Нашата VeselaFerma.com - тема 1

  • 16 379
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Ами нищо конкретно за сега. просто питам за да се знаем. Simple Smile
Ние тука сме си като фермерски клуб "БГ-Мама"  hahaha , та трябва да се поопознаем. Wink
Снощи примерно разбрах, че аспержата дава НАЙ-МНОГО точки при садене от всички растения до 22 ниво, а по доходност само "Детелината" я бие, т.е. аспержата е на второ място по доходност от растенията и то даже без да надвишава пазарната цена тази в "Магазина".  Money

Между другото да ви разправям една моя случка с играта преди около месец - някакъв "новобранец" (доста нива под мен) ми беше налучкал паролата в играта (тук вината си е моя понеже беше детински лесна наистина  Whistling ). Та влизам аз към 12 ч. да погледна как е реколтата и гледам всички , ама ВСИЧКИ продукти от по-ниските нива, до последната бройка ми ги няма  #Crazy  Laughing
Естетсвено веднага писах на поддръжката с формата за "измама в играта" и след няколко обменени писма се разбра кой е играча който ме беше обрал (всичко им се пази в базата данни все пак)...Нещастника си беше пратил на неговия акаунт всичката ми реколта за по 0.01 кД на бройка.  #2gunfire
Естествено беднага му беше изтрит акаунта по мое нареждане!  Mr. Green Хи-хи..

Последна редакция: вт, 17 авг 2010, 10:27 от jelly_ask

# 16
  • Мнения: 84
За детелината май не бях забелязала да е доходна, но от фуражното цвекло бях доволна  Simple Smile
Аз сега сея и тиквички /освен аспержи/. Не зная да има мисия с тях /-тиквичките, де/, но много бързо ми ги изкупуват. И доста се печели от тях - около 2 500 до 2 900 от 1 поле  Laughing

Последна редакция: вт, 17 авг 2010, 10:39 от elly76

# 17
  • Мнения: 2
Детелината е най-доходна понеже пазарната й цена доста надвишава тази в магазина. Имам си едно тулче, с което смятам всичко. Simple Smile
За тиквички не мога да ти кажа - понеже още не съм достигнала нивото им и няма как да изчисля. Simple Smile Но мисия с тичкивички със сигурност мога да ти кажа че има чак в: 58 мисия; 103700 x Тиквичка, но никой играч не е стигнал до там. ALLCO като го гледам е на 36-та мисия, той е най-напред.
Но може би в клубните мисии може да се иска доста от тях Simple Smile или пък "селяните" им искат на хората... знам ли Simple Smile
Аз примерно произвеждам само яйца, мед, рапица и метличина. Всичко друго купувам от магазина или пазара.  Grinning
Ели, ти си Био-Фермер (24), така ли? Simple Smile

Последна редакция: вт, 17 авг 2010, 11:40 от jelly_ask

# 18
  • Мнения: 84
О, открила си ме в играта  Laughing да, същата А твоя ник, как е?

# 19
  • Мнения: 84
А това не ви ли се струва като кражба на Име и Парола, уж че ще получиш безплатни кредити   newsm78 youtube.com/watch?v=teFiSAd0suw

# 20
  • Мнения: 93
Аз в момента съм на 16-то ниво. Имам 4-ри ниви и един кокошкарник с 5 кокошки. С точките се придвижвам напред, но пък бързам да изпълнявам мисиите по-бързо и всичките ми пари отиват там... което ме кара да чувствам сякаш буксувам на едно място.  Tired Днес минах 17-та мисия. Нямам търпение да мина 23-та, за да си взема 2-ра ферма. Втората ферма мисля да я направя без ниви... само животни и кухни.

# 21
  • Мнения: 2
Видеото е изтрито  newsm78 Какво имаше в него?

Иначе да ви кажа един трик против "хакери": там където си редактирате профила (снимката на прасенцето до договорите) има две отделни полета за "име на ферма" и "име на потребител". Може да си смените името на фермата да е съвсем различно от потребителя ви за вход, защото иначе сте много изложени на хакерските атаки - имат ви потребителя (от Статистиката) и само трябва да ви намерят паролата.  #Cussing out
Щом си смените името на фермата - на пазара и в Статистика-та ще излиза вече само името на фермата ви!
А влизате в акаунта си със старото си потребителско име (не с новото име на фермата!!!)
Така никой хакер не знае че името "X" същесвува като потребител и ще трябва да отгатва и юзъра ви, освен паролата ви!!!  Wink  Hug

