Каква храна за дете на 2 години на море ?

  • 14 638
  • 146
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 46 526
Именно - за нас приготвянето на храната е част от вечерния купон, прането не Simple Smile за чистенето - наемаме хубав, самостоятелен апартамент и определено не викам хазаите да ми изметат пясъка от хавлиите, държа да не влиза никой вътре, освен нас, ако не могат да ни осигурят самостоятелност, просто не го наемаме.

И към темата - каквото си яде по принцип, това и на морето  Peace

# 136
  • Pb
  • Мнения: 1 183
За да ми е мирна главата, преди почивката приготвям няколко вида манджи и супи, стерилизирам, охлаждам и ги транспортирам с хладилна чанта. Вече трета година така ще практикувам и решавам проблема. Винаги може да се помоли персонала в някое заведение да притопли храната на микровълнова (може да се вземе специална кутия с възвратен клапан, за да не се отваря кутията и риска от зараза да се сведе до минимум).
За който го помързява - има готови консервирани менюта за по-големи деца.
Избягвам ресторантската храна по ред причини, хигиената е само една от тях.
Желая ти безпроблемна почивка.

# 137
  • Мнения: 1 567
Каквото си яде по принцип, това и на морето.
От годината, в която я заведохме на море, задължително взимаме апаратмент с оборудвана кухня и ядем домашно приготвена храна, разделихме се с боклуците  Peace

Абсолютно точно.
Когато синът ми беше на 6 години (а не на 2), ходихме на море и решихме да се храниме само по ресторанти. За първи и последен път. Уж читави, чисти и нам кво. Вода само бутилирана сме пили. Е няма да ви казвам какъв гастроендерит имаше... ooooh! ooooh!
От тогава
- квартирка с кухненски бокс. Знам какво приготвям и как...

# 138
  • Мнения: 71
... преди почивката приготвям няколко вида манджи и супи, стерилизирам, охлаждам и ги транспортирам с хладилна чанта. ...
... има готови консервирани менюта за по-големи деца.

Това много често е нашият семеен вариант на почивка. Разбира се има и хранения навън, но много внимаваме при избора на заведения и храни. Почиваме и при условия "ол инклузив" - не сме имали проблем с качеството на храната. Лично за мен почивката не е време за домакинстване, готвене... и планирам така нещата, че тези дейности почти да отсъстват.

# 139
  • Мнения: 305
Дете на 2г не мисля, че ще има проблем с ресторантската храна.

# 140
  • Мнения: 1 705
И аз мислех,че няма да имам проблем с храната за детето.Бяхме на почивка УОИ.Имаше толкова голямо разнообразие от ястия,но моето дете отказа да се храни в ресторанта.Неща,които обича отказа дори да опита.Добре,че никой не ми направи забележка като изнасях храна всеки ден.

# 141
  • Мнения: 1
за първи път заведох дъщеря си на море на около 2 години и ядеше само храна от заведенията, които посещавахме.глегай само да е нещо по-лесно смилаемо и не се притеснявай.

# 142
  • Мнения: 2 376
решихме си въпроса така: чрез познат намерихме хотел с много качествена храна. Взехме 'всичко включено' и останахме много доволни. На обяд и вечеря имаше по два вида супи (различни), няколко вида готвено, много видове салати, плодове.
На закуска специално за нея приготвяха яйцето, за да не е рохко, но имаше много богат избор. Просто тя искаше да закусва яйце на филийка.

# 143
  • София
  • Мнения: 130
Пица,ядеше като луд.И разни супи от ресторанта,салата,сирене,риба.Аз не се втелясвам толкова с яденето-за 10 дена на пица не му стана нищо.И царевица си купуваме от плажа ,и цаца ядат.Само водата е бутилирана,защото не им е вкусна,но колко вода изпиват от морето и басейните ,не си е работа.Каката като отидем на море живее само на сладолед.Но нали сме отишли да се забавляваме и да почиваме-там им позволявам всичко каквото искат ядат и пият.За 10 дена аз не готвя , не чистя,не пера.Кавото има по заведенията това ядем.За 7 лета не са се разболявали от стомащно-чревни инфекции.

# 144
  • София
  • Мнения: 6 688
На 2 г. за обяд и вечеря правех нещо като комбинация от пюрета /които не е харесвала и като малка, просто да имам нещо за всеки случай/ и от нашата храна от ресторанта, като сме почивали и на all inclusive в Б-я /Дюни/, и в Гърция по ресторантчета. Няколко хапки от пюрето, няколко хапки от нашата храна, като гледах да е подходяща за нея.
Ако имаш къде да готвиш, по-добре вземи нещо и сготви домашна храна.
Риск при рестораните винаги има, дори и в най-добрите, в началото на лятото нахранихме дъщеря ни със спагети Карбонара в много хубав комплекс /и съответно ресторант/ в Гърция, след 1/2 час я заболя стомах, през нощта се събуди с повръщане, после разстройство, и 3-4 дни не хапна нищо освен хляб и вода - сама се подложи на диета. Оказа се, че сосът на тези спагети се правел със сурово яйце съгласно оригиналната рецепта, ама аз не знаех /да го питаш мъжа ми що си мълча, като знаел... Confused/.

# 145
  • Мнения: 68
Не мога да дам отчет с какво съм хранила малкия на почивката , защото вместо на море се оказахме в болницата ден преди заминаването ни . Отмених резервацията и така....сега чакам да ни изпишат и евентуално да видя какво ще ни посъветват лекарите . Има доста време до края на лятото все ще стигнем до плажа Simple Smile , благодаря ви за мненията и съветите .

# 146
  • Kyustendil
  • Мнения: 100
И аз мисля, че можеш да се довериш на ресторантската храна. В някои ресторанти на Албена например има детски бюфет и има приготвени детски пюрета, супа от елда, макарони и др. Моят син е вече на 3г. и от този бюфет си хапваше само макарони, но мисля, че супи спокойно може да си взимате. При нас всички подправки бяха отделно. Иначе и аз съм носила пюрета като беше по-малък, но си е доста трудно, а и на 2 г. вече разбира и му се хапва и от "нормалната" храна. Риска от ентеровируси съществува навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт