До кога така?

  • 2 369
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Скъпи мами, след 2 дни моята бебка ще стане на 3 месеца, но проблемите ни с къркорещия корем, многото газове и трудното кърмене продължават и сякаш стават все по- зле нещата!!!
Кърмя я на поискване, суче по 10 пъти на денонощие/поне 2 пъти през нощта/, предлагам и двете гърди на кърмине!Но повярвайте ми плаче ми се като я  кърмя...засуква миличката, тръгне млякото ,гълта няколко минутки и пуска като се изгърчва, после пак засуква глътне, пусне, пак и пак....Sad Все се напъва и пръцка!Коремчето и постоянно клокочи!Нито мога да разбера дали изпразва добре първата гърда с това си поведение, нито дали се наяжда добре...На др. гърда същото!Иначе пишка мисля добре и ака поне веднъж на ден/ жълто с бели гранулки/.Ака трудно, след масаж и покана от моя страна с МНОГО газове! Спането и е неспокойно!Пак се буди с изгърчване!А и постоянно си вре ръчичките в устата!Дори при кърменето понякога, като хване  и пусне ,в следващия момент си пъха ръчичката!
Отчайвам се!Упорита съм и искам да се кърмим нормално!
Какво ли не съм опитала вече за тия колики ли са какво вече не знам!Пила е от всички видове уж облекчаващи неща на пазара!!!
Притеснено ми е!Посъветвайте ме какво да правим, че да се радваме взаимно на най- естественото хранене!?

# 1
  • Мнения: 718
Явно колики ви мъчат  Sad. Моята бебка беше така - усилваха се като започваше да се храни. Толкова я болеше, че отказваше да се суче и трябваше да я кърмя, докато спи. Давай й капки против колики, дано помогнат. А колкото за акането - ако не е твърдо, значи няма запек, а ако пишка достатъчно - няма за какво да се тревожиш  Hug

# 2
  • България
  • Мнения: 757
Виж темата на тази майка,мила    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=504806.0
Виж и какво е предприела!

# 3
  • Мнения: 234
Velislava, искаш да кажеш, че не и стига кърмата ли!?Че остава гладна и затова се гърчи така!?Но аз нали виждам, че млякото тече , а тя пуска , и то сякаш насила, а не че иска...нещо я кара!?Защото както е засукала си издърпва главата назад и ми опъва зърното и гърдата, а понякога даже ме стиска!? newsm78

# 4
  • Мнения: 632
Със сигурност не е защото нямаш кърма. Сина ми го храних с шише и пак имаше същото поведение. Той имаше газове през нощта докато го захранвах с нови храни може би да към година и половина. Дъщеря ми сега е изключително кърмена вече 10 м., когато беше на 2-3 месеца също правеше така. Може би вече сте към края на коликите, още малко търпение, на нас ни помагаше шишенце със много топла вода на коремчето, върху бодито да не я опари и после кърмене, ако пак започнеше да прави така, гушках докато се успокой и пак кърмех. Много е изтощително, знам, но скоро ще свърши, сигурна съм. Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 3 675
Иска ми се да дам съвет, ама не знам доколкото е уместен.Аз използвах антиколиково шише, в комбинация с Есмумисан и чай против колики на хип с копър, лайка и анасон.Та мисълта ми е, Бранди да се изцежда и да дава кърмата в такова шише, което намалява въздуха в коремчето на бебето, но привикването към биберона може да доведе от проблеми със сученето от гърдата, пък и това изцеждане си е голяма играчка.Но при нас шишето имаше ефект и май бебето плачеше по-малко, но ние сме на АМ още от раждането Peace

# 6
  • Мнения: 574
И моето дете си лапа ръцете и понякога го прави този номер с пускането на гърдата и рева. Но разликата при нас е, че вече няма колики, минаха й един ден от самосебе си когато направи един месец. Нито чайове, нито капки, нищо не помогна, само гушкане, разнасяне и чакаш един ден да ги израсте. А при нас бяха много силни и станеше ли 18:00 часа, адът започваше. С баща й се бяхме побъркали. Със сигурност детето не е гладно, не се притеснявай. Опитай като започне да плаче да я вдигнеш да се уригне и после пак продължете с кърменето. Това при нас помагаше , дори и досега правя така. Явно е много силна струята, детето се нагълтва набързо и вкарва много въздух. Успех!  bouquet

