Идеи за рецепти с извара?

  • 24 966
  • 36
  •   1
Отговори
  • New Zealand
  • Мнения: 871
Имам около 500 грама извара и съм в чуденка какво да я правя. Иска ми се нещо леко/от типа на пастет, салата/. Чудя се и с какво се съчетава по- добре- с чесън или лук? Приемам съвети. Мерси предварително Hug

# 1
# 2
  • Мнения: 1
Това е голяма вкусотия. Едиственото нещо заради което бих се върнала в Германия chef
Има го и със и без дъно. http://data5.blog.de/media/008/3236008_d6b078476b_m.jpeg

Много често му се слагат и макови семена вътре. Не ти пействам рецепта, защото има ралични. Но ако се разходиш из нета ще намериш рецептите. този които е с маковите семена се казва Mohn-Quark- Kuchen


# 3
  • New Zealand
  • Мнения: 871
Рецептите изглеждат страхотно, момичета Hug

# 4
  • Мнения: 1 252
Аз правя тиквички с извара. В къщи много обичат , а през лятото се консумира студено

# 5
# 6
  • New Zealand
  • Мнения: 871
Най- лесна и бърза ми се струва рецептата на Блонди, тъй като съм малко скарана с готвенето Simple Smile

# 7
# 8
  • Мнения: 508
Labrex рецептите ти са страхотни! С риск да си лепна някой килограм отгоре, смятам да ги пробвам  bouquet

# 9
  • Мнения: 22 867
Labrex рецептите ти са страхотни! С риск да си лепна някой килограм отгоре, смятам да ги пробвам  bouquet

katelinka, мисли си, че изварата е здравословна, пък някой и друг килограм - ще го свалиш! Grinning  bouquet

# 10
  • Мнения: 419
Режа праз на филийки, намачквам го със сол (използвам винаги заместителната), разбърквам с изварата, в която съм сложила черен пипер, червен пипер (и ако всички обичат пикантно - малко стрито чили), олио. Слагам в чиния и ако имам маслини, задължително нареждам отгоре. Ако имам печен пипер, го режа на ивички и допълнително декорирам.

# 11
# 12
  • Мнения: 936
Обикновено правя предястие като това на Блонди. Добавям също и малко кисели краставички и маслини.

# 13
# 14
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Сладкиш с череши/вишни и извара

Продукти:
100 гр. масло
200 гр. маслени бисквити /една опаковка/
500 гр. череши
250 гр. извара /или 2 пакетчета сирене "Крема'/
20 гр. масло
3 яйца
1 ч.чаша захар
25 мл. прясно мляко
ванилия за аромат

За подложката се разтопява 100 гр. масло и обърква с натрошените на едро бисквити.
Разстила се на равномерен пласт и върху него се подреждат почистените от костилки череши.
Могат да се поръсят ядки по желание.
Изварата /използвам кашкавалена/ се пасира с омекналото масло и млякото на гладък крем.
Разбиват се яйцата със захарта. И постепенно добавят към сместа с непрекъснато разбиване.
Ароматизира се и излива върху черешите.
Пече се в умерена фурна – /аз го изпеках - 30 мин. на 175 º С и 15 мин. на 150 º С /
Реже се след изстиване, а е вкусен и хладък и студен.
Може да се сервира поръсен с пудра захар, пресни плодове и сладко

И един мой любим сладкиш на Петя

Десерт с къпини

3/4ч.ч. рикота/извара
2/3ч.ч.кисело мляко
1с.л. пълнозърнесто брашно
2с.л. захар
1 яйце
1ч.л. настъргана лимонова кора
сок от 1/2 лимон
2ч.ч. къпини(пресни или замразени)

Разбъркваме рикотата ,киселото мляко и яйцето .Добавяме захарта и брашното.След като сме разбъркали добре добавяме кората и сока от лимон и къпините.Можем да оставим няколко за декорация.Изсипваме в предварително намаслена тавичка(18см).Печем на 180 градуса около 30-35 минути.Изключваме фурната и оставяме сладкиша вътре да постои около 20  минути.

*1ч.ч.-240мл
**могат да се използват и къпини от компот ,но трябва много добре да е изцеден сока

Общи условия

Активация на акаунт