Януарски коремчета 2011 :)

  • 26 223
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 550
BebEshOnDeL, би ли ме добавила и мен? 18 януари термин, на 27 години съм. Пропуснах да споделя, че ще ми е първо детенце   bouquet

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 15:21 от Anabella

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз погледнах темата, пък не се записах. Хахаха!

ВиФреш, възможно е да си имала доста късна овулация. На теб колко дни след закъснението ти отчете положителен резултат теста? От това може да се прецени долу-голе и дали си била с по-късна овулация. В първия триместър отклонението, което дава ехографа от реалната възраст на бебето е 7-10 дни.

# 17
  • Мнения: 2 376
BebEshOnDeL може ли и мен да запишеш на 7 ми януари?

# 18
  • София
  • Мнения: 171
ВиФреш и аз съм така като теб -имах разлика около 3г.с.- просто овулацията ти е по-късна.Аз поне знам кога горе-долу съм забременяла Simple Smile

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нощни очи, така ми каза и доктора, че най-вероятно ми е била по-късно овулацията. Аз съм с ПКЯ и по принцип МЦ ми е мн нередовен, но последните 2 месеца ми идваше на време. С теста доста изчаках, за да съм сигурна, понеже правихме опити 7м. и не исках да се разочаровам. Около 2 седмици след закъснението мисля, че излезе положителен Thinking
Полинезия  и излиза вярно това което показа ехографа newsm78

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 77
BebEshOnDeL я и мен сложи  Wink термин 30.01.2011, 28 години , второ дете

Момичета бъдете спокойни, почивайте си повече / ако имате възможност/ и всичко ще е наред   bouquet

# 21
  • Варна
  • Мнения: 441
BebEshOnDeL,   bouquet, за темата.
Съществува още един момент, който пропускаме, има ситуации, в които ако се види например определен сърдечен проблем при плода през бременността, това може да е много важно, за да се реагира веднага след раждането.
Аз не съм правила нито БХС, нито ФМ с първата си бременност, докторката успя да ме убеди, че всичко е наред.
Да ви кажа, не ми се гади изобщо, направо се чувствам чудесно  Laughing. Точно 3 дни беше голямото гадене. Сега само ми е изморено и в повечето случаи ми се мързелува, ама кой ли ме оставя  Laughing.
Чудя се и аз какъв термин да си измисля. Според вас при ову около 26- ти април кога би трябвало да е датата? Иначе последния МЦ е на 2 април.

# 22
  • София
  • Мнения: 175
Здравейте, дами,

Честита ни нова темичка! BebEshOnDeL, може ли да запишеш и мен с термин 13 януари Simple Smile

Днес бях на преглед, пораснало е бебенцето, вече е 3,17 см  Hug След 2 седмици съм на фетална и БХС.

Относно темата, която обсъждате, аз също съм против абортите, с изключение на случаите, когато малформацията е несъвместима с живота. Дори ако се окаже, че детето е с Даун, не знам дали бих направила аборт. Но съм твърдо за това да се възползваме от напредъка в медицината максимално.

Моето дете се роди с увреждане, макар и доста леко. Не бях чувала за такъв дефект, някои лекари също  Shocked Ако знаете какво изживях първите седмици, как плачех по цял ден, кърмата ми спря и т.н. и т.н. Ако го бяха видели на ФМ, нямаше да махна детето, но щях да се информирам и да знам, че проблем като нашия е сравнително често срещан при момченцата и се коригира успешно. Щях да съм много по-адекватна и спокойна майка и много по-полезна на бебето.

Друг пример - моя приятелка от провинцията, която също пропуска ФМ. Детето се ражда в провинцията, но се оказва със сериозен сърдечен проблем. Изгубиха ценно време докато го диагностицират и откарат в София за операция, където в крайна сметка като по чудо го спасиха.

За мен това е смисълът на пренаталната диагностика - не да убиеш увреденото дете, а да му помогнеш максимално като се роди.
 

# 23
  • Мнения: 9
ей включете и мен ...1.01.2010 е термина...чудесна тема Hug

# 24
  • Мнения: 101
stefi_krasimirova, май обърка годината  Wink

# 25
  • Мнения: 9
хах  Joy вярно благодаря ...2011  е....

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Здравейте! Може ли и мен да запишете. На 20г. съм от Пловдив с термин 26.01.2011г., първо дете, разбира се!!!

# 27
  • Мнения: 13
BebEshOnDeL   bouquet благодаря за темата
Момичета хайде по ведро, откакто е започнато да се пише за тези изследвания само притеснителни неща са изписват някакви болести, аборти...... чак не искам да ги пиша (а сме доста мацки и всяка като вземе отношение и те станали сума ти страници)
Не са ни нужни такива мисли в пози момент
Когато споделяхте за сърчицата и ви четях толкова бях щастлива и от темичката ни лъхаше ЩАСТИЕ, а сега може ли всички да споделим най-лошото случило се на наши познати или на нас, или което може да се случи, не че като не ги пишем ще ги спрем
 НО
Апелирам ви към нещо позитивно newsm44 newsm44 newsm44 newsm44
В живота се случва това за което си мислим НАЙ МНОГО И НАИ ЧЕСТО
Целувам ви и ви прегръщам
Не искам да си мислите, че не съм съпричастна с тези които са болни или страдат Hug Hug Hug Praynig Praynig Praynig

# 28
  • Мнения: 518
Пляс в новата тема Simple Smile
Мисля,че не са сложени всички януарски коремчета newsm78 - моят термин липсва : за сега май съм сама на 22.01.2011

# 29
  • Мнения: 196
Запис от мен!

Хайде и от мен един апел за разведряване,  купихте ли си по нещо вече за бебенцата? Аз най-вероятно много малко неща ще купувам, тъй като всичко си имаме, освен ако не е от другия пол и да трябва нещо синичко все пак да му вземем.

Общи условия

Активация на акаунт