А това не ви ли се струва като кражба на Име и Парола, уж че ще получиш безплатни кредити   newsm78 youtube.com/watch?v=teFiSAd0suw

Последна редакция: ср, 18 авг 2010, 11:40 от jelly_ask

# 22
  • Мнения: 84
Ами във видеото се описва последователно какво да направиш, за да се сдобиеш с безплатни кредити. Т.е. на посочен e-mail се праща - 1. името ти, 2. паролата ти и 3. колко кредита искаш да получиш  Laughing

Е, щом се иска и парола, всеки може да се сети какво ще остане във фермичката  след източването й  Laughing

# 23
  • Мнения: 2
Облаче , един съвет , ако приемаш разбира се Simple Smile - разшири си кокошарника, до 15 кокита! Дава СУПЕР много точки , защото с това темпо (полета и само един неразширен кокощарник) скоро няма да може да стигнеш 22 ниво, за да минеш мисията която дава право на втора ферма. Остави за малко мисиите, за да имаш парички за разширението.
Даже бутни едно от полетата и си направи втори кокошарник, и него го разшири също bouquet

# 24
  • Мнения: 84
Става нещо много интересно в играта - пускст тестов град 1 и град 2 ...  newsm68

Град 1 е познатият ни с пазара, железарията ...
А град 2 е съвсем нов и различен, но не мога още да го разгледам.

Последна редакция: ср, 18 авг 2010, 11:51 от elly76

# 25
  • Мнения: 84
Познатият ни вече 1 град ще се казва Мууград, а новият - Пондингтън  newsm53 В него ще има

Мелница, Продавач на рецепти и риби

Ще копирам малко инфо  newsm03

Използвайки автобусната спирка в първото село, можете да отидете в друго село веднага щом достигнете ниво 8.

Мелница

Във второто село, ще откриете мелница, която е фиксирана сграда за производство, т.е. не е нужно да я строите.

За да започнете да произвеждате ви е нужна рецепта. Можете да закупите рецепта от продавача на рецепти, който също се намира във второто село.

Рецептите винаги използват три различни съставки. Когато рецептата е готова, вие ще получавате сила, която ще бъде показвана под вашата фермерска къща и може да бъде активирана само с едно натискане по всяко време.

Продавач на рецепти

Тук можете да закупувате рецепти. Продавача показва само по три рецепти на ден. Ако искате да закупите друга рецепта можете произволно да разбъркате трите рецепти чрез заплащане на един Кредит.

Рецепти

Закупените рецепти могат да бъдат "приготвени" в мелницата. Веднага щом са готови те ще се покажат в рафт под вашата първа фермаm, от където можете да ги активирате.

Всично на всичко има 20 различни рецепти, с три различни ефекта. Наблюдавайте за тези разлики, има сила за точки, жътва и продукти.

Сила за точки:
Когато жънете вашето поле, растенията са отбелязани с точкови бонус за определен период от време. Моля имайте в предвид, че трябва да активирате силата преди да започнете да сеете.

Сила за жътва:
Ще имате по-голяма реколта за определен период от време. Също е нужно да активирате силата преди да сеете.

Сила за продукт:
Когато е активирана, ще получите продукти направо във вашия рафт. Всяка закупена рецепта и сила може да се използва само веднъж.

Продавач на риба

Продавача на риба ви продава декоративни рибки за вашата ферма. Колкото повече купувате, толкова по-скъпи ще стават те.

Моля забележете: Храната за риби може да се закупи само от пазара или чрез рецепта

# 26
  • Мнения: 2
Дам, аз четох за този ъпдейт във ФармПедията, но се чудих кога ще го пуснат и при нас.  newsm53
Ели, може да разгледаш и втория град вече..интересен е Simple Smile

# 27
  • Мнения: 84
... Мммм да ... И вече си поръчах Италианска салата  smile3508

# 28
  • Мнения: 93
Облаче , един съвет , ако приемаш разбира се Simple Smile - разшири си кокошарника, до 15 кокита! Дава СУПЕР много точки , защото с това темпо (полета и само един неразширен кокощарник) скоро няма да може да стигнеш 22 ниво, за да минеш мисията която дава право на втора ферма. Остави за малко мисиите, за да имаш парички за разширението.
Даже бутни едно от полетата и си направи втори кокошарник, и него го разшири също bouquet

Mного ти благодаря за съветите!   bouquet Hug

# 29
  • Мнения: 2
... Мммм да ... И вече си поръчах Италианска салата  smile3508

Каква сила ти дава Италианската салата? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт