Мързеливо, бързо и проверено :))

  • 15 664
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
Лека баница



Баницата е традиционна, с готови кори, но е без жълтъци - тази на снимката е с белтъци и извара, ако нямам яйца я правя с изцедено кисело мляко и извара. Тавичката намаслявам, най-отгоре мажа с олио и пека под фолио на 180 градуса 30 минути, после махам фолиото и оставям да се запече.

# 16
  • Мнения: 3 034
Чеснови филийки



Тъй като обикновено съветват филийките да се натъркват с чесън, а с по-пресен хляб на мен ми се рони, рендосвам чесъна на ситно ренде (две скилидки) и го размесвам с маргарина - 1/3 чаена чаша за 5-6 филийки, намазани от двете страни (пестеливо). Така мога да мажа, овкусени са филийките и не се ронят. Пека ги на 200 градуса, но ние ги обичаме препечени.

# 17
  • Мнения: 3 034
Рошави мъфини със сливи/джанки



Мъфините са правени по тази рецепта http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=2136.msg114272#msg114272 (Ябълкови мъфини), но не съвсем.  Laughing Моята чаша, с която меря всичко е голяма за кафе, 300 грама. Не ги правя с ябълки, а със средно узрели сливи (може и сини) или джанки. Харесва ми киселия вкус. Важно е само да не са зелени, но и да не са твърде узрели и да се разкашкат. Трпбва още да са хрускави. Отиват ми около чаша и половина сливи/джанки, нарязани на малки парченца. И накрая, аз слагам чаша и половина цедено кисело мляко, а не една чаша. С една чаша тестото ми е твърде сухо. Имайте предвид, че и с чаша и половина тестото няма да е кексово, не може да се излее. Става гъсто тесто с парченца плодове, аз го слагам във формичките с голяма лъжица. Като се изпече е рошаво.  Grinning

Последна редакция: нд, 16 яну 2011, 19:04 от simplyaven

Общи условия

Активация на акаунт