Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! – 7

  • 208 311
  • 730
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 17 546
Колкото до операцията, не знам защо остана с впечатление че искам такава. Това е последното нещо което искам да си помислям. Същото каза и доцента, въпроса е че ако нищо не помогне ще се стигне и до там.
Ми и аз не знам, ама реших, че не ти се търпи и не можеш да чакаш нерва ти да се влошава, ми операция и всичко се оправя. Явно не съм те разбрала. Hug
Всички, които не сме се оперирали си мислим, че ще успеем да я консервираме някак пустата му ДХ, че ще мине в ремисия (или както там се казва за нея), че с пазене ще успеем да се чувстваме добре дълги периоди от време. Дано е така с колкото може повече хора.
Аз не я чакам да се обади като затихне. Определено повече се пазя от преди. Ето, преди месец така ме срази неочаквано, че направо ме разсипа. #Crazy На морето "спеше" кротко и дано да продължи още дълго време така. Не се плаша от това, че може пак да се появи, нито от болката толкова, въпреки, че при мен е нечовешка (води до кратка загуба на съзнание когато ме тресне в първия момент), колкото от това, че ставам зависима от това да ми се помогне да стана, да седна, да вървя, да се обърна, да се облека дори!  Tired

# 496
  • София
  • Мнения: 2 020
И на мен ще ми е трудно през октомври заради работата, но работя в центъра, на 5 минути от санаториума.....нещо като притичване от бюрото до ваната и обратно си го представям, но вероятно много се заблуждавам..... Embarassed

Изписват по няколко процедури,
понякога часовете, които дават са
такива, че ти отиват 2-3 часа за
тях. Освен това е хубаво след
процедури да се прибереш и да полегнеш,
едно, че самият ти организъм го иска,
защото се уморяваш, друго, че тялото
е доста загрято и иска много пазене.

# 497
  • София
  • Мнения: 958
Да, така е.........ще се  взима отпуска......няма да стане по друг начин.... Rolling Eyes



Добре, а този колан не е ли нож с две остриета? Нали по този начин отнема част от функциите на мускулите на кръста, те намаляват, а оттам шанса за нов проблем рязко се увеличава? Правилни и редовни упражнения сякаш са по-добър вариант с по-дългосрочни последици.



Не зная дали е така, но в момента не мога без него. Изкарвам си работния ден спокойно, а и когато чистя по-сериозно. Гледам да не прекалявам, разбира се.

# 498
  • Мнения: 0
Здравей те ,засега пишете все не оперирани е аз съм оперирана и малко да се оплача нали може.Само че ,се оплаквам от невро хирурзите, няма да пиша имена само ще ви дам един пример,имам направление а и да нямам ще си платя  само да ми кажат при кого да отида за консултация,щом ми видят епикризата от Габровски просто млъкват.Оперирал ме най- добрия а аз се оплаквам,резонансът ми след операцията е велик напълно съм добре,дотук добре но прекалено ми е увреден нерва ,често получавам парези болки в краката и в кръста но изтърванията  се появиха и когато ми трябва консулт ме пращат при Габровски нямало във Варна неврон хирург това ми го казват доктори няма да кажа имена.Знам че Габровски е един от светилата на гръбначната хирургия но ми е доста далеко а нямам възможност сега да замина ,така ли във цяла Варна няма   да се намери един доктор.

# 499
  • Мнения: 98
Аз съм оперирана преди месец в София, преди известно време дадох линк за доц. Кючуков от Варна - от когото лично аз бях доволна Peace ... diplodon също ходи при него тази седмица  newsm78 - чети по-надолу...

http://www.svetaanna-varna.com/view.aspx?f=145&s=226

ето линка с телефоните ...  newsm10

Здравей те ,засега пишете все не оперирани е аз съм оперирана и малко да се оплача нали може.Само че ,се оплаквам от невро хирурзите, няма да пиша имена само ще ви дам един пример,имам направление а и да нямам ще си платя  само да ми кажат при кого да отида за консултация,щом ми видят епикризата от Габровски просто млъкват.Оперирал ме най- добрия а аз се оплаквам,резонансът ми след операцията е велик напълно съм добре,дотук добре но прекалено ми е увреден нерва ,често получавам парези болки в краката и в кръста но изтърванията  се появиха и когато ми трябва консулт ме пращат при Габровски нямало във Варна неврон хирург това ми го казват доктори няма да кажа имена.Знам че Габровски е един от светилата на гръбначната хирургия но ми е доста далеко а нямам възможност сега да замина ,така ли във цяла Варна няма   да се намери един доктор.

# 500
  • Казанлък
  • Мнения: 903


Не зная дали е така, но в момента не мога без него. Изкарвам си работния ден спокойно, а и когато чистя по-сериозно. Гледам да не прекалявам, разбира се.

Бъди внимателна със постоянното носене на колана. Аз използвах един за носене на работа,чувствах се добре и сигурна с него. Докато не се влоших. Не само от него,но при първото ми посещение при неврохирурга,той,като видя колана,каза повече да не го нося постоянно,а само при по-тежка работа. Да правя упражнения за укрепване на мускули на гръбнака.Сега го слагам в къщи и само когато съм повече време на крак,вършейки някаква къщна работа. винаги ми е подръка в кухнята.
Днес започнах с инжекции Discus Compositum. Хората казват,че вярата е половин успех в лечението.  Ще споделя,как ми се отразяват по-късно.
Успех на всички и хубави летни дни без болки!

# 501
  • Мнения: 615
Бъди внимателна със постоянното носене на колана. Аз използвах един за носене на работа,чувствах се добре и сигурна с него. Докато не се влоших. Не само от него,но при първото ми посещение при неврохирурга,той,като видя колана,каза повече да не го нося постоянно,а само при по-тежка работа. Да правя упражнения за укрепване на мускули на гръбнака.Сега го слагам в къщи и само когато съм повече време на крак,вършейки някаква къщна работа. винаги ми е подръка в кухнята.
Днес започнах с инжекции Discus Compositum. Хората казват,че вярата е половин успех в лечението.  Ще споделя,как ми се отразяват по-късно.
Успех на всички и хубави летни дни без болки!

Браво Вал, стискам палци да си добре  и да забравиш какво е дХ  Peace

# 502
  • Мнения: 0
Утре сме на невролог аз и детето ,дано този път да сме доволни.

# 503
  • Мнения: 54
От понеделник съм пак на физиотерапия + някакви упражнения за засилване на мускулатурата newsm78

# 504
  • Мнения: 98
Мима Димова, ти възприе ли ме за неврохирургът от Варна - доц. Кючуков ???
Защо останах с впечатлението, че не разбра  newsm78 newsm78 newsm78?
Нали неврохирург търсеше - дадох ти координати, а сега за невролог пишеш,
аз ли нещо не схванах, ти ли не ме разбра - не стана ясно 
 newsm12

Утре сме на невролог аз и детето ,дано този път да сме доволни.

# 505
  • Мнения: 0
Имам направление за невролог. Ако има време ще си вземем час за неврохирург.

# 506
  • Мнения: 615
Бъди внимателна със постоянното носене на колана. Аз използвах един за носене на работа,чувствах се добре и сигурна с него. Докато не се влоших. Не само от него,но при първото ми посещение при неврохирурга,той,като видя колана,каза повече да не го нося постоянно,а само при по-тежка работа. Да правя упражнения за укрепване на мускули на гръбнака.Сега го слагам в къщи и само когато съм повече време на крак,вършейки някаква къщна работа. винаги ми е подръка в кухнята.
Днес започнах с инжекции Discus Compositum. Хората казват,че вярата е половин успех в лечението.  Ще споделя,как ми се отразяват по-късно.
Успех на всички и хубави летни дни без болки!

Как си? Усещаш л и нещо?

# 507
  • Мнения: 0
От два дни не пия лекарства, усещам опъването и ограничение в движението, но почти никаква болка...

Направо не ми се вярва, че ще ми се размине с толкова малко - за 10-на дни от падане на пътя до почти нормален ритъм... Боже, дано е така.

# 508
  • Мнения: 113
Какво ви е мнението за лежането на горещия пясък? Мислите ли, че е редно?  Thinking

# 509
  • Мнения: 669
Аз лично го правя,не ми е навредило.

Общи условия

Активация на акаунт