Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! – 7

  • 208 225
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 57
Ралкуна, при мен в началото се появяваше два пъти годишно и държеше по седмица. После стана постоянна. За тия 17 години изпих тонове лекарства, и което е по-лошо, постоянно само с това се съобразявах.  Когато нещата станаха такива, че не можех да мина 20м, се оперирах. Единственото, което сега се опитвам да спазвам е да не вдигам повече от 5 кг, но често забравям, че не бива и крясъците на съпруга и децата ме подсещат Simple Smile. Това лято правих всичко, което не бях правила от години, изобщо не го мисля. За мен консервативното лечение беше кошмарен неуспешен опит, няма да обяснявам подробности. Има си индикации за това кога операцията е наложителна, и лекарите са за това - за да си дадат мнението. Ако бях лекар нямаше да ходя при лекари, но не съм. Ходим, изслушваме и всеки си преценява. Успех!

# 661
  • Мнения: 21
Снощи спаах!!Толкова съм щастлива  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Малко се събудих,към 03:30,но испих едно Солдеинче (сажалявам,ако бъркам някъде) и се понеесох в облаците,вече мога да вървя,и не се прегърбвам..Боли като го изпъна,но пак не е като предишната болка.Ще ходя с нашите на Павел Баня скоро...Дано всичко да се оправи,ако по нататък се наложи операция,ще я направя,но само в краен случаи..За първи път изпитах такива болки..Аз като получих хематурия,преди 2 години си мислех,че боли,ама имало и по зле.... ooooh! ooooh! Айде,дано да се оправяме   bouquet  bouquet Praynig Hug

# 662
  • Мнения: 274
Да поспамя, че било на мода пак разбрах ...
Ралкуна, аз получих ДХ на твоите години (на 19, ако трябва да съм честна) и точно в Бургас. Полежах 2 седмици в отделението на д-р Смолев, натровиха ме с лекарства - цялата бях в гнойни циреи, събрах си багажа и заминах в София, да ме оправят. Не го знам там ли е още светлейши Смолев дето ме прати в остра фаза на физиотерапия с ток и нагревки, та ме скопоса идеално ...
Писанче, аз съм прилично бременна с второ дете. Изобщо не се притеснявай! Хернията ми е на L5-C1. 11 годишна вече влиза в пубертета, скоро пълнолетие ще навърши. "Големия" ми се роди 3 750, второто върви по-едро  Peace Имам нормалните симптоми, които си имах и преди да забременея. Само ако се преуморя се сгъвам на Г докато си отпочина. Раждах нормално, без упоийки и всичко си мина чудесно. Идвай в отбора!

# 663
  • Мнения: 214
Искам да ви попитам..Казвате,че от ДХ няма оправия...но болката колко често горе долу ще се появява??  Sick

Ралкуна аз моите хернии ги получих, когато бях на 17 години.  Първия път ме държа около 6 месеца, след това 7 години, болката се появяваше за 3,4 дни в годината и ми минаваше без хапчета. А сега от Януари месец съм така с болки.

# 664
  • Мнения: 21
Искам да ви попитам дали от хапчетата,или от изкривяването може да се получи болка и напрежение ниско в дясно в корема??  Shocked Shocked Сега болки в крака нямам,но това напрежение в корема ме убива??

# 665
  • Мнения: 0
Здравейте, надявам се моята история да помогне на някого в борбата с дисковата херния.
Мъж на 33г. съм. Имам болки в кръста от около 5 год. Още преди тези около 5 год. личния лекар направи рентгенова снимка, каза нищо ти няма и ме изпрати

на физиотерапия. Оттогава почти постоянно си имах напрежение и болки в кръста /къде повече, къде по-малко/. Не съм правил нищо друго, както и не съм

спирал да се натоварвам сериозно с тежка физическа работа /в извънработно време, иначе работя на компютър/. Тази зима обаче нещата доста се влошиха и

стигнах дотам от кихане и кашляне да ме боли много. Ставам стутрин уж добре, кихам и целия ден след това минава в болки. Този път вече отидох при

невролог. Направи скенер, изписа болкоуспокояващи, каза, че има малка дискова херния, но от нея не би трябвало да е толкова силна болката. Така изкарах

около половин година на инжекции, мазила, хапове. През това време също не съм спирал да си върша каквото ми е необходимо по ремонти, двор, разни

подобрения и др. /малко работохолик съм/. преди около 2 месеца ме заболя и крака - в него отдавна имам слаба болка, но този път не ми даваше да седна.

Ходих на физиотерапия около 15-тина дни /тенс, магнит, ултразвук и йонофореза/, но нямаше никакъв ефект, а болката ставаше по-силна. Невролога каза, че

болката радикулира, което досега го нямаше и каза, че работите не отиват на добре. Говорихме следващата седмица да ме приемат в неврологично отделение да

ме лекуват, направят нов скенер и др. изследвания. Обаче още в събота сутринта не успях да стана от леглото. Болката беше ужасна. Междувременно за

почивните дни ми беше изписал инжекции, за да съм добре до приемането. Крака ми изтръпна целия, стегнат от бодлички, някъде около тазобедрената става

отзад болката беше страхотна. Не можех и да спя от болка - не спря нито за миг. Едва издържах до понеделник-а да влизам в болница. Там направиха скенер -

намериха 2 дискови хернии и една протузия /ако представлява интерес ще опиша епикризата/. Казаха, че имам пареза, не можех да преодолея никакво

съпротивление с крака си и едва ходех, въобще едва стоях прав, докато ми правиха скенера, чаках легнал в коридора. Направиха манитол и инжекции, 10 дни.

Болката намаля, но си остана в голяма степен, както и изтръпването. От неврологично ме преместиха във физиотрапия, и там 7дни. И така - изписаха ме

пооправен, както е по клинична пътека и оттук започнаха моите търсения какво ще правя оттук нататък.
Междувременно като споделих проблема си познати се оказа, че и други имат подобни проблеми, и си помагат с упражнения за стягане на корсета. Намерих

много по темата и от висчката литература и видео си избрах тези упражнения, при които не ме боли, а усещам, че ме натоварват добре./по-долу ще пусна линк

към литературата, която съм използвал/. За мен упражненията работеха много добре - тези от физиотерапията бяха колкото за отбиване на номера, но има

упражнения които наистина помагат за отпускане на болката - темата е дълга и всеки трябва сам да стигне до философията на всяка система, за да я разбере,

при мен поне ефекта е голям. Достатъчно упорит съм, за да ми стане това начин на живот.
Обаче, болката си остана, както и изтръпването. Отново приятели, познати - павел баня, марикостиново, кални бани, поморие, операция, ендоскопска операция

! Като операцията е последен вариант, но все пак я има наблизо. /Моя позната беше много доволна от операцията, която си направи и я препоръчваше на

всички, после каза, че всъщност й направили операция на друг прешлен и сега трябва да оправя сраствания на оперирания по погрешка прешлен и да оперира

виновния - вече ендоскопски. Вече беше адски недоволна от предишната, но горещо препоръчваше ендоскопската. Не съм я виждал скоро./
Междувременно изчетох  всичко, до което се добрах в нет-а за събиране на мнение и информация. Стигнах горе-долу до това - на всеки му погат различни

неща, повечето пъти различни процедури в комбинация. Отказах се от Павел Баня /в Германия екстензиите са забранени със закон/ Варианта за операция

оставих последен. Реших да ходя в Марикостиново по препоръка на няколко приятеля с подобни проблеми, които сега се чувстват много добре. Да си правя

упорито упражненията, да си пия милгамата за изтръпването.
Случайно се видях с познат, който се изненада, че съм отслабнал толкова и като разбра, каза, че ще ми даде телефон на човек, който се е оправил.
Човека обаче не се обади, а дойде при мен лично. Каза, че знае колко боли и затова идва направо при мен.
Накратко и неговата история - ТЪрпи година - две болки и преди около 6 месеца се схваща страхотно - 20 дена на легло вливания манитол, обезболяващи,

физиотерпии, инжекции в гръбнака и въобще всичко възможно. Въпрки това стига до там да няма рефкес в коленете - въобще за инвалиден стол и си насрочва

операция в Токуда. Човека подскачаше пред мен като жабче, за да покаже сега как е!
Даде ми телефона на доктор в Павликени, който го оправил. НИКОГА не съм вярвал на подобни неща !!! НО, човека си беше истински и пред мен! Реших, че ще

се разходя - от В. Търново съм. Доколкото разбрах доктора работил в Германия или е специализирал там - не знам точно. Имаше няколко коли от къде ли не.

Предварително ми каза задължително да си нося скенера, разгледа го старателно /впоследсвие ми обясни кое какво е на снимката/ и каза, да имаш дискови

хернии, но не толкова, че да те боли така - това са разместени 4-ти и 5-ти прешлен. Легнах, разтри ми кръста доста силно, надигна ми крака с около педя и

каза, готово , първия прешлен е наместен, след 5 дни за другия. Нямаше усуквания въртене, сгъване и прочие инвизиции. Подробно нарисува какво се случва,

изписа противовъзпалителни БЕЗ ОБЕЗБОЛЯВАЩИ, за да не прикрива проблема и каза 2 дни лежане докато се стегнат малко връзките. Каза, че ще започне да ме

отпуска и може да ме наболява наместеното. Наместеното наистина го усещах като наместено - след обяд дори се наду леко, и болеше като ритнато - до

вечерта отшумя.
Още вечерта нямаше изтръпване, както и болка - помислих си, че се самонавивам нещо. Следващия ден - нов човек - никакви следи от изтръпване, без болка в

ставата - твърде хубаво е да е истина. Но така остана и следващите дни. Ходих и за 5-ти прешлен, 2 дни лежане и после около месец сериозно пазене, тъй

като преразтегнатите сухожилия на прешлените и тези които са къси от другата страна имат нужда от повече време за възстановяване. Идеята, доколкото

схванах е такава - най-подвижните лумбални прешлени се разместват - 4-ти и 5-ти. Първо се размества единия, след време от него и другия, това води до

възпаляване на нерва и до ишиас /радикулопатия/ и т.н./м-у другото свидетел съм как върна жена със изследвания и снимки, на която каза, че не може да

помогне - за разлика от много лекари дето поравят всичко!/
След месец или два пак ще пиша да кажа как съм. В момента смо мога да се похваля - няма нищо от това допреди 2 седмици!
Искам да обърна внимание, че това е моята история и не съветвам никого за нищо - всеки сам да си преценява и мисли с главата си! /Примера с моята позната

и операцията е показателен/ Ако съм бил полезен на още някого с болка значи си заслужаваше голямото писане!
Понеже четох в други теми - едикой-си ми помогна, пиши на лични да ти дам координати, тука нищо тайно няма - Петър Недков - 0888 711 674
Ако някой помогне как да ви постна книгите с упражнения, ще е добре, ако не - ще ги кача някъде и ще дам линк!
Бъдете здрави!

# 666
  • Мнения: 202
Здравеите току що взехме резултати те от скенер на маика ми която има дискова херния и ще помоля ако някои е бил с със същите диагнози да ми го обясни по простичко:    Лумбалния отдел показва засилена Лордоза.Остеохондроза на Л5С1. Артроза на апосозарните стави .Дегетативни промени на сакроилиачните синхондрози.Маргинални остеосити

# 667
  • Мнения: 214
Искам да ви попитам дали от хапчетата,или от изкривяването може да се получи болка и напрежение ниско в дясно в корема??  Shocked Shocked Сега болки в крака нямам,но това напрежение в корема ме убива??

Аз съм със същата болка в корема.  Последния път ме боля 4 месеца, а сега пак се обажда.  Ходила съм на уролог, на гастроентеролог, на генеколог и всеки ми казваше нищо ти няма, а мен си ме боли. Според мен е възможно да е от дисковата херния, другия ми вариант е накакво срастване.

# 668
  • Мнения: 21
При мен положението е ужас...Позволих си да излезна тази вечер,не вървях много,почти през цялото време седях.Прибирам се,лягам,болката ужасна,сега всичко ме реже....Явно пак няма да се спи.....от глезена до под дупето,опъваа ли опъва и боли  Sick Sick Sick Sick SickНямам и обезболяващи вече,само Миллгамата ми остана....щее се мре лии Sad((((((((((((((((  Sad Sad Sad

# 669
  • Мнения: 493
На мен една кинезитерапевтка,при която ходех по едно време ми каза,че тази болка- като болка от яйчника е от засегнатия нерв.Слагаше ми точно там един уред и седях с него 10 мин. и затопля мястото.И аз от време на време  усещам там болка все едно е яйчника.
Аз пак съм си със търпимите болки,нищо не пия,но май ще взема днес Милгама.

# 670
  • София
  • Мнения: 770
Цитат
Понеже четох в други теми - едикой-си ми помогна, пиши на лични да ти дам координати, тука нищо тайно няма - Петър Недков - 0888 711 674
А би ли казал колко пари ти взе въпросния доктор и какъв лекар е?


По препоръка на aha ходих в Баня Карловско. Даже не се наложи да си взимам квартира, защото се оказа че мой познат има къща в Карлово.
Правих си кален басейн и банчето с минерална вода, общо за 2-те процедури 5 лв. Когато заминах нищо не ме болеше.
След 6-тата процедура усетих леко напрежение, което го отдавам на реакцията. Надявам се това да е признак, че водата ми действа.

# 671
  • Мнения: 0
Как сте Вее хора ? Нима всички оздравяхте. Аз все още имам болки и утре съм на доктор.

# 672
  • Мнения: 3 540
Слава Богу от 2 дни съм по добре,реших да пробвам отново със стария диклофинак дуо ,че направо ми се плачеше от болки.
Засега поне по мога да се движа почти без проблем или с леки тъпи болки,но се ядват в сравнение със другите.

# 673
  • Мнения: 54
Аз чакам да мина на ЯМР. Проблема ми не е от кръста и дисковите хернии на L5-S1 и L5-L4. Трябваше да отида на риба с приятели, за да намеря човека който да ми каже че досега са ме разигравали напразно. #Cussing out

# 674
  • Мнения: 0
Аз чакам да мина на ЯМР. Проблема ми не е от крrъста и дисковите хернии на L5-S1 и L5-L4. Трябваше да отида на риба с приятели, за да намеря човека който да ми каже че досега са ме ъ разигравали напразно. #Cussing out
И от какво смята този човек, че е проблемът?

Общи условия

Активация на акаунт