изяснено всичко.
Ashanti79,ти постъпваш ли така и как се чувстваш след това?То си зависи и от жена,и от отношенията и т.н.Различно е...

# 57
  • София
  • Мнения: 8 044
Единадесета година сме заедно и не се караме в общоприетия смисъл, мразя скандалите, той - също... Ако противоречието е по-сериозно и не може да се обсъди без ескалиране на емоциите, отивам да спя. Като се наспя, ставам по-конструктивна и диалогична.  Обикновено подбирам момента, в който да изложа доводите си, за да е склонен да изслуша и да вникне в тезата ми.

# 58
  • Мнения: 153
Естел  Wink
при нас еееее.... доста по различно .... но конкретно на въпроса ти ....
по серизоните скандали са ми останали за цял живот ... помня като слон ... но пак казвам по сериозните .... за тва и питах има ли начин за справяне с тая моя лоша памет  Laughing ? Верно че аз се понаучих от него ... той е така сега и аз  Rolling Eyes
Иначе долу горе е така като при вас .. като се изясним ...... биваме

# 59
  • Мнения: 2 139
Единствено аз мога да повиша тон за нещо, което говори лошо за мен!Той е дипломат!Напоследък се опитвам да говоря по-тихо и с доводи за нещата.Получава се и съответно няма караници Peace

Общи условия

Активация на акаунт