Нашата VeselaFerma.com - тема 1

  • 16 383
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 84
Каква сила ти дава Италианската салата? Simple Smile


За период от 48 ч сеене на спанак ми дава +1 бр. допълнително, т.е. вместо по 4 бр. ще имам по 5 бр.
Много е подходяща за изпълняване на мисия със спанак. Също пише, че дава 3900 точки, но дали при активиране на Силата или при жънене - не ми стана ясно. Ще следя  Simple Smile


Също си взех Аспержи а ла мейсън   newsm47  и ще получа 68 Кашкавала, без точки  Sad .Тях, обаче още не мога да активирам в мелницата, тъй като е заета с Италианската салатка   chef

# 31
  • Мнения: 2
Снощи падна голямо пресмятане и установих че "Печени картофи" е рецептата с най-голяма печалба (май беше 4000 кД печалба). А с "Италианската салата" май излизаш на минус около 400 кД ... ooooh!  Rolling Eyes.
Аз днес си купих три "печени картофа"  Mr. Green да си имам  Laughing

Разбира се, не споменавам нищо за рецептите за храна на рибки, понеже в момента цената на храната на пазара е "нереална" (и изчиленията също са нереално високи за сега), все още търси своето равнище. Мисля че около 200 кД за обикновената храна е равнището което се търси, за да има добра и реална печалба от рецептата(не е сигурно разбира се).

Последна редакция: чт, 19 авг 2010, 11:53 от jelly_ask

# 32
  • Мнения: 84
 Вярно, че пада голямо смятане ooooh!  салати, хапване за рибки, та едно та дрого  smile3506 ...  но пък е забавно  Laughing  Единственно тази игра не ми е омръзнала  ... все още Laughing


... А с "Италианската салата" май излизаш на минус около 1000 кД ... ooooh!  Rolling Eyes (изчисленията са в къщи и не помня точни цифри).

Не забравяй, че това е за 48 ч., през което време излизат 3 сигурни реколти спанак и то само от едно поле  Grinning

Последна редакция: чт, 19 авг 2010, 11:17 от elly76

# 33
  • Мнения: 84
А за какво са "Печени картофи"? Аз нямах такава вчера, а и днес също  Cry   Май при всеки са различни, тъй като на пазара има вече храна и супер храна за рибките.

Да знаеш защо на мен не ми дава да си купя рибки  newsm78 Четох, четох, но явно пропускам нещо съществено  newsm78

# 34
  • Мнения: 2
Не ти дава да си купиш понеже сигурно нямаш "Рибарник"  Mr. Green  Рибките се гледат в такава сграда, която трябва все пак да си закупиш върху свободно поле.

Имам предвид всичко при пресмятането Simple Smile Единствената ти печалба при "Италианската салата" са точките  Grinning , от изкарания спанак си на загуба с около 400 кД , но горе долу си заслужава.  Wink

"Печените картофи" ти дават готово 240 мляко, без точки, което автоматично забелязах че започна да влияе на цената на млякото на пазара (купих си по 29 кД преди малко, а вчера беше над 32 кД).
Да, рецептите са различни при всички и броя им се увеличава с напредването в нивата на играта (както при продуктите за сеитба).
Сменят се всеки ден (явно..). Иначе може за 1 кредит да ти се разбъркат произволно, като натиснеш бабичката която продава рецепти. Но не си заслужава 2000 кД (цената на кредита)  Laughing
Къпух си 8 печени картофа, че кой знае кога пак ще се появи при мен тази рецепта Simple Smile

Цената на млякото вече е 28 кД...  Joy  hahaha

Последна редакция: чт, 19 авг 2010, 13:07 от jelly_ask

# 35
  • Мнения: 84
вярно, че сградите се построяват на изчистено място  Laughing Laughing Laughing  Ама иначе съм 24 ниво  Laughing Laughing Laughing  .... мерси, че ми го напомни jelly_ask

# 36
  • Мнения: 2
Ето го рибарника: http://farmpedia.myfreefarm.de/Fischzucht
Струва 10 000 кД, има една рибка вътре. Втората струва 3000, третата 4000 и т.н.
1 рибка произвежда 4 рибки Simple Smile
Разширение от 1 до 3 рибки струва 85 000
24 ч. е производството, една обикновена храна, при една налична рибка, намаля времето, с 4 ч, супер храна намаля с 8 ч.... при 2 рибки: съответно 2 ч. и 4 ч.
Забележете, че произведената риба е само за пазарни цели, не може с произведената да увеличите рибите в рибарника си! За разширение риби се купуват от рибаря във второто село

Ето ги и всички рецепти: http://farmpedia.myfreefarm.de/Rezept
(не си мислете че знам немски  Joy , позвам Гугъл Транслейт  Wink )

Последна редакция: чт, 19 авг 2010, 13:13 от jelly_ask

# 37
  • Мнения: 84
Искам да си имам и аз рибкииииии  Laughing Скоро ще изчистя ново място и ще се възползвам  Laughing Laughing
А след това рибките ли са стоката за пазара  Embarassed


А рецептите ги открих - при въпросителната горе в дясно, отива се на "Второ село, мелница, рецепти и риби" и след обясненията са  Peace

# 38
  • Мнения: 2
Да, произведените рибки са за пазара. Simple Smile на последното място при животинските продукти са, при "Преглед"


Днес ги купуват като топъл хляб тия риби  Joy...за по 10 000 кд  ooooh!
Ама че нахални селяни!...днес двама от селяните ми имат в списъците си "рибки"..и то 2 и 3 броя...  ooooh! Дават ми около 900 за една...ама те на пазара са ..... УЖАС!  Laughing

Последна редакция: пт, 20 авг 2010, 12:38 от jelly_ask

# 39
  • Мнения: 2
Днес и аз си направих рибарник  Joy  smile3508 (...бутнах медарника... Rolling Eyes)

Последна редакция: вт, 24 авг 2010, 16:22 от jelly_ask

# 40
  • Мнения: 4 546
аз пък се ядосвам, че цените на яйцата и млякото паднаха страшно много. сега много бавно се събират пари.  Confused

# 41
  • Мнения: 2
Да,  Tired така е. Паднаха заради тъпите рецепти за стотици млека и стотици яйца на готово, кашкавала и вълната също падат... Очакваше се....  Crossing Arms
Но се надявам, че до няколко седмици нещата пак ще се нормализират, пазара реагира на всяка аномалия за известно време и после се стабилизира.

# 42
  • Мнения: 2
ХОРА, КУПУВАМ АСПЕРЖА  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green
Пишете ми лс ако някой продава, колко и на каква цена.

Четох едно много интересно мнение по въпроса с "Италианската салата" във форума на играта:

За да има ефект рецептата(каквато и да е) трябва ПОСЯВАНЕТО И ЖЪНЕНЕТО да са докато рецептата Е АКТИВНА!!!
Т.е. в случай, че сееш по време на активен период, но жънеш извън активен период - бонус няма да има!
Което автоматично означава, че за да бъде на печалба италианската салата, ти трябват поне 4 полета.

Последна редакция: ср, 25 авг 2010, 15:06 от jelly_ask

# 43
  • Мнения: 4 546
в общи линии рецепитте май няма ад се окажат толкова изгодни. дано се сетят навреме повечето играчи и се нормализзират цените на пазара.

# 44
  • Мнения: 84

За да има ефект рецептата(каквато и да е) трябва ПОСЯВАНЕТО И ЖЪНЕНЕТО да са докато рецептата Е АКТИВНА!!!
Т.е. в случай, че сееш по време на активен период, но жънеш извън активен период - бонус няма да има!
Което автоматично означава, че за да бъде на печалба италианската салата, ти трябват поне 4 полета.

Така е, трябва са се сее и жъне при активирана рецепта. Но аз нали съм й фенка  Laughing установих, че дори да ти свърши силата, ако задействаш веднага нова - продукцията ще е пак с +1  Heart Eyes И аз продължавам да твърдя, че тази рецепта най-много си заслужава  Peace



jelly_ask има ли полза от тия рибки?  newsm78 Много им падна цената  Rolling Eyes Аз все още не съм направила рибарник, но пък се набутах с рецепти за евтина храна за рибки, а тя взе че падна на 150 /реално трябва да е мин. 250

Общи условия

Активация на акаунт