Любители на кучета-13

  • 88 219
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 175
Минавам само да надникна..
Бела е  с малкия на "село"при наште..
С липсата на малкия съм свикнала, ама сега ми е странно как и нея я няма.. newsm78

П.С - страхотно оформена тема..  bouquet

# 46
  • Мнения: 8
Здравейте,момичета!Отдавна се любувам на вашите сладки кученца.Сега искам да Ви представя и моята вече възрастна любимка.Тя е така да се каже първото ми дете  Grinning
Ето я и нея

Като намеря по-хубави снимки ще Ви я покажа пак.
Лека вечер!   bouquet

# 47
  • Мнения: 428
didims , страхотно дакелче Heart Eyes
Нали е дакел...много е миличка.
Разкажи ни повече за нея!

# 48
  • Мнения: 8
Да,дакелче  е и е вече на 11 години.Казва се Джеси и е най-милата и добра душа.Много си я обичам.Като малка беше много щуро и лудо куче.Сега е много добричка, по цял ден спи.Много е търпелива спрямо малката ми дъщеря ,прави я на   #Crazy ,но тя стои и чака.Някой път вече като й дойде в повече ходи и се крие под спалнята.
И по-рано бях се включила по въпроса за кастрацията.Сега ако имах възможност бих я кастрилала веднага.защото от чакане и ,че "трябва да роди поне един път" имаме вече няколко операции на млечните жлези,безмалко щеше  да умре от възпаление на матката и яйчниците и тях махнахме,но изглежда не е изчистене хубаво и сега пак има някакво образование на млечните жлези и сега незнам какво да правим,защото ме е страх как ще понесе упойката.
Това е,че много дълго стана!
Мога само да допълня,че дакелите са страхотни домашни любимци,не се скубят много и не миришат на" куче".А и тя е толкова мекичка ,като плюшена играчка.
Едно голямо гуш от нас на всички кучовци!  Hug

# 49
  • Мнения: 2 111
didims,страхотна дакелка  Hug 
Ние също имаме дакелка на 17 години.По-нагоре писах за нея.Не е раждала,но навремето изобщо не сме знаели за кастрацията,та аз бях дете като я взехме.Махнати са й 2 гърдички вече заради рак на млечните жлези.
Беше по-голяма от вашата Джеси когато й правиха операцията,може би на 13-14 години,добре понесе упойките и на двете операции.
Наистина са страхотни домашни любимци за децата.

# 50
  • Мнения: 428
Дакелът беше една от породите, между които се колебаеех, но се отказах, понеже си спомням , че имаше един Голди- страхотно дакелче, което си беше повредило гръбмнака при скок.
 Прочетох, че това е характерно за дакелите, понеже тялото им е много по издължено и трябва да се пазят.
 Дакилете са сред любимите ми дребни породи...понеже са много. ама много милички.
И те са ловджийски кучета, нали?
Абе май  аз всики ловни породи обичам...
 Абе има ли тук някой с Басет? или с бигъл или иеландски сетер?
Няма такива сладури.... Heart Eyes
 

# 51
  • Мнения: 2 111
Да,ловджийски кучета са.Нашата продължава да копае в диваните и завивките и се ядосва,ръмжи,все едно че ще хване нещо  Laughing
Това за гръбнака е така,ние я пазим да не слиза и да качва стълби и пред леглото и фотьойла където се качва сме поставили първо табуретка и пред нея висока възглавница,за да се качва плавно.
Но тази система за качване е и вкъщи защото пекинезът ми има проблеми с гръбнака и ако скочи отвисоко се изкривява,болката е ужасна,много плаче и гледам да го пазя доколкото мога.Но той е много див,играе му се и някой път от много тичане  става белята  Confused

# 52
  • Мнения: 8
И на мен любимите ми кучета са дакелите,бигълите,голдън ретривър,кокерите и май всички останали  Laughing
И ние нашата уж я пазим,но тя понякога е такава дивачка,че не ни се получава много,много!

# 53
  • София
  • Мнения: 7 992
Светкавица, доскоро се грижих за възрастно и болно куче и мога единствено да посъветвам да минете на памперси (пелени за еднократна употреба). Куче в третата възраст си има особености и след като 17 години сте се грижили за него, е редно да му осигурите и остатъка от старините. Направете му изследвания на бъбреците, това е една от възможните причини за изпусканията. Приучете го да си ходи на определено място в жилището, където се сменя пелената. Хранете го с по-високовъглехидратна храна, за да не му товарите бъбреците. 
Да го приспивате безпричинно е гадно, а свикването с памперси не представлява непосилно упражнение. Ние бяхме така няколко години и ако в нашия случай медицината не беше безсилна, щях с песен на уста да продължа, само и само да е живо. На тази възраст смяната на собствениците и/или живота навън е много травмиращ и съм убедена, че ще намерите и друго решение.

А сега въпрос към собствениците на бебета от дребни породи: малката запетайка е на 3 месеца и се опитва да скача от мебелите, а ме е страх да не се потроши. Той е дребничък, мини пинчер и за него диванът е все още висок. След кой месец е безопасно да го пускам да слиза сам от диваните и леглата?

# 54
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен! От известно време следя темата, но не съм писала.
Казвам се Теди и си имам две златни съкровища- Кари и Дрейк (Голдън Ретривъри).


Кари е на 5 години и е майка на Дрейк, който е на 2. Той е по-тъмния.

# 55
  • Мнения: 1 335
Охооо, виждам нови момичета! Добре дошли!
Еротаааа  Hug Ха така! Мяркай се 'гат може!
didims, съжалявам за усложненията. Не е от недоизчистване за съжаление. Дано не се разрастне и разпространи образуванието.
Атина е болна, което винаги много ме натъжава. Кашля. Беше доста отпаднала в петък, но вече е по-добре. Слагам антибиотик. Уфффф

# 56
  • Мнения: 11 917
Сега един въпрос, но моля да не ми се смеете  много.

памперсите за кучета са всъщност памперси за бебета ли?

# 57
  • Мнения: 1 708
Сега един въпрос, но моля да не ми се смеете  много.

памперсите за кучета са всъщност памперси за бебета ли?


Ами да ти кажа памперсите за бебета за по-евтини от памперсите за кучета  Rolling EyesАз купувам пелени, които слагам до външната врата като му се ходи отива там.Бебешките са 0.25 лв,а за кучета 0.90 лв Shocked


Ние пък вчера ходихме на плаж-голям образ беше-копаеше страшни дупки- снощи и сутринта акото му беше само пясък  Laughing

# 58
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Можеш да му купиш памперс за бебе и само да пробиеш дупка за опашката Simple Smile виждала съм, че правят това.
Всичко за хора е по-евтино от това за кучета. Лекарствата също, аз на моят купувам лекарствата от аптеката до нас и му ги давам, струват точно 2 пъти по-евтино от абсолютно същите, но от ветеринарната аптека. Сега го къпя с низорал заради кожните проблеми, струва 12лв. шишенцето, ветеринарния аналог на същото нещо е на двойно по-висока цена.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 992
Ето ги кучешките памперси: http://www.zoomagazin.eu/index.php?zoo_p=0&onlyproduct=1&product_id=2199
На моята пенсия му слагах пелени за еднократна употреба. Той се изпускаше най-вече по време на сън, а иначе си имаше и местенце където да пишка върху такава пелена.

Общи условия

Активация на акаунт