АПРИЛското детенце се припича на моренце!

  • 26 459
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 44
Брилянтин, спокойно. от един път не може да се каже, че има проблем. Понякога, когато много са си напълнили устата и не могат да преглътнат или консистенцията не им харесва..давят се и повръщат. А ти защо си я накарала да изяде останалото? Ако се случи Саши да повърне, спирам с храненето и го оставям поне половин-един час да се разсее. Никога не го карам на сила да яде. Никога не му давам да дояжда нещо, от което е повърнал. Не забравяй, че пред теб стои човек с вкусове и предпочитания, с настроения... Натискът и принудата в повечето случай водат до обратен ефект.

# 721
  • Мнения: 36
ivka, аз не съм я карала насила да яде, тя тази каша си я яде от месеци насам и я обича, просто досега не е повръщала така на фонтан, та се шашнах малко. Сега ще изчакам на обедното хранене да видя какво ще бъде.

# 722
  • Мнения: 44
Тя сама ли се храни? ... Не е казано, че за да "накараш" някого да направи нещо, то задължително е "насила"
По-важното е, че щом цялостно вида и не говори за неразположение просто трябва наистина да се поуспокоиш и да изчакаш. Simple Smile

# 723
  • Мнения: 58
  brilliantine   е притеснена от неприятната случка на закуска, а  i√k@, едва ли не, и се скара. Rolling Eyes
  i√k@, готова си за свекърва Wink

 
А ти защо си я накарала да изяде останалото? Ако се случи Саши да повърне, спирам с храненето и го оставям поне половин-един час да се разсее. Никога не го карам на сила да яде. Никога не му давам да дояжда нещо, от което е повърнал. Не забравяй, че пред теб стои човек с вкусове и предпочитания, с настроения... Натискът и принудата в повечето случай водат до обратен ефект.

Тя сама ли се храни? ...Не е казано, че за да "накараш" някого да направи нещо, то задължително е "насила"

# 724
  • Мнения: 581
Ей, сумати време се опитвах да вляза. Вчера се прибрахме. Свърши плажа. Прочетох последните две странички и виждам, хубави неща са се случили  Wink Laughing
Какво да кажа, гришко се научи да се качва сам по леглата но не винаги може. Опитва се сам да се храни, но обръща лъжицата и храната пада на земята. Непрекъснато върви след кака си. На морета на ден ходихме само за 20- 30 мин. Той само във водата иска да стои.

# 725
  • Мнения: 44
darling1981, абсолютно не на място цитат...
Задава се въпрос- давам отговор(от едно повръщане не трябва да се правят плашещи заключения). Подкрепям с пример от личния си опит(след повръщане аз не давам повече храна, докато не се поуспокои детето) и между другото изказвам някакво мнение (второто повръщане според мен е заради изядения без изчакване остатък)
Мерси за комплимента- дано поне да съм от добрите свекърви( макар, че силно се съмнявам- сигурно ще гоня и хокам снаха си като империалист и при най-малката грешка)  Mr. Green

# 726
  • София
  • Мнения: 5 079
brilliantine  е притеснена от неприятната случка на закуска, а  i√k@, едва ли не, и се скара. Rolling Eyes
i√k@, готова си за свекърва Wink

Eй, като прочета нещо такова и просто не мога да се сдържа да не отвърна в същия тон. Sick
darling1981, ние тук се познаваме (и лично) вече повече от 2 години, не е нужно да се внасят наставления и пояснения, хеле пък от такива майки, които не считат за необходимо да правят живота си и този на малчуганковците публично достояние (заради което, мисля, сме се събрали, и което всъщност е смисъла на един такъв форум...), но виждаш ли, като прочетат някакви реплики, които дори не тълкуват по правилния начин, не могат да се сдържат да не правят забележки. Sick
Ако на мен беше направила подобна корекция, примесена с квалификации на свекърва  ooooh!, сигурно нямаше да ти отвърна в тона на Ивка. Но тя просто е такъв човек. Не подхожда отрицателно към никого. Heart Eyes Ако си беше направила труда да ни опознаеш, щеше да го забележиш. Peace

брилянтинче, как е  Зузи? Дано и е дошла в повече кашата и не се касае за вирус...
Невероятна красавица, много хубави снимки, ама ми бяха малко... Blush Heart Eyes Hug

Кафенце, много сте хубави с Кари! Heart Eyes За работническата Mr. Green среща съм твърдо ЗА, само да се стабилизира времето и ще предложа нещо... Blush

Благодарности за фотото photo, гунки и цунки на всички участнички и малки участничета в бг - (х)американската Борисова среща! lovekiss Сигурна съм, че сте събрали погледите на всички! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Щях да ви пускам снимки, ама... се оказа, че съм си забравила "леекинко" Laughing кабела у дома. smile3538
Та ще почакате до утре. #Splat

П.С. НОВИНА от Еми нямаме ли си? smile3522

# 727
  • Мнения: 2 090
Добро утрооооо!

Днес кафето е от мен,разни сладости няма да слагам,нали си имаме бремелинки Heart Eyes.Но всички се почерпете за здравето на моя тайфун Саши,който днес е именник!
                                        

i√k@,честит имен ден и на твоето Саши!Жив и здрав да ви е,и с усмивка да си носи името!

Kafenceto,много сте хубави с Кари Heart Eyes

snesh,а Вики е много готЯн шАфьор newsm01 Hug!

За срещата с Диди и Мимето* нямам думи PartyAbrikotin колко миличко е надписала снимките Heart Eyes.Толкова хубави дечица на едно място си е истинска радост за окото Heart Eyes!!!Само  съжалявам,че нямаше как да присъстваме и ние,винаги много ме радват такива срещи Grinning.

ღолчеღ,още нямаме новина Mr. Green.На беба и е добре на топличко,не бърза Heart Eyes

Последна редакция: вт, 31 авг 2010, 16:13 от Desirée

# 728
  • Мнения: 7 128
Брилянтинче, как е Зузи? Повръщането на фонтан не е безобидно, затова нека лекар да види детето.
Моето също върна в сряда по обяд, защото се зарадва че че е видяла по никое обедно време у дома. Посрещнаха ме с находка в гърнето - течно нещо беше, но не пиш. Аз реших, че е добре да взема мерки да Й дам Хидрасек на Марчето, а тя взе, че ми го върна през устата (извинете за натурализма). И както казва Ивчето, грешката си беше моя, защото я насилих въпреки че не искаше. После изчаках аз известно време, за да й дам да хапне, но получих същия факс. През нощта ми вдигна температура. В четвъртък нямаше признаци за болест, но др*** си остана. В събота заради невъзможността да излезем навън без да налетим на някое детенце направихме един излет до Сапарева баня. Определено на Мария й се отрази много добре. Включи се в една бригада по бране на сини сливи даже.  hahaha Знаете си, че снимки ще има, но един друг път.  Laughing
Чудни снимки - браво! Съжалявам, че Марчето ми спретна този нУмер, но здравето на дечицата ни  Praynig е преди всичкото ми мерак  Confused.
Кари беше крайно време да се появи поне на фотоси.  Heart Eyes
И така, това от нас. А докато Мария се излекува завеяната й майка ще трябва да си вади нова лична карта, защото си загуби портмонето с разни полезни неща вътре.  ooooh!

И въпрос към тези, които се борят с буболечките, наречени бълхи. Дайте идея с какво могат да се изтребят, ликвидират и утрепят, защото въпросните твари са ми изпонаяли бебето, а не искам това да е причина да му ограничавам на дЯтето селския туризъм.

# 729
  • София
  • Мнения: 5 079
Ама съм една  animal085 и аз... Днес Александров ден било.  doh


Живи и здрави да са ни всички именници, малки и големи, и още по - големи! Laughing Да растат усмихнати, весели, умни!
Всичко добро и истинско да ги спохожда!



ღолчеღ,още нямаме новина Mr. Green.На беба и е добре на топличко,не бърза Heart Eyes
Вижда се, че проявява отсега характер човЕчето малко! Mr. Green Heart Eyes Hug

рони, няма спасение... Tired Тая година съм я запомнила с наличието на какви ли не гадини. Хеле пък някакви мутирали комари, дето и  мазане с репеленти не ги впечатлява. През дрехите хапят. Sick

Отварям си сега с голяяям кеф снимките на Деси & фемили. Heart Eyes

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 10:34 от ღолчеღ

# 730
  • Мнения: 44
Олче, Рони, Деси  Hug

Да са ни живи и здрави Александровците и Александрите!
Бог да ги пази и благославя!

# 731
  • Мнения: 7 128
Специални празнични целувки за нашето наборче Саши и за най-чаровния и прекрасен кавалер - бати Саши!   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Деси, страхотни Априлски снимки. Те твоите дечица и снимки са синоним на невероятно изживяване и красоти!  Heart Eyes

# 732
  • Мнения: 2 090
Балгодаря за пожеланията Hug.Днес цял ден не мога да обясня на Саши,че именния ден не е рожденния ден Laughing.Трудна работа е понякога да те разберат,колкото и да се стараеш... Whistling.

Тия гадини бълхите и аз не знам как да се справя с тях Rolling Eyes.Моите деца също са надупчени през уикенда.Първо мислех,че са комари,ама тц... Twisted Evil.Поне се моля да не съм си донесла пак вкъщи ooooh!.Иначе пера всичко(дрехи,кърпи,чаршафи) на високи градуси,и като не сме в нас за поне 2 дни,пръскам с Ride Max навсякъде.Всякакво гад мре Mr. Green,но в интересен на истината точно умрЕла бълха не съм виждала.Ani4ka беше ми казала за препарат Frontline Kongo(не знам дали го изписвам правилно Embarassed),който бил много ефикасен.Така и не съм го пробвала обаче.

рони,хубаво,че сте си изкарали добре.Представям си я Мария в бригадата Laughing.И ако има ракиджии във фамилията,ах,колко сладка ще им бъде глътката,като знаят кой има пръст в това Joy.А този ''някой друг път'' със сниммките ще си го чакам с нетърпение Heart Eyes
Това за изгубеното портмоне е мнооого ужасТно,особено като има и документи там Tired.И аз все се каня да сложа моите отделно,и все с каненето си оставам Embarassed,защото е по-удобно така.Ама то защото явно съм позабравила каква е ''тръпката''...преди 2 години и аз бях направила като теб ConfusedДобри хора обаче ме намериха,по адрес от ЛК,и ми го върнаха.
brilliantine,надявам се наистина да не е било породено от нещо сериозно повръщането.Пиши как е Зузи Hug

# 733
  • Мнения: 3 211
Честит имен ден на Саши на Ивка и на Саши на Деси! Много здрави да са!

Миналата седмица беше първата цяла седмица на Вики на ясла за по цял ден и пак сме болни със сополи и кашлица от секрети, но е толкова дива и жизнена... Събота през нощта като се събуди към 11 заспа чак към 4-5часа, не мога да я успокоя и приспя и това е, кашля, кашля, рева... Бях решила понеделник да не я пускам, но тя спа сравнително спокойно в неделя, е буди се няколко пъти, но без почти да кашля, а през деня буха като дърт пушач. Днес като я взех казаха, че нямала сополи Shocked просто не са я видяли и не са я бърсали цял ден, взех си я цялата омацана, но весела и щастлива, едно от децата не искаше да я пуска да си ходи Party
От няколко дена такава хапка се беше отворила на Вики, че направо ми се беше изплашило окото, не смеех да се похваля, ама и без да се хваля, тя пак сама взе да не яде ooooh!

# 734
  • Мнения: 36
олче, рони, дезире, благодаря за вниманието - Зу вчера не яде нищо, като изключим 2 парченца домат и малко кисело мляко. Цял ден мрънка и рева за щяло и нещяло, направо ми изпили нервите докрай, даже се хванах, че й викам да се маха и да ме остави на мира   Embarassed Sad  Днес e доста по-добре, но пак не яде особено, има разстройство, но не е повръщала. Така и не разбрах от какво е цялата работа, но се надявам утре вече да е добре  Praynig
Олче, как успяваш да избегнеш МПР васкината - нали ще трябват бележки за сложени ваксини за ясли, градини, получаване на майчински (евентуално)?  newsm78
Ронка, ако това нашето е вирус, то гледам и вие сте го прекарали, за съжаление, дано с отминаването на жегите и тези летни болести отминат вече.

Общи условия

Активация на акаунт