# 7
  • Мнения: 521
brandi не го ли говорихме вече това? Нещо ми се мотае спомен...

И ние сме (бяхме) така. От около 2 седмици нещата са по-добре, но не много. Ще ти цитирам думите на докторката като заведохме щерка ми - "дайте и още няколко седмици"... Стискам палци да премине по-бързо този период!  Praynig Hug

# 8
  • Мнения: 161
Да не би бебето да реагира на нещо, което ти ядеш? Спазваш ли някакъв хранителен режим?
Знам, че не е правило, но моят син реагираше на някои храни. Бих опитала за няколко дни да изключа всичко, което може да го дразни. Тук във форума има доста теми по въпроса. Успех!

# 9
  • Мнения: 234
Да, струйката ми е доста силна като дръпне и дойде млякото и тя се дави и пуска, а гърдата тече, вдитам я, но не всеки път орига!Казаха ми, че може кърмата ми да е гъста и да я затормозявала при смилането и затова да отделя толкова газове!Да съм и давала повече вода!?Аз не и давам вода...само гърди!Там има всичко вярвам, нужно за бебка!!!
За яденето- винаги съм внимавала какво ям и горе- долу се храня с едно и също!
Давах и Еспумизан, но ефект- нулев, пила е и Инфакол, Саб Симплекс, Колиеф...давах и даже копър, аз го пия също....

# 10
  • Мнения: 521
brandi това са глупости с гъстата кърма! ooooh!  Виж ако се дави от бързия поток на кърмата... можеш ли евентиалнод а изцеждаш малко преди да почне да суче детето, за да и е по-бавен потокът? Нищо чудно да се дразни на бързия поток, особено ако се дави и кашля от него!

# 11
  • Мнения: 234
И аз им обяснявам на некомпетентните, че са глупости, но все някой ще се намери да ти дава акъл!
Да пробвала съм да се цедя по малко преди кърмене, но явно млякото ми слиза на порции и всяка нова порция е със силна струйка!?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 78
Имах същия проблем, опитай да кърмиш легнала настрани или по гръб и детето да е върху теб, за да е по-слаба струята. Срещу коликите ми помагаше слинга в поза "люлка", корем срещу корем. Благодарение на него плача траеше 5-10 минути. Към средата на третия месец коликите изведнъж изчезнаха. Търпение и успех!

# 13
  • Мнения: 344
Аз използвах антиколиково шише, в комбинация с Есмумисан и чай против колики на хип с копър, лайка и анасон.Та мисълта ми е, Бранди да се изцежда и да дава кърмата в такова шише, което намалява въздуха в коремчето на бебето
Нали не смяташ, че от антиколиково шише ще поема по-малко въздух отколкото ако суче от гърдата?!?

Според мен проблема е кърмаческа стачка породена от колики.

# 14
  • Мнения: 940
веднага казвам при нас какво проработи - стрит на прах ентеросан в малко водичка - 3-4 пъти на ден (малко преди или малко след ядене) + nux vomica 9ch (хомеопатично) - по 5 бр. се разтварят пак в малко водичка и се дават. от хомеопатичното можеш да й даваш колкото пъти подред е необходимо докато не я отпусне, не може да се предозира, така че не се притеснявай. в най тежките пристъпи съм давала по 4-5 пъти едно след друго, но наистина помага. на сина ми коликите започнаха от 5-я ден след раждане, защото беше на силни антибиотици и голямо гърчене падаше, но смея да кажа че с горе посочената система не сме имали нито една безсънна нощ или неконтролируем рев, само е проплаквал понякога при най силните пристъпи. освен това минаха още като навърши 2 месеца. сега давам редовно ентеросан, пак по 3 пъти на ден и понякога ако се нагълта с въздух при хранене и не се уригне добре - и от nux vomica. успех и давай упорито, ентеросана не е вкусен, така че може да ти го отказва в началото, но ти упорито давай. успех  Hug Hug

пропуснах да уточня - ентеросан ОСНОВЕН за деца, не просто детски ентеросан, защото има разлика, този който ти трябва е в блистерчета, другия е в кръгла кутийка и е за сърдечно съдова система. и последно уточнение - ентеросана е пробиотик.

Общи условия

Активация на акаунт