Кокоши трън

  • 69 926
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 328
Пускам тази тема,защото старите подобни вече не излизат с търсачката.Тъй като това е доста срещан проблем,а и ужасно болезнен,искам да споделя как се справих аз с него.Надявам се да помогна на някого.Имах трън отдолу на крака,който след разчопляне се размножи.Почти не можех да стъпвам.Пробвах какво ли не,но си стоеше и болеше много.Един ден влязох в една аптека и попитах какво ще ми предложат за лекуване на кокоши трън.Дадоха ми едно малко шишенце,на което пише "Гала Салекс козметичен лосион за мазоли и брадавици".Произведен е в Македония.След няколко намазвания всичко изчезна.Препоръчвам го на всички с такива проблеми.Дано да съм от полза.

# 1
  • Мнения: 0
 Днес и аз си  купих салекс-козметичен лосион за мазоли и брадавици.В момента намазах  четири  мазола . Ще пиша след дни какъв е ефекта.Надявам се да е поразителен Simple Smile

# 2
  • Мнения: 17 546
На морето единият ми син се оплака от нещо, което го боли. Оказа се кокоши трън отстрани на палеца на крака, от външната страна. Някой знае ли какъв е произходът на тези образувания? Вирусен или нещо друго?
Мажем го с това http://prikachi.com/images/549/2456549M.jpg
Излющва се и се показва сърцевина с някакви черни точици вътре, но до момента не виждам вероятност да се отдели и да падне или да се махне мо друг някакъв начин. Болезнено е при докосване.
Ще търся в понеделник да купя и Гала Салекс да опитаме и с него. Уж на Dr.Scholl са много качествени нещата пък... Мазано е поне 10-12 пъти.

# 3
  • Мнения: 21
Здравейте,аз също имах кокоши трън на пръста на ръката,който беше голям.
С какво ли не съм го мазала,но единствено ми помогна сребърния нитрат.
.Дано да помогна на някой

# 4
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
На морето единият ми син се оплака от нещо, което го боли. Оказа се кокоши трън отстрани на палеца на крака, от външната страна. Някой знае ли какъв е произходът на тези образувания? Вирусен или нещо друго?
Мажем го с това http://prikachi.com/images/549/2456549M.jpg
Излющва се и се показва сърцевина с някакви черни точици вътре, но до момента не виждам вероятност да се отдели и да падне или да се махне мо друг някакъв начин. Болезнено е при докосване.
Ще търся в понеделник да купя и Гала Салекс да опитаме и с него. Уж на Dr.Scholl са много качествени нещата пък... Мазано е поне 10-12 пъти.
И аз мазах една брадавица с това мазило но не помогна хич. След това прочетох за масло от чаено дърво и мазах с него. То ми помогна да изсуши брадавиците. Кокошият трън е доста упорит и ще трябва да отделяте изсъхналата кожа докато стигнеш до самият трън. Едно време имаше един уникален много неприятно миришещ Мазолек. Сега го няма, но това е целта, премахване на основният трън.

# 5
  • Мнения: 17 546
И аз мазах една брадавица с това мазило но не помогна хич.
Ами повече от два месеца след като започнахме да мажем с въпросното "лепило за мазоли" на д-р Шол, не мога да кажа, че имаме някакъв невероятен напредък по отстраняването. Но при сина ми не е брадавица, а кокоши трън.
Ще търся Гала Салекс... Confused

# 6
  • Мнения: 122
Да, Бижу, това е вирусно заболяване Peace
Продуктите на д-р Шол са по-скоро за профилактика (козметични, а не лекарствени средства)

# 7
  • в сърцата на трима мъже...
  • Мнения: 11
Цяла година ме мъчи един, каквото не чух това не направих...не минаваше. Приятел на баща ми е пчелар и ми даде пчелен клей/восък. В продължение на седмица слагах малко парченце от клея върху кокошия трън и затварях с лепенка. Сменях го когато лепенката падне, и дори не разбрах как и кога е изчезнал болезнения трън. Желая успех на всички в борбата с тази напаст!

# 8
  • Мнения: 17 546
Да, Бижу, това е вирусно заболяване Peace
Продуктите на д-р Шол са по-скоро за профилактика (козметични, а не лекарствени средства)
Признавам си, никога не съм се сблъсквала с такова образувание до сега. И какво се прави за трайно премахване? Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 371
бижу, купи си 'чистотел', намажи го и ще му мине , аз съм купувала този  'чистотел' в халите, на една сергия, мисля 3 лева платих, руско е, мн ефикасно. така оправих на сина ми крака- имаше кокоши трън ли, брадавица ли, не ги знам/мъжът ми каза, че били разновидности на хюман папилома вирус, но не знам дали е вярно/.

# 10
  • Мнения: 17 546
Добре и такова ще купя. Peace

# 11
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
бижу, купи си 'чистотел', намажи го и ще му мине , аз съм купувала този  'чистотел' в халите, на една сергия, мисля 3 лева платих, руско е, мн ефикасно. така оправих на сина ми крака- имаше кокоши трън ли, брадавица ли, не ги знам/мъжът ми каза, че били разновидности на хюман папилома вирус, но не знам дали е вярно/.
къде в Халите - на тези дървените колички при фонтана ли, или отзад при билковите продукти и меда? Всъщност какво е това чистотел - течно, крем или какво да търся? И моето дете има такова на крачето и вече расте, става по-голямо, докторката пък само ми вдигна рамене , че не се лекува #Cussing out...към нищо не ни насочи...

# 12
  • Мнения: 154
 Ще споделя една "бабешка рецепта" изпитана от мен. Купувате си салицил , поръсвате върху парче лимон и всяка вечер слагате на мястото. Завързва се хубаво и на сутринта се маха. Повтаряте докато изчезне кокошия трън. Желая ви успех Hug

# 13
  • Мнения: 200
Аз го излекувах с лук и оцет.
Белите дебели люспи на лука се слагат за 12 часа във винен оцет.
после се изцеждат от оцета и се налагат върху тръна кто се прикрепят с лейкопласт.
Така в продължение на няколко дни докато кожата се олющи.
Безболезнено,ефикасно, евтино лечение
Успех

# 14
  • Мнения: 3 506
И на двете деца оправих кокоши трън с обикновено лимонтозу. Изчопля се вечер след къпане с клечка за зъби или игличка, за да може киселината да попадне директно в сърцевината на тръна. Поставят се няколко зрънца лимонтозу (аз и повечко слагах) и отгоре лейкопласт. Оставя се през нощта. Така 4-5 до 7-8 вечери. Когато 'изгори', при чопленето започва да тече тъмна течност (кръв е вероятно, ама е с доста странен цвят), може за по-сигурно да се сложи лимонтозу още няколко пъти след това. Единственият недостатък на метода е, че лимонтозуто доста щипе, а като изгори трънчето, чопленето също става болезнено. Съответно дечицата мрънкат. Аз ги утешавах, че щом ги боли, значи тръна изчезва.

По принцип минава и от само себе си въпросното образувание, но е нужно доста повече време, аз преди време си носих един може би година, ако не и повече. С нищо не го мазах, просто по едно време изